Jump to content

Moto Zajednica

Nalepnice - prepoznavanje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ubicu se k`o siroce...   :-[

 

Bolje sam nego mi da te ukantamo. Što se žališ, lepo ti ide ovo kreiranje, ja sam duduk za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nista nije moranje..sve je na dobrovoljnoj bazi.

i ja se nisam nesto mnogo upustao u to..ali kad mi treba znam koga da davim :)

A ovo je prosto ko suljpa

 

Predvece ribic na kajmaku u Balanseru..jos par komada zutaca  imam i dovidjons ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

 

Jedna ideja inace koja mi je pala na um,

da se napravi npr neki "templejt", neki standardan izgled nalepnice pa da se unutar toga moze menjati slika.

Npr neko zeli R-a, neko enduro, neko krosa, neko copera, supermoto.... cisto da se ostavi neki izbor npr.

 

Videcu da ovih dana nesto smislim pa cu da okacim....

 

I jedan predlog, sto se taj trougao ne okrene naopako, po meni lepse estetski izgleda i lepse bi se uklopilo kao nalepnica na autu...

 

Napravicu neke predloge mozda cak danas da vidite ideju, slika mnogo lakse objasni stvari nego text.....

 

 

Evo nesto sto sam iskopao na netu, neke ideje sto bi se mogle mozda iskoristiti....

 

01313386e22b82aba49e7bb7a2e2894e.wix_mp

Cruise_logo1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

To sokole..Ideje na sunce ;)

jos su ljudi na odmoru..ovo ono..prikljucice se tu jos neko..pa ovo je smesno u odnosu na prave akcije dizajniranja i projektovanja necega..

 

Rokove nemamo..al bi bilo lepo da bude sto pre..zima ce ocas..vidi ovo vreme :(

 

Evo sada pustam pp jednom nasem talentu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma dobro bi bilo da trougao bude naopak ili ti ko znak na nailazak ulice koja ima prvenstvo al što reče Pagani, teže da se umetne silueta motora pa ako si vičan, ajd probaj, neće te grdimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

Sada sam gledao malo oblike americkih i tako tih slicnih znakova, ima tu dosta materijala, poigracu se danas malo sa photoshopom....

 

Na kraju krajeva ne mora znak, nego nesto drugo, bitno je da bude prepoznatljivo i upadljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

Mislim da sam nasao siluetu koja moze da stane u naopak trougao... :) Uradicu sto pre budem mogao... Danas ne verujem, sutra mozda...

 

P.S. @Besomar, dobro si se javio, sad ce malo tebe da mustraju, a ja cu da se odmorim k`o covek! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Odlicna tema. I ko sto su neki rekli treba nalepnica da bude uocljiva i prepoznatljiva i nama i njima. Znate onu poznatu o psihologiji mase - dovoljan je da jedan stane uz vas i ostali ce se povuci ili bar razmisliti da li i dalje da vas pljuju ako vide da vas neko u kolima oko njih podrzava.

Moj glas je za ovako nesto- jednostavno, uocljivo i jasno i onima sa nizim I.Q.om I obavezno da je pozadina takva da svetli u mraku.

post-2824-12879092750665_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

E, juce sam dobio kreativni napad  ;)  pa sam malo poceo da se igram sa nekim idejama koje su mi po mozgu skakale, i tako sednem ja i upalim photoshop i uz malo njakanja po netu skupim materijala i krenem da napravim nesto...

I tako u svom tom entuzijazmu propustim i sportske aktivnosti na koje se teram vec neko vreme da idem ali sta da se radi, evo nekih rezultata...

 

Znaci ideja je sledeca, sto jednostavnije, da nema mnogo boja tj. da nije sareno ali da je dovoljno upadljivo, naravno  i da bude relativno prepoznatljivo.

Tekst krajnje jednostavan, mislim da SVI znaju sta znaci i sta predstavja tako da nema potrebe prevoditi (po mom skromnom misljenju)...

Na kraju krajeva slika je ispod, tako da i onaj kome IQ konvergira ka nuli ima dovoljno mozdanog kapaciteta da provali o cemu je rec.

 

Podloga ili baza ili templejt ili kako vec, je ista, samo se menjaju razliciti tipovi motora tj. ko sta voli nek izvoli....

 

Kao oblik nalepnice je uzet oblik nekog americkog saobracajnog znaka posto mi se ovi nasi nekako ne uklapaju u koncepciju....

 

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

 

Eto toliko od mene za sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izvini, al ovo nije prihvatljivo ni dovoljno jasno iako jeste lepo i originalno. Većina tupsona ne zna ni maternji jezik a kamoli strani pa to bajker neće razumeti, misliće biciklista.  Takođe mora bidi naglašeno srpski, "vozač motorcikla" a na istoj nalepnici za motor "vozač automobila". Ono rešenje sa trouglom i onim "jedan od vas, drug na drumu i vozač motora" u tri linije trougla u kome je jasna silueta motora je najadekvatnije rešenje. U vožnji, pažnja je orjentisana na saobraćaj, saobraćajne znakove i prioritet uočavanja je  nešto na tu temu , a to je trougao sličnog dizajna i boja ko saobraćajni znak, sve ostalo se gura u drugi plan i smatra se običnom reklamnom nalepnicom za bilo šta i tek se uočava ako ima dovoljno vremena da se višak pažnje usmeri na nešto drugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Cruise_logo1.jpg

 

Meni se ovo svidja!

Mislim da ne mora da bude nikakvog pisanog teksta, vec samo znacic za one koji znaju o cemu se radi.

Takodje smatram da ne treba da bude u formi saobracajnog znaka, jer ja to ne bih lepio na kola, vec nesto suptilnije i "estetskije".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nama i treba da bude jasno onima kojima nije jasno. Radi se o bezbednosti a ne o estetici, isticanju...jer mi se ne bojimo i ne stradamo od nas samih već od budala kojima ništa nije jasno inače ne bi činili to što čine i ubijali ljude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

Koliko sam ja shvatio nalepnica treba da sluzi da bi se bajkeri medjusobno raspoznavali, a to da li ce neko drugi shvatiti da li je u kolima bajker ili ne to je nebitno... Shvati super, ne shvati sta da se radi...

Ovde nije svrha da se ukaze na postojanje bajkera na drumu ostalim korisnicima, nego da se bajkeri medjusobno skontaju.

 

Kako mi se cini to je tema ovog pismenog zadatka...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Alo ljudi, vi opet ono JA pa JA. Ja ću na motoru po vožnji da zaključim da je bajker ili neko naklonjen u autu . Potrebna je nalepnica da se svi znaju da je u autu vozač motorcikla, da se vidi da i on zna da vozi na 4 točka ko i svi ostali ali bolje od tupana i da motoristi nisu izdvojena sekta za sebe već da sedaju i za okrugli volan. Naravno, nalepnica će mi dodatno uliti poverenje i sigurnost. Što komplikujemo. Trouga sa siluetom motora i natpis ispod " vozač motorcikla", stavi se napred i pozadi na centar šajbne na vrhu, svi vide relativno dobro, mi motori po truglu zaključimo izdaleka ko je, onaj kad pročita naučiće isto i zdravo i ukapiraće kako se pravi zašto prolaz motzoru i da to nije ništa ponižavajuće niti teško. A posebna je nalepnica za bezbedbost, ono pazimo na motore, zalepi se negde uz donju ivicu zadnje šoferšajbne.

 

.

 

"Gle ideje, na motor ista al sa natpisom vozač auta tako da tupci znaju da nisam skuteraš sa PSP-om i da nije šala da se zezaju samnom."

 

Odlicna tema. I ko sto su neki rekli treba nalepnica da bude uocljiva i prepoznatljiva i nama i njima. Znate onu poznatu o psihologiji mase - dovoljan je da jedan stane uz vas i ostali ce se povuci ili bar razmisliti da li i dalje da vas pljuju ako vide da vas neko u kolima oko njih podrzava.

Moj glas je za ovako nesto- jednostavno, uocljivo i jasno i onima sa nizim I.Q.om I obavezno da je pozadina takva da svetli u mraku.

 

 

Jel treba  razlog više, jel mi ovo pravimo radi naše estetike i šepurenja ili pokušavamo na svaki način da povećamo sopstvenu bezbednost i sačuvamo glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Odlicna tema. I ko sto su neki rekli treba nalepnica da bude uocljiva i prepoznatljiva i nama i njima. Znate onu poznatu o psihologiji mase - dovoljan je da jedan stane uz vas i ostali ce se povuci ili bar razmisliti da li i dalje da vas pljuju ako vide da vas neko u kolima oko njih podrzava.

Moj glas je za ovako nesto- jednostavno, uocljivo i jasno i onima sa nizim I.Q.om I obavezno da je pozadina takva da svetli u mraku.

Jel treba  razlog više, jel mi ovo pravimo radi naše estetike i šepurenja ili pokušavamo na svaki način da povećamo sopstvenu bezbednost i sačuvamo glavu.

 

 

Mislim da na ovu temu vec postoji nalepnica i to cini mi se vec dve.

 

Sto rece @Besomar, tema ovog zadatka je MEDJUSOBNO PREPOZNAVANJE

 

Sto se tice bezbednosti ima tema "Nalepnice - bezbednost".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

E ajd sad da teoretišemo, cepidlačimo, razvlačimo, ofujemo. Ima nalepnica za bezbednost " Ja pazim na motore", tačno. A ova jeste da se izvrši prepoznavanje motorista između sebe. A zašto je ne proširimo da je svi prepoznaju, jel se to mi bojimo, sektašimo, stidimo, plašimo, šta, ne razumem, što jedim udarcem ne bi 2 muve uvatili. Naročito bi mi značila ista nalepnica al za motor sa tekstom "vozač auta" i za  oba slučaja, auto i motor, bi bila više rasprostranjenija i samim tim mnogo više uočljivija i prepoznatljivija sa pozitivnim odnosom prema nama. Ne ovde se očigledno radi o primarnoj želji o kinđurenju svog ljubimca. I ja najradije ništa ne bi lepio kad bi svi u saobraćaju bili normalni i kako treba al na našu nesreću  nisu  i zato svaku trunčicu valja iskorostiti da poboljšamo svoj status.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

@ Boki

 

Jeeste..a onda cemo da pravimo nalepnice UPOZNAVANJE..pa onda prelazimo na stampanje doljnjeg vesa.. ;D

 

Sve ove stvari koje radimo ticu se i bezbednosti i prepoznavanja i upoznavanja..

Kakve veze koja je tema..?

 

Odradimo 1000 komada troglova..pa cemo videti kada podelimo iste sta dalje..mozda dobijemo i nekog sponzora pa pocnemo i table da tripujemo..Mozda traziti od drzave da ucestvuje u izradi upozoravajucih tabli_nalepnica bilborda..Sto je u prolece posebno potrebno..

Tu vec mora AMS da nastupi..a mi smo tu da podrzimo..

 

Djunta, nemoj mnogo da se nerviras.. ne valja za ten..a moz da probas i zen-sen ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma slušaj, mora smršam zbog aperacije pa ko velim, kad me obuzme bes ću možda izedem nešto svog sala. Gine neko naš jednom nedeljno, broj udaranja i padova ko zna koliki je a svi imamo po nekoliko opasnih situacija čim sednemo na motor. Lično ih nema jer imam mnogo puta u točkovima i naučio sam da prepoznam i kako da predupredim i pazim se. Al vidim gomilu mlađarije kako je izložena stravičnom ataku i nerazumevanju od četvorotočkaša i zato se trudim da im što više skrenemo pažnjnu na nas i da što više ukapiraju da ima vozača auta i na motorima i obrnuto a ne da uvek se provlači ono čuveno " vi motoristi" ko da smo mi dođoši u sopstvenom gradu i ulici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

E ajd sad da teoretišemo, cepidlačimo, razvlačimo, ofujemo. Ima nalepnica za bezbednost " Ja pazim na motore", tačno. A ova jeste da se izvrši prepoznavanje motorista između sebe. A zašto je ne proširimo da je svi prepoznaju, jel se to mi bojimo, sektašimo, stidimo, plašimo, šta, ne razumem, što jedim udarcem ne bi 2 muve uvatili. Naročito bi mi značila ista nalepnica al za motor sa tekstom "vozač auta" i za  oba slučaja, auto i motor, bi bila više rasprostranjenija i samim tim mnogo više uočljivija i prepoznatljivija sa pozitivnim odnosom prema nama. Ne ovde se očigledno radi o primarnoj želji o kinđurenju svog ljubimca. I ja najradije ništa ne bi lepio kad bi svi u saobraćaju bili normalni i kako treba al na našu nesreću  nisu  i zato svaku trunčicu valja iskorostiti da poboljšamo svoj status.

 

Ne slazem se!

 

Stavise, ja bih na (recimo onu koju sam naveo da mi se svidja) dodao i BJB znak, pa ko zna, zna, a znace!

 

Kako god!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Besomar..trudio si se nema sta..

ali zasto ne ukazati na postojanje bajkera na drumu ostalim korisnicima istog?

 

Boki, malo detinjasto izgleda ova tvoja simpatija ;)

Stavljanjem obelezija.. se klasifikujemo.

 

Opet pocinjemo da komplikujemo..ali ako..mozda se nadje i bolje resenje od trougla..ali trenutno Pogani trougao je ok..jos malo modifikacija i to je to..

 

Kontaktirao sam drugara oko stampe..i njemu je problem oko stampe na flourescentnoj foliji..Pominje kater..i neke druge tehnike..no otom potom nacicemo najbolju ponudu kada dobijemo konacni izgled..

 

Pogani, turi neku drugu silietu..i mora se obratiti paznja na coskove trougla..jer se nemoze zaobljeno seci..pogotovu veci titaz..

 

Djunta, drugi tekst iziskuje i drugu turu..a to se u ofsetu ne isplati..tj. treba duplo vise para..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne govoriš i misliš široko, šta da ti radim, niko te ne tera ni da kačiš ni ne, tvoja stvar, al nemoj da ubeđuješ da je opšte ispod ličnog. Ako ti miliš da je sve kako treba i da je bezbedno ja ne mislim, pa puna crna hronika.Ako misliš da će ljudi prepoznavati amblem BJB, varaš se, ne razaznaju ni motorcikl a kamoli znak. Jeste lepši BJB grb od trougla i ukrasio bi motor i auto, al se ovde ne radi o umitničkom dojmu već o preko potrebnoj bezbednosti. Ne stvarno ne ide da tupimo, samo će se isvađamo a to ne vodi ničemu.

 

@Vlajko, može tekst vozač i auta i motora recimo, al može i druga tura sa drugim tekstom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

Ako pored slike motora treba jos i uputstvo sta nalepnica treba da predstavlja onda ga j**i, ne treba ni da je stavljamo. Ako neko pored slike motora ne skonta onda ni ne treba da skonta, ni sto uputstava mu nece pomoci.

Ja sam licno protiv teksta, pri voznji tesko ko da ce citati sta tu pise i zato mislim da je tu neka prepoznatljiva slika najbitnija. Mozda neko i procita dok stojis na semaforu, ali slika je bitna i celokupna kompozicija....

 

Narocito kad motor prozuji.... Taj na znakove/tekstove polepljene na autu nece ni obracati paznju, a njemu pokazujes da je jedan od njegovih u autu.

 

Ljudima je puna ona stvar znakova, ogranicenja, upozorenja, ovoga, onoga i zato treba nesto drugacije.....

 

Kad se npr. ta nalepnica pocne cesce pojavljivati na autima primetice ljudi....

 

Takodje po meni estetika je isto bitna ljudima koji bi to stavljali, meni pre svega jeste... I DA, ja to sebi pravim da nosim i hocu da to lepo izgleda pored toga sta govori...

 

Moze i bilbord da se zakaci za auto  :D, mnogima opet nece biti jasno niti ce se ista promeniti kod njih... Moze i svetleca reklama  :D takodje...

 

 

Realno nikakav znak nece ostalim ucesnicima u saobracaju reci da paze na bajkere.... Niti ce se tim ista postici sa obzirom na trenutnu situaciju....

Oni koji skontaju skontace i na nesto jednostavno...

 

 

Ovo je samo sredstvo medjusobnog raspoznavanja... A nisu ljudi toliki debili da ne skontaju sta je... "Hmm motor na slici... Sta li bi moglo biti?!?"

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

pratim i nekontam,kako ce motociklista da uoci tu nalepnicu u nekome mimoilzenju! mozda bi pored nalepnice bilo interesantno da se odredi tj definise pozicija te nalepnice! mozda u gornjem desno uglu gledajuci auto sa prednje strane,sto je po meni najuocljivije za dolazeceg motociklistu! pa cak i ako ne vidi tacno sta je na istoj znat ce o kome se radi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja