Jump to content

Moto Zajednica

Gradjanska protestna setnja protiv bahatih motorista ALI!?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

:-\ >:(8)

Kad neki politicar proveze motorne sanke najfrekventnijom pesackom zonom Novog Sada onda to novinarkama nije bahato nego šarmantno, ali kad penziner prodje tuda biciklom zaskoči ga odmah policija i naplaćuje kazne 5.000 dinara. I to je isto šarmantno.

 

Protiv sam svih bahatih vozača ali da se samo jedni prozivaju neće nikad doneti ništa dobro!!!

 

Gde su i crvenim precrtane motorne sanke na plakatima, ako su cilj bahati učesnici u saobraćaju?!?!?!?! ??? >:( >:(

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Nit turiram motor na prazno, nit vozim na zadnjaka, nit to rade ljudi sa kojima se druzim. A znam i za one koji turiraju automobile na prazno, jure kroz crveno svetlo, voze dva i cetir tocka preko trotoara. Moja starija cerka se jednako uplasi, setajuci na sa nama trotoarom, i manijaka koji zadnjaci kolovozom i klinca u automobilu koji prourla ulicom.

Ja sam napusio komsiju sto zadnjaci punom ulicom i plaši mi dete, jebe mi se dal ću da mu se zamerim. A znak za portestnu šetnju je idiotski rešen, i meni se ne sviđa uopšte. A kroz prepisku sa organizatorkama sam shvatio da nisu ni razmišljale da to može da ima i neke negativne konotacije, pa su i one nešto shvatile i brže bolje proenile sliku na fb profilu. Ali kasno, svi će da vide i zapamte ono što su polepile po NS-u. Samo to će se pojavljivati i u novinama. Mogle su lepo da pitaju nekoga ko se bavi tim poslom da im pomogne i da za dva dana razmišljanja više imaju dooobro organizovanu akciju.

Preko glave mi je diletantizma u radu, svako je sad kao neki profesionalac, lako ljudima uđe voda u uši, pomisle da svako sve može da radi. E pa ne može, i devojke su neiskusno uletele u težak posao pravljenja pravog grafičkog simbola za jedan plemeniti protest. I izgleda da su shvatile da su se zeznule (pogledaj sad onaj fb event negde gore naveden), al kasno bato.

 

  Izvini jedno pitanje.

 

  Sto si ti kupio motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

 

 

  Izvini jedno pitanje.

 

  Sto si ti kupio motor?

 

Pa da bi ga vozio, a ni auto ne vozim na dva tocka (samo par puta, slucajno). Volim i lanac da podmazujem svakh 4-5 dana.

Jbga, izvini, nisam znao da nije preporucljivo ne zadnjaciti ako ti se nece.

Ajd me sad pitaj i zasto volim da jedem ljuto i sta ce mi automobil kad ga nikada ne nagazim do daske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Protest je jedna odlicna stvar, i mislim da bismo i mi bajkeri trebali da napravimo tako nesto,al jbg pretekose nas.

Ne svidja mi se plakat i mislim da nista nije slucajno, tako mislim da motor na plakatu takodje nije slucajan. Ta prica oko ne iskustva u pripremi nekog protesta i grafickih resenjia je glupost, iza svakog protesta stoji neko i taj neko daje odobrenje za sve sto se desava. Ovaj plakat kao i protest nije slucajan i spontan, vec je programski osmisljen sa necije strane. Ja necu ulaziti u to ko je pravi organizator, samo znam da se te stvari ne rade na nacin na koji su "organizatorke" to predstavile na fb-u.

Verujem da mozemo nasim prisustvom tamo da se ogradimo od ljudi koji koriste motore kao nacin da budu primeceni u centru, i da pokazemo da je vise nas normalnih vozaca koji motor koriste na sasvim drugi nacin.

 

 

 U prvom delu tvog posta si objasnio sve onima koji ne razumeju pozadinu svega ovog.Protesti se ne desavaju slucajno, oni se organizuju uvek iz nekog racuna i organizatori uvek izvuku matematiku za sebe i svoju korist.Ja licno nikad necu otici i dati podrsku ovakvim likovima koji su osmislili ovo i na ovakav bezobziran nacin pokusavaju da bace ljagu na kompletnu moto populaciju Srbije.

 

p.s. Na onom znaku  koji je na promo plakatu protesta su sve nas strpali u isti kos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

U pravu si, tehnicki organizatori ovakvih stvari su najcesce dileje, ali dileje podbodene i podrzane sa strane. I ti sa strane ih lepo puste niz vodu da se snalaze, a oni posle preuzmu stvar u svoje ruke. I ja ovo vidim prvo kao hajku na svakoga na dva tocka, pa tek onda kao protest-kako-vec-zamisljaju-protiv-cega-treba-da-bude.

Al jbg, ja samo volim da se vozim na motoru, pa iako ne shvatam sta u stvari treba da radim sa njim svaki dan moram da strepim od idiota kojima su dali dozvolu da voze cetvorotockase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

 

 

 Izvini jedno pitanje.

 

 Sto si ti kupio motor?

 

Pa da bi ga vozio, a ni auto ne vozim na dva tocka (samo par puta, slucajno). Volim i lanac da podmazujem svakh 4-5 dana.

Jbga, izvini, nisam znao da nije preporucljivo ne zadnjaciti ako ti se nece.

Ajd me sad pitaj i zasto volim da jedem ljuto i sta ce mi automobil kad ga nikada ne nagazim do daske.

 

Hvala na odgovoru brzom.

Vidis to turiranje i zadnjacenje recimo ja izbegavam, nije zdravo, a ni za dzep, ni za motor. Al ajd sad ti meni i drugima objasni  kako one koji vole da pucaju po moto skupovima spreciti, kako im objasniti da ima ljudi koji to ne rade i to im smeta.Reci cu ti, nadjem sebi drugo mesto pomerim se i ne smeta nista.Auto ni na tri, a pusti to o dva. Ljute pa njima je pre mesto u temi balansero...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

Mislim da ću sutra kući ići kolima   ;D (živim pored Limanskog parka)

Evo jedan drugi ugao ovoga:konkretan primer:

Subota skup u Beloj Crkvi moj dobar drugar koji je rodom iz Vršca je došao na skup na kojem sam bio da me vidi i ujedno da prisustvuje jednom od najposećenijih skupova u ovoj godini naravno na moju inicijativu da vidi kako  se ljubitelji motora druže.Scena u šatoru: dva BAJKERA su parkirali    motore ispod šatora i turirali su ih do iznemoglosti odno. dok narod nije već počeo da ustaje i odlazi da stoji na kiši ,to je samo razdražilo i par drugih oko šatora i onda su i oni krenuli da drže odvrnut gas do daske i uteruju u blokadu motore koji stoje .Čovek me je lepo pitao šta to znači ,a ja sam ga  samo gledao nemo kao TELE.Nemojte me pogrešno razumeti nesmeta meni turiranje i uništavanje motora od likova u Maxarama na moto skupovima nego taj momak koji predstavlja recimo ljude koji protestvuju nije garantovano ,a nisam ni ja video da je neki vozač Traktora, Džipa,Autobusa,Kombajna,Kamiona došao ispred nekog skupa i odvrnuo gas do daske i smejao se tome jer je to zabavno.Sitnice su ono što se pamti i što ostaje u sećanju običnih ljudi.Ruku na srce Svi mi hoćemo otvoren izduv ne zato što lepše izgleda i motor se bolje ponaša nego da na čuju i vide kada projurimo u gradu .I dogod turiramo motore u prazno ,vozimo na zadnjaka po gradu i urlaju nam izduvi dotle će mo biti bahati i zato će nas stavljati na lomaču.To je jednostavno tako ,a vi priznajte kakva vam je kultura ponašanja u saobraćaju i koliko likova poznajete da rade ove stvari koje sam naveo pa ćete imati realnu sliku ,Ja znam bar 10 ovako bahatih likova kojima nikada nisam reč rekao što voze zadnjak ugradu,što neregistruju motore itd....Čisto da im se nezamerim ,a posle se ljutim što neko drugi hoće to da učini umesto mene.

To je samo moje mišljenje.

 

 

 

  A zasto druze sve nas trpas u isti kos.. nisi mi jasan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

E izgleda da se vratilo vreme inkvizicije nekoga proglase vesticom  i na trgu naprave lomacu i spale je.E tako i sa motoristima oni su,, najveci i jedini" :-[ :-[krivci za  nezgode u saobracaju i sad udri po njima bili krivi ili ne.PS.A jos se i bune zbg registracije sad je sansa da ih ocrnimo i neka cute >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Mislim da ću sutra kući ići kolima   ;D (živim pored Limanskog parka)

Evo jedan drugi ugao ovoga:konkretan primer:

Subota skup u Beloj Crkvi moj dobar drugar koji je rodom iz Vršca je došao na skup na kojem sam bio da me vidi i ujedno da prisustvuje jednom od najposećenijih skupova u ovoj godini naravno na moju inicijativu da vidi kako  se ljubitelji motora druže.Scena u šatoru: dva BAJKERA su parkirali    motore ispod šatora i turirali su ih do iznemoglosti odno. dok narod nije već počeo da ustaje i odlazi da stoji na kiši ,to je samo razdražilo i par drugih oko šatora i onda su i oni krenuli da drže odvrnut gas do daske i uteruju u blokadu motore koji stoje .Čovek me je lepo pitao šta to znači ,a ja sam ga  samo gledao nemo kao TELE.Nemojte me pogrešno razumeti nesmeta meni turiranje i uništavanje motora od likova u Maxarama na moto skupovima nego taj momak koji predstavlja recimo ljude koji protestvuju nije garantovano ,a nisam ni ja video da je neki vozač Traktora, Džipa,Autobusa,Kombajna,Kamiona došao ispred nekog skupa i odvrnuo gas do daske i smejao se tome jer je to zabavno.Sitnice su ono što se pamti i što ostaje u sećanju običnih ljudi.Ruku na srce Svi mi hoćemo otvoren izduv ne zato što lepše izgleda i motor se bolje ponaša nego da na čuju i vide kada projurimo u gradu .I dogod turiramo motore u prazno ,vozimo na zadnjaka po gradu i urlaju nam izduvi dotle će mo biti bahati i zato će nas stavljati na lomaču.To je jednostavno tako ,a vi priznajte kakva vam je kultura ponašanja u saobraćaju i koliko likova poznajete da rade ove stvari koje sam naveo pa ćete imati realnu sliku ,Ja znam bar 10 ovako bahatih likova kojima nikada nisam reč rekao što voze zadnjak ugradu,što neregistruju motore itd....Čisto da im se nezamerim ,a posle se ljutim što neko drugi hoće to da učini umesto mene.

To je samo moje mišljenje.

 

 

 

   A zasto druze sve nas trpas u isti kos.. nisi mi jasan?

ne trpa te on u isti kos, nego svi ostali koji ne voze motor, njima su svi na motoru isti, 100x mi se desilo da me ljudi gledaju kao da sam musav zbog nekog junaka koji dodje do kafica i prvo ga utera u blokadu, a onda opali rafal iz auspuha, za dovidjenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Vi novosadjani ste trebali da se skupite na motorima pa da se lagano provozate gradom i pored te kolone koja protestuje. To bi bila jasna poruka! i ja bih vam se pridruzio, kao i mnogi drugi iz ostalih gradove, siguran sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

 

  Svi mi hoćemo otvoren izduv ne zato što lepše izgleda i motor se bolje ponaša nego da na čuju i vide kada projurimo u gradu .I dogod turiramo motore u prazno ,vozimo na zadnjaka po gradu i urlaju nam izduvi dotle će mo biti bahati i zato će nas stavljati na lomaču.To je jednostavno tako ,a vi priznajte kakva vam je kultura ponašanja u saobraćaju i koliko likova poznajete da rade ove stvari koje sam naveo pa ćete imati realnu sliku ,

 

 

Goso ovo je deo njegovog posta, a obrati paznju na prve dve reci" SVI MI"

 

Ja sebe ne pronalazim tu, a verujem i mnogi ovde, zato sam mu i postavio pitanje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

mozda je trebao da napise VECINA, ali generalno je u pravu

 

 Sta znam Goso, nebi se bas slozio sa tobom po tom pitanju, ne divlja po putevima vecina ipak mislim da je manji broj bajkera  u pitanju.Da treba generalno povesti racuna o tome kako se postuje i sta i kako se u njima[postovima]iznosi. Treba.

 Licno mislim da generalno nije u pravu, ali evo i ovo sto se ja i ti ne slazemo u misljenju ja nevidim kao razlog da sad i ovde jedan drugog popljujemo.

 Gledam na ovom i na vise drugih foruma veliki broj motociklista ne dozivljava udese, lepo i mirno koristi svoje motocikle, od mnogih citamo putopise o blizim i daljim voznjama, mnogi normalno komuniciraju izmedju sebe i generalno lepo druzenje postoji.

 Da je" Vecina" losa ne verujem bas da bi bilo normalne komunikacije i razumevanja  na bilo kom forumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Bio sam ipak otisao danas u setnju. Bili se skupili bajkeri neki- nas 10ak recimo iz par novosadskih klubova, a i mi nezavisni. Prosetali se, izasao ministar policije Novog Sada ili sta je vec, izjavio saucesce porodici nastradalog decaka, malo pricao za novinare (ne znam sta, stajao sam daleko) i bio razlaz. Ocekivao sam vise ljudi. Nisam hteo da idem, ali prvenstveno sam odlucio da odem da vidim sta ce se pricati za bajkere pa u slucaju da neko krene da sere kako smo svi isti, da se suprotstavim tom misljenju. Sve je proteklo u miru, pod pratnjom policije. Jos uvek me nerviraju plakati po Novom Sadu... Nisam hteo da idem jer su juce promenili logo na facebooku, ali posle je opet vracen precrtani motorista. Bili su tu ovi politicari, onaj Dusan Obradovic (valjda se tako zove) sto je pricao u onom poslednjem klipu o bezbednosti sto se emitovao na RTS-u i jos neki u odelima, ali ne znam ko su. Uglavnom, za nedelju-dve ce proci frka, vratice se panduri na staro, a zasad nek bude kako bilo. Juce sam video za 15 minuta voznje po gradu 9 pandurskih skutera, a danas isto redovno zaustavljaju sve zive....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

mozda je trebao da napise VECINA, ali generalno je u pravu

 

 Sta znam Goso, nebi se bas slozio sa tobom po tom pitanju, ne divlja po putevima vecina ipak mislim da je manji broj bajkera  u pitanju.Da treba generalno povesti racuna o tome kako se postuje i sta i kako se u njima[postovima]iznosi. Treba.

 Licno mislim da generalno nije u pravu, ali evo i ovo sto se ja i ti ne slazemo u misljenju ja nevidim kao razlog da sad i ovde jedan drugog popljujemo.

 Gledam na ovom i na vise drugih foruma veliki broj motociklista ne dozivljava udese, lepo i mirno koristi svoje motocikle, od mnogih citamo putopise o blizim i daljim voznjama, mnogi normalno komuniciraju izmedju sebe i generalno lepo druzenje postoji.

 Da je" Vecina" losa ne verujem bas da bi bilo normalne komunikacije i razumevanja  na bilo kom forumu.

 

TO JE SAMO MOJE MIŠLjENjE

ТО ЈЕ САМО МОЈЕ МИШЉЕЊЕ

Molim te pročitaj par puta neki post ako nerazumeš pa onda lepo odgovori odnosno iznesi svoje MIŠLjENjE tome forumi služe,a ne da objašnjavaš kako treba da vodimo računa šta postujemo .Prvenstveno nakon postavljenog pitanja od tebe  pitanja zašto je neko kupio motor.

Zbog čega si ga ti kupio ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Bilo sad na vestima tv-ja, Boga mi opeletose u izjavama ovi iz kolone samo po divljanju motociklilma!

A gradski Bubnjevic kaze 30% od kazni ide u budzet grada pa ... bice para vidm  :(

"...ta deca divljaju po gradu..kupuju dozvole...divljaci"

Hvala vam, ali zbog dvojice trojice nismo svi divljaci sem ako od nas to vi ne napravite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

mozda je trebao da napise VECINA, ali generalno je u pravu

 

 Sta znam Goso, nebi se bas slozio sa tobom po tom pitanju, ne divlja po putevima vecina ipak mislim da je manji broj bajkera  u pitanju.Da treba generalno povesti racuna o tome kako se postuje i sta i kako se u njima[postovima]iznosi. Treba.

 Licno mislim da generalno nije u pravu, ali evo i ovo sto se ja i ti ne slazemo u misljenju ja nevidim kao razlog da sad i ovde jedan drugog popljujemo.

 Gledam na ovom i na vise drugih foruma veliki broj motociklista ne dozivljava udese, lepo i mirno koristi svoje motocikle, od mnogih citamo putopise o blizim i daljim voznjama, mnogi normalno komuniciraju izmedju sebe i generalno lepo druzenje postoji.

 Da je" Vecina" losa ne verujem bas da bi bilo normalne komunikacije i razumevanja  na bilo kom forumu.

 

ne kazem da je vecina losa, ali isto tako ne moguce je da su svi u krivu, a mi u pravu, mora da smo i mi nesto doprineli da ljudi nemaju lepo misljenje o nama

sto se komunikacije na forumu tice, to funkcionise, ali ne bas sjajno, na svakoj temi dodje do napusavanja, pre ili kasnije  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Bilo sad na vestima tv-ja, Boga mi opeletose u izjavama ovi iz kolone samo po divljanju motociklilma!

A gradski Bubnjevic kaze 30% od kazni ide u budzet grada pa ... bice para vidm  :(

"...ta deca divljaju po gradu..kupuju dozvole...divljaci"

Hvala vam, ali zbog dvojice trojice nismo svi divljaci sem ako od nas to vi ne napravite!

 

Nažalost su samo motoristi spomenuti kao bezobzirni, jbg politika je oetr dokazala da je najveća kurva...džaba nama davanje krvi i dadamrazovi i uskrašnja jaja....to je izgleda bilo bitno samo tog dana....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

SAD JE BIO PRILOG NA B92, MNOGO REALNIJE SU PRICALI NEGO NA RTV-U. U OVOJ PISANOJ VERZIJI SU SAMO MOTCIKLISTI SPOMENUTI,A NA TV-U SU SVI BAHATI VOZACI SPOMENUTI.

 

 

Novosađani protiv bahatih vozača

3. avgust 2010. | 22:38 | Izvor: B92

Novi Sad -- Više stotina Novosađana učestvovalo je u protestnoj šetnji centrom grada. Građani zahtevaju da nadležni preduzmu oštrije mere protiv bahatih vozača.

 

Protest je iniciran saobraćajnom nesrećom koja se dogodila pre dve nedelje kada je poginuo dvanaestogodišnji dečak pošto ga je udario motociklista.

 

Protestna povorka je krenula od limanskog parka i glavnim gradskim bulevarom se zaputila ka zgradi policije. Na čelu protestne povorke bili su roditelji i rodbina ubijenog dečaka koji su na mestu pogibije položili cveće.

 

Povorka je nastavila ka policijskoj upravi gde su predali peticiju sa potpisima građana. Učesnici šetnje se nadaju da će njihov protest dati rezultata

 

Zamenik načelnik policijske uprave u Novom Sadu Stevan Krstić, kome je predata peticija izrazio je saučešće porodici nastradalog dečaka i rekao da će policija učiniti sve da podigne bezbednost u saobraćaju na viši nivo.

 

Od početka godine policija je u Novom Sadu registrovala više od hiljadu dvestotine prekršaja koje su počinili motociklisti. Podneto je oko tri stotine prekršajnih prijava, izrečeno je oko devetstotine pedeset novčanih kazni na licu mesta.

 

U policiji kažu i da ostaje da se vidi da li će pravosuđe primeniti oštrije mere kaznene politike protiv bahatih vozača.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pre 15 minuta sam prosao bulevarom i tamo gde je nekada bio Cepelin, panduri se podlo stekovali izvadili kameru radar!!???? I snimaju, znaci nema sanse da ih vidite kako su se sakrili.......

 

 

Ali Dzigi nije pao na njihovom steku, nego je mirno  prosao sporokrstarecom brzinom......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ovo je moj skroman doprinos na sajtu B92, da se čuje i naš glas.

 

Kao što mi je neopisivo žao deteta koje je (ni krivo ni dužno) stradalo na pešačkom prelazu od bahatog vozača motocikla, isto tako mi je žao našeg prijatelja koji je juče samo pukom srećom izbegao smrt vozeći na čelu kolone motociklista, koja je bila obezbeđena policijskom pratnjom. A sve to od bahatog vozača automobila koji nije hteo da sačeka da kolona pod pratnjom prođe. Posledice-napukla baza lobanje, podlivi po telu, na sreću bez drugih težih povreda... Vozač motocikla je lekar u valjevskoj bolnici, ugledan građanin, nije ni narkoman, ni siledžija, ni probisvet...I koliko se takvih slučajeva desi a da se ne podigne ni prst, a kamoli ovolika hajka na sve nas koji volimo motocikle.

Ako su već protestvovali protiv bahatih vozača (uopšte), zašto je onda bila samo slika motocikla na jednom točku?! Zašto nije bila slika automobila na dva točka (a vozi se i tako, ako niste znali)?! Zašto nije bila slika kamiona koji prolaze na crveno, jer su jači?! I da ne nabrajam dalje.

Vozim automobil mnogo duže nego motocikl i tek kada sam seo na isti shvatio sam koliko smo ranjiviji od svih ostalih u saobraćaju. A ne poklanja nam se (skoro) nikakva pažnja osim kad treba da se žigošemo kao ovih dana.

(nemogudaverujem, 3. avgust 2010 22:53)

 

# Link komentara

Preporučujem (+4) Ne preporučujem (0)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Sad sam video klip... i ne mogu da se suzdrzim a da ne kazem (a nek se nadje porzvana, ako ih ima ovde, ona koja se nadje...)

PUN MI JE VISE KURSOR TIH DEBELIH STO SE FARBAJU U CRVENO I UHVATILE SU BOGA ZA M...!

Ne znam koliko se neko odavde tokom zivota dohvatao kojekakvih sekcija, udruzenja drustvene namene, organizacija... ali UVEK je neka debela crvenokosa medju glavnim palamudaorima koji prosipaju "pamet" da nadomeste ono sto im fali...!! >.<

Jeste, zao sam. Neka. Voleo bih da gospodjica sa snimka procita ovo...>.<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja