Jump to content

Moto Zajednica

Bulevar oslobođenja - Novi Sad

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Bio sam na uvidjaju i otac deteta je sedeo u kaficu do pesackog prelaza, a drugo sta sad svi pesaci trebaju da cekaju na ostvu dok se majmuni koji voze 150 ne smiluju da uspore mogla je umesto deteta biti baba koja bi se vukla svejedno bi poginula kad ovaj umesto 50 ide 150...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

i gledaj i ne zaleci se ko muva bez glave ni na pesackom...

 

ok je to,tako razmišlja odrastao čovek,ali šta ćemo sa decom, oni nemaju takvu iskrivljenu sliku o saobraćaju,oni nemaju takva iskustva, mali su, razmišljaju o drugim stvarima.Oni znaju da su ih učili da je najbezbednije na pešačkom.

 

Voćnja pod uticajem alkohola, nasilnička voznja, policijo se spavaj !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Strasno.

 

Pesak je zakon, predji preko i nemoj ga propustiti na pesackom ..... neces se dobro provesti. Pricamo o tome da si u automobilu zasticen od udarca, pa tebi u kolima pri brzini 20-30 nece biti nista strasno.

 

Saucesce porodici koja je izgubila dete zbog necije nesmotrenosti i nepaznje, da ne koristim teze reci.

 

Iskreno, ne verujem da ce se ista promeniti, ludaci voze ludo i to je to ....

 

I ja samo upozoravam sta moze da se desi, i kad nailazis na prazan pesacki spusti na 50, jel sa tom brzinom imaju sanse i vozac i pesak, nikad neznas da li ce neko izeteti.  Imao sam slucaj vozaca tramvaja, udario pesaka na pesackom, kaze da je samo izleteo, vozac nije prekoracio brzinu, pravdao se da je tesko zaustaviti tramvaj i  proglasili su ga krivim.

 

Drugi slucaj, moj nesrecni prijatelj, u bulevaru jna, ubije starca van pesackog, starac bio slep na jedno oko, ali je njegova brzina bila oko 100 km na cas, i imao je 0.7 promila alkohola u krvi. Posle dve godine sudjenja i 15.000 eura datih na advokate i vestake, jedva je uspeo da izvuce 2 godine zatvora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

 

 

opet, ja ne branim motoristu

 

saucesce porodici koja ga je pustila samog na rolerima kroz grad

gde su bili roditelji za to vreme?

 

 

 

Covece o cemu ti pricas?

Verujem da su tebe roditelji u stopu pratili kada si imao 12 godina!!!

Isto tako verujem da si procitao da su kola STALA DA PROPUSTE DECAKA a govedo se zaletelo sa ko zna koliko km/h

Ne znam o kakvom ti izletanju pises,govedo je vozilo velikom brzinom na jednom tocku po jednom od naj prometnijih bulevara u sred dana!Da je decko padobranom sleteo govedo treba za jaja obesiti za primer svim njemu slicnim govedima koji velikom brzinom voze kroz grad.Voznju na jednom tocku u gradu treba posebno kaznjavati,na primer kesicu koja drzi 00 razapnuti pa iseci na resice i okaciti na rucice kormana da landara...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

SSZGO

vise svedoka je potvrdilo da su vozila u srednjoj traci stala da propuste pesake, dete je krenulo i iza auta nije moglo da vidi leteceg majmuna kako izvodi stunt na bulevaru. Nemoj se pozivati na to sto na televiziji nisu preneli tu informaciju, jer smo na drugim temama doktorirali da takve informacije nikada ne iznose odmah u javnost. Ako ti neces da verujes u ono sto se zaista desilo to je tvoj problem, ali nemoj da gnjavis vise.

Dete je poginulo na pesackom prelazu, a zaista nema svrhe ta prica da je dete trebalo vise da pazi. Nema smisla ni kriviti roditelje deteta, jer siguran sam da niko od "nas" nije sa 12 godina iz kuce izlazio samo u pratnji roditelja.

Samo je jedan i jedini krivac za ovu nesrecu i to je majmun na motoru. Ako nesto nije jasno, procitajte sve postove od pocetka jer je vise puta receno od strane novosadjana da je on vec poznat po izivljavanju po ulicama. Naravno i da nije jedini, ali se nazalost i na ovom forumu brane isti ti divljaci u svim situacijama gde niko nije nastradao. Osvrnite se samo na teme o miseluku i na teme o marsovcima koji gnjave bajkere po gradu... Osudjujemo majmune samo kada ubiju nekog, a inace ih branimo jer su oni ustvari borci protiv ugnjetavanja, željni života, željni slobode, znaju da uživaju i ostala sranja. Nikad mi nista necemo nauciti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

ako neko najebe zbog samoubice koji mu se baci pod kola

 

tu onda nesto opasno ne stima u sistemu i treba da se menja

 

jer ako mi se neko baci pod kola, ja sam ostecena stranka...

 

Bacanje pod kola je nesto drugo, to da je samoubica dokazujes na sudu (uz mnogo para za advokate) ali pesak ima pravo da ne pogleda ni levo ni desno i da predje ulicu, ako ga udaris ili nedaj boze ubijes, jao tebi.  Isti je zakon u 90% zemalja, a u Americi jos uz robiju i placas debele nadoknade porodici (ode kuca i sve sto imas).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Ja sam vozio 2 godine i to nema nikakve veze ovo se desilo na pesackom mogao je on ici i peske da je hteo svejedno ne bi preziveo a tebi ako je toliko dosadno idi na sajt rolerasa( koji nepostoji )pa se tamo prepucavaj, a i kakve to ima veze kako je dete vozilo rolere i da je vozio ne znam ko sta on bi kao skocio i preleteo motor a ? hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

uf.... ovo me je baš rastužilo... saučešće porodici...  :(

 

ništa dok se ne postave ležeći policajci pre i posle svakog pošačkog... po starom zakonu tako tako a po novom OBAVEZA svakog vozača je da uspori pred pešačkim prelazom da bi blagovremeno mogao da se zaustavi ukoliko pešaci krenu da prelaze (iskaču ili kako god). Dozvoljeno je proći preko pešačkog prelaza dok je pešak na njemu samo pod uslovom da kretanje vozila ne utiče na kretanje pešaka (niti da pešak mora da potrči ili da uspori ili stane). Kazna za nestajanje pešacima na pešačkom je 5.000 dinara i 1 ili 2 boda. Ovo naravno bez kontakta ...

 

u svakom slučaju tragedija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Prosao sam danas, u toku uvidjaja. Policija zatvorila jednu traku od zgrade Agrovojvodine do Maksima Gorkog. Od prolaznika sam cuo nekoliko verzija, a jedna od njih je i ova koja je objavljena na snimku. Motor je Suzuki K2 ofarban kao rizla . Od prisutnih motorciklista sam cuo da ga je vozio neki " Buca " , da je valjda autoprevoznik i da je vozio na zadnjem tocku, pa verovatno nije ni video dete. Takodje sam cuo i da je jedno vozilo bilo stalo da propusti dete.

 Neke slike nisu bas jasne.

 

p6uip.jpg

 

1zdn5v9.jpg

 

r10kg3.jpg

 

2gtyt00.jpg

 

10xhs1d.jpg

 

2hfigw8.jpg

 

wiaiw3.jpg

 

5349rm.jpg

 

ngc9it.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Pesak je zakon, predji preko i nemoj ga propustiti na pesackom ..... neces se dobro provesti. Pricamo o tome da si u automobilu zasticen od udarca, pa tebi u kolima pri brzini 20-30 nece biti nista strasno.

Logicno

I sa time se svi slazu jel da?

Pa sto onda tom logikom i biciklista i motorista nije zakon takodje??

Ni mi se od udarca necemo mnogo bolje provesti nego pesak

Znaci ako napravis prekrsaj ili svojom greskom u kolima izazoves udes sa drugim kolima dobijes kaznu a ako to isto uradis sa biciklistom ili motorciklistom onda dupla kazna!

E to da bude jos jedan od zahteva u protestu pa da vidis onda kako ce bolje da gledaju vozaci automobila (odma ce drasticno da se smanji ono izvini nisam te video)

 

ništa dok se ne postave ležeći policajci pre i posle svakog pošačkog...

Ja mislio da je jedan od uslova za ulazak u evropsku uniju da se lezeci kroz ukinu i uklone?

Zar pored ovolikih rupa na putevima jos lezecih da postavljaju??

I cak i da ih postave to ce mozda R-ove da uspori ali motori kao sto su moj i tvoj ce da prelete preko njih i da ih ni ne osete.

Isto vazi i za vozace dzipova jebe se njima za lezeci bas

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Pesak je zakon, predji preko i nemoj ga propustiti na pesackom ..... neces se dobro provesti. Pricamo o tome da si u automobilu zasticen od udarca, pa tebi u kolima pri brzini 20-30 nece biti nista strasno.

Logicno

I sa time se svi slazu jel da?

Pa sto onda tom logikom i biciklista i motorista nije zakon takodje??

Ni mi se od udarca necemo mnogo bolje provesti nego pesak

Znaci ako napravis prekrsaj ili svojom greskom u kolima izazoves udes sa drugim kolima dobijes kaznu a ako to isto uradis sa biciklistom ili motorciklistom onda dupla kazna!

E to da bude jos jedan od zahteva u protestu pa da vidis onda kako ce bolje da gledaju vozaci automobila (odma ce drasticno da se smanji ono izvini nisam te video)

 

ništa dok se ne postave ležeći policajci pre i posle svakog pošačkog...

Ja mislio da je jedan od uslova za ulazak u evropsku uniju da se lezeci kroz ukinu i uklone?

Zar pored ovolikih rupa na putevima jos lezecih da postavljaju??

I cak i da ih postave to ce mozda R-ove da uspori ali motori kao sto su moj i tvoj ce da prelete preko njih i da ih ni ne osete.

Isto vazi i za vozace dzipova jebe se njima za lezeci bas

 

 

Zakon je svuda takav a ti biraj cime ces da se vozis, sedi u Scaniu pa kad te ne vidi a ti raspali po njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vozač motocikla je kriv po više osnova, od kojih ovde nije navedeno ovo u prilogu. Ali pitanje krivice neće umiriti jadne roditelje nastradalog dečaka. Ovakva vožnja je za svaku osudu i krajnje je vreme da policija uvede kamere na svakom koraku i da takvo ponašanje drastično kažnjava pre nego se dogodi nesreća.

 

Evo i teksta iz Blica ovde.

post-1334-1287908719171_thumb.jpg

post-1334-12879087220403_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Upravo sidjoh sa Miseluka, gde je glavna tema na zalost ova velika tragedija, kolege su pokusavali da mi objasne ko je vozac, ali slabo pamtim imena ali po njihovim objasnjenjima ga 100% znam.......ostaje nejasno da li je on ziv ili nije, na Miseluku to niko nije znao??????

 

Primetan je i veci broj policiskih patrola ( i onako ih ima jako puno ).........zalosno je sto je sad bacena valika ljaga na nas koji NE divljamo po gradu.......i malopre su na tom istom bulavaru, krenuli i mene da zaustavljaju ( inace me niko nije danima zaustavio, cak se sa svim policajcima na bajkovima javljam jer se medjusobno znamo ) i morao sam da skrenem da me ne zaustave ( platio sam reg. ali nisam dobio saobracajnu )......naravno nisam bezao da neko pogresno ne razume, nego sam uredno i legalno skrenuo pre patrole........

 

Hocu da kazem da cemo sada mi " posteni bajkeri " biti podvrgnuti velikim kontrolama i da ce ionako losa klima po nas od veceras biti 100X gora.......

 

Ovo je velika tragedija, a od veceras smo na jos ZLOGLASNIJEM glasu, zbog nekog " Buce " koji je dao sebi za pravo da divlja na jednom tocku skoro u po bela dana........

 

Nije mi jasno koji su bili njegovi porivi da se tako ponasa pored Miseluka, na kome moze lepo da se vozi pa cak se i tolerise divljanje 24h i  milicija nas na Miseluku skoro nikada ne dira niti zaustavlja, cak i radar koji je cesto tamo postavljen ne zaustavlja motocikle, jer policajci tolerisu brzu voznju na tom mestu koje je jedno od retkih oaza i raj za motocikliste.........

 

Siguran sam da to vise nece biti tako i da cemo sada svi biti na udaru, kontrole i da ce se stvari drasticno pogorsati po nas ljubitelje dvotackasa, koji cemo sad na naebemo ni krivi ni duzni zbog tamo nekog " Buce "!!!!!!??????

 

 

A ne smem ni da pomislim kako je roditeljima nesrecnog decaka koji su gledali njegovu smrt......sta reci osim da je ovo strasna tragedija koja se nadam nece nikada vise ponoviti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Auuuuu... ovo je JAKO tužno :( :(

Ja imam sina koji je napunio 12 godina. Mislim da bi budali koja bi ga pokupila na pešačkom na ovaj način, zubima grkljan počupao!  >:(

Izvinite na ovakvom stavu, ali ZAISTA MI JE OVO JAKO STRAŠNO!!

 

Ne mogu brate sszgo tebe da shvatim? U ovakvoj temi, sa ovako strašnim ishodom, ti si našao da ispravljaš krive drine?! Jel' dete izletelo ili dete nije izletelo. GDE je to izletelo? NA PEŠAČKI PRELAZ?!

Pa pogledaj malo dužinu klizanja motora nakon pada i podatke o tome koliko je siroto dete bilo odbačeno od siline udarca?!? I još su neki automobili stali da propuste dete, a BUDALETINA NA TOČKU PIČI 150 ?!?!?!?! Postoje i mnogi očevidci da je tip na tom motoru i inače vozio nenormalno i stalno točkario.... Njemu je bilo neminovno da se pre ili kasnije skrljavi, sam je izazivao sudbinu... ali zašto je pobogu za sobom povukao i siroto dete?!?!

 

TREBA ZAHTEVATI OD VLASTI DA SE OVAKAV NAČIN NASILNIČKE VOŽNJE POD HITNO PROGLASI KAŽNJIVIM OBAVEZNIM ZATVOROM + OGROMNOM NOVČANOM KAZNOM + ZAPLENOM MOTORA + ZABRANOM UPRAVLJANJA BILO KOJIM VOZILOM ZA SVA VREMENA!!!

 

Zbog ovakvih samoživih kretena su svi vozači motora sada ubice, stoke i gamad. E pa i jesmo, kad ne znamo da počupamo kukolj koji raste oko nas. A i policija vala ladi muda u zavetrini i pušta ovakve majmune da divljaju i rade šta hoće. STRAŠNO!!!!!!!!!!!!!

 

Uh, ovo me je tako pogodilo kao nikada ni jedan drugi post na ovom forumu :( Iskreno saučešće roditeljima poginulog deteta :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma Jageru ima Miseluk na kom je mogao da divlja i da zadnjaci 24h i da nikoga ne ugrozava, ali on je hteo da bude faca i da zadnjaci po gradu........ja sam na tom Miseluku svaki dan i vi koji niste iz Novog Sada ne mozete da zamislite koliko tamo ima bolida koji voze eRove, bez kacige i pri tome zadnjace od okretnice pa neretko do table ( 500m ) pri tome ti isti bolidi ne znaju da udju u krivinu i svaki klinac bi ih u krivini obisao sa  nabudzenim Apencom.........

 

 

Nemogu da shavtim da neko kupi eRa i nauci da vozi na jednom tocku a nije ga interesovalo da nauci da vozi krivinu pa se ti isti kreteni voze od okretnice do tunela, i onda se tu okrecu preko duple pune linije, i ugrozavaju sve ostale koji izlaze iz tunela sa velikom verovatnocom da ih neko otkine dok se okrecu kod tunela..........bukvalno voze pravoliniski do tunela okrenu se i idu pravoliniski nazad......

 

Nemogu da verujem da neko ko vozi motocikl umesto da pravi normalne krugove i umesto da prodje 6 divnih i cistih krivina, on se okrece preko duple pune i ugrozava ostale koji idu na Miseluk........ja sigurno necu udariti u takve budale zato sto znam sta rade, i ja polako idem na tom mestu, ali moze se desiti da neko ko ne zna za ovo sto pisem i vozi vecom brzinom uz most naidje na takvog " pravoliniskog trkaca " i da nastrada ni kriv ni duzan.....

 

Inace sam bio svedok jednog takvog sudara pre 15 godina gde je covek koji je isao kolima vecom brzinom, da ne bi ubio takvu budalu zamalo poginuo izbegavajuci kretena koji kad je video sta je uradio dao gas i pobegao, a covek u kolima je jedva ostao ziv......

 

 

Obecavam vam da cu slikati takve " pravoliniske trkace " kako se okrecu preko duple pa cete biti svesni  kakvo su oni zlo u saobracaju......ne zanima me sto oni ne nose kacige na motoru koji ide skoro 300 na sat....ali sto nas druge ugrozavaju i bacaju na nas ljagu???????

 

E slikacu ih pa ima da ih zigosemo a rado bi i pandurima dao takve fotke, pa neka ostanu bez dozvole ako je uopste i imaju??????

 

 

Jako sam besan zbog ovoga sto se desilo a u isto vreme i tuzan.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

 

Jako tuzno  :'(,stoka na motoru divljala i napravila tragediju , ista stoka su i ovi sto ga brane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Ako već hoće da divljaju postoji Mišeluk na kojem policija toleriše takvu vožnju baš iz razloga da se nebi divljalo po gradu,ali na mišeluku te niko ne vidi a to je glavni razlog posedovanja r motora kod nekih u Novom Sadu i ako ne znaš na zadnjak pa ti si sramota.

Ovakvih stvari će uvek biti,nažalost,zato i jesmo toliko ocrnjeni zbog dela motoraša koji to i nisu.

Saučešće porodici dečaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Strasno  :-[

 

I ajde i dalje da se divimo momcima sa foruma koji tockare i divljaju po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

E ovo je stvarno katastrofa...saucesce porodici...strasno!

 

I posle mi dodjemo na protest nesto da trazimo...a sta bi bilo da sada svi pesaci izadju na protest da se motori zabrane...

 

E Srbijo...jedan idiot nas je sve obelezio u novom sadu...ccc...au...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja