Jump to content

Moto Zajednica

Molim komentarisite! ATLANTIC 500 v Silverving 600 v burgman 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Atlatnic je igracka u odnosu na ova dva. Manja je, nije kvalitetna, i sto ovu dvojicu razlikuje od konkurencije je sto imaju po dva cilindra! Samo jos t max ima dva cilindra koliko mi je poznato... Svakako najbrzi je burgman ali je ruzan! Odvratan! Dok je silverwing vozio moj cale nekih 4 godine i ne mogu opisati koliko je on bio zadovoljan njemu. Honda je honda :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Opusteno tema je otvorena da ljudi razgovaraju a na da se svadjaju! Poredjenja, informacije .....Ja vozim AA 500, ok mi je za njega znam sta mu fali i koliko sta kosta za servis, za ostale nemam pojima , a mozda bih se upustio u neku kombinaciju za Burghman ili neki drugi "jaci" skuter ......

Ulje i filteri za Atlantic 1.5 l ulja = 20 e, filter ulja 8 e, filter vazduha 10 e, rolnice 15-25 e, kais 70-100 e......

Za druge skutere >500 ccm = ?

Na koliko se sta menja?

To je tema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Verujem samo mi T max i Nexus spadaju u trkace  , jednom sam malo probao Burgman 650, al mi bio nekeko bio kilav kao mecka automatik, ali ne znam mozda je taj bio los, a i tudj ne mozes osetiti kao svoje kad probas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

T-Max i GP800 su verovatno namerno preskoceni iz naslova jer nisu "touring" klasa, vise su gradske zujalice.

Ali, neki jesu zaboravili GP800 jer je svakako u klasi najboljih skutera. Takodje ima 2 cilindra i sumanuto je brz (i tezak).

 

Znam da servis na 10k (plocice, ulja, filteri...) u Tehnodelti kosta ~300evra. Sledeci je na 20k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

burgman 650 servis na 5000km filter ulja,filter vazduha,3l ulja,2 svecice = oko 11.000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

samo silwer wing 600 ,na nemu je sve idealno osim potrosnje i veoma je ozbiljna sprava .bolji od atlantika dosta a u klasi sa burgmanom 650.ima motor od 2 cilindra ,51 ks i moze da ide (bar moj ide) 170 kmh .potrosnja 6 lit /100 km.ko kaze manje sumnjam u njegovu iskrenost.a da servis ulje i filter ulja su 50 e i svako iole sposoban moze sam da promeni .pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ni jedan od tih skutera od 200-250kg ne trosi preko 8 sem ako se ne zavrce do panje konstantno. Cak ni GP800 koji je medju najtezima i definitivno najjaci ne prelazi 7l/100km kada se vozi pristojno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Burgman 650 je ostao kralj skutera i bice jos dugo sudeci po razvojnim tokovima konkurencije. Po meni touring masincina u potpunosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

Burgman 650 je ostao kralj skutera i bice jos dugo sudeci po razvojnim tokovima konkurencije. Po meni touring masincina u potpunosti.

 

1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Vidim ja da su svi ovde subjektivni :)

 

Objektivno, a recite da sam subjektivan, Burgman sto se tice lezanja i performansi na krivudavom putu nema sta da trazi pored GP800 i T-Max.

Takodje, po gradu, Burgman je prevelik, moze on da se koristi ali to nije to.

Ja iz grada ne izlazim i stoga mi je zaista tesko da Burgmana smatram kraljem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

ja nisam subjektivan :-)))) samo je prosta stvar da je silwer najbolji motor od ovde najbrojanih :-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Mislim da ce tesko neko moci da ti odgovori na to sta si zamislio (svako svog konja hvali). :zvizduk:

Bolje je bilo da svako od vlasnika pomenutih modela napise prednosti i mane svog motora i da onda na osnovu toga podvucemo crtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Na osnovu ovoga gore, čini se da su sve tri mašine za turing, ali je Atlantic malo univerzalniji i zbog manjih dimenzija može da se koristi i za grad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Sva tri motora su gabaritni i imaju dovoljno snage za duze relacije ali ne bi ih stvrstao samo za turing jer mogu lepo da se voze i u gradu.

 

Juce sam bas bio spazio jednog Burgmana 650 koji me je lagano obisao ali zaustavio ga je semafor pa sam mogao malo da ga zagledam. Dosta dobro ocuvan primerak :ooo: Uh samo da mi legne kes i eto jedan kod mene u garazi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da se nećeš preći, to je jedan od najnahvaljenijih modela maxija... Inače, ima jedan parkiran u Hadži Milentijevoj kod garaže, izgleda kao spejsšatl. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Nasao sam par komada koji bi mi stvarno odgovarali ali prvo treba kes, a tek onda mogu da se bacim na ozbiljniju potragu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nazalost moram da demantujem izjavu o tromosi Burgmana 650ice. Pre izvesnog vremena imao sam nesto skenirano iz casopisa gde su radili uporedni test Burgmana 650, SilverWinga 600, X9 500, TMAX 500 i Atlantica 500.

 

O kvalitetu svih masina je suvisno govoriti, no najzanimljiviji su bili utisci test vozaca sa staze.

 

Burgman 650 je definitivno oprasio konkurenciju sto se tice vremena na stazi a nesto iza SilwerWing 600 sto je nekako i logicno s'obzirom da su dvocilindricne masine. Pominje se i da je Burgman cak bez problema ''drzao korak'' sa 600icama (motocikli R klase) u nekim sektorima staze. Nije redak slucaj da se procita i na drugim mestima kako neke masine uopste i ne mogu da ga prate. Meni licno najveze iznenadjenje u klasi 500, verovali ili najbrze vreme je imao X9! Kazu, dosta snage i obrtnog momenta uz veoma neotesano ponasanje. Zbog klasicne koncepcije skutera proklizavao je zadnjim tockom pa im je bilo zabavno voziti ga. Njega prati za cudo T Max 500 koji nije brzi ali su ga ocenili kao masinu koja se fantasticno lako vozi. Najbolje upravljanje, kocenje, ciklistika... Na zacelju je Atlantic 500 kojeg su opisali kao brod krstaricu. Udobno komforno, ali mekano vesanje koje ne dozvoljava agresivnu voznju i niske patosnice koje su redovno kacile patos u krivini :)

 

Tako da, kada pogledas tu maksi klasu, nema lose masine, vec se svodi na to kakve afinitete i ocekivanja imas, pa da po tome napravis naj kompromis.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jeste da je tema bila u "mirovini" godinu i kusur ali kad već ćaskamo...

 

20 000 km napravih sa Atlanticom 500 (classic) pa tu mogu da dam neke utiske...

 

Fantastičan skuter za relativno malo para a podosta manje para nego za S-Winga i Bugija 650. Mislim da je poređenje ova tri modela realno na štetu Atlantica - na kraju krajeva nov je bio skoro pa duplo jeftiniji od druge dvojice. Jednocilindraš je, slabiji 10 - 15 KS. Sa druge strane agregat Master 500 je umereniji u potrošnji od japanskog dvojca a nije mnogo slabiji u krajnjim brzinama i ubrzanjima. Ipak za manje od 500 eura ugradnjom zamenskih delova variomata može se sasvim približiti jačim japanskim kolegama a opet je mnogo pristupačniji i dalje je manji potrošač...Ako bih subjektivno tražio "svećom" neke prednosti u odnosu na japance to bi mogli biti veći točkovi u odnosu na S-Winga (15" prednji a 14" zadnji kao i Bugi a S-Wing 14" - 13", dupli disk napred (mada ne koči ništa bolje) i nešto bolja zaštita nogu od vetra (širi nogostupi i plastika prednjeg oklopa do "cevanice")...

 

Napisano je da je krstarica - pa zar nisu sva tri modela. O tome da ne može da se obara imam samo ove dve slike da sa njima protivrečim...

Ovo je sa suvozačom a i nisam neki vozač...

 

D49D28BA-5EE8-EF4A-B6BC-416AFEA95330_thumb.jpg

 

DB01B0ED-15DC-6D41-8617-D1C1F8C7180B_thumb.jpg

 

Da rezimiram: Realnije je porediti Bugija 650, S-Winga i T-Maxa. Po meni oni su klasa pa čak i GP 800.

Atlanticu je mesto u društvu Nexusa 500, Xcitinga 500, X9-500, X8-400, X-Evo 400, Satelisa 500, Majesty 400 i drugih jednocilindraša...

 

Toliko od mene. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja