Jump to content

Moto Zajednica

KLV ili TDM

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Krivine' date=' moze dosta dobro, ne verujem da bi mi pobegao sa TDMom...[/quote']

 

Ja ne verujem ni raketom da bi ti pobegao :prayer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
Unesite malo mašte... Afrika je prestala da se proizvodi jer se svi mitovi završavaju silaskom sa proizvodne trake i odlaskom u legendu. Meni je jasno da neko želi da TDM bude podjadnako uspešan model kao Afrika' date=' ali narod pamti samo velikane. Ja mislim da je Afrika prestala da se proizvodi da bi mogla da ode u legendu. TDM æe da prestane da se proizvodi kada ljudi budu kupovali druge modele više od njega. :wink:

 

najzli[/quote']Nisam hteo ovo da napisem ali da za TDM- a neko kaze daje glup motor pa ako taj isti vozi africu motor koji je dibidus demode model onda moram. Naime mislim da je africa prestala sa se proizvodi jer joj je KTM nabio tolike komplekse na reliju Pariz - Dakar da je to strasno.Cini mi se da je KTM na zadnjoj trci uzeo prva 10 mesta i posto africa nije mogla da mu pariara vec duze vremena onda je zbog blama morala da ode u legendu.I inace oduvek sam se cudio toj africi 750 kubika velika iglomazna za teren a gruba i slaba za ozbiljnu voznju po asfaltu pa gde onda nego u lagendu,Honda je to na vreme shvatila ali se neki na zalost jos pale.

 

Tebi ne treba nista objasnjavati jer ocigledno znas sve... Cujem i da ce Toyota da povuce Yarisa iz proizvodnje zato sto je Reno dere na F1... Jako ti je lose razmisljanje, da ne kazem detinjasto...

Uopste ne znam sto si se toliko uzbudio i sto si to toliko licno shvatio.

Pitaj ljude sa kojima sam pricao i svi ce ti reci da sam uvek govorio da je koncept Africe Twin davno prevazidjen. Pouzdan, izdrzljiv motor koji ce te odvesti gde god pozelis i nikada te nece izneveriti, cak i posle dugog niza godina.

Nacin zivota i ekonomija su se promenili od vremena Africe Twin... Motor je postao vikend zabava. Ocu da jurcam uzmem R motor i odem na pistu. Ocu da vozim OFF ROAD, stavim krosericu na prikolicu odem do sume istovarim, izjurcam i nazad kuci. Ocu da putujem obilazim evropu, uzmem dve nedelje odmora od 3 koliko imam i Varadero, TDM, KLV, GS... Ocu po gradu uvece da se vozim, malo na zadnji, malo na prednji, neki dobar naked, itd... Prodju 2 godine, moja igracka vise nije toliko lepa, ima lepsa, dodacu jos 2 hiljade i uzeti novi model. Imam vise igracaka, jednu za ovo drugu za ovu, imam love. nemam vremena da razmisljam da li ce da se pokvari motor, jer moje slobodno vreme je neprocenjivo... I tako u krug... Gde se tu uklapa Africa, nigde... Zato je polako prestala potraznja za ovim modelom i fabrika ju je polako sklonila sa scene.

Ljudima vise nije bitna puzdanost, dugotrajnost, neko da ga tako nazovem FUN FACTOR... Al ti rece, nazalost neki se jos uvek pale... E pa palim se care i to da znas kako... Toliko se palim da kad god sednem na moju Africu razvuce mi se kez preko celog lica... Taj motor kao da je smisljen za mene i moju narav... Ocu da putujem, nema problema... Krivine, moze dosta dobro, ne verujem da bi mi pobegao sa TDMom... Putujem po Turskoj, vidim interesantno brdo pored puta, ajde da skocim da vidim sta ima tamo, uzivanje... Odem do pescare, bato samo pun gas... Makadam, uzivancija, prsti na sve strane... Auto put, e to me ne interesuje uopste da vozim... Drugari napravili kamp uz reku iza Valjeva. Odem do valjeva, onda 20km off roada, pa preko reke i eto me u kampu...

Eto ja se "nazalost" palim, ali znam da nisam jedini, samo nas nema dovoljno koji volimo takvu vrstu zabave da bi HONDA drzala takav model... Honda je ozbiljna kompanija sa ogromnom prodajom motorcikala i nju trziste koje jedan KTM pokriva sa svojim ADVENTUROM 950 i sad 990 NE INTERESUJE...

 

I dalje mi nije jasno tvoje reagovanje, ali dobro ide tebi na cast. Pozdravljam te i nemoj da si toliko ljut sto mi uzivamo u svojim Africama.

Kako ti nije jasno pa ti si rekao da je TDM glup motor,a sto se tice putovanja smesno je poredjivati udobnost TDM- a i africe i patiti se sa njim do Turske da bi se spustio do plaze ili otiso do nekog kamenjara.Uvek cu rado da zrtvujem taj tvoj uzitak da bih prosao 1500 km kao covek,sto ce reci nisam lud dase patim toliki put sa africom da bih se malo vozio van njega.Drugo TDM sigurno ima bolju stabilnost na autoputu jer je za to pravljen i samim tim ne verujem da bi mogao na duze staze da me pratis,znaci ne mora da znaci da kao stari forumasi sve sto napisete mora da bude bezuslovno tacno i da svako mora da vam povladjuje jer i mi nismo sisali vesla samo sto smo se kasnije ukljucili na forum, i time bih stavio tacku na ovu diskusiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
iako je KLV slicniji mom motoru prednost dajem TDM-u' date='ali da pitas VARADERO ili KLV onda VARADERO[/quote']

 

A u poredjenju V-trom u odnosu na TDM?

 

Nemoj sada da me "prodas"? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
iako je KLV slicniji mom motoru prednost dajem TDM-u' date='ali da pitas VARADERO ili KLV onda VARADERO[/quote']

 

A u poredjenju V-trom u odnosu na TDM?

 

Nemoj sada da me "prodas"? :lol:

zao mi je ali ipak strom :lol:

ista je masina kao na klv,samo ne mogu prozvakati onu naljepnicu KAVASAKI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

zao mi je ali ipak strom :lol:

ista je masina kao na klv' date='samo ne mogu prozvakati onu naljepnicu KAVASAKI[/quote']

 

Pa kako onda KLV iza TDM-a, a V-trom ispred???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

zao mi je ali ipak strom :lol:

ista je masina kao na klv' date='samo ne mogu prozvakati onu naljepnicu KAVASAKI[/quote']

 

Pa kako onda KLV iza TDM-a, a V-trom ispred???

kod mene je kava uvijek na zadnjem mjestu zato sto imaju najlosiju zavrsnu obradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ne raèunajuæi off-road, u ostalim putnim kategorijama TDM tako slatko našamara ove V-smorove, ove Tamiæe od Varadera i sliène KLV replike, da im uopšte ne bude dobro! Pa V-smor je nauèni dokaz, da ono što se mlogo prodaje, ne bude uvek dobro po дифолту, БРЕ!!!

Kakav promašaj!? Pa to je najuspešniji koncept IKAD u Yamahi, bre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
Ne raèunajuæi off-road' date=' u ostalim [b']putnim[/b] kategorijama TDM tako slatko našamara ove V-smorove, ove Tamiæe od Varadera i sliène KLV replike, da im uopšte ne bude dobro! Pa V-smor je nauèni dokaz, da ono što se mlogo prodaje, ne bude uvek dobro po дифолту, БРЕ!!!

Kakav promašaj!? Pa to je najuspešniji koncept IKAD u Yamahi, bre!

slazem se samo sa zadnjom recenicom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Krivine' date=' moze dosta dobro, ne verujem da bi mi pobegao sa TDMom...[/quote']

Dane, sada pretjerujes :? Gore sam naveo kako izgleda konstrukcija TDM-a, extremno je bliska mom motoru i jaaaako daleko od zastarjele Afrike koja i nema tu namjenu (performance krivinarenje po asfaltu). Na tom polju, ovi motori su neuporedivi.

 

P.S. Moje iskustvo je sledece. Vozio sam sa Gashom proslo ljeto, TDM900 je jako brza sprava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

,U RUKAMA MANDUSICA VUKA SVAKA PUSKA BICE UBOJITA" ZATO NEPAMETUJTE PUNO NEGO DOBRE GUME I GAS !!! A TO ZA R6 U POREDJENJU SA STAROM AFRIKOM I OSTALIM TARABAMA ,PROZIVAM JAVNO NA JEDAN TEST PO AVALSKOM PUTU,IRISKOM VENCU MAJSTORE VOLANA NA TIM BICIKLAMA OD 600 ! KOJI SU NIZASTA NEGO ZA STAZU AL U PRAVIM RUKAMA ! TO STO RIBE VOLE DA VIDE LEP NASMINKAN MOTOR NEZNACI DA NECE PROCURETI I NA tarabi ! farba motor netera !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
' date='U RUKAMA MANDUSICA VUKA SVAKA PUSKA BICE UBOJITA" ZATO NEPAMETUJTE PUNO NEGO DOBRE GUME I GAS !!! A TO ZA R6 U POREDJENJU SA STAROM AFRIKOM I OSTALIM TARABAMA ,PROZIVAM JAVNO NA JEDAN TEST PO AVALSKOM PUTU,IRISKOM VENCU MAJSTORE VOLANA NA TIM BICIKLAMA OD 600 ! KOJI SU NIZASTA NEGO ZA STAZU AL U PRAVIM RUKAMA ! TO STO RIBE VOLE DA VIDE LEP NASMINKAN MOTOR NEZNACI DA NECE PROCURETI I NA tarabi ! farba motor netera ![/quote']

Samo polako sa takvim izjavama :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
' date='U RUKAMA MANDUSICA VUKA SVAKA PUSKA BICE UBOJITA" ZATO NEPAMETUJTE PUNO NEGO DOBRE GUME I GAS !!! A TO ZA R6 U POREDJENJU SA STAROM AFRIKOM I OSTALIM TARABAMA ,PROZIVAM JAVNO NA JEDAN TEST PO AVALSKOM PUTU,IRISKOM VENCU MAJSTORE VOLANA NA TIM BICIKLAMA OD 600 ! KOJI SU NIZASTA NEGO ZA STAZU AL U PRAVIM RUKAMA ! TO STO RIBE VOLE DA VIDE LEP NASMINKAN MOTOR NEZNACI DA NECE PROCURETI I NA tarabi ! farba motor netera ![/quote']

Samo polako sa takvim izjavama :wink:

 

tjerate li vi to mene da opet dolazim??? :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

CUO SAMOD DRTIJA DA SI SE ODLICNO POKAZAO TAKO DA IMAS MOJ KOLEGIJALNI POZIV DA POKAZEMO OVIM ERADZIJAMA KAKO SE VOZI I NA KRAJU PUTA LEDJA NEBOLE OD HEBLOVA KOJI SUNIZASTA DRUGO NEGO ZA STAZU ! A PROLAZNA VREMENA MOZE NEKO OD PLASTIKANACA DA NAM MERI ALI DA KRENE DOVOLJNO RANIJE DA STIGNE DA SE STACIONIRA DA NEBUDE OBILAZENJA teh osoblja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
TO SE ZOVE PROZIVKA A NE IZJAVA ! A KO STA URADI NEK URADI ! ZAR SE TO STRAH POJAVIO !

Zasto me prozivas, ti me ne poznajes? I ti ne znas kako vozim, nije u redu da tako govoris nekome o kome ne znas nista osim boje motora. Nadam se da cemo se upoznati i lijepo voziti i druziti, pa onda opet pricati na ovu temu. Nemoj to ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
CUO SAMOD DRTIJA DA SI SE ODLICNO POKAZAO TAKO DA IMAS MOJ KOLEGIJALNI POZIV DA POKAZEMO OVIM ERADZIJAMA KAKO SE VOZI I NA KRAJU PUTA LEDJA NEBOLE OD HEBLOVA KOJI SUNIZASTA DRUGO NEGO ZA STAZU ! A PROLAZNA VREMENA MOZE NEKO OD PLASTIKANACA DA NAM MERI ALI DA KRENE DOVOLJNO RANIJE DA STIGNE DA SE STACIONIRA DA NEBUDE OBILAZENJA teh osoblja !

:fcab:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
TO SE ZOVE PROZIVKA A NE IZJAVA ! A KO STA URADI NEK URADI ! ZAR SE TO STRAH POJAVIO !

Zasto me prozivas' date=' ti me ne poznajes? I ti ne znas kako vozim, nije u redu da tako govoris nekome o kome ne znas nista osim boje motora. Nadam se da cemo se upoznati i lijepo voziti i druziti, pa onda opet pricati na ovu temu. Nemoj to ovako.[/quote']

:antiwar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

imao sam afriku 3-4 godine istudirao je kupio Varadera za moje potrebe tockiranja tezak motor, je za put .vozim k3 1000 golisav sa ravnim kormanom namenski motor za prednji zadnji itd ali me strasno zaboli kada plastikanci povilene i komentarisu ono sto neznaju a 90 posto SRAFI MOTOR dok ima publike pa onda polako ! ovaj vikend krenemo nas sestorica ja napred,drti iza itd i dvojica sa zx10 i cbr1000rr sa novim pilot powerima pljas i skuplaj sta je ostalo ! sreca nije bilo bas bas strasno ! e tada ja drtiju objasnim neke stvari i prodam njegovu hondu a on lepo kupi TDM i kaze mi SPASAO SI JEDAN ZIVOT ! ON JE OD ONIH KOJI SRAFE I SAM JE SEBI LUPIO KOCNICU ! NECENIM manekene ! ja imam dva k3 ali plastike stoje u garazi kao sto rekoh FARBA MOTOR NETERA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
imao sam afriku 3-4 godine istudirao je kupio Varadera za moje potrebe tockiranja tezak motor' date=' je za put .vozim k3 1000 golisav sa ravnim kormanom namenski motor za prednji zadnji itd ali me strasno zaboli kada plastikanci povilene i komentarisu ono sto neznaju a 90 posto SRAFI MOTOR dok ima publike pa onda polako ! ovaj vikend krenemo nas sestorica ja napred,drti iza itd i dvojica sa zx10 i cbr1000rr sa novim pilot powerima pljas i skuplaj sta je ostalo ! sreca nije bilo bas bas strasno ! e tada ja drtiju objasnim neke stvari i prodam njegovu hondu a on lepo kupi TDM i kaze mi SPASAO SI JEDAN ZIVOT ! ON JE OD ONIH KOJI SRAFE I SAM JE SEBI LUPIO KOCNICU ! NECENIM manekene ! ja imam dva k3 ali plastike stoje u garazi kao sto rekoh FARBA MOTOR NETERA ![/quote']

Jako postujem to sto ti radis, gledao sam te dosta puta i nadao sam se da cemo se upoznati i mozda podijeliti koji savjet. Ali mislim da bi i ti trebao da postujes moju plastiku koju pripremam za Grobnik (dakle zamjenske plastike, trkacke gume, zastitna oprema...). Ja sam zbog toga i kupio BAS ovakav motor tako da nije u redu da me nazivas manekenom. Ti se bavis stunt-om, a ja trkackom pistom, mislim da bi trebali da postujemo jedno drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser

BIO SAM KOD POLICA U IGALU KADA SI KUPIO JAMAHU I VIDEO SAM KAKO IDE NEPRICAM NAPAMET ! nekrivi ledja zbog publike VOZI SE ZA SEBE ako ti je do motora !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
BIO SAM KOD POLICA U IGALU KADA SI KUPIO JAMAHU I VIDEO SAM KAKO IDE NEPRICAM NAPAMET ! nekrivi ledja zbog publike VOZI SE ZA SEBE ako ti je do motora !

Ne znam sta si ti to vidio. Ja vozim samo zbog sebe. Ne znam sta ocekujes, da divljam kao manijak po gradu. Cesta nije pista, bar za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja