Jump to content

Moto Zajednica

Koliko traje vas akumulator?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Juce krenem da upalim motor, koji nisam palio od nedelje,i nece da okrene! Akumulator sam kupio krajem jula prosle godine, znaci garancija od 12 meseci je istekla... :( Odmah sam otisao kod elektricara da proverimo regler i punjenje i sve radi kako treba, znaci da je jedino do akumulatora!

Jednostavno ne mogu da verujem da mi se akumulator pokvario za 13-14 meseci....

Kakva u vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Nemoj nista da se cudis. Meni isto tako nece da pali posle 6-7 dana ne paljenja. Do duse imam i alarm pa i to vuce struju. Ako ima alarm onda je to normalno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

meni neki krsh kineski drzao 2 zime i pali i radi ko sat...sa alarmom

a jedan uzeo nov u nekoj radnjici na dorcolu, (ulica koja ide od prve gimnazije do pancevackog mosta) i riknuo je posle 6 meseci ...

tokom leta!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Yuasa je zakon! Kod mene radi godinama vec bez problema. Dopunim ga jednom u toku zime i jednom pred sezonu i radi ko sat. Naravno redovno treba dosuti vodu koja leti isparava vise, ali recimo na 4 meseca proveriti pa ako treba dosuti i mirna backa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Novi Itebej
  • Motocikl: Honda VT 500C

Kod mene Exide odradjuje posao.Motor je u mom vlasnistvu 2.5 godine i  vec je bio koriscen.Zimi se skida i dopunjuje leti se proverava redovno nivio elektrolita i klemne i to je sve.Ja zadovoljan..... motor pali... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Unibat mi je potrajao na R65 tri godine sa par dopunjavanja (samo zimi). Kepo mi je zimus poklonio jedan Exide BMW od pre pitaj boga kolko godina, eno ga radi bez problema na R65 sa samo jednim dopunjavanjem kad je stigao. Ranije, Yuasa mi je trajala po tri godine. Nikad ih ne skidam sa motora i samo jedared dopunim tokom zime. A ove sezone sam dva nova bacio u đubre jer su crkli za par nedelja i tek treći mi radi na R100RT. Tolko o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Na MZ-u mi Unibat ima vec pet godina i radi odlicno ( Sa gelom ) .

Na Suzukiju imam neki kineski akumulator koji radi vec trecu godinu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

2007. godine kupim Hondu polovnu,a na njoj jos uvek originalni akumulator.Ter'o sam ga tako jos dve godine,s' tim da sam kupio ono cudo da ga nakacim na bateriju u toku zime da je odrzava u pripravnom stanju.Prodadoh je prosle godine,a baterija ostala ista.

A da zaboravih da pomenem motor je 2001 godiste,pa vi racunajte.Naravno bez igranja sa elektro instalacijom,sve kako mama Honda kaze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja imam Unibat akumulator! Inace, kad je doslo do riknjavanja, falilo je malo tecnosti u akumulatoru, oko 0.5 cm od vrha celije i to u dve ili tri. Iskreno, nisam od pocetka sezone proveravao nivo tecnostii. Mozda je to prouzrokuvalo praznjenje! sad sam dolio destilovanu vodu, napuio ga i videcemo sta ce da kaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

unibat na postaru traje 4god skoro ce 5ta, odlicna bakterija, jos uvek drzi napon, redovno dosipam vodu, zimi ga vadim i tako dalje, na drugom motoru exide imam ga tek par meseci za sada radi ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Vozim Stroma 2005 godiste na kome je  originalni Yuasa akumulator i jos traje ali ako se ne pali 2-3 dana pokazuje znakove da je pri kraju i da je potrebno da se zamijeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ja na Stromu imam originalan(ne znam koji)...sto znaci skoro dve godine...prosle zime ga palio jednom nedeljno,a kada nije bilo snega i vozio...

Imam alarm....

Za sada radi bez greske..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom
Na stromu je Yuasa akumulator, ima vise od godinu i po dana, ni zimi ga nisam skidao sa motora, radi super za sad

Kod mene je više od 2 godine, dve zime, ne skidam ga a motor zimi palim na 20 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Na KLE originalni akumulator trajao je 9 godina i tako sam ga i prodao.

Ali svaku zimu je skidan sa motora i bio na relativno toplom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Juce sam odvezao motor u akumulator servis da  mi produze garanciju za sledecih 6 meseci za EXIDE akumulator. Proverili ga  i kazu sve je u redu. Uzme momak da izmeri napon sa upaljenim motorom, i kaze" Malo jace puni 15V sa upaljenim svetlima". Ugasim svetla napon padne na 14,8V ! Pitam kako to, a on ce "Ma ko zna sta su to Japanci unutra stavili" Inace do sada nije bilo problema, letos sam dolio vodu, i pali i posle desetak dana stajanja. Prosecni akumulatori (srednji rang cena) po mom iskustvu izdrze 2-3 sezone u najboljem slucaju. Kinezi ako isteraju sezonu - super. Najbolje se pokazala" Varta". Na motoru koji je "jeo" ostale akumulatore (V twin, los frajlauf i alnaser) radila je bez problema. Za trajnost akumulatora najbitnije je da su sve ostale komponente el. sistema ispravne (alternator, regler, alnaser, svecice) ali i opste stanje masine. Alumulator preko zime redovno dopunjujem jednom mesecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Meni akumulator u prosjeku traje oko 2 godine... ali za to je potrebno i ekstremno održavanje.... U kratkim crtama ću vam objasniti šta i kako ...

 

Kupiš akumulator, ako nije već formiran, formiraš ga i staviš na motor.... nakon cca dvije godine ga skineš i baciš ... nadam se da ste shvatitli ...  ;D ;D

 

A sad šalu na stranu .. za akumulator su najvažniji intervali punjenja i pražnjenja... znači svako bespotrebno stajanje akumulatora bez intervala punjenja i pražnjenja je pogubno za sam akumulator...

 

Besposlen akumulator najkraće traje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

interesantna tema, moj akumulator radi vec 3 godine i koliko vidim bice jos tu radice ima snage u njemu, neka glupa firma baneer, valjda je iz austrije nikad cuo ali radi a sto je dobro izdrzava probleme mz starog 40 godina ja mislim da akumulator traje onoliko koliko je regler dobar ako konstantno puni  ima da traje akumulator ako varira regler taj akum... nece dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2392 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je VARTA na BMW-u trajala osam godina.

Ja akumulator preko zime skinem sa motora i spakujem u sobu.Jednom ili dva puta tokom zime dopunim.

Videcemo koliko ce EXIDE trajati sa istim tretmanom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Pune 3 sezone sa jednim dolivanjem vode i punjenjem i sada

otisao kod novog vlasnika. Zimi sam imao po 2 meseca stajanja i palio je motor

bez problema, ne znam koji je akumulator stavio ga momak od kog sam ga kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja