Jump to content

Moto Zajednica

Vodite računa o ključevima!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas popodne se vraćam od devojke ulicom Gundulićev Venac... Negde oko broja dvadeset prelazim ulicu na pešačkom prolazu i prolazim pored plavog BMW-a f650gs-a koji je obično parkiran tu...

Kao što svaki put "bacim oko" na bilo koji motor, isto uradim i ovaj put, te  provaljujem da u top case-u stoji ključ u bravi!  ??? ??? ???

 

Pogledam levo, desno, nema nikog sa kacigom, ni oko motora... Pošto sam bio sa drugom i drugaricom, smišljam šta da radim?!

Razmišljam da li da nastavim dalje ili da izblejim kod motora neko vreme (u nadi da će neko provaliti da mu nema ključa i vratiti se do motora).

 

Nastavim polako napred, ali ne mogu, nešto mi ne da mira da tek tako prošetam pored... Kažem njima da oni pale a ja ću sačekati već nekog.

Dok su još tu vraćam se nazad, do motora, odlazim do top case-a i vidim da na ključevima ima onaj kožni privezak u koji može da se umetne papir sa nekakvim informacija...

 

Pogledam, kad piše broj telefona... Sreća, sreća, radost!  ;D ;D ;D

Ne vadim ključ još iz brave. Vadim mobilni, pozivam broj, javlja mi se muški glas. Predstavim se, i pitam da li vozi plavog gs-a koji je parkiran tu i tu. On kaže da vozi... Kažem mu da se nalazim pored motora i da je zaboravio ključ u bravi! Kontam da je tada promenio šest nijansi crvene boje...  :-\ Odmah predložim ako je blizu da ću ga sačekati kod motora i dati mu ključ kada dođe...

On krene da se neizmerno zahvaljuje, ali nije blizu i zamoli me da ključ ostavim u prodavnici preko puta... Preko telefona ga par puta pitam za tačno mesto prodavnice, da ne bude da ostavim ključ u nekoj drugoj i da neki baja sedne na motor i zapali.

 

Zaključam top case, uđem u prodavnicu i ostavim ključ! Zamolim ga da mi se javi kada ga uzme...

 

Nakon malo više od sat vremena dobijam poruku, da je sve u redu i 1000 puta hvala!

 

Naravno, čovek je ponudio da mi se oduži na veoma lep način (kartama za pozorište). Obradovao sam se. Veoma! Najiskrenije. A i srećan sam što sam pomogao!  ;D ;D ;D

 

Poenta priče je sledeća: kada siđete sa motora proverite sve! Da li dobro leži na ćopavoj, da li je sve okej, gde vam je ključ i slično... I kada ste sigurni da je sve kul, još jednom prekontrolišite...

 

Imam jednu lepu naviku, još od kada sam položio za auto; pre sedanja u isti i nakon izslaska, obavezno ga obiđem, pogledam da li su gume okej, da l' nema nešto ispod točkova i slično...

 

(Znam za slučaj gde je pijanac zaspao iza zadnjih točkova i dečko koji je vozio auto krenuo je, na vreme ga primetio, ali džaba; kasnije su se sudili, ovaj je tvrdio da ga je nagazio ili šta već, ne znam kako se završio slučaj).

 

 

No, pre i posle vožnje PROVERITE SVOJ MOTOR i vodite računa o stvarima!

 

P. S. Vreme dok se nije javio da je pokupio ključ je sporo teklo... Da l' neko iz prodavnice ne zapali motorom, da l' se javio baš vlasnik (mada kontam da ne bi ostavio broj prethodnog vlasnika ili nekog drugog na privezak, pa da l' ovo, da l' ono... No, bitno je da se javio i sve je kul!

 

pozdrav,

 

Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

Wooow, divan si Djuro!  ;D ;D ;D

 

Kontam da bi bilo ko, ko vozi motor ili voli isti(e), isto ili slično učinio!  ;)

 

Elem, a šta mislite o ostavljanju broja telefona na privesku?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lepo, bas mi je drago da neko ucini nesto lepo :)

 

No, ja sam usao u prodavnicu da pazarim i zaboravio kljuceve od skutera u bravi. Imam obicaj da se istapkam po dzepovima i tacno znam da li mi nesto fali, kad prc' nema kljuceva. Gledam po potasu, ovamo - onamo, pridjem skuter i vidim ono visi iz brave.  Da zlo bude vece imam trista stvari nakaceno, kljuc od kuce, od garaze, od samog skutera, ono za oko vrata Ski Austria 1, aprilia privezak i krst sto mi je dala cura. Bas bode oci, 'ladno je mogao nekako da ga cakne na anlaser i zdravo dovidjenja 900 evra zaradjeno na gradjevini. Pa mislim da bi sam sebe oslepeo srafcigerom.

 

 

E da, ne valja kaciti hiljadu stvari kao ja, jer u bravi stalno vuce kljuc na dole i vremenom unisti bravicu. Ja to sve nosim jer mi svaka od tih stvarcica znaci nesto i zao mi je da skinem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

To je moj brat!  ::)

A, mogli smo sad voziti GS-a....  ;D ;D ;D

 

Sala mala, naravno! :)

Znaci, paaaazite na svoje kljuceve... Jer, nece uvek naleteti neko fin i potruditi se da vas obavesti... Naletece neko ko ce u roku od 3 sekunde sesti na motor, odvesti ga u neku garazu, prefarbati ili raskomadati i to je to... Mislite o tome... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nekoliko puta mi se desilo da ujutru izađem iz kuće i nađem ključeve od skutera tamo gdje sam ih i ostavio, U BRAVI !!!

Smori se čovjek iako je srećan što nije pokraden  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Svaka cast za potez!!!  ;)

 

Meni se isto tako desilo da zaboravim kljuceve na bravi binkera na nekadashnjem skuteru. Samo shto ga ja vezem za banderu regularno, ali na privesku ostane i kljuc od lanca.  :) Da ako ga neko uzme ima i zashtitu od kradje.

 

Shalu na stranu, najnezgodnije mi je kad dolazim do vozila i preturam po dzepovima ne bih li nashao kljuc, onda se smorim jer mislim da sam ih izgubio, a onda kada ih vidim u bravi, onda sam u isto vreme i srecan i tuzan i besan i ljut, ali ipak radostan... zaista poseban osecaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Bravo Šone legendo! To je dobro delo! Realno, danas smo mogli da pijemo što si dobio motor :) a lepo je Nadalina predosetila dobitak...

 

Meni se desi, do sada samo ispred kuće, ali mi se desi, da ostavim ključ u bravi... Sreća pa u većini slučajeva pokrijem motor, osima ako ne planiram da u roku od 15 minuta nastavim dalje...

Dok je ovakvih kao ti Šone care, ja se na bojim da ostavim ključ u bravi :D

Šalim se, o tome stvarno mora da se vodi računa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

Pa mislim da bi sam sebe oslepeo srafcigerom.

 

Da si pravi gradjevinac znao bi da to treba mistrijom  :D

 

On topic: Bravo Kornishone i ja bih verovatno slicno postupio (pogotovu sad kad sam na postpaidu pa imam besplatne minute  ;D )

 

Na kojoj predstavi si bio?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Pa mislim da bi sam sebe oslepeo srafcigerom.

 

Da si pravi gradjevinac znao bi da to treba mistrijom  :D

 

On topic: Bravo Kornishone i ja bih verovatno slicno postupio (pogotovu sad kad sam na postpaidu pa imam besplatne minute  ;D )

 

Na kojoj predstavi si bio?  ;)

 

Za ovo Kornishone imaš veeeeeeeeeeliko pivo, jedan od retkih si koji je "shvatio" moj nadimak (nick). Dakle ljudi, ovo Sh1 je ŠONE!!! ;DD

 

A na predstavu ću tek da idem... ;D

 

Bitan je znak pažnje... A ovakav se ne propušta tek tako, posebno ako si student... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Meni se desi, do sada samo ispred kuće, ali mi se desi, da ostavim ključ u bravi...

 

Ma opusti se, ti da staviš i 100€ na njega niko ga ne bi dirao  ;D ;D ;D ;D ;D

 

svaka čast kornish  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

A mogao si i lepo da se zajebes tj najebes

Da je lik neka budala pa te pozove i pita kad ces da mu vratis njegov profi foto-aparat koji si mu uzeo iz kofera pre nego sto si odneo kljuceve u trafiku

Mozda te zato i zvao kao da ti ponudi karte za pozoriste tj da bi dosao da se vidis sa njim 

 

Nadjes na ulici novcanik, prazan ali sa svim mogucim dokumentima,hoces da ucinis dobro delo pa preko adrese i 988 nadjes fixni telefon i kad odes da vratis novcanik dobijas batine dok ne priznas gde su onih 500eur koji su bili u novcaniku kad si ga ukrao…

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

A mogao si i lepo da se zajebes tj najebes

Da je lik neka budala pa te pozove i pita kad ces da mu vratis njegov profi foto-aparat koji si mu uzeo iz kofera pre nego sto si odneo kljuceve u trafiku

Mozda te zato i zvao kao da ti ponudi karte za pozoriste tj da bi dosao da se vidis sa njim 

 

Nadjes na ulici novcanik, prazan ali sa svim mogucim dokumentima,hoces da ucinis dobro delo pa preko adrese i 988 nadjes fixni telefon i kad odes da vratis novcanik dobijas batine dok ne priznas gde su onih 500eur koji su bili u novcaniku kad si ga ukrao…

 

 

Nesto slicno je meni palo na pamet dok sam citao opis dogadjaja.........ne bih mogao tek tako da nekom ostavim tudje kljuceve i da cekam da mi se vlasnik javi da ih je uzeo, jer ne poznajem lika, lakse bi mi bilo da budem pored motora (u ovakvom slucaju) i da imam saputnika (svedoka), kako bi izbego mozda neprijatnu situaciju.

 

No ispalo je sve kako treba, tebi svaka cast za delo, i lik je ispao korektan sto ti ponudio karte za pozoriste  ;D

 

Meni se jednom samo desilo da sam zaboravio kljuceve u bravi, misli odlutale ko zna gde, i to 8+ sati........srecom bio je u garazi  ;D 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Beograd

@uff i @Marko011, mislio sam i o tome...

No, imao sam dva svedoka koja bi potvrdila da sam samo zaključao kofer i ostavio ključ na dogovorenom mestu (u prodavnici).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kad si vec spomenuo karte za pozoriste, pomislih da to nije mozda glumac Nebojsa Glogovac, koliko se secam i on fozi f650gs  :)

 

EDIT: hehe, skoro u isto vreme smo odgovorili, ja sam se odmah setio njega, cim je spomenuo karte za pozoriste  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ma meni je jednom konobarica u kaficu dok je praznila pepeljare i skupljala praze kutije cigareta, pokupila kljuceve, a da niko od nas 5-6 koliko nas je bilo za stolom nije primetilo! Primetio sam tek kada sam stigao do motora, pomislio sam da sam ih izgubio uz put, pa polako nazad, i dok sam ih trazio izmedju stolova pridje mi devojka i pita da ne trazim mozda kljuceve? Slučajno ih je pokupila, ali nije znala sa kojeg stola pa je cekala da se neko javi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja