Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa bahatim/nesavesnim pesacima...

Recommended Posts

  • ● Поп ●, 49 postova
  • Lokacija: ● Novi Sad ● Apatin ●
  • Motocikl: Diavel

Bahatost uzima maha, tako da pored bahatih vozaca automobila i slicnih sredstava i pesaci znaju da ugrozavaju bezbednost, a kako je rasprava o istima poceta na mestu na kom mozda i nije trebala evo prilike da se rasciste racuni.

 

Pored bahatosti tu je i glupost iliti nedostatak pameti cesto prisutan, pa pisite malo na tu temu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6986 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nebitno da li je pesak, biciklista, kamiondzija... Svi smo mi po malo bahati. Jednostavno, moras da pazis i druge umesto njih samih. Tako je od kada je sveta i veka. Vozis laganeze, gledas, uzivas. Sta drugo da ti kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja po gradu ovoliko malko sto prolazim, vozim uvek relativno sporo i do sad, hvala Bogu nisam imao problema sa istrcavanjem pesaka i slicno. Strogo vodim racuna da usporim pred pesackim, stajem na svako crveno (sto za zuto bas i ne vazi uvek) i kad prolazim pored parkiranih automobila ili kroz neku tesnu ulicu, otvaram jos cetvoro ociju, ruka i noga non-stop na kocnicama i kvacilu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja se cesto susrecem sa bahatim pesacima na biciklistickoj stazi na adi

 

pogotovo onaj deo gde je nizbrdica a ja sam na rolerima

 

pola njih nema blage veze gde se nalaze

 

ako predvodim kolonu na rolerima a oni cesto ne umeju da zakoce na nizbrdici, nema druge nego da raznesem sve koji iskoce na stazu ispred mene

 

 

na istoj stazi postoji  problem dece koja pretrce stazu bez ikakvog znaka ili pogleda.

tu su sa roditeljima koji ih ne gledaju, u jednom trenutku stoje mirno a onda im se cefne da potrce levo desno. ko ne zna da zakoci, pregazi ih, uglavnom ih izbegnem ali dva puta su leteli i oni i ja kad mi tako istrce...

 

i naravno, da ne zaboravim vlasnike PASA na rastegljivoj uzici... vlasnik sa jedne strane staze pas sa druge a izmedju razapeto uze... jednom sam pokupio i neku pudlu tako a ja sam se isto razbio ko zvecka...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

sto se tice ulice, pesaci su se ohrabrili...

 

na pesackom stopiraju kolone i to je ok ako ima puno pesaka, al kad se jedan zaleti kroz kolonu koja ide 50 na sat i ocekuje da svi stanu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Bahatost je karakteristika saobraćaja u našoj zemlji.

Mislim da su neki ovde pobrkali lončiće što se pešaka tiče.

Da bi učesnik u saobraćaju bio pešak, treba samo da ima noge i da zna da hoda, gospodo, mi smo ti koji smo na ovaj ili onaj način pokazali da smo sposobni i obučeni da upravljamo svojim vozilima. Naravno da sam 98% vozač a tek ona 2% pešak,i provodim 8-10 sati dnevno na putu, i svašta mi rade, mi to ne možemo promeniti, ali zar se najblaže rečeno bahatošću ne zovu i oni snimci iz Bg na drugoj temi?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

jel negde vidis saobracaj / guzvu/ pesake na snimcima?

 

zna se gde se sme a gde se ne sme...

ok je druže, ne otkopavamo sekiru! Video sam snimke iz Bg u crnoj temi,gde pešak beži sa prelaza dok macan na motoru točkira, mislio sam da si u toj ekipi,ako su lagali mene i ja lažem vas!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

za pesake si 100% u pravu!!!svaki dan je neka bitka sa njima,bio na motoru ili u kolima!!!lepo pise u zakonu:pogledom u levu i desnu stranu se uveriti da li je bezbedno otpoceti prelaz preko pesackog prelaza!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Totalni promašaj teme. Ili nepoznavanje zakona o saobraćaju. Pešaci su osnova saobraća a još i kao ranjivi su i najzaštićeniji zakonom. Znači pešak ne može da bude bahat, nego samo u prekršaju a svi ostali učesnici u saobraćaju moraju da voze na takav način da ne ugrožavaju pešake pa makar oni bili i u prekršaju.

 

Pošto svi imamo nešto protiv pešaka u prekršaju ostaje samo da ih prijavimo najbližem policajcu (ili policajca za ne preduzimanje mera prema pešaku).

 

Kada se izmeni stav i put postane rezervisan isključivo za vozila a pešacima se dozvoli upotreba pod određenim uslovima (prelaz znaci i sl) e onda možemo da pričamo o nekim našim ugroženim pravima. Dotle pamet u glavu. Posedovanje motorcikla ne znači da smo uhvatili boga za cvećku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pesaci su dosadni,pesaci su spori

Zato ih OBORI! :D :D :D

 

Naravno da to tako ne ide,ali koliko istine proizilazi iz ovih par peci (stihova),poznatog srpskog pesnika  ;D

Svako,svakome smeta  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

ima jedna stvar sa kojom se ne slazem toliko sa pantah, i mi motoristi smo skoro jednako ranjivi kao oni, mozda i vise racunajuci na tezinu koja moze da padne na nas.

a da su nesavesni, jesu i stvarno znaju i kao betmeni ponekad da izlete na put. uvek stanem pesacima ali kada mi istrce na ulicu ko muve bez glave dodje mi da ih kacigom gadjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Najgori su pešaci vozači  ;) po novom zakonu je EXPLICITNO dato pešacima PRAVO da iskaču, naskaču, stvaraju se po pešačkim prelazima... tri stvari koje su im tom prilikom zabranjene i finansijksi kažnjive su:

  • razgovor mobilnim telefonom u toku prelaska (zakon ne precizira handsfree  ::) )
  • slušanje MP3 plejera sa obe slušalice u ušima (znači može jedna)
  • prelazak pešačkog prelaza u pijanom stanju (postoji i grupa na facebooku "kako ću kući pijan kad ne smem preko pešačkog..."

 

Komentarisati kako moraju da paze i da ne iskaču nas stavljaju u istu kategoriju kao kad vozači golfova 2ki, kamiona, kombija i slično govore o nama "ko ih #ebe, znaju da su najslabiji u saobraćaju pa nek paze...."

 

Znači ako ti pomaže imaš pravo da pešaka koji iskače nahraniš organskim materijama nejestivog porekla, da mu ponuduš sexualna proširenja vidika ali MORAŠ da mu staneš i da ga NE ZGAZIŠ... jedino mesto gde vozač nije kriv je (daleko bilo) kada zgazi pešaka na autoputu gde pešak ne bi smeo da bude  ;)

 

što se tiče Ade i pešaka na biciklističkoj i biciklista na pešačkoj stazi tu ima ogromnog prostora za diskusiju.... ali tu povrede nisu životne..

 

a za pse, sszgo ne znam šta da ti kažem, mene kad vide na rolerima psi beže  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene nerviraju matorci koji krenu osvajacki preko pesackog i ne nameravaju da gledaju levo desno nego pravac kroz kolonu auta.

ili kad idu paralelno sa ulicom i onda iznenada rese da predju ulicu i to prvo gledaju desno?!?!?

i da, u glavnom sto su stariji prave vece gluposti.

 

Imaju svoja sastajalista pa su cesto koncentrisani u blizoj okolini pijaca, najaktivniji su vikendom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja pre neki dan idem upravo bulevarom Oslobodjenja i na raskrsnici ne radi semafor i prilicno je velika guzva, ja se nekako probijem i izadjem prvi ispred svih i dam gas......krenuo da ubrzavam ( znate osecaj kad ste prvi )  i neka cura prelazi bulevar po dijagonali......i ja ukapiram da glupace nije ni pogledala levo desno i nalazi se na sredini bulevara.....ja pocnem naglo da kocim i bezim desno da joj prodjem iza ledja....i ona jednog momenta vidi da idem prema njoj i umesto da nastavi ona glupaca pocne da se vraca nazad........znaci promasio sam je za dlaku!!!!!

 

Pa u osnovnoj skoli kada se deca uce saobracajnim propisima prvo sto te uce je da ako si krenuo da prelazis ulicu nikada ne ides nazad, nego samo napred.....

 

I sta da sam je sevnuo i ubio danas bi mene svi pljuvali da sam isao 150 na jednom tocku i da sam ubica????????????

 

Jedino sto nije bila na pesackom prelazu.......ali vracala se nazad????????????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 Ne razumem bas podele na vozace auta , pesake i bajkere jer ja sam 3 u 1 kao i vecina ovde . U sva tri slucaja jako sam bahat i pravim dosta prekrsaja tako da stvarno nemam nista pametno da kazem . Tako sam naucen i smatram to dobrim receptom da bi opstao na beogradskom asfaltu . Znam da to sa strane izgleda nasilnicki i bahato ali to je tako . Jedino moram priznati gledam da ne ugrozavam druge ucesnike u saobracaju , koliko je to moguce .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja decu učim da PRVI uslov bude vizuelni pregled situacije i donošenje zaključka dal je bezbedno po njih i ostale da predju put DRUGI uslov je da je zeleno svetlo upaljeno.

I onda započu prelaženje puta uz ponavljanje vizuelnog pregleda situacije. I jako sam strog po tom pitanju kad se glupiraju.

 

Sećam se jednog tragičnog dogadjaja od pre par godina koji se desio u Petrovaradinu.

 

Grupa devojčica je prešla pešački na crveno a jedna devojčica iz grupe od 14 godina je zastala i čekala zeleno svetlo, a drugarice su je dozivale ona je kategorički odbijala da predje na crveno već je čekala zeleno svetlo ( saveti roditelja ).

Kad se upalilo zeleno svetlo ona je krenula da prelazi, al nažalost tu se našao i pijani skot koji je prošavši na njegovo crveno svetlo pokosio devojčicu.

 

Devojčica je preminula a nije želela da predje na crveno svetlo.....

 

Znači primena prvog uslova iz ovog posta, pa onda sve ostalo, jer to je jedini način za preživljavanje....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

 

na istoj stazi postoji  problem dece koja pretrce stazu bez ikakvog znaka ili pogleda.

tu su sa roditeljima koji ih ne gledaju, u jednom trenutku stoje mirno a onda im se cefne da potrce levo desno. ko ne zna da zakoci, pregazi ih, uglavnom ih izbegnem ali dva puta su leteli i oni i ja kad mi tako istrce...

 

Kad jednog dana budes imao svoju decu onda ces shvatiti koliko su deca nepredvidiva bez obzira koliko ih ti pazio!!

 

Nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe.Boli me patka za tebe i tvoj zivot.Tako si ga ti izabrao i zivi tako.

Ali tvojim pisanjem bas podjebavas i dizes pritisak mnogima.A izgleda da ti uzivas u tome.Zato nemoj da se cudis sto te svi pljuju po forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Dva puta mi se desilo da mi pesak iskoci iza kamiona/kombija ne gledajuci ima li vozila. Oba puta su me psovali kako divljam!? Jednom je to bio starac kome je pesacki bio 15 metara nize, a drugi put devojcica koju je majka drzala za ruku i vodila ispred sebe, tacnije devojcica je vodila majku!? ??? O oba slucaju sam ih za dlaku pokosio iako nisam vozio brzo. Jbg. u tom momentu sam se ja osecao veoma ugrozeno jer bih bio kriv bez obzira sto se pesak nije ponasao ispravno. Cesta je nasa teritorija, i kao sto mi mozemo da ugrozavamo pesake nesmotrenom voznjom, mogu i oni nas nesmotrenim hodom. Tocak, noge... isti je to kurac jer glava vozi u oba slucaja. Zna se gde i kako se prelazi cesta.

Biciklisticka staza na Adi je prica za sebe. Cesto prodjem tako blizu pesaka i namerno ih ocesem laktom. Cisto da razmisle malo da mozda ne hodaju tamo gde ne treba. Bahato sa moje strane... naravno da jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

 

na istoj stazi postoji  problem dece koja pretrce stazu bez ikakvog znaka ili pogleda.

tu su sa roditeljima koji ih ne gledaju, u jednom trenutku stoje mirno a onda im se cefne da potrce levo desno. ko ne zna da zakoci, pregazi ih, uglavnom ih izbegnem ali dva puta su leteli i oni i ja kad mi tako istrce...

 

Kad jednog dana budes imao svoju decu onda ces shvatiti koliko su deca nepredvidiva bez obzira koliko ih ti pazio!!

 

Nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe.Boli me patka za tebe i tvoj zivot.Tako si ga ti izabrao i zivi tako.

Ali tvojim pisanjem bas podjebavas i dizes pritisak mnogima.A izgleda da ti uzivas u tome.Zato nemoj da se cudis sto te svi pljuju po forumu.

Ej kobaja, nemoj mi se nerviraš na forumu, pa posle ja ostanem bez onog obećanog piva u Nemačkoj! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Ej kobaja, nemoj mi se nerviraš na forumu, pa posle ja ostanem bez onog obećanog piva u Nemačkoj! ;D

 

;D Ma nebrini Misko sledeci put obavezno da se javis pivo te ceka ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Čuj pešaci bahati?!?! Pa nisu pešaci sišli sa planete Melmak. Većina naroda se ponaša kao da niko drugi ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma pesaci su nuzno zlo...pogotovu kad pretrcavaju tamo gde netreba,znaci van pesackog, kada negledaju levo desno,i roditelji koji grese pa uz sve to vuku i decu.. a desava se stalno,naravno to nas vozace 4 ili 2 tocka netreba da ohrabri da ih gazi,,,a da nepricam nocu kada idu pogresnim smerom,okrenuti ledjima bez fluo prcluka itd itd..to milicija treba da pocne da kaznjava,jer i oni su ucesnici u saobracaju,i to veoma nekorektni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja