Jump to content

Moto Zajednica

honda crm 125 VS suzuki ts125rm-sta uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=60244.0

 

steta za mene a imao sam nameru i dogovorio sam se sa vlasnikom da ga pogledam sad za vikend...ali odeeeee  :'(

 

ali ,idemo dalje...

A i sta ce ti, nije imao papire, a rekao si da ti to trebatreba da ima papire

ali za 900e za koliko je bio, taj ram i to ogibljenje sa ktm masinom od 40ks nije postojala bolja varijanta,jer ja trenutno vozim solo ,i kad negde treba da podignem motor dosta je izvodljivije sa mahinom ispod 100kg nego sa spavama 130-140kg,tako da je ovo bila dobitna kombinacija...

svaka slicna bi savrseno odgovarala!

Pa onda rekoh ti imas onog KDX-a samo trazi malo vise, motor je 107kg, 40ks, 250cc 2T, i naravno registrovan, zovi lika, mozda ga da i za manje

zvao sam coveka,

nebih ga dao ispod 1600e

nalazi se u Subotici

i kaze da mu trosi 9-10l po subotickom off road-u,sto znaci da ce na staroj i suvoj planini udariti i 15l,a ja cisternu ne mogu da nosim na ledjima :) mogu 1 ili 2 flase ali ovo je previse......

tako da ovaj kawa odpada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=60244.0

 

steta za mene a imao sam nameru i dogovorio sam se sa vlasnikom da ga pogledam sad za vikend...ali odeeeee  :'(

 

ali ,idemo dalje...

A i sta ce ti, nije imao papire, a rekao si da ti to trebatreba da ima papire

ali za 900e za koliko je bio, taj ram i to ogibljenje sa ktm masinom od 40ks nije postojala bolja varijanta,jer ja trenutno vozim solo ,i kad negde treba da podignem motor dosta je izvodljivije sa mahinom ispod 100kg nego sa spavama 130-140kg,tako da je ovo bila dobitna kombinacija...

svaka slicna bi savrseno odgovarala!

Pa onda rekoh ti imas onog KDX-a samo trazi malo vise, motor je 107kg, 40ks, 250cc 2T, i naravno registrovan, zovi lika, mozda ga da i za manje

zvao sam coveka,

nebih ga dao ispod 1600e

nalazi se u Subotici

i kaze da mu trosi 9-10l po subotickom off road-u,sto znaci da ce na staroj i suvoj planini udariti i 15l,a ja cisternu ne mogu da nosim na ledjima :) mogu 1 ili 2 flase ali ovo je previse......

tako da ovaj kawa odpada

Da to je mnogo, ili ne zna da vozi ili sa motorom nije sve ok, moj trosi izmedju 7-8 po mx stazi... nista naci cu ti jos nesto, ovo sam znao da je ok model motora  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=60244.0

 

steta za mene a imao sam nameru i dogovorio sam se sa vlasnikom da ga pogledam sad za vikend...ali odeeeee  :'(

 

ali ,idemo dalje...

A i sta ce ti, nije imao papire, a rekao si da ti to trebatreba da ima papire

ali za 900e za koliko je bio, taj ram i to ogibljenje sa ktm masinom od 40ks nije postojala bolja varijanta,jer ja trenutno vozim solo ,i kad negde treba da podignem motor dosta je izvodljivije sa mahinom ispod 100kg nego sa spavama 130-140kg,tako da je ovo bila dobitna kombinacija...

svaka slicna bi savrseno odgovarala!

Pa onda rekoh ti imas onog KDX-a samo trazi malo vise, motor je 107kg, 40ks, 250cc 2T, i naravno registrovan, zovi lika, mozda ga da i za manje

zvao sam coveka,

nebih ga dao ispod 1600e

nalazi se u Subotici

i kaze da mu trosi 9-10l po subotickom off road-u,sto znaci da ce na staroj i suvoj planini udariti i 15l,a ja cisternu ne mogu da nosim na ledjima :) mogu 1 ili 2 flase ali ovo je previse......

tako da ovaj kawa odpada

Da to je mnogo, ili ne zna da vozi ili sa motorom nije sve ok, moj trosi izmedju 7-8 po mx stazi... nista naci cu ti jos nesto, ovo sam znao da je ok model motora   ::)

u svakom slucaju ja sam ti zahvalan na ulozenom trudu i zelji da mi pomognes,a reci mi jer tvoj isti kao ovaj u subotici ili je 4t?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=75745&trazi=1&ur=1&model=0&m=Aprilia-RX-125

 

deluje zanimljivo ne znam da li itlijan cemu vredi-a cena mu je daleko od ove date u oglasu,tako da se mozda moze i uklopiti u onaj moj cenovni rang,a zanimljivo je da ima 90kg i sa fabrickih 125ccm-a ima preko 30ks,ne znam koliko moze imati sa ovim od 160ccm-malosi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Tesko ces ti naci takav motor...

1-Da bude jeftin pri kupovini;

2-Da bude dugotrajan;

3-Da bude jeftin za odrzavanje;

4-Da bude lagan;

5-Da ima dosta snage;

6-Da moze kroz sume,potoke i "uspone na kojim koze pasu pod rucnom" :D;

 

To bre ne postoji! ;D

 

Ako iskopas neki takav,reci i nama,pa da i mi to pazarimo... :D

 

Vidi ovako...

 

Moderni enduro motori(WRF/EXC,itd.),odgovaraju zahtevima pod 4,5 i 6...

Otpadaju u startu!

 

Enduro motori starije generacije(DRZ400/DR350/Xr400/TT350),odgovaraju zahtevima pod 2,3 i 6...

Do nekle odgovaraju zahtevima pod 4 i 5...

Dakle i oni otpadaju!

 

Enduro motori starije generacije(TT600/Xr600),odgovaraju zahtevima pod 1,2,3 i 5...

Za terene koje bi ti vozio,lagani definitivno nisu.

Da mogu tuda da prodju,mogu-ali je potrebno da je vozac dovoljno snazan,tehnicki potkovan i voljan za takvu avanturu.

 

Moderni dvotaktni enduro motori(EXC125-300/Wr125-300),odgovaraju zahtevima pod 4,5 i 6...

Otpadaju definitivno!

 

Dvotaktni enduro motori,starije generacije(KDX/TS/RX)...

KDX je prilicno cenjen motor...

Relativno je jeftin,lagan,ima dovoljno snage,odrzavanje je jeftino(ako uzmemo u obzir da je 2T)...

Za uspone je 4T bolja varijanta,zbog razlike u isporuci snage ali dosta zavisi i od vozaca...

 

Stariji Cross motori(Cr/Yz/Kx),odgovaraju zahtevima pod 1,4 i 5...

Dakle,dosta jeftini a samim tim se namece zakljucak,prilicno istroseni.

Imaju veliku snagu,ali je pitanje,koliko je ona upotrebljiva pri pentranju po strmim usponima jer je nema na nizim obrtajima a kad se konacno na visim obrtajima oslobodi-to je provala u trenutku.

Inace,cross motori imaju tvrdje ogibljenje,koje nije bas primereno off road voznji.

 

Ako se budes odlucio za 2T varijantu,uzmi vecu kubikazu(200-300ccm)...

125 je veoma slabasan na nizim obrtajima.

 

Sve se svodi na kompromis...

Ni jedan nije savrsen.

Razmisli sta ti je vaznije kod motora,pa shodno tome i pazari.

 

Ako nadjes dobrog KDX200/250,po povoljnoj ceni,mislim da bi ti to bilo najbolje resenje.

Sve ostale varijante,zahtevaju dosta vise novca,pri kupovini.

 

Nadam se da nisam smorio,ovako dugim tekstom... :)

 

Ivan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

[quote author=Ivan x link=topic=60212.msg922992#msg922992 date=128

 

Enduro motori starije generacije(TT600/Xr600),odgovaraju zahtevima pod 1,2,3 i 5...

Za terene koje bi ti vozio,lagani definitivno nisu.

Da mogu tuda da prodju,mogu-ali je potrebno da je vozac dovoljno snazan,tehnicki potkovan i voljan za takvu avanturu.

 

 

 

Ivan

 

Potpuno se slazem sa ovim tekstom, pogotovo sa ovim delom. Zato i predlazem coveku da uzme sto jeftiniji 2t ( e sad opet da nebude bas krs ) i da prvu godinu ozbiljnijeg bavljenja off roadom stice tu istu snagu, tehniku i volju. Znaci nikako preko 1000 evra da ga izadje sa nekim sitnijim ulaganjima tipa - guma, lanac, plocice ( a svaki ima neka ulaganja ) i posle tih godinu dana kad ga izgustira da ne izgubi na prodaji vise od 100, 200 evra ( mozda i ta ulaganja sitna da ne racuna - ipak se vozio i stekao iskustvo ) Na skupljim motorima tipa 1500, 2000 ce izgubiti mnogo vise, a i manje ce nauciti, jer nece biti opusten u voznji kao sa motorom od 500, 1000 evra ( zao ce mu biti da mu motor padne i osteti se i onda ce voziti sa ogranicenjem i slabo ce sta nauciti i mozda izgubiti volju kad mu se desi neka skuplja steta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Da nebude zabune, nicije iskustvo ne omalovazavam, ali i sam ( posle 20 g. off roada ) kad ocu nesto novo da probam i naucim, ili kad ocu da se dobro preznojim, ukradem od klinca TS 125 ( koji je vrednosti 600 - 700 evra ) i snjim je voznja opustenija, a adrenalin dovoljan za mojih 39 god  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Tesko ces ti naci takav motor...

1-Da bude jeftin pri kupovini;

2-Da bude dugotrajan;

3-Da bude jeftin za odrzavanje;

4-Da bude lagan;

5-Da ima dosta snage;

6-Da moze kroz sume,potoke i "uspone na kojim koze pasu pod rucnom" :D;

 

To bre ne postoji! ;D

 

Ako iskopas neki takav,reci i nama,pa da i mi to pazarimo... :D

 

Vidi ovako...

 

Moderni enduro motori(WRF/EXC,itd.),odgovaraju zahtevima pod 4,5 i 6...

Otpadaju u startu!

 

Enduro motori starije generacije(DRZ400/DR350/Xr400/TT350),odgovaraju zahtevima pod 2,3 i 6...

Do nekle odgovaraju zahtevima pod 4 i 5...

Dakle i oni otpadaju!

 

Enduro motori starije generacije(TT600/Xr600),odgovaraju zahtevima pod 1,2,3 i 5...

Za terene koje bi ti vozio,lagani definitivno nisu.

Da mogu tuda da prodju,mogu-ali je potrebno da je vozac dovoljno snazan,tehnicki potkovan i voljan za takvu avanturu.

 

Moderni dvotaktni enduro motori(EXC125-300/Wr125-300),odgovaraju zahtevima pod 4,5 i 6...

Otpadaju definitivno!

 

Dvotaktni enduro motori,starije generacije(KDX/TS/RX)...

KDX je prilicno cenjen motor...

Relativno je jeftin,lagan,ima dovoljno snage,odrzavanje je jeftino(ako uzmemo u obzir da je 2T)...

Za uspone je 4T bolja varijanta,zbog razlike u isporuci snage ali dosta zavisi i od vozaca...

 

Stariji Cross motori(Cr/Yz/Kx),odgovaraju zahtevima pod 1,4 i 5...

Dakle,dosta jeftini a samim tim se namece zakljucak,prilicno istroseni.

Imaju veliku snagu,ali je pitanje,koliko je ona upotrebljiva pri pentranju po strmim usponima jer je nema na nizim obrtajima a kad se konacno na visim obrtajima oslobodi-to je provala u trenutku.

Inace,cross motori imaju tvrdje ogibljenje,koje nije bas primereno off road voznji.

 

Ako se budes odlucio za 2T varijantu,uzmi vecu kubikazu(200-300ccm)...

125 je veoma slabasan na nizim obrtajima.

 

Sve se svodi na kompromis...

Ni jedan nije savrsen.

Razmisli sta ti je vaznije kod motora,pa shodno tome i pazari.

 

Ako nadjes dobrog KDX200/250,po povoljnoj ceni,mislim da bi ti to bilo najbolje resenje.

Sve ostale varijante,zahtevaju dosta vise novca,pri kupovini.

 

Nadam se da nisam smorio,ovako dugim tekstom... :)

 

Ivan

 

 

apsolutno se slazem sa tvojim izlaganjem i vidjenjem moje situacije i dileme,trenutna lomlnjava mi je oko suzukija ts 125rm i yamahe tt600,moram ih probati i odluciti koliko mi je tt600  tezak u svakom smislu te reci a koliko mi ts125rm lagan i vrsi poso sa svojih 22ks-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

sine a sta ti trenutno vozis i koliko godinica imas?

 

 

sin ima 29god i ima klica od 2god a trenutno se ucim na hondi mtx 80rII iz 90te :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

dr_kolew,

Sad videh da trenutno vozis 2T od 80ccm...

Znaci,navikao si na cvaju i malu tezinu motora...

Imajuci to u vidu,mozda bi ti 2T od 125ccm,bio logican izbor...

I dalje bi imao lagan motor ali sa vise snage.

 

Kasnije,kad steknes vise iskustva i skupis vise para,bice ti jasnije kakav motor zelis i sto je jos vaznije,moci ces da ga priustis.

Do tada...

125 2T enduro,u dobrom stanju i po povoljnoj ceni je verovatno najbolje resenje.

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sine a sta ti trenutno vozis i koliko godinica imas?

 

 

sin ima 29god i ima klica od 2god a trenutno se ucim na hondi mtx 80rII iz 90te :)

auuu izvini onda na losoj proceni ,predpostavio sam da si klinac jer si otvarao teme sa poprilicno nezrelim pitanjima......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

sine a sta ti trenutno vozis i koliko godinica imas?

 

 

sin ima 29god i ima klica od 2god a trenutno se ucim na hondi mtx 80rII iz 90te :)

auuu izvini onda na losoj proceni ,predpostavio sam da si klinac jer si otvarao teme sa poprilicno nezrelim pitanjima......

 

ma sve ok :).

samo sam do skoro bio u mtb-u(planinskom biciklizmu) pa zanemarivanje na veci period cesta odsutnost i nemanje vremena za kontinuirani

rad i peglanje na bajsu su uzeli svoje,sa 90kg za par godina sam otiso na 117kg e sad se vracam na staro tako da trenutno imam 107kg i idem jos nize,ali nedostatak vremena i zelja za vecim adrenalinom i ljubav prema sumi i prirodi odveli su me u hard enduro ili bar pokusaj ka tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Doktore,  Ivan    je  u  pravu,  a  ja  bih  ti  preporucio  da    pogledas  i  DT 125 .U  nasoj  ekipi  ima  dva  komada,  i  mogu  reci  da  su  sasvim  upotrebljvi,  uz    par  sitnih  prepravki, skratiti  prenos  jer  je  prebrz  u  standardnoj  varijanti  i  otvrdnuti  viljusku  ubacivanjem  distancera i  gusceg  ulja  i  spreman  si  za  bitku. ;DCak  je  u  niskim  obrtajima  bolji  od  takmicarskih  125ica.Delova  za  njega  ima  i  prilicno  su  povoljni  u  odnosu  na  takmicarce.Kupuj  pa  da  organizujemo  neku  voznju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Doktore,  Ivan    je  u  pravu,  a  ja  bih   ti  preporucio  da    pogledas   i  DT 125 .U  nasoj   ekipi   ima  dva   komada,  i   mogu  reci   da   su  sasvim   upotrebljvi,  uz    par  sitnih   prepravki, skratiti   prenos  jer   je   prebrz   u  standardnoj   varijanti  i   otvrdnuti   viljusku  ubacivanjem  distancera i  gusceg  ulja   i  spreman  si  za  bitku. ;DCak   je  u   niskim  obrtajima  bolji  od  takmicarskih  125ica.Delova  za  njega   ima  i  prilicno  su  povoljni  u   odnosu  na  takmicarce.Kupuj  pa  da  organizujemo  neku  voznju....

 

ja brate jedva cekam,ako verujes...a zar nije dt125 znatno slabiji od ts 125rm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

DT  kad  se  skine  blokada  i  otvori  izduv  ti  je  u  rangu  ostalih 125ica, znaci  oko  25do  30tak  konja.Od  90  i  nekog  godista  ugradjuje  im  se  Minarelijev    agregat,  kakav  je  recimo  i  na  KTMu  LC2  i  ide  sasvim    solidno, a    posto  se  ugradjuje  na  vise  tipova  motocikala  delova  ima  u  izobilju  tako  da  mozes  da  ga  deres    opusteno. ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Mislim  da  nije,  treba  puno  vestine  da  prevazidjes  masinu.Jeste  malo  komfornije    kad  je    testera  jaca  ali  nije  presudno.Ja  sam  100  kila  pa  me  CR125  nosi    bez  problema.Naravno  podrazumeva  se  da  je  motor  ko  pracka,  kakvih  je  ovde  malo.Djuka  je  skoro  uzeo  KX125  2005  i  mogu  ti  reci  da  je  ostriji  od  vecine  starih  250ki  koje  su  dolazile  kod  nas  u  sumu.U  principu  boj  ne  bije  svjetlo  oruzije....Vidis  da  i  u  MX  takmicenjima  450ica  dominira  novi  KTM350

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

sine a sta ti trenutno vozis i koliko godinica imas?

 

 

sin ima 29god i ima klica od 2god a trenutno se ucim na hondi mtx 80rII iz 90te :)

Hahahaha izgleda da si ti Gvorolini sinak :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ma brate uzmi što zdraviji motor i samo gass . I onako ćeš ga zamjenit jer mislim da niko nije pogodio iz prve . Gledao sam jedan kx125 i želio da ga uzmem sad mi milo što nisam jer mi ne leži, ne umijem dvotaktni. Sad trenutno imam ttr600 i wr250  i prodajem ih jer bih nešto drugo. Vozi i uživaj , samo da se ne kvari i nedaj Bože kakvih povreda a sve ostalo  je u suštini nebitno . poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sine a sta ti trenutno vozis i koliko godinica imas?

 

 

sin ima 29god i ima klica od 2god a trenutno se ucim na hondi mtx 80rII iz 90te :)

Hahahaha izgleda da si ti Gvorolini sinak :P

za tebe sumnjam... A za coveka sam mislio da je mlad jer je postavljao i otvarao takve teme. Ali ok covek je objasnio da je od skoro u ovoj prici i da ne zna puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

ljudi sve ok i samo opusteno,evo sutra idem u Vrsac kod TT600 i njegovog sina Veljka da se malo druzimo  i da me malo posavetuju a i da vidim njihove mahine...oneda ce mi dosta toga biti jasnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Ma brate uzmi što zdraviji motor i samo gass . I onako ćeš ga zamjenit jer mislim da niko nije pogodio iz prve . Gledao sam jedan kx125 i želio da ga uzmem sad mi milo što nisam jer mi ne leži, ne umijem dvotaktni. Sad trenutno imam ttr600 i wr250  i prodajem ih jer bih nešto drugo. Vozi i uživaj , samo da se ne kvari i nedaj Bože kakvih povreda a sve ostalo  je u suštini nebitno . poz

 

A sta bi sad? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja