Jump to content

Moto Zajednica

anger management ?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prosle godine kao pocetnik sam se tu nesto nervirao psovao pretio pokazivao silazio s motora... koji ce mi to andrak, pa motor ne vozim da bih se svadjao i sebi kidao zivce !

 

Ma nista me sad ne tangira dok me, ne daj Boze, ne ocese, zakaci retrovizor...

Od bezopasnijih "slucajeva" se lecim krivinama van naseljenih mesta.

A tipa ako me opasno presece, mimoidje na 10cm i sl. ako ga kad-tad stignem (pri tom i ne jurim ga, nastavljam da vozim svoju voznju), obicno mu uguzim auspuhe pod prozor i malo brmm brmm (slab mi malo ler pa da se ne ugasi  ;) ) pa ga prodjem i stanem prvi  ;) Ako je neki nadrkani u pitanju onda krecem lagano k'o natovaren sleper  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12828 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Prosle godine kao pocetnik sam se tu nesto nervirao psovao pretio pokazivao silazio s motora... koji ce mi to andrak, pa motor ne vozim da bih se svadjao i sebi kidao zivce !

 

Ma nista me sad ne tangira dok me, ne daj Boze, ne ocese, zakaci retrovizor...

Od bezopasnijih "slucajeva" se lecim krivinama van naseljenih mesta.

A tipa ako me opasno presece, mimoidje na 10cm i sl. ako ga kad-tad stignem (pri tom i ne jurim ga, nastavljam da vozim svoju voznju), obicno mu uguzim auspuhe pod prozor i malo brmm brmm (slab mi malo ler pa da se ne ugasi  ;) ) pa ga prodjem i stanem prvi  ;) Ako je neki nadrkani u pitanju onda krecem lagano k'o natovaren sleper  :D

 

 

Meni pukne film, silazim da se bijem... Ne mogu ni da im objasnim zašto bih ih pobio, u stanju povećanog

uzbuđenja mi mađarski sklizne sa lošeg na nikakav. A da vam ne kažem da su divni u odnosu na Srbe. Kao

što neko reče to je pitanje karaktera. Verovatno bih i u Utopiji posle inicijalnog perioda adaptacije počeo

sa "jbmtmtr" .... A voleo bih da nisam takav!

 

p.s. kad sam bio još mlađi nego sad i mnogo duvao nisam se nervirao u saobaćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

sranja u saobracaju obicno prave budale i glupi ljudi, jer da imaju i gram mozga ne bi to radili, to sto cu ja da ga stignem i prebijem ili naduvam njemu verovatno nece dopreti do mozga, jer da ga ima ne bi ni pravio sranje, a sto mi skoro rece jedan drug " sa budalom se ne treba raspravljati, prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuce iskustvom" i u pravu je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

goso svaka ti "ka u Njegoša"!

ja sam jednom sišao sa motora (bajone je kriv za sve :D) - situacija je bila krajnje glupava i sve je ispalo toliko imbecilno da smo počeli da se smejemo... jer je čovek zaista bio neviđeni kreten... od tada nema zezanja, ako siđem siš'o sam, a ne silazi mi se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12828 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Lako je vama koji niste zapaljivog karaktera da pričate, treba ovako i onako. To je reflex. Treba

čovek ozbiljno da se pozabavi "anger management-om" da bi se izlečio. Ja sam po dva dana u

qurcu kad se pokačim s nekim u saobraćaju. Najgore je kad su u kolima s decom, posle 2min.

bih propao u zemlju od sramote, al onda je kasno. Veliki problem za mnoge ljude. Mislim da samo

upravljanje vozilom kod nekih ljudi izaziva osećanje slično borbi ili lovu i onda kad se nešto desi

reaguje se u skladu sa situacijom t.j: UBIJ!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Lako je vama koji niste zapaljivog karaktera da pričate, treba ovako i onako. To je reflex. Treba

čovek ozbiljno da se pozabavi "anger management-om" da bi se izlečio. Ja sam po dva dana u

qurcu kad se pokačim s nekim u saobraćaju. Najgore je kad su u kolima s decom, posle 2min.

bih propao u zemlju od sramote, al onda je kasno. Veliki problem za mnoge ljude. Mislim da samo

upravljanje vozilom kod nekih ljudi izaziva osećanje slično borbi ili lovu i onda kad se nešto desi

reaguje se u skladu sa situacijom t.j: UBIJ!!

 

Klasičan životinjski instikt,i svaki će se čovek tako ponašati...Tj. dokaz da nismo nastali od helikoptera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jbt, kako bi izgledao korman da smo nastali od helikoptera?  ;D ;D ;D

 

p.s. govorim tiho i nosim rukavice retrovizorke. Nemam nerve, ostala je samo inicijalna kapisla. Trudim se svom snagom da se izlečim od nervoze u saobraćaju. Vožnja je nešto što mi pruža najviše zadovoljstva i nerviram se kad mi moroni kvare to zadovoljstvo. Ako nešto znam da radim, to je da vozim. Nervira me kad vidim koliko morona meni krade asfalt, ulice, puteve... koliko ima onih koji rade to što ja volim da radim a nemaju pojma sa životom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Jbt, kako bi izgledao korman da smo nastali od helikoptera?  ;D ;D ;D

 

p.s. govorim tiho i nosim rukavice retrovizorke. Nemam nerve, ostala je samo inicijalna kapisla. Trudim se svom snagom da se izlečim od nervoze u saobraćaju. Vožnja je nešto što mi pruža najviše zadovoljstva i nerviram se kad mi moroni kvare to zadovoljstvo. Ako nešto znam da radim, to je da vozim. Nervira me kad vidim koliko morona meni krade asfalt, ulice, puteve... koliko ima onih koji rade to što ja volim da radim a nemaju pojma sa životom.

 

E svaka ti je na mestu!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ja najvise mrzim zatvaranje na semaforu.E tu kad prodjem obavezno ide ??? i Mars u p.m.

Sta im smeta ,nikog ne usporavam,nikog nekocim.....Inat samo i nista drugo.

A  o ostalim situacijama da ne govorim,nekad rettrovizor,nekad ih posaljem kod limara....itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad mene zatvore na semaforu (ili mi se nabiju u fuzastere), sviram i sviram i sviram dok me ne pogleda u oci i kad slozi "molim sta je bilo, oces da ti izadjem sad" facu, samo mu pokazem rukom lagano kao da mu ustupam mesto. Obicno se prime maksimalno i uz ovoliki  ;D pustim ih da urlajuci u iberu odu svojim putem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Ajde da ne zagovaram nasilje ali mi je pun %$#^ vozaca koji uopste ne obracaju paznju na motocikliste. Ono sto sam siguran, je da ne treba da iskuliramo kada nas "maltretiraju" u saobracaju jer ce smatrati da ne rade nista pogresno i ponavljace gresku. U svakom slucaju im treba skrenuti paznju na to sto su uradili ili su mogli da urade (na fin ili neki drugi nacin).

Evo mog slucaja pre neki dan. Obilazim kolonu na semaforu da bi stao na celo kolone. Covek u koloni otvara vrata (jer mu ne radi prozor a mnogo mu je vruce) Ja zamalo da mu se nadjem u krilu ali kaunterstiringom (slava onome ko ga izmisli) uspevam da ga izbegnem. Naravno zakacim i ogrebem kola pored njega. Nekako sam se smirio pa mu lepo objasnio da to vise nikada ne radi. On se izvinio pa svako svojim putem, sem sto cu ja da platim farbanje vrata onom drugom liku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nemam pojma, kaze neko budimo fini, a ja nekako smatram da je bolje da nas smatraju nasilnicima i da nas se plase, vise ce nas se paziti nego ako smo fini... Ne zagovaram bespotrebno nasilje, ali onaj kome je motoras otkinuo retrovizor iz besa SIGURNO obraca vise paznje na dvotockase...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

p.s. kad sam bio još mlađi nego sad i mnogo duvao nisam se nervirao u saobaćaju.

Ja mislim da je resenje bilo sve vreme ispred nosa, a mi ga nismo videli.... Treba se boriti protiv nervoze svim sredstvima, a posto mladost ne moze da se vrati, zakljucak se sam namece  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

p.s. kad sam bio još mlađi nego sad i mnogo duvao nisam se nervirao u saobaćaju.

Ja mislim da je resenje bilo sve vreme ispred nosa, a mi ga nismo videli.... Treba se boriti protiv nervoze svim sredstvima, a posto mladost ne moze da se vrati, zakljucak se sam namece  ;D ;D ;D

 

Ima da ti podignemo bistu jos za zivota!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Matori, pa znaš da sam ja emotivac, kad pročitam nešto što mi se svidi, ja ne mogu da iskuliram  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ma mislim da su ljudi koji se zalazu za opusten pristup ipak u pravu.

jbg fajtom se retko koji problem resi. Misim, sve je to kul i tako, ali sta jel treba svakog bolida da uzmem da lemam? i gde je tu kraj?

ma izbrojis do deset i teraj dalje.

 

nekad ce ti prekipeti pa se neces kontrolisati, boze moj i to je za ljude.

 

aj da budemo i malo samokriticni, pa ni vozaci motora nisu cvecke. pogotovu me nerviraju mentoli koji se provlace izmedju vozila koja i sama vec pice propisno, i on jos ocekuje sa pravom da pazis na njega i pomeris se da prodje ?! znaci boli njega patka sto ces ti da ga ne bi udario, morati da predjes preko rupa, izbocina, i ostalih sranja na putu. Aman pa jesi retardiran!? Sacekaj da stanemo na semaforu, prodji onda lepo na pocetak i resio si problem. Ali ne, zuri se coveku, obilazi te sa leva, sa desna, ma ne zanima ga.

 

Ej ali u BG je izgleda epidemija neka, znaci svaki drugi motociklista obavezno prodje na crveno... Ne zuckasto, nego full crveno?! Bas me zanima sta bi taj isti biser napisao ovde da mu tako auto izleti na raskrsnici, verovatno bi bio mnogo ljut i nadrkan...

 

e tako, ja cu svoje frustracije i u buduce da izbacim ovde, bolje nego nervozan da vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

ma mislim da su ljudi koji se zalazu za opusten pristup ipak u pravu.

jbg fajtom se retko koji problem resi. Misim, sve je to kul i tako, ali sta jel treba svakog bolida da uzmem da lemam? i gde je tu kraj?

ma izbrojis do deset i teraj dalje.

 

nekad ce ti prekipeti pa se neces kontrolisati, boze moj i to je za ljude.

 

aj da budemo i malo samokriticni, pa ni vozaci motora nisu cvecke. pogotovu me nerviraju mentoli koji se provlace izmedju vozila koja i sama vec pice propisno, i on jos ocekuje sa pravom da pazis na njega i pomeris se da prodje ?! znaci boli njega patka sto ces ti da ga ne bi udario, morati da predjes preko rupa, izbocina, i ostalih sranja na putu. Aman pa jesi retardiran!? Sacekaj da stanemo na semaforu, prodji onda lepo na pocetak i resio si problem. Ali ne, zuri se coveku, obilazi te sa leva, sa desna, ma ne zanima ga.

 

Ej ali u BG je izgleda epidemija neka, znaci svaki drugi motociklista obavezno prodje na crveno... Ne zuckasto, nego full crveno?! Bas me zanima sta bi taj isti biser napisao ovde da mu tako auto izleti na raskrsnici, verovatno bi bio mnogo ljut i nadrkan...

 

e tako, ja cu svoje frustracije i u buduce da izbacim ovde, bolje nego nervozan da vozim :)

 

Ja se provlačim !

 

Al meni je mnogo bolje da se provlačim dok se vozila kreću, kad se provlačim na semaforu meni je uvek frka da neko ne otvori vrata jer bi bilo svašta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pravo da ti kazem, meni je to provlacenje (dok se ja u auto po uzanom kolovozu vec krecem trecom-cetvrtom) isto kao dad mi auto (dok sam na motoru) prodje na 10cm od ramena, naravno po pravilu mu je slobodna njegova traka  ::)

 

cek majku mu, pa kako ti je bezbednije da se muvas izmedju dve kolone vozila dok pice, nego laganica da prodjes dok staju na semafor?

 

zamisli da jedno vozilo samo malcice skrene levo ili desno da izbegne rupu/mrtvog kera/stagod, a ti nemas gde da se sklonis jer si u sendvicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja