Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ја не могу, убише ме ове породичне 1oda.gif обавезе, али свакако кажем ајде да се нађемо негде у граду, седнемо попијемо пићенце, разменимо искуства а вас човек не може да ухвати ни за главу ни за реп...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ја не могу, убише ме ове породичне 1oda.gif обавезе, али свакако кажем ајде да се нађемо негде у граду, седнемо попијемо пићенце, разменимо искуства а вас човек не може да ухвати ни за главу ни за реп...

 

Misliš gde ima jeftinije pampers pelene i tako to...1lol.gif Šalim se, ja imam troje dece i tek sad sam došao do prostora da kupim motor. Ranije nije imalo smisla 1neznam.gif...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ја не могу, убише ме ове породичне 1oda.gif обавезе, али свакако кажем ајде да се нађемо негде у граду, седнемо попијемо пићенце, разменимо искуства а вас човек не може да ухвати ни за главу ни за реп...

 

Misliš gde ima jeftinije pampers pelene i tako to...1lol.gif Šalim se, ja imam troje dece i tek sad sam došao do prostora da kupim motor. Ranije nije imalo smisla 1neznam.gif...

 

0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Pozdrav svima, razmisljam o kupovini F650 2003 godiste, ima predjenih 30000 pa me zanima jel to puno za njega i koliko vi imate na satu i koje bi probleme s obzirom na kilometrazu mogo da ocekujem? Koliko vam u proseku trose posto mi ovaj kaze da jedva 4 malo mi to sumnjivo? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

На сату је 75800 на толико ми се покварио 1zvizduk.gif прошле године....0takoje.gif

 

Потрошња око 5 - по граду 5,5 на отвореном 4,5 (хвала Бокилићу)....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

F 650 ST(2000 god),a kod tebe je najverovatnije GS.155.000 na satu,prezadovoljan,ali moja potrošnja je od 5,5 do 7lit/100 km i to sa mirnom rukom na gasu,tvoj je najverovatnije sa direktinim ubrizgavanjem pa manje troši.Takva je od kada sam ga kupio sa oko 77.000km do danas.Mana su vibracije ispod 2.5-3.000 obrtaja,brzo ukapiraš na kojim obrtajima ga voziš.Ako nadješ iole pristojan primerak nećeš se pokajati.Srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Znaci ako je lepo odrzavan nije mu problem predjenih nesto sitno preko 30000... Videcemo sta ce biti inace cena je oko 2600. Al se troumim izmedju nekoliko motora, tj svidja mi se i enduro i sport turer i streetfihter pa neznam kako da presecem :Mina:

 

Voleo bih da imam i CBR F4 ili F4i, SV650, Horneta, F650... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Znaci ako je lepo odrzavan nije mu problem predjenih nesto sitno preko 30000... Videcemo sta ce biti inace cena je oko 2600. Al se troumim izmedju nekoliko motora, tj svidja mi se i enduro i sport turer i streetfihter pa neznam kako da presecem :Mina:

 

Voleo bih da imam i CBR F4 ili F4i, SV650, Horneta, F650... :jee:

 

Vidi ovako - u zapadnim zemljama nije nikakav problem da se motorom pređe godišnje 10 000 km. Nekima ni ovde to nije problem.

Jel ti misliš da BMW ( i drugi ozbiljni proizvođači ) pravi motore da izdrže 3 godine...!? Pravi problem je dal je prešao 30 000 km. ...

A da ne širim temu dalje, problem nije ni 80 000 km., a može biti problem i 25 000km., u zavisnosti kako se motor koristio i kako se održavao...

Zaključak je - kilometrža je zadnja stavka za gledanje ! Srećno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Pozdrav svima, razmisljam o kupovini F650 2003 godiste, ima predjenih 30000 pa me zanima jel to puno za njega i koliko vi imate na satu i koje bi probleme s obzirom na kilometrazu mogo da ocekujem? Koliko vam u proseku trose posto mi ovaj kaze da jedva 4 malo mi to sumnjivo? ;)

 

30000km je nishta. Pitanje je sledecje:

njemu se na 20000km menja filter goriva (ima ugradjen regulator pritiska) i to je oko 100e. Vecjina izbegava dok motor radi kako treba. Naravno, ovo ima smisla ako motor ima zaista 30000km.

 

Potroshnja od 3,5l do 4,5l je normalna. Ako stavish nekog pozadi i opeglash pun gas na autoputu, hocje i do 5.

 

Koliko te to zadovljstvo koshta, ako nije tajna? - edit: pardon, sad videh. :) To je poprilichno niska cena za motor koji je preshao 30000km, pa ti izvuci zakljuchak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Pozdrav svima, razmisljam o kupovini F650 2003 godiste, ima predjenih 30000 pa me zanima jel to puno za njega i koliko vi imate na satu i koje bi probleme s obzirom na kilometrazu mogo da ocekujem? Koliko vam u proseku trose posto mi ovaj kaze da jedva 4 malo mi to sumnjivo? ;)

 

30000km je nishta. Pitanje je sledecje:

njemu se na 20000km menja filter goriva (ima ugradjen regulator pritiska) i to je oko 100e. Vecjina izbegava dok motor radi kako treba. Naravno, ovo ima smisla ako motor ima zaista 30000km.

 

Potroshnja od 3,5l do 4,5l je normalna. Ako stavish nekog pozadi i opeglash pun gas na autoputu, hocje i do 5.

 

Koliko te to zadovljstvo koshta, ako nije tajna? - edit: pardon, sad videh. :) To je poprilichno niska cena za motor koji je preshao 30000km, pa ti izvuci zakljuchak.

 

Pa on u principu trazi preko 3000 ali mu kao hitno da ga proda, valjda ide van pa bi ga dao ispod cene... Ali nisam imao iskustva sa BMW-om pa nisam bas siguran na sta posebno obratiti paznju, a za taj filter ga pitao (procitao negde na stranom forumu da je problematican) i rekao je da nije menjan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Druže na tebi je.Ali ako hoćeš motor za putovanja mirne glave preporuka,ja nisam čuo da je neko sa Rotax-om imao problema.Meni kada je majstor otvorio motor da menja lanac bregaste pitam ga za dihtunge(posle 155.000km)on kaže nema potrebe da menjamo.Unutra sve u savršenom stanju.Pozdrav i teško da neko kupi BMW i da pređe ispod 4.000km godišnje,pa i ovi sa kinezima prelaze više.Srećno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Druže na tebi je.Ali ako hoćeš motor za putovanja mirne glave preporuka,ja nisam čuo da je neko sa Rotax-om imao problema.Meni kada je majstor otvorio motor da menja lanac bregaste pitam ga za dihtunge(posle 155.000km)on kaže nema potrebe da menjamo.Unutra sve u savršenom stanju.Pozdrav i teško da neko kupi BMW i da pređe ispod 4.000km godišnje,pa i ovi sa kinezima prelaze više.Srećno :zdravo:

 

Pa i ja sumnjam da je prava kilometraza al sad su prevare jako softificirane nikako i nemozes znati, jedino da poznajes motor bas u prste pa na osnovu same voznje osetis sta je sta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ako voliš BMW kupuj.Mi smo ljudi radimo i neracionalne stvari,nismo životinje pa da samo uzmemo nešto kada nam zaista treba.Vidim da razmišljaš i o drugim markama ali znaj da ako jednom kupiš BMW toga više neće biti.Razmisli i ako kupiš F 650 GS,DOBRO DOŠAO U SEKTU.Pozdrav. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Ako voliš BMW kupuj.Mi smo ljudi radimo i neracionalne stvari,nismo životinje pa da samo uzmemo nešto kada nam zaista treba.Vidim da razmišljaš i o drugim markama ali znaj da ako jednom kupiš BMW toga više neće biti.Razmisli i ako kupiš F 650 GS,DOBRO DOŠAO U SEKTU.Pozdrav. :zdravo:

 

Svestan sam ja sta je BMW medju motociklima, ali s obzirom na ogranicen budzet lakse je sebi pronaci srodnu masinu medju drugim markama, jer da bi mogo da priustis sebi BMW po meri treba dooooobra lova. Volim taj osecaj moci na enduru sto mozes bilo gde bilo kad ali pak vuce me nesto i ka turerima i streetfighter-ima. Strasno bi voleo da imam BMW F800R nekako mi bas lezi al jbg. Sezona vec uveliko pocinje moracu brze da presecem i odlucim sta cu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
Pa i ja sumnjam da je prava kilometraza al sad su prevare jako softificirane nikako i nemozes znati, jedino da poznajes motor bas u prste pa na osnovu same voznje osetis sta je sta...

 

Dodji pogledaj moj motor, 29999km (pravih) :) 2005. pa uporedi. Naoshtrih se da mu ispoliram lonce (malko su zhucjkasti, a kanim se vecj neko vreme), pa taman pre nego shto to uradim, to ti je dobar pokazatelj kako izgleda BMW koji je vozhen 30kkm.

 

Naravno, ako ti je volja. Ali to posle vikenda. Za vikend smo ja i moja ljuta guja zauzeti :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac
Pa i ja sumnjam da je prava kilometraza al sad su prevare jako softificirane nikako i nemozes znati, jedino da poznajes motor bas u prste pa na osnovu same voznje osetis sta je sta...

 

Dodji pogledaj moj motor, 29999km (pravih) :) 2005. pa uporedi. Naoshtrih se da mu ispoliram lonce (malko su zhucjkasti, a kanim se vecj neko vreme), pa taman pre nego shto to uradim, to ti je dobar pokazatelj kako izgleda BMW koji je vozhen 30kkm.

 

Naravno, ako ti je volja. Ali to posle vikenda. Za vikend smo ja i moja ljuta guja zauzeti :moto3:

 

Hehe hvala na ljubaznoj ponudi, ne bi bilo lose pogledati masinu u realnom stanju zarad uporedjivanja mada najbolje bi bilo kad bi neko od vas BMW-asa bio u Nisu posto je masina tamo pa da licno proba i oceni :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Posavina, BiH
  • Motocikl: aprilia sr50 , f650gs

pozdrav svima,jedno pitanje u stvari vase misljenje o ovome,naime danas sam cistio lanac ,podigao ga na srednje nogare i dok je motor vrtio u drugoj primijetio sam da lanac po mom misljenju dosta skace sad jel to normalno ili nije,lanac je skoro nov kao i lancanici,jos jedan pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Moje laicko misljenje je da je to sasvim normalno. Sa jedne strane tocak ti ni najmanje nije opterecenj (nije ni u normalnom polozaju, amortizer nije opterecenj), a bajk tj lanac bi trebalo da ima lufta, pa to proizvdi neravnomernu zategnutost cas sa kornje ili donje strane. I meni tocak kao da poskakuje kad ja na stenderu i u brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

pozdrav svima,jedno pitanje u stvari vase misljenje o ovome,naime danas sam cistio lanac ,podigao ga na srednje nogare i dok je motor vrtio u drugoj primijetio sam da lanac po mom misljenju dosta skace sad jel to normalno ili nije,lanac je skoro nov kao i lancanici,jos jedan pozdrav

 

Normalna pojava tocak sustize lanac odnosno sam pogon pa se labavi i zateze, najlakse ces utvrditi jel sve OK ako dok se tocak okrece malo opteretis tocak ili blagim struganjem drvetom po gumi ili jednostavno blagim kocenjem tek da postoji mali otpor i videces da ce to nestati,a u slucaju da se i dalje javlja onda je eksentrican zupcanik u pitanju sto je veoma redak slucaj... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Posavina, BiH
  • Motocikl: aprilia sr50 , f650gs

Normalna pojava tocak sustize lanac odnosno sam pogon pa se labavi i zateze, najlakse ces utvrditi jel sve OK ako dok se tocak okrece malo opteretis tocak ili blagim struganjem drvetom po gumi ili jednostavno blagim kocenjem tek da postoji mali otpor i videces da ce to nestati,a u slucaju da se i dalje javlja onda je eksentrican zupcanik u pitanju sto je veoma redak slucaj... :zdravo:

 

 

Sutra cu da probam to sa kocenjem,tj. zadrzavanjem tocka.hvala puno na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Dobar dan sekto :nanana: :nanana: , sta mislite o nekoj kafici ovih dana po Beogradima

:zvizduk: :zvizduk:

 

Pa mislimo ! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja