Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne voznje - Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd - Šumice
  • Motocikl: Yamaha XJ900

Schubert, pa Schubert  :D

Ajde jedan brzinski oporavak, pa danas u Balansero na rehabilitaciju  ;D

Daćemo ti da lagano seckaš, par puta sec,sec, i to je to, sedneš, odmaraš, i degustiraš.

Kako da izostane glavni salat majstor ?!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Predlazem da se sledeci put napravi posebna grupa za f650. Takodje predlazem da se ista zove "BMW wannabe" :))

 

dexy svidza mi se mnogo mi se svidza ime :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd

Predlazem da se sledeci put napravi posebna grupa za f650. Takodje predlazem da se ista zove "BMW wannabe" :))

 

Ma nema saaaanse!  ;D

 

Ili BMW sekta ili nikako! :)

 

A, da... `ocu da budem pocasni drug clan!  ::)

 

Ti vec jesi samo nisi toga svesna ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Tomerc, kako ogrebotine junacke? Drago mi je da si ok i da nastavljamo dalje i to u velikom stilu sa novom kacigom :)

 

 

Pozdravljam sve ljude koji su bili dio ovog druzenja. Sve sam vam rekao tamo u petak i u nedjelju, ali ajde jos ponesto da ponovim:

Petak je ono najvaznije za sve vas, vjezbajte one stvari, a narocito one za koje nismo imali uslova za probu na poligonu (sto mu dodje apsolutna vecina jel'...). A ovo sto smo zapoceli u nedjelju nastavite onako kako smo pricali (semafor, saht,...).

 

I uz sve to zapamtite ono: "Vozajte se!" (svi koji su bili u petak neka se prisjete sta ovo znai ;)), time dobijate sigurnost na cesti i sekunde na stazi...

 

Pozdrav ekipo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Lazo hvala ! ( sto bi ti reko na cemu ? ) e pa na svemu :)

 

btw... gde se mogu videti ove slike u malo vecem izdanju ( ove tvoje gde obaras, gulis fuzastere i izvlacis nogu samo gde treba ? )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

drugari... evo 13 sekunda pa na dalje... ( zahvaljujem buducim tenerasima na klipu :) ) super primer counter steering za ulazak u krivinu ( mislim da je mnooogo zahebaniji od onog za izbegavanje prepreke ie. stojim pravo counter steering ali i dalje ko puska )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ispade najteže odvići se odupiranja o upravljač pri kočenju... Sve ostale savete sam lako uveo. Naročito je korisna pravilna tehnika kočenja, mnogo opuštenije vozim jer sam sigurniji u kočenju. Kao što Laza reče, verovatno se samo treba vozati, pa uđe u naviku.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Samo ponavljaj ono Lazino "smoooth" i pritiskaj stopalima o pod, formiraće se refleksna navika, mora malo da bude i odvikavanja. Ko svi skuteraši i ja sam na skuteru sedeo blago pozadi i oslanjao ruke al kako više vozim i polako napinjem, samo telo zauzima pravilan stav. I Zoranov "pileći" ples je delotvoran, isprva na pravcu pa polako vežbanje u bezazlenim krivinama i dolazi se do rezltata. Prvo se leva ruka otpusti jer nema gasa a posle i desna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...bogami i ja :D

 

Kad Vektra zabode kočnice na semaforu gde može uslovno desno ako se nalazi u desnoj traci (ugao Nušićeve i Makedonske, pravo kad se krene iz tunela) a sveže ofarbane strelice daju šlagvort za slajding :D...bilo je tu svega i slajdinga i ABS-a i countera i ostadoh na nogama sa prednjim točkom na 2 mm od Vektre ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja Lazi dodjem jos jedno pice  ;D ;D ;D

 

...bogami i ja :DD

 

Ne mož na prazan stomak, ja mu dođem tanjir u Balanseru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

jedno kratko pitanjce, da li predavaci imaju neki sertifikat? ili nesto slicno sto ih predstavlja kao osobe koje mogu drzati bilo kakve kurseve?

hvala

 

Prije svega, kao sto napominjemo stalno, ovo nije klasican kurs vec vise organizovano okupljanje sa pricom na temu bezbjednosti na putu i stazi i tehnikama upravljanja motorciklom. Sve to u stvari podrazumijeva razmjenu i prenos iskustava u kontrolisanim uslovima za sve zainteresovane. (podsjecam da je sve ovo o cemu ovdje govorimo potpuno besplatno za sve zainteresovane)

 

Ukratko je navedeno u najavi ali nije problem ukratko i ponoviti:

 

Moje ime je Lazar Kovacevic, jos uvijek apsolvent Masinstva na smjeru Motorna vozila i izmedju ostalog ucesnik prvenstva Srbije u kruznim trkama u klasi Happening 2007. Moj dio price se tice osnovnih i naprednih tehnika upravljanja motorciklom. Program kojeg se drzim je zaokruzen moj licni rad i istrazivanja na ovu temu u proteklih 5 godina. Koriscena je literatura sa Masinskog fakulteta, kao i strana literatura i licna iskustva i istrazivanja.

 

Hvala na interesovanju,

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd

@vurda

Pazi,u najavi je stavljena samo info kako bi to trebalo da zvuci i izgleda. U praksi je to skroz nesto drugo. Na ovom poslednjem kursu je bilo nas tridesetak. Sad probaj da zamislis kako trideset ljudi  razmenjuje iskustva o voznji, a pritom je tu i Evil_Zo koji ti odgovori na svako tvoje pitanje. Sada sam ti pricao o teoriskom delu, u kome cujes jos podosta pametnih stvari. Zavrsi se ta teorija posle 5 sati i ti mozes da pomislis "Ko su oni da mi pricaju" ? E tu nastupa prakticni deo i Evil_Zo, koji sedne na svoj motor i prvi sve uradi i prakticno ti pokaze sve o cemu ste pricali na teoretskom delu, i tu bude odgovor na svako tvoje pitanje, i to u praksi. "Ovo si dobro uradio, a ovo ne..."

E vidis, tu prestaje svaka sumnja :) Pozdrav za Lazu

A kad sam vec poceo da pisem, da kazem nesto i Pablu, ona prica o merdevinama me proganja svaki put kad odvrnem gas  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

E,to je uvek dilema.Ako razmišljaš o merdevinama (stalno) nećeš ni na Tomosa da sedneš.Bilo je dosta nas odranih i na Tomosu.

Zahvaljujem se na sličkicama.Konačno i ja imam neku sliku,uglavnom me nema jer držim aparat povazda.

Pozdrav društvanjcetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Samo ponavljaj ono Lazino "smoooth" i pritiskaj stopalima o pod, formiraće se refleksna navika, mora malo da bude i odvikavanja. Ko svi skuteraši i ja sam na skuteru sedeo blago pozadi i oslanjao ruke al kako više vozim i polako napinjem, samo telo zauzima pravilan stav. I Zoranov "pileći" ples je delotvoran, isprva na pravcu pa polako vežbanje u bezazlenim krivinama i dolazi se do rezltata. Prvo se leva ruka otpusti jer nema gasa a posle i desna.

 

Ja sam to samo ponovio, podvukao, ono sto je Lazar rekao! A drugi pre mene su to tako nazvali, ali mi je drago oko se zapamti, vezba, pa i sluzi, ma ko da je autor!

;o)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma sve Lazino se mora prihvatiti bez pogovora. On ima dar da jako upečatljivo objasni i izgestikulira tako plastično da nemam reči. To ostaje trajno naučeno i urezano, bar za mene.

 

Juče vozo do Kosmaja sa suprugom i mlatio rukama da vidim pod opterećenjem i pritiskom na leđa koliko sam tečan. Uspeva. Uhvatim sebe kako lagano oslonim šake na korman i čim ih oslobodim bukvalno osetim motor i naravno bolju upravljivost.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ajde ovako da se izrazim, čovek uvek ima mogućnost izbora, tako je i sa iskustvom sa malom razlikom što je linčno iskustvo izuzetno skupo pogotovo kad su motori u pitanju...

 

ima ljudi koji vide problem umesto prilike... da smo na zapadu ovakav kurs bi bio poskup i onda bi se svi gurali na njega a ovako posto je besplatan (i od srca) onda se nađu ljudi (koji nisu bili na njemu) da sumnjaju i vagaju... više vremena izgubite nedeljno gledajući neke glupe emisije tako da sam odlazak na kurs nikoga ne košta...

 

Ja sam imao sreću da praktično u dva slučaja radim priče sa predavanja i da me oba puta reakcije i ponašanja koje sam naučio tamo spasu prvi put udaranja u bankinu sa 120 a drugi put preletanja preko golfa koji mi je isprečio put, ne ostavljajući mi mesta za obilaženje (kolona iz suprotnog pravca i red parkiranih automobila sa desne strane a pritom pada kiša ko nenormalna)

 

i onda mi neko potegne pitanje serifikovanosti... šta vi kao polaznici imate ... da nekome kažete "mene su u sertifikovanoj skoli učili drugačije..."

 

u svakom slučaju moj savet i neiskusnim i "iskusnim" vozačima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma sad je kod nas moda proistekla iz bolonjskog razvrstavanja obrazovanja. Nisam siguran da u svetu postoje škole za obuku sertifikovanih obučivača trkaće i sportske vožnje. Sutra kad Rosi otvori svoju školu, dal će ga iko pitati za neku diplomu. Kod nas se na sva zvona pojavljuje "Aloviorivećeva "akademija" koji sigurno nema adekvatni profil kadra, a koristi naziv od ugleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

vidis... zaboravih da uzmem svoju diplomu o polozenom kursu bezbedne voznje i nabijem je nekome u du** ko mi presece put a ja zahvaljujuci kursu uspem da ga izbegnem...

 

oduvek sam se gadio ovlascenih, sertifikovanih, ovih onih... od tolikog ega ljudima blokiraju sva cula pa ne izadje na dobro...

 

Videcete i Lazu sad ubrzo kad diplomira kako ce da digne nos :) i spusti prednji tocak :)

 

ps... Od kursa se nisam bas nesto ubio od voznje... ni vreme nije bilo za posluziti... i kad o svemu razmislim ( a svakog dana imam novu parolu jer se nekako smenjuju ) kazem : POGLED I VOZAJTE SE LJUDI ( ovo mi je poznato od nekle :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

jedno kratko pitanjce, da li predavaci imaju neki sertifikat? ili nesto slicno sto ih predstavlja kao osobe koje mogu drzati bilo kakve kurseve?

hvala

  Mislim da ti je loš raspored pitanja, naše okupljanje je imalo samo radni naziv "Kurs bezbedne vožnje", ponavljam naziv, znači nije kurs...već okupljanje, druženje , razgovor.....znači neko je presedeo ko zna koliko dana i noći na netu, skidajući knjige i materijale , na fakultetu , sa mentorom, i sve to nama sažvakao i ispričao.....dobili na gotovo....razgovarali sa Lazom, čovek nam preneo iskustva sa staze , znači interaktivno....na kraju krajeva ne moraš ništa usvojiti sa "kursa", odeš, čuješ, probaš, i na kraju kažeš  " ovo znam i bez kursa", jedino moraš odvojiti par sati i to je sve....a mislim da nije mnogo za novo iskustvo, upoznavanje novih ljudi, druženje....

Eh da, ovako sam ja doživeo" kurs," kao druženje a ne kao neku vrstu škole, fakulteta...i nema sertifikata...sve ostaje u glavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja