Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

U zavisnosti od spreja, nacina voznje, ucestalosti podmazivanja, nacina podmazivanja i trosenja spreja, vrste puta (ako ga teras prasinom i peskom - cesce cistis lanac pa ponovo podmazujes...)...

post-8446-1287909080732_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Interesuje me koliko kilometara traje sprej za lanac.

to je diskutabilno.ovisi o proizvođacu, kvaliteti, kolicini mase u spreju, nacinu vožnje, vremenskim uvjetima itd. moja iskustva su da koristim MOTULov sprej za lanac a ako njega nema, što je rjetkost, onda IPONov. prosjecno sprejam svakih 500 km. na ocišcen i topao lanac. lanac cistim obicnim petrolejom za lampe svakih 1000 km.prvo nasprejam valjcice sa unutarnje strane lanca pa pustim pet do deset minuta pa onda sprejam valjcice sa vanjske strane lanca i to iznad zadnjeg lancanika - na kotacu. kažu mi da pretjerujem. takvim postupanjima sprej mi traje za otprilike 4 - 5000 km. kod nas je cjena MOTULovog spreja za lanac 14 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Interesuje me koliko kilometara traje sprej za lanac.

 

Meni traje jedan već 20 godina. Našao sam ga skoro u podrumu kad sam čistio. Pitaj boga dal ga uopšte ima u konzervi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2304 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Po meni je to bacanje para.

Ja koristim ulje, sae 90. imam onu pumpicu od sivace masine. nauljim svaku spojku i to je to, ne preterujem da mi posle motor ne bi bio podmazan ceo. :)

U hondinim manualima je preporuka podmazivati uljem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Po meni je to bacanje para.

Ja koristim ulje, sae 90. imam onu pumpicu od sivace masine. nauljim svaku spojku i to je to, ne preterujem da mi posle motor ne bi bio podmazan ceo. :)

U hondinim manualima je preporuka podmazivati uljem.

onda nemoj ni na to ulje bacati lovu jer mozeš svako malo otopiti svinjsku mast. cak je ona bolja jer ce ti manje prskati iza sa lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Po meni je to bacanje para.

Ja koristim ulje, sae 90. imam onu pumpicu od sivace masine. nauljim svaku spojku i to je to, ne preterujem da mi posle motor ne bi bio podmazan ceo. :)

U hondinim manualima je preporuka podmazivati uljem.

 

Ali onda svakih 100 km. ;D

Ulje jeste zakon i bolje je od spreja, zato sto ne kaci pjesak na lanac, ali se brzo razleti/spere.

 

Ako je motor jak a lanac skup, onda neka automatika nije zgoreg.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Po manualu za TA je sa SAE90(80) na svakih 500 km ili cesce u zavisnosti od vremenskih uslova. Nije ulje toliko lose za putne masine i endurace, zato sto se toliko ne krljaju, ali na R-ovima se razleti brzo, tu je ipak bolji sprej. Ja znam kod mene, na enduri se nikad nije zagrejao lanac, jedva malo, a probao sam i sa uljem i sa sprejom da ga podmazujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja