Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

http://www.moto-berza.com/polovni-motori/bmw-gs-650-oglas-74671/

I da li je ovo dakar verzija ..

Mane, prednosti ? ...

Da, ovo je Dakar. Potrosnja bi trebalo da je oko 4, (ovaj model ima dve svecice pa jos manje trosi od prethodnih, koji ne mogu da predju 5l kako god da ih vozis). Dakar ima prednji tocak 21' pa je malo vise off verzija i suspenzija se malo razlikuje, ostalo je kao obican mali GS. Odrzavanje je prilicno jeftino i generalno ovo je jako pouzdan bajk (postoji lik na forumu koji je obisao svet na ovom bajku)

Generalno: Jedan cilindar, vibacije se ne primecuju, prilicno udoban,vodeno hladjenje , nisko teziste lako upravljiv..

Moj savet: sedi, provozaj i vidi da li ti odgovara ova kategorija i to cemu je ovaj bajk namenjen...

...a inace 1. juna krecem na putovanje od 12000km.

Nice..

 

Hvala na odgovoru...

Da li svi dakar modeli imaju dve svecice ili je to godiste upitanju ?

I sta je sa tom vodenom pumpom sto sam negde citao da je problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Da li svi dakar modeli imaju dve svecice ili je to godiste upitanju ?

I sta je sa tom vodenom pumpom sto sam negde citao da je problem ?

 

Od 2004-te... Vodena pumpa zna da zeza(ali ne verujem kod tako relativno novog motora), ali zamena nije neka nuklearna fizika (treba ti 50-ak evra za delove ako se secam + ulje, eventulano dihtung+ruke). Cak iako procuri semering kod pumpe za vodu(a to je ono o cemu najcesce pisu), nije opasno ako se rupica za otpust ulja i vode drzi ociscenom (tj proveri se na par meseci..), onda visak ne ide u drugu stranu(u ulje , odnosno u vodu) nego izlazi napolje.

Kad gledas bajk mozes da vidis da li je zapusena i suva.

Tj ponesi cackalicu za zube i sledeca procedura :) : pogledas bajk , izvadis cackalicu, odaljis se od bajka , malo zamisljeno iscackas zube, pridjes bajku okrenes cackalicu i bocnes u rupicu ispod pumpe za vodu. Uzimajuci u obzir rezultate obrati se stomatologu ili majstoru :).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ja bas imama problem sad sa jednom pumpom .. zaribala osovina pumpe u dekliju i onaj plasticni zubcanik se skrunio ...

 

zubcanik narucen nov , popeler je dobar , osovina malo da se ispolita kao i dekli i teraj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Konačno malo dinamike medju Funduro ekipom...

 

Moj skromni prilog: upravo došao sa ture - 2 dana, 664km, Bgd - Topola - Kragujevac - V. Banja - Goč - Mitrovo polje - Aleksandrovac - Jastrebac - Kruševac - Brus - Kopaonik - Biljanovac - Kraljevo - Rudnik - Mladenovac - Beograd. Potrošnja 3,9litara, prosečna brzina 68km/h, max. 116km/h. Jezivo iskustvo sa rizlom na svim planinama koje sam pobrojao, ali vredelo je svaki km. Napunjene baterije, sezona počela. Inače, na Kopu je bilo oko 8 stepeni, a skoro +20 u Kraljevu 2 sata kasnije, takav termo šok nisam nikada doživeo. U Kv smo pored Ibra bauljali kao pijani... Spas je sledio u sedlu I lagani gas, gas, gas...

 

:zdravo:

 

 

Bravo sjajno :takoje: :takoje: :takoje:

 

Najveci temperaturni sok sam doziveo prosle godine pocetkom jula pri silasku sa Grossglockner-a. sa +5 na +35 za 40 min

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Apropo cele price sa zamenom... Posaljem mu slike da vidi moj motor da bezveze ne potezem za Bg.

"aaaaa tooo, ma motor je lep. Ali to novo kosta 6000e! Bez ozbiljne doplate ne dolazi u obzir."

Lepo me je nasmejao gospodin nisam hteo nista da komentarisem! :lol:

 

Ipak sa mojim idem na put!

 

Hvala vam drugari na savetima i pomoci. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Apropo cele price sa zamenom... Posaljem mu slike da vidi moj motor da bezveze ne potezem za Bg.

"aaaaa tooo, ma motor je lep. Ali to novo kosta 6000e! Bez ozbiljne doplate ne dolazi u obzir."

Lepo me je nasmejao gospodin nisam hteo nista da komentarisem! :lol:

 

Ipak sa mojim idem na put!

 

Hvala vam drugari na savetima i pomoci. :zdravo:

 

Taj motor je bezobrazno skup! A dobrim zagledanjem fotki, može da se uoči da je farban i to ceo. repna plastika bi morala da bude sive boje, kao I duple obrve na rezervoaru, a ne plave boje. Nalepnica nigde nema a oznake DAKAR na "rezervoaru" koje su ulivene u boju ni ne postoje. Lik koji ga prodaje očigledno ne pozanje BMW jer u reklamu nije ni utakao DAKAR, što je bolja reklama I signal za nesto veću cenu. Motor je verovatno u miljama jer ima mačije oči na viljuškama koje su obavezne u USA. Imaš još Dakara u ponudi za mnogo bolju cenu. U svkom slučaju, nisi pogrešio...

 

Srećan ti put

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Колико је интересантан и корисно познавање детаља на мотору објаснио је госпосподин Духили. Интересантно је да је на пример тај мото продавао неко ''неук'' који се за његову цену интересовао преко нета, рекавши добро, дакар, то годиште...цена та. Што је мало сулудо (бар по мени)

 

Ево ових пар дана шибам сваки дан НС-БГ мотором, гледам га онако прљавог и прашњавог али мехаханички исправног и размишљам како га сад не би дао па не знам за шта. Са својих 75 000 на сату од прошле године када му је престао да врти горњи бројач километара и даље скочи на гасу. За ових 5 година наше љубави донео ме свуда где сам хтео и мене и мог верног сапатника на сувозачком сицу за поприлично малу потрошњу уз проприличну живост у вожњи. Тако да је он за мене закон. Заменићу га тешког срца и тешко ћу се растати од њега али за млађег мачора са пропелерима, кад ја то будем хтео, јер уживање нема цену...(за све остало ту је mastercard). :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Џокс, удостојићу се да ти одговорим ћирилицом, Ово је најбољи пост на Фундуро екипи, који сам прочитао у скорије време. Жив ти био нама а Фурунче нек те служи колико буде Вама лепо. За пропелерца увак има времена!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Само да поздравим нашу багру, надам се да сте већ почели да се мазите са фрунама вашим и да вам пожелим леп почетак сезоне са великом километражом, ај па здраво :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

U Delti :D.

Otvoriš, premeriš, zatvoriš, poručiš, za 7 dana opet otvoriš :D

 

Na žalost, tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Hmm, znam za to, nego se naivno ponadah da ima negde na stanju. ;)

 

Inace, ako je neko stelovao, pa mu je mozda ostala jedna 2.40 i jedna 2.45, rado bih kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Samo da javim ekipi da delovi mogu da se naruče i u BMW servisu ALONE u Ugrinovačkoj u Zemunu. Iz očaja sam ušao kod njih, rekao šta mi treba, pa šta bude... Bilo je da je stiglo za 5 dana. Pitao sam jer može za sve BMW motocikle - može !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Телефон мобилан, адреса .....

 

мислим ништа ми не треба него злу не требало :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Javljam telefon i adresu... Inače nalaze se na 20 metara od bivšeg Pegaz Moto u Ugrinovačkoj. Ja došao motorom, rekao šta mi treba, čovek izašao napolje - pokaži mi na motoru šta ti treba ! Ja pokazao prstom - Ovo ovde. Vratili se u radnju, seli za kompjuter, našli deo na šematskom prikazu, ja potvrdio da je to to, i gotovo !

I kao što sam rekao, može svi delovi za sve BMW motore !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Znaci Zemun, 1lol.gif , Ugrinovacka 116c, 011 2108-028 i 011 2614-078. BMW Alone servis

Promenio član roar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

E evo i mene na ovoj stranici. Imam BMW F650ST iz 1999, presao je 30000 sada, trebao bih ulje zameniti. Koliko to moze da kosta i ko to moze da uradi u NS. Uvek je tu Radulovic ali bojim se da me neklepi po usima. Jel moze neka preporuka za majstora u NS??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja