Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa bahatim/nesavesnim pesacima...

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

samo da ponovim, sve može al morate da im stanete i u skladu sa tim uvek u gradu očekujte da vam kao nindža iskoče na kolovoz (što bi Laza rekao "pojavi se baba" ) znači budeš spreman da će da iskoči i kad stane onda možeš pedagoški da mu se obratiš i sl...

 

u lancu "ishrane" na asfaltu mi sa motorima smo vrlo nisko pozicionirani, tek nešto malo iznad pešaka... istao tako vozači pizde kad se mi provlačimo u vožnji i sl...

 

očekujte situaciju i kad se desi onda možete sebi dati verbalni odušak... ako tog nekog udarite, kasno je za priču....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Pesak jeste ucesnik u saobracajau, ali je najslabiji i najranjiviji, zato ima povlasceni status u saobracaju, sto je sasvim normalmno.

Savet je samo cetvoro otvorenih ociju, posebno u gradu, pokusajte da unapred predvidite necije postupke i radnje. Koristite iskustva iz vec vidjenih situacija. Mozda ce to spreciti nesrece kojih je svakom danom sve vise.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Sve ima svoje, ali bahatost je zajednička skoro svima. Neke bahatosti su mi prihvatljive - kako reče Mikulanac, u Beogradu, bahatost je princip funkcionisanja. Ugrožavanje bezbednosti je već nešto drugo.

 

Kad vozim po gradu, očekujem da će odnekud iskočiti pešak, pogotovo kad je gužva. Pre 10-tak godina sam 'podigao na haubu' jednog klinca na Kanarevom brdu (pretpostavljam da mu ništa nije bilo jer je pobegao pre nego što sam izašao iz kola) - to je bio pomenuti slučaj kad pešak ide ulicom, i ničim izazvan, bez gledanja, krene da pretrči na drugu stranu. 'Milion' puta sam naglo kočio, ili naglo menjao pravac da bih izbegao idiote, i to je, nažalost, tako.

 

Što se tiče Ade mene ipak najviše nerviraju bajkeri koji voze pešačkom stazom (znate ona koja je zabranjena i za bicikliste). Jeste, ima debila i na nogama tamo gde im nije mesto, ali neko spomenu decu - imam dve ćerkice, i ne spadaju u grupu 'nepredvidivih' (i ja sam vrlo strog kad su pravila ponašanja 'u saobraćaju' u pitanju). Zamislite koliko su i one nepredvidive kad se na stazi predvidjenoj samo za pešake pred njima pojavi bicikl ili motor?? 

A ja još uvek ne tvrdim kako su 'svi bajkeri bahati'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Dva puta mi se desilo da mi pesak iskoci iza kamiona/kombija ne gledajuci ima li vozila. Oba puta su me psovali kako divljam!? Jednom je to bio starac kome je pesacki bio 15 metara nize, a drugi put devojcica koju je majka drzala za ruku i vodila ispred sebe, tacnije devojcica je vodila majku!? ??? O oba slucaju sam ih za dlaku pokosio iako nisam vozio brzo. Jbg. u tom momentu sam se ja osecao veoma ugrozeno jer bih bio kriv bez obzira sto se pesak nije ponasao ispravno.

A ja sam mislio da sam jedini lud koji je juce hteo da samara pesaka koji je istrcao iza autobusa a ispred mene i za malo da ga pokuspim i da obojica zavrsimo na asfaltu i u bolnici

 

Odustao sam kad sam ga pogledao a njemu ispale beonjace, faca bleda i drzi se rukom za srce

rekoh u sebi: ovaj je naucio lekciju sam, teraj dalje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Pokusavam da se pridrzavam saobracajnih pravila koliko je to moguce.A da ima pesaka nenormalni i to sam doziveo ;D

Pre nekih 12 godina vozim se u autu sa nekom devojkom i njenom drugaricom.Onako polako pricam sa njima i vozim isto tako,znaci bez zurbe.

Nailazimo na lezeceg policajca i odma ispred 5-10 metara pesacki prelaz.Auto mi spusten tad bio skoro do zemlje,pa sam bas vozio polako kao puz.

Pogledam levo ,desno na pesackom i vidim sa desne strane od mene jedno 10.metara muskarac ide onako polako.Nastavim da vaozim i vidim taj tip pocinje da trci,reko zuri negde onako u glavi razmisljam.vec prolazim pesacki prelaz i samo nesto u moj auto gruuuuuu.Srce mi stade pogledam na tu desnu stranu,taj muskarac psuje li psuje.Mala raskrcinica,predjem je stanem u desnu stranu izadjem da vidim sta je sa autom,desna vrata ulubljenja i ocrtala se noga,tj cipela.Pogledam u tog muskarca i pitam ga jel on normalan sta to uradi.Kaze sto nisi saceko da ja prodjem.Pa reko majmune jedan da te cekam kad si bio 10m od mene,jos si poceo da trcis kad sam vec prosao zebru.A tip ce ni pet ni sest,J.... Mamu i sve zivo i mrtvo.Ajojjj e onda sam otisao do njega,nisam se vise raspravljao i popio je nokaut u momentu.Ostavio sam ga da lezi u nesvesti ja seo u auto i otisao.

Mozda sam preterao ali jebiga,em mi razbio auto em me jos i vredja e pa nemoze.Bar kod mene ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

A ja sam mislio da sam jedini lud koji je juce hteo da samara pesaka koji je istrcao iza autobusa a ispred mene i za malo da ga pokuspim i da obojica zavrsimo na asfaltu i u bolnici

 

Odustao sam kad sam ga pogledao a njemu ispale beonjace, faca bleda i drzi se rukom za srce

rekoh u sebi: ovaj je naucio lekciju sam, teraj dalje..

 

A ti su specijalci... uvek ihh očekujem, i kad stoji autobus i kad se kreće očekujem nekog nindžu koji će da prevari sve ostale i prvi da pređe put iza autobusa... poenta je da ih uvek očekuješ i palac na sireni  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja pre neki dan idem upravo bulevarom Oslobodjenja i na raskrsnici ne radi semafor i prilicno je velika guzva, ja se nekako probijem i izadjem prvi ispred svih i dam gas......krenuo da ubrzavam ( znate osecaj kad ste prvi )  i neka cura prelazi bulevar po dijagonali......i ja ukapiram da glupace nije ni pogledala levo desno i nalazi se na sredini bulevara.....ja pocnem naglo da kocim i bezim desno da joj prodjem iza ledja....i ona jednog momenta vidi da idem prema njoj i umesto da nastavi ona glupaca pocne da se vraca nazad........znaci promasio sam je za dlaku!!!!!

 

 

pre par godina opalio sam matorca skuterom kod buvljaka

 

resio matorac da predje van pesackog, jakretao na semaforu, zavrnuo po gasu skrecuci levo i kad sam video da ide van pesackog resim malko da ga uplasim time sto cu pun gas proci relativno blizu iza njega sa nekih 50ak-60 na sat

medjutim, genije se ukaki i poskoci u nazad

 

zavrsio sam na asfaltu, bez svesti

kad sam se osvestio, i skontao odakle ja lezim na ulici ugledao sam desno razvaljen skuter a kad asm pogledao levo, video sam matorca sa izuvenom patikom, kako lezi na zemlji u lokvi krvi

 

srecom nekom, ustao je i bio relativno ok

 

ali, zavrsil smo na urgentnom

on sa puklom arkadom, 2 slomljena prsljena i potresom onoga sto bi trebalo da je mozak, a ja sa puklom kacigom (zivela kina), naprslom lobanjom, oguljenom facom, opasnim usinucem vrata jer sam nakon "poljupca" aterirao direkt na glavu (odatle pukla kaciga i tintara), 3 dana lezanja na urgentnom, mesec dana kucne nege i preko 200e stete na motoru

 

nisam gonjen jer sam se kretao u svojoj traci, on je bio van pesackog, pa jos se vratio i u nazad i jer ne postoji njegovo svedocenje :D

 

kriv sam i ja, priznajem, stvarno sam to glupo uradio, ali da smem da kazem da me je gadjao pesak, smem

 

 

pizdim na pesake jer izlecu drsko na pesacke

naravno, stiti ih zakon, ali mi debili nisu jasni da FIZIKA nije na njihovoj strani i da svako cukanje moze da ih napravi trajnim invalidima

i u tom slucaju to sto ce mene zakon goniti im nece mnogo znaciti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pizdim na pesake jer izlecu drsko na pesacke

naravno, stiti ih zakon, ali mi debili nisu jasni da FIZIKA nije na njihovoj strani i da svako cukanje moze da ih napravi trajnim invalidima

i u tom slucaju to sto ce mene zakon goniti im nece mnogo znaciti

 

Ovo me sve podseća na intervju jednog pripadnika ruralne afrike... i pita ga novinar "pa dobro šta je loše, zlo po tebi?"

crnac - "pa loše je kad dođu ovi iz susednog plemena popale kuće, otmu žene, siluju životinje i pobiju sve ostalo..."

novinar - " aha, a šta je dobro?"

crnac - "dobro je kad to isto mi njima uradimo...."

 

fizika nije ni na našoj strani sa malom razlikom da smo mi SVESNI kolki betona boli uvo što smo mi pali on će da nas odere za sve pare a većina pešaka NIJE... i totalno nesvesno praktikuju ono malo slobode i prava koje im daje novi zobs a to je da slobodno koračaju pešačkim prelazima... kao što ne postoji vozačka kultura prema motoristima ne postoji ni prema pešacima. Da je neko probao da pređe ulicu u Ceraku koja ide od pekare mara ka plavoj pumpi (metchbox) tamo gde je onih 1000 stanova , shvatio je da se ljudi zaleću kao stoka i nemaju nameru da stanu kad neko pokušava da pređe pešački... šta skupe kočnice pa se štedi...

 

ja sam zaista  za to da se postavljaju ležeći policajci pre i posle pešačkog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

.......... i tako ti ja objašnjavam drugu u kolima ko me zeznuo na poslu i taman da završim poruku dragoj kad ono neki mamlaz na zeleno za pešake ide po sred zebre i podignem ga na haubu.......

 

neko će reći kakve ovo ima veze ??? ??? ??? ???  ljudi moji pogledajte malo oko sebe i videćete da 90% vozača nije u toku >:( >:( ili telefoniraju ili pišu poruke ili jedu ili spavaju ili................. široke mogućnosti ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

uf, da dopunim svoj prethodni post

govorio sam sa aspekta vozaca automobila

na to "fizika nije na njihovoj strani" sam mislio

 

a koliko je fizika na strani motocikliste sam nadam se slikovito opisao :D

 

ili mozda pixeli govore vise od 1000 reci  ;D

lUAFN_duleraskantancropovano.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1097 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

kod nas je poginula djevojka iskačići ispred autobusa!! ajd je ti sad vidi, i to na magistralnom putu!! napravi neko od tebe ubojicu ni krivog ni duznog!!

em ljudi (prigradsko naselje) znaju da se vozi vec malo brze,bez obzira na ograničenje,ali i da si vozio po ograničenju kako da je vidiš ispred busa???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

 Ne razumem bas podele na vozace auta , pesake i bajkere jer ja sam 3 u 1 kao i vecina ovde . U sva tri slucaja jako sam bahat i pravim dosta prekrsaja tako da stvarno nemam nista pametno da kazem . Tako sam naucen i smatram to dobrim receptom da bi opstao na beogradskom asfaltu . Znam da to sa strane izgleda nasilnicki i bahato ali to je tako . Jedino moram priznati gledam da ne ugrozavam druge ucesnike u saobracaju , koliko je to moguce .

 

Sa ovom konstatacijom se slažem u potpunosti, ali me je ova tema privukla samo iz jednog razloga.

 

Moji "problemi" sa pešacima nisu u saobraćaju u prometnim ulicama ili u špicu ili slično, ono što me najviše izludi a desilo mi se juče oko devet pola deset uveče jeste moj prolazak kroz jednu mirnu zvezdarsku ulicu.

 

Idem 30-40 km/h ispred mene pedesetak metara lik+žena+dete koji idu u istom smeru kao i ja, lik+riba u suprotnom, sa desne strane ulice su naparkirani automobili, ali može da prođe jedan automobil ili manji kamion, u trenutku kada ja nailazim i oni se mimoilaze i SVI idu po sred ulice i nikome ne pada na pamet da se makar malo pomeri u bilo koju stranu...

 

Pošto sam već bio poprililno umoran samo sam zastao, sačekao da se raziđu i prošao, posle razmišljam - jbt pa i između pešaka moram da se provlačim! Takve stvari me negone na tu bahatost u saobraćaju, jer ako si dobar svi će te ***ati, kao i u životu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

za pesake si 100% u pravu!!!svaki dan je neka bitka sa njima,bio na motoru ili u kolima!!!lepo pise u zakonu:pogledom u levu i desnu stranu se uveriti da li je bezbedno otpoceti prelaz preko pesackog prelaza!!!!

 

A gde ti to pise u zakonu????

 

Uzgred ako mislite da nije tako strasno malo zakaciti pesaka na pesackom, pa makar i sa manjim telesnim povredama, pa jos kad vidite da sud obicno u tim slucajevima daje usluv ( daje sud uslov, ali vozac daje 10.000-15.000 eur za advokate i vestake), onda se zapitate da li je vredno nekog povrediti ili nedaj boze ubiti ( u tom slucaju za malo blazu kaznu su troskovi od 20.000 pa navise), ili  je bolje ispostovati pravilo saobracaja i spustiti na 40-50 ispred svakog pesackog i cetvore oci otvoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

i ja sam zakonski prilicno bahat u saobracaju

preticem na punoj, preticem bez migavca, prestojavam se lose,okrecem na punoj, krsim ogranicenja, kao pesak prelazim van pesackog, na crveno.....

ali uvek GLEDAM oko sebe

 

nisu mi jasni mombrili koji voze/hodaju po ps-u, ali i po automatizmu i nista ne gledaju i onda o njihovim retardiranim glavama treba neko drugi da misli

i jebes zakon u tim situacijama ako si nekoga udario, unesrecio, povredio, materijalno ostetio, a pritom i sebi nesto nacionio od toga

 

primer

vozis svojom trakom i iz kontra smera kamion gubi kontrolu i prelazi na tvoju stranu

 

A - nastavices da vozis nesmanjenom brzinom jer je njegova je obaveza da vozi u svojoj traci i ako predje u kontra traku, zakon je na tvojoj strani i svu stetu koju napravi sigurno ce platiti njegovo osiguranje

B - KOCI SUNCE TI *EBEM, ovaj ima dvaes tona i ako mu se ne uklonis sa puta ima te ugazi ko prase sljivu

 

zene su mi tu apsolutni sampioni

jednom prilikom sam slepao ortaka do majstora i kad sam nailazio na pesacki (uredno sa sva 4 migavca) vidim neku zenu i neku ribu/gusku/curku/kokosku (vise mozga od toga nema) kako prilaze pesackom

obzirom da je zivina (svaka cast devojkama koje gledaju oko sebe) tek stupala sa leve strane na pesacki, ja resavam da se ne zaustavljam zbog inertnosti 2 vozila, ali riba resena da me natera da stanem ne bi li jelte presla, nasrnjuje na auto

kad je videla da ne stajem, zastaje na tren i uopste ne gledajuci na vozila koja se krecu istom brzinom, niti na migavce, niti na sajlu, resava da, kao sto je mene pokusala, zaustavi ortaka koji, necete verovati isto nije stao obzirom da ga ja vucem :D

i tako, zamalo da obojica ugazimo ribu koja je usitinu imala prvenstvo tu, ali da je samo malo pogledala dalje od svog dignutog nosa, mogla je videti da mi ne mozemo da stanemo i da ne bi bas lepa stigla u kafic u koji je posla da je nastavila po svom

 

druga situacija (mladji muskarac je u pitanju)

pada sneg, isti pesacki, lik prelazi, ja vozim 30 i kocim da ga propustim

al, djavo neda mira

pocinjem da kocim na beloj traci i nakupljeni sneg pod tockovima obezbedjuje nikakvu trakciju i ja se bez zaustavljanja krecem ka liku

videvsi da ne usporavam, nabijam sirenu ne bi li pobegao

lik, gegajuci se sa noge na nogu, samo zavrce kapuljacu da vidi koji mu to majmun svira, vraca kapuljacu i nastavlja setnjicu preko zebre

promasen je za cca 10cm

mislite da se okrenuo da vidi sta se upravo desilo iza njega

 

svi oni prelaze ulice kao da su u stvari oni od celika i da oni imaju tonu i vise tezine i da ako ih ti udaris autom da ces se izlomiti, povrediti i zato TI treba da gledas, ko te grebe

 

a sto se naseg prelepo zakona i njegove logicnosti tice

 

ortakov matori je pre 20ak ili vise god 6 meseci lezao u bajboku jer je umesio pesaka

svi biste rekli da je logicno i ocekivano

i bi bilo da taj lik nije bio samoubica koji je vec 2 puta (sto je osvedoceno u policijskoj papirologiji) pokusao da sebi oduzme zivot bacajuci se pod vozila

treci put mu je uspelo pod draganovim autom koji je zbog toga lezao kao za bilo koje gazenje bez ikakvih olaksavajucih okolnosti

 

ja se bas raspisah, izvin'te   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma, nas zakon nije ni za komentarisanje...

Ja bogami sa pesacima nemam mnogo problema, gledas u njega da bude svestan da si ga video i da nemas nameru da stanes, samim tim pratis pogledom sta radi da mozes da odreagujes, da te ne iznenadi.

Vise problema imam sa vozacima koji staju pesacima koji jos nisu ni pomislili da predju ulicu. Imao sam takvih par krvnickih kocenja i izbegavanja. Stvarno ne idem brzo, budimo realni ni ne mogu, ali isto tako stvarno ne mogu da zakocim toliko brzo koliko oni misle da mogu.

Nije toliko bitno ko je bahat, koliko je bitno sto ljudi nemaju predstavu sta se desava oko njih... Gde bre smes sedati na kocnicu ili se prestrojavati a da ne pogledas u retrovizor, ako bas nije pitanje zivota!!!?!?!?!

Svi mi nekad krsimo zakon, i treba, glupo bi bilo da postanemo roboti koji cekaju na crveno u nedelju u 2 ujutru posle zaustavljanja i proveravanja da nema nikog u krugu od 10km, ali neki ocigledno misle da zakon uopste ne vazi za njih, ili da imaju andjela cuvara.

Problem u celoj prici sa pesacima je sto obavezno i onaj sto ga udari najebe. Vozac/motoras koji je divljak moze da pogine i sam (sto je najbolja varijanta) a pesak divljak obavezno mora da bude udaren, i onda neko zavrsi u zatvoru zato sto je on video komsiju preko puta, ili je resio da pokaze da ima veca 00 od vozaca pa ce mu ovaj stati. I druga stvar. Ne zelim da saznam, niti zelim ikome da sazna kako je imati nekoga na dusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

situacija upravo kako fubu kaze, mnogo veci problemi sa vozacima kola koji propustaju sada pesake cak i kad im je crveno (za pesake)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

TOOOOOOO ti pricam! Manje bi bilo i nervoze kad bi saobracaj tekao, a ne da i tamo gde bi se moglo voziti onaj daje 4 zmigavca i staje opusteno, ovaj pusta pesaka van pesackog  ??? treci vozi 20 jer ne zna gde je krenuo... Ja kad sam pesak vise volim da neko prodje odlucno i brzo, nego da mi staje 20 sekundi a da ne znam ni da li ce stati, ili ni on ne zna gde je krenuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma, nas zakon nije ni za komentarisanje...

Ja bogami sa pesacima nemam mnogo problema, gledas u njega da bude svestan da si ga video i da nemas nameru da stanes, samim tim pratis pogledom sta radi da mozes da odreagujes, da te ne iznenadi.

Vise problema imam sa vozacima koji staju pesacima koji jos nisu ni pomislili da predju ulicu. Imao sam takvih par krvnickih kocenja i izbegavanja. Stvarno ne idem brzo, budimo realni ni ne mogu, ali isto tako stvarno ne mogu da zakocim toliko brzo koliko oni misle da mogu.

Nije toliko bitno ko je bahat, koliko je bitno sto ljudi nemaju predstavu sta se desava oko njih... Gde bre smes sedati na kocnicu ili se prestrojavati a da ne pogledas u retrovizor, ako bas nije pitanje zivota!!!?!?!?!

Svi mi nekad krsimo zakon, i treba, glupo bi bilo da postanemo roboti koji cekaju na crveno u nedelju u 2 ujutru posle zaustavljanja i proveravanja da nema nikog u krugu od 10km, ali neki ocigledno misle da zakon uopste ne vazi za njih, ili da imaju andjela cuvara.

Problem u celoj prici sa pesacima je sto obavezno i onaj sto ga udari najebe. Vozac/motoras koji je divljak moze da pogine i sam (sto je najbolja varijanta) a pesak divljak obavezno mora da bude udaren, i onda neko zavrsi u zatvoru zato sto je on video komsiju preko puta, ili je resio da pokaze da ima veca 00 od vozaca pa ce mu ovaj stati. I druga stvar. Ne zelim da saznam, niti zelim ikome da sazna kako je imati nekoga na dusi...

 

Ja sam popio prijavu i platio kaznu zbog pesaka koji je NAMERAVAO da predje ulicu a ja nisam stao. Jos je pandur ladno uzeo podatke pesaka da ima svedoka ako se budem zalio kod sudije, niti sam isao brzo, a pesak je bio pred samim pesackim na 20cm i imao je ociglednu nameru da predje. I platih 5000 din. Normalno da cu da kocim ispred pesackog. Ocigledno mnogi neshvataju da po novom zakonu pesak nemora da se uveri da li ima vozila kada prelazi pesacki prelaz, mogu ta trce, lete, dobacuju komsijama, jednom recju mogu da rade sta hoce jer je pesacki prelaz rezervisan za prolaz pesaka.  Na pesackom nepostoji pesak divljak vec je svoj na svome, tako ga tretira zakon.  E sad to neko moze da shvati a neko ne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Svi mi nekad krsimo zakon, i treba, glupo bi bilo da postanemo roboti koji cekaju na crveno u nedelju u 2 ujutru posle zaustavljanja i proveravanja da nema nikog u krugu od 10km, ali neki ocigledno misle da zakon uopste ne vazi za njih, ili da imaju andjela cuvara.

 

bas se o tako necemu povela ranije prica na jednom forumu

tema :"da li uvek dajete migavac"

ja sam tvrdo branio teoriju da ne dajem ako nemam kome da dam

koja je poenta paljenja migavaca po automatizmu

neki govore da daju imao ko ili nemao

ja naprotiv gledam situaciju oko sebe i ako imam koga da obavestim o svojoj nameri, to i uradim

ako sam sam, koga obavestavam, mog suvozaca???

 

znaci, ja sam samo pobornik toga da smo svi UCESNICI u saobracaju i da smo SVI u interakciji jedni sa drugima i ako to nismo, desavaju se nesrece

ni jedan zakon ne moze naterati ljude da funkcionisu poput pokretne trake u nekoj dobro organizovanoj fabrici

 

ok, ako udaris pesaka, treba da snosis odgovornost, jer je , jebiga, ipak on od krvi i mesa (opet govorim sa stanovista vozaca cetvorotockasa, jer je motocikista relativno malo u saobracaju), a ti upravljas opasnim vozilom

ali zato niko ne daje tim pesacima pravo da se ponasaju bahato ili kao ovce u stadu, jer ih toboze stiti zakon

ponavljam, fizika nije na njihovoj strani i ako ga samo dokacis, pa makar i biciklom, mozes dobro da ga povredis

 

samo trazim da i oni snose zakonsku odgovornost ako ga udaris van pesackog, van pesacke staze, sa slusalicama, mobilnim, ako se dokaze da nije gledao...... jer ce ih to naterati da malo vise paze o sopstvenom zivotu

 

negde sam cuo da u nemackoj ili gde vec ako udaris pesaka van pesackog ili na crvenom za pesake, ne odgovaras ili ne bar nesto tesko krivicno

pa ti bato onda pretrcavaj ulicu, ali samo na sopstvenu odgovornost

 

Problem u celoj prici sa pesacima je sto obavezno i onaj sto ga udari najebe. Vozac/motoras koji je divljak moze da pogine i sam (sto je najbolja varijanta) a pesak divljak obavezno mora da bude udaren, i onda neko zavrsi u zatvoru zato sto je on video komsiju preko puta, ili je resio da pokaze da ima veca 00 od vozaca pa ce mu ovaj stati. I druga stvar. Ne zelim da saznam, niti zelim ikome da sazna kako je imati nekoga na dusi...

 

nije bas uvek istina i to sam prijatno iznenadjen na licnom primeru

kao sto sam pominjao u prethodnom postu

moj udes sa matorcem je okarakterisan kao da je on udario mene i samim time nisam terecen,ali u tome je, mimo toga sto sam ja bio u traci, sto je on bio van pesackog, sto je krenuo pa se vratio, sto sam ja vozio po ogranicenju, igralo ulogu i sto sam vozio 49ccm (ok, 125, al u saobracajnoj pise 49 :D)

 

ne znam kako bi se tretiralo da sam vozio A kategoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

 

ako je pesak toliko zasticen,

nema mi druge nego da se doro obucem u neke stitnike pa pravac bacanje pod kola na pesackom

 

neko ce me vec pokupiti, i onda pravac osiguranje pa da im naplatim 15 godina sportskih povreda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

lep taj novi zakon.tako ce pesaci pokusati na silu da predju cak i kad vide motor u blizini!!!!!!al nece onda samo sebe da unakaze,vec i mene ili bilo koga od nas  >:( >:( a  sto se tice takvih bahatih pesaka,za njih me bas zabole!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima. Zivim u Novom Sadu i u saobracaju sam cesto i pesak. Iako je zakon izricit kako se treba ponasati u saobracaju prema pesaku mislim da to ne znaci automatski da pesaci treba da se ponasaju kao muve bez glave. Moj licni stav je da je neophodno da pesak dobro obrati paznju na to da li je u nekom trenutku bezbedno za njega, a i druge da predje put. Ja licno na to obracam paznju i ne istrcavam pred vozila "zato sto sam u pravu". Uvek prvo procenim kakva je namera tim vozilima i mogu li lako i bezbedno da stanu. Tako sam vaspitavao i decu. Vecina nas su i vozaci i znamo kako je to kada ti neko tako "ïzleti" . Sve u svemu ko se cuva i bog ga cuva. Barem se tako kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja