Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne voznje - Beograd

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Dragi Vurda,

 

ocigledno da si iskusan vozac i da odlicno poznajes zakon pa uopste nerazumem zasto uopste postujes u necemu sto tebi nemoze da pomogne.  Puno srece i puno kilometara ti zelim od srca. 

 

BTW

 

mislim da bi ti mnogo vise pomogao Kurs Lepog Ponasanja i Ophodjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo je post koji nisam hteo da objavim neposredno nakon kursa al sam sad „isprovociran“.

 

„Žao mi je što se desila mala nezgoda na kursu . Sevši na motor, svi smo pošli uz rizične merdevine kako reče Pablo. Drago mi je da svi delimo isto mišljenje o kvalitetu i značaju škole, jer to ona jeste iako je tako kratka.

Juče sam Sa Mojsom i Pržom išao na moto trke u Kraljevo da pružimo podršku našem Afrikancu. Mojsa je iskopo itinerer ko sa vojnih karata časna reč, nigde saobraćaja, put sa svim mogućim momentima koji nas mogu zadesiti. Najzad sam imao mogućnost da u praksi primenim i treniram sve što sam naučio u školi, iznenadno kočenje, izbegavanje prepreka, i u krivini, postavljanje pred krivinu i naravno obaranje kanterstiringom. Mojsa je išao ispred i služio ka reper, a nekadašnji trkač Prža iza. Bukvalno nigde nisam upao u rupu, nisam ni proklizao naletavši iznenada na mokar šljunak. U gradu sam sedeo na skuteru malo više nazad i ruke nesvesno oslanjao na korman. Sada sam stalno ponavljao ono Lazino „smooth“ i telo se samo pomerilo napred, noge uprle o pod a ruke u „pileći let“. Pri povratku smo se vraćali preko Mladenovca.  Posle podmazivanja Kineza kajmakom, krenuo sam prvi sa otvorenim  gasom. CVT prenos  ima manu i u dugim krivinama se ponaša drugačije zbog automatske prenosa, ko da ide na leru. Morao sam bukvalno da izdoziram konstantni gas kako nas je učio učitelj da ne bi motor usporavao u brdu, čekao izlaz i otvarao ga. U dugim nepreglednim harnadlama koje su uvek neprijatne, pogledom sam bežao iz nje i ruka i telo u kanterstiring, koleno se samo izbacuje napolje i motor poleže još više bezbedno slušajući i vodeći me napolje. U tim podavalskm krivinama prvi put sam osetio grip poznat mi sa 4 točka. Kad smo stigli u sumrak kući, Seba koji nas je sustigo u Topoli sa R Hondom, reče mi, “vozi Miško“. „

 

Za prošli vikend, bilo nas 2 motora sa suprugama, 2 solo i ja skuterom sa suprugom na Taru.  Samo su mi umicali na pravcima uz Debelo Brdo, po krivinama i tek niz, ja brži od njih. Iako udvoje obarao sam skuter skoro do kraja pa me Seba zamolio da ne činim to više. Ne hvalim sebe, već kurs zahvaljujući kome sam naučio bukvalno sve. Lično, još bi obarao skuter samo kad bi znao da gume mogu da istrpe, ostalo još nekih 6-7 mm do ivice gazne površine. Svi se čude kako, ja kažem, lepo, naučio u školi pa vežbao, vežbao. Suprzi je ovo prva ozbiljna tura i nije se plašila osećajući da sam postigao dovoljnu sigurnost. Svega nebi bilo da nije bilo kursa i sad osporavanje kvaliteta. Smešno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

 

 

 

"ako je tako otvoren forum kao sto navodite sto ne pricate o ozbiljnim stvarima ili o takvim stvarima ne sme da se prica"

 

Postavi temu "Ozbiljna stvar" pa će da se priča...izgleda da mi nismo na intelektualnom nivou,,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

 

 

hoces da se vredjamo? moze

ti ces da mi pricas o voznji a vozis jebeni ybr koji ne moze jedva ni 100 da razvije, ko si ti da mi pricas o znanju i iskustvu?

ko si ti da mi pricas da se od diplome prave avioncici? dodji do diplome pa mi onda pricaj o nekom papiru.

 

molim vas vi koji vozite kao pi++ice da se ne oglasavate jer za neke od vas koji godinama vozite klinci koji voze po 2 godine skuter imaju vise znanja i iskustva u voznji

 

.rs

ne vozim kao pickica maksi skuter vec sam se sit navozao i vozim motore sa vise brzina za razliku od tebe

ako te zanima moj vozni park slobodno reci, navescu ti ga bez problema

i nemoj da mi pricas o odrzavanju motora i nabavci delova, nemas ti pojma o tome

 

citam ovaj forum vec neko vreme i ne vidim da se ista pametno pise a kad pogledam stare teme vidim da se dosta pisalo dobrih i korisnih tekstova

 

hvala na paznji

 

Ocigledno je da je decko prs'o.

Drugo..po nacinu govora ovo je nalozeni klinja.

Trece.. on ni nema motor nego je dosao ovde da se pali na motore, ali ne moze da ga poseduje.

Cetvrto..YBR ide 120 i sasvim je dovoljan za MOJE POTREBE u gradu. Zar mislis da je potrebno voziti 250 da bi mi ti rekao da znam da vozim? Tehnika je u pitanju. PROFESIONALAC SAM...to mi je jedna OD struka i imam sve kategorije i jos stosta kvalifikacija, diploma i sertifikata i upravo sam s pravom rekao "mozda ti BAS JA budem isntruktor", i "da se od amatera postaje profesionalac". Svi profesionalci, poznati trkaci pa i nas BJB instruktor je nekad bio amater.

 

Decko, kupi motor, "vozaj se malo", skupljaj kilometre i povremeno mozes slobodno bilo koga sa foruma da pitas sta ti nije jasno. Ne stidi se... jednom ces i ti nauciti i bices zahvalan sto postojimo kao sto sam ja zahvalan sto postoje ovi ljudi sto pisu ovde i sa kojima vozim.

 

Pozdrav!

 

P.S.

Neko rece..."dobar vozac se vidi u krivini, a ne na pravcu postizanjem max brzina". 120 je sasvim dovoljno  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

He, he, ovome je ocigledno dosadno na onom  "ozbiljnom" forumu, gde se razmatraju sve "ozbiljne stvari", pa dosao i nas malo da uozbilji.

 

Jebiga, brate, mi ovde smo malo drugaciji i to gajimo!

Volimo da idemo na kurs kod Laze, volimo Reli, volimo vikend BJB voznje (vidim da ih vole i vasi), volimo kotlic!

Kad se ouzbiljimo eto nas preko.

 

I da, naravno da je Laza sertifikovani predavac, ako ne verujes dodji na sledeci kurs da vidis sertifikat, samo se javi koji si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Mislim da je naš član vurda ispunio bonus za neko vreme i ne bi trebalo više trošiti vreme i prostor na serveru u raspravama sa njim. Čovek je očito došao da provocira, isprovocirao nas je, odgovorili smo mu i to bi bilo to.

 

@vurda

Dragi naš vurda, nađi sebi neku drugu zabavu jer očito ništa korisno i smisleno od tebe nismo pročitali. Ovo je otvoren forum, kao što vidiš, i svaki tvoj post je pročitan i dobio si odgovore i komentare. Ne osećamo potrebu da ti se pravdamo jer nemamo zašta pa će tvoj trud ostati uzaludan. Kad budeš osetio potrebu da nešto pitaš, slobodno pitaj ali se nemoj iznenaditi ako ne dobiješ odgovor jer si ispucao kredite bezrazložnom prozivkom ljudi koji za svoj groš rade stvari od koristi širokoj populaciji. Odgovore na pitanja pišu članovi foruma, ne samo admini. Ako nema odgovora, znači da ostali članovi foruma ne osećaju potrebu da ti odgovore. Niko im to ne može zabraniti niti ih može naterati da ti odgovore ili ne odgovore. Otvoren forum znači upravo to. Potrudi se da tvoji sledeći postovi budu u granicama osnovne pristojnosti i da u njima bude nešto više osim puke prozivke za nešto što ne znaš ili još gore, što znaš ali si rešio da turaš klinove pod točkove ne bi li ikako ukaljao još nešto na ovom forumu. Svoje frustracije ćeš lako izlečiti ali ne ovde jer nismo stručni za takav zadatak. Wolwerine ili ne, nije ni važno, lepo se provedi čitajući tekstove na BJB. Ima tu dobrih stvari. Mani se vređanja i prozivki. Budi konstruktivan i imaćemo obostranu korist. Ti ćeš saznati nešto što ne znaš, mi se nećemo smarati tvojim prozivkama.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12289 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Realno ovaj naš Kurs košta organizatore slobodnog vremena i benzina, ali koliko košta volja da preneseš svoje znanje? Danas je to retkost, obično se stečeno znanje, da li iskustvom ili školovanjem ljubomorno čuva što je naravno pogrešno, nema onog dobrog osećaja da si svojim iskustvom i znanjem pomogao drugom da "ostane živ" u ovoj ludnici od saobraćaja.

 

Cilj je da se međusobno pomažemo, stalno učimo i time postajemo bolji i sigurniji u saobraćaju i da se sa svake vožnje vratimo živi i zdravi svojoj deci, roditeljima... :D  Malo sam opalio po patetici :D ali je otprilike tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

I da, naravno da je Laza sertifikovani predavac, ako ne verujes dodji na sledeci kurs da vidis sertifikat, samo se javi koji si.

 

:D  :D  :D

 

 

 

nevezano za svo ovo mlacenje prazne slame uvazenog nam novog clana, nesto sam razmisljao posle kursa...

ok Lepotice, kazem sebi, bio si na kursu i to je to... vezbaj... ali... cini mi se da tek sad imam dobra pitanja da postavim... nekako mi se cini da ovaj kurs nije dobar ... nego da mora najmanje 2 kursa da se prodje... evo ko Djunta... sve ga kuzim sta je rekao ali covek bio 2 x... zato...

 

kurs ne valja nista i time se slazem sa onim vartom vutrom vurtom kako god da se zove... mora obavezno 2x kurs !

 

ps... mislio sam da je onaj Laza lud covek iskreno... kakav crni countersteering za krivinu, aj za rupe, al za krivinu koj ce mu moj to... al bato kad sam probao... ne da je dobro :) aj sto je dobro nego sto je lakse ! I jos jedna stvar... ladno mi uslo u rutinu ono Pablovo "levo desno tu sam tu sam ciko sigurno me sada vidis ako nisi ranije" a i zabavno je :)

 

Pozz za sve sem za vartu... vutru...bem ga kako se vec zove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gospodo, Prijatelji, Braćo, Dame... vreme je da se razmišlja o pravoj školi. Drugo odslušavanje predavanja me je podsetilo i utvrdilo na postulate voženja. Na jednokratnom predavanju mnogo toga nam je svima novo, nepoznato i neshvatljivo pogotovu što smo svi pomalo tvrdoglavo sujetni i nakrivo naučeni sa pozivanjem na dugogodišnju pogrešnu praksu i svoju i uličnih „trkača“. Takođe, sram nas je da pitamo nejasno, a sve nam je tako na prvo slušanje a i  zbog obzira smatramo neumesnim da zapitkujemo „gluposti“ i trošimo dragoceno vreme. Mislim da škola mora da ima višednevno predavanje sa čak i aktivnim preslišavanjem. Posle svog prvog kursa u Zr, prešao sam po gradu hiljadarku gde je više preživljavanje nego vožnja  kojom se može primenjivati naučeno, jednostavno se pažnja preusmeri na nešto drugo i nema se vremena da se formira stečeni refleks, odnosno ponašanje kako je naučeno i kako je jedino moguće.  Ovih par stotina  koliko sam prešao neposredno posle ponovnog slušanja predavanja je doprinelo da steknem potrebnu rutinu. Uhvatio sam sebe da mi se već formirao refleks kanterstiringa  što smatram osnovom za vožnju na 2 točka. Iza predavanja mora da ide višeputna praksa ali bi i ona valjala da se primeni u realnim uslovima. Ovaj itinerer od Avale pa preko Sopota i Knića do Mrčajevca, ne znam ni ja gde sam bio verujte, nekih stotinak kilometara bez saobraćaja je lepo mesto gde bi se mogao organizovati jednodnevni školski reli sa malim grupama. Vožnjom na Taru sam konačno dostigao nivo da smem da se upustim na put al nikako da se zavaravam da sam naučio sve tajne i majstorije vožnje na 2 točka. A podsećam da sam prošle sezone prešao 4,5 k a ove već preko 3.

 

Akcenat dosadašnjih kurseva je bio na pravilnoj tehnici vožnje a bezbednost u opštem saobraćaju je malo potisnuta. Vožnja pogotovu u gradu izuskuje mnogo veština, sposobnost predviđanja mogućih opasnih sitacija a i poimanje grešaka koje motoristi u rade inicrajući posledičnu krivnju ostalih vozača.

 

Prvu pomoć svi nipodaštavamo smatrajući da se sve rešava okretanjem broja 94 i pravdanje svoje već spremne pasivnosti zbog tobož mogućnosti da nanesemo veću posledicu. Zapitajmo se svi da li bi se tako ponašali ako bi povređeni bio naš suvozač, supruga, devojka, sin ili ćerka, brat, sestra...Ovaj segment bi svi trebali da pojačamo, da imamo kratak slikoviti podsetnik uvek sa sobom i da praktično prođemo pokaznu vežbu, pa kad nekoliko puta recimo skinemo nekom kacigu i poturimo paklo cigara ispod glave, ili vežbamo reanimaciju, ostaće nam trajno zapamćeno.

 

Naravno, duže školovanje ne može biti zasnovano na dobrovoljnoj bazi. Višednevna škola mora da košta, što zbog relanih troškova što zato što nije u redu da neko posvećuje svoje dragoceno vreme u nedogled. Ja sam neizmerno zahvalan na voluntarizmu svim u organizaciji i trajno ću biti obavezan. Neću da ulazim u dalje teoretisanje, al škola bi mogla biti razvrstana u nekoliko kvalitativnih stepena, sa knjigama i praktičnom podukom i na pisti i drumu. Neću da ulazim u ko, šta, kako, zašto, pošto, ne nudim odgovore al sam voljan da pomognem ako ikako mogu.

 

Šta god bilo, ponovo ću se prijaviti na kurs, zaista nije dosta jednom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Ovaj itinerer od Avale pa preko Sopota i Knića do Mrčajevca, ne znam ni ja gde sam bio verujte, nekih stotinak kilometara bez saobraćaja je lepo mesto gde bi se mogao organizovati jednodnevni školski reli sa malim grupama. Naravno, duže školovanje ne može biti zasnovano na dobrovoljnoj bazi.

 

Djunto svaka ti je ka u Njegosa sem ove gore citirane... jbg... nisu kontrolisani ( ili kako ih vec knjiski zovemo ) uslovi... Reli kao Reli nas pocetnika je OK... ali... ne sa tim prizvukom skolski reli... javice se opet neke varte, wurthe i ostali i mlatice praznu slamu... vec Reli pocetnika ili Seka Persa Reli ili samo Reli al da nosimo one haljinice za balerine ( ja nosim roze nemo nekog da sanjam da se obuce isto ko ja ! ne salim se zato i nema onih smajlija :) )

 

na kraju ( bez offa ) mislim da je Djunta u pravu za sve osim za ime Skolski Reli .... trebalo bi da se reli organizuje kao reli pocetnika ili reli amatera po principu vozamo se ali ne tako daleko ko stariji drugari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

He, he, ovome je ocigledno dosadno na onom  "ozbiljnom" forumu, gde se razmatraju sve "ozbiljne stvari", pa dosao i nas malo da uozbilji.

 

Jebiga, brate, mi ovde smo malo drugaciji i to gajimo!

Volimo da idemo na kurs kod Laze, volimo Reli, volimo vikend BJB voznje (vidim da ih vole i vasi), volimo kotlic!

Kad se ouzbiljimo eto nas preko.

 

I da, naravno da je Laza sertifikovani predavac, ako ne verujes dodji na sledeci kurs da vidis sertifikat, samo se javi koji si.

 

Bravo majstore! Kratko i jasno. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

ja mislim da smo mi opet uzeli neke silne pare za ove kurseve bezbedne voznje i da smo sve spicili da kupimo sebi nove motore a polaznike kursa nikad nista nismo naucili, standardna prica teorija zavere imaginarnih likova kojima je u zivotu ocigledno dosadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

ja mislim da smo mi opet uzeli neke silne pare za ove kurseve bezbedne voznje i da smo sve spicili da kupimo sebi nove motore a polaznike kursa nikad nista nismo naucili, standardna prica teorija zavere imaginarnih likova kojima je u zivotu ocigledno dosadno.

 

E, onda ste bas zli... Sto meni ne kupiste motor???  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

 

E, onda ste bas zli... Sto meni ne kupiste motor???  ;D ;D ;D

 

 

Pa ti otvori temu ako smes ;)

Ko bi maloj Nadalinici odbio recimo 5-10 jevra drugarske pomoci ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Evo obaveštenja za sve zainteresovane za kurs. Naš predavač, Lazo, je morao hitno da otputuje u CG iz ličnih i porodičnih razloga. Zato ćemo tačan datum kursa objaviti po njegovom povratku kada i on sam bude znao na čemu je i sa kojim vremenom raspolaže. Apelujem na razumevanje zbog neobjavljivanja datuma ali to je u ovom trenutku uslovljeno višom silom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ja jedva cekam da prisustvujem ponovo na kursu (sad mi se cini kao da sam sanjao 5 sati nekih zanimljivih moto-prica), pogotovo sto nisam bio na praksi posle toga... 'bem ti "zutaca".

 

@ đunta

Nemo' da zaboravis da me podsetis da ne zaboravimo da idemo zajedno opet  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vladane, neću zaboraviti.

 

Ja sam ispričao svoju priču, kako sam na kursu saznao kako da vozim i potom vežbanjem postigo neko znanje. Kad se skrene od Sopota do Aranđelovca, nema ni čoveka ni auta, neverovatno. Podloga dobra, ima uspona i nizbrdica i svakakvih krivina, sve pregledno, nema ni stena ni ambisa. Sjajno za vožnju u malim grupama koju bi neko ala Laza predvodio i svojim stilom pokazivao sve šta i kako treba. Inače čitav put preko Avale je mnogo lep za vožnju i preporučijem svakom taj itinerer.

 

I ja bi voleo da odem sa Lazom na pistu i da sednem ko suvozač i da obara motor dok se ne u tronjam od straha, da vidim dokle se može, pa iza njega svojim motorom i udri dok ne okliznem. Al to za neku budućnost ako Bog da. Ja sam malo možda preuranio sa idejom proistekle iz lične želje i neostvarene ambicije. tražim "žrtvu" za Adu Huju, da me neko dalje podučava, nema nikog  da me prihvati a sam ne smem. Al fakat da treba omasoviti ovaj kurs i unaprediti ga. Pa nek se Laza ili ne znam ko, profesinalno opredeli za to i nek zarađuje za hleb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

 

 

Cilj je da se međusobno pomažemo, stalno učimo i time postajemo bolji i sigurniji u saobraćaju i da se sa svake vožnje vratimo živi i zdravi svojoj deci, roditeljima... :D 

  Braaaavo!!!!

Mogu li da pitam ....? Ispod tvog nika piše da si AMS Redar... ako je to tačno imaš li atest, sertifikat,licencu...????.. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Vladane, neću zaboraviti.

 

Ja sam ispričao svoju priču, kako sam na kursu saznao kako da vozim i potom vežbanjem postigo neko znanje. Kad se skrene od Sopota do Aranđelovca, nema ni čoveka ni auta, neverovatno. Podloga dobra, ima uspona i nizbrdica i svakakvih krivina, sve pregledno, nema ni stena ni ambisa. Sjajno za vožnju u malim grupama koju bi neko ala Laza predvodio i svojim stilom pokazivao sve šta i kako treba. Inače čitav put preko Avale je mnogo lep za vožnju i preporučijem svakom taj itinerer.

 

 

Ljudi sa kojima se druzim su upoznati sa ovom rutom jer svake 2-3 nedelje odem bas tuda do spa centra u Babama, ook 50ak km prelepog puta bez jedne rupe i sa mnoooogo krivina koje dozvoljavaju povelike brzine. Ako ja sa mojim gumicama kineskim na YBR-u u tom krivinama idem i preko 80 onda mozete misliti koliko je dobar put.

Ako je neko zainteresovan za povremeno vozikanje tuda i odmor u prirodi u Babama neka se javi ovde ili na PP.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Vladane, neću zaboraviti.

 

Ja sam ispričao svoju priču, kako sam na kursu saznao kako da vozim i potom vežbanjem postigo neko znanje. Kad se skrene od Sopota do Aranđelovca, nema ni čoveka ni auta, neverovatno. Podloga dobra, ima uspona i nizbrdica i svakakvih krivina, sve pregledno, nema ni stena ni ambisa. Sjajno za vožnju u malim grupama koju bi neko ala Laza predvodio i svojim stilom pokazivao sve šta i kako treba. Inače čitav put preko Avale je mnogo lep za vožnju i preporučijem svakom taj itinerer.

 

I ja bi voleo da odem sa Lazom na pistu i da sednem ko suvozač i da obara motor dok se ne u tronjam od straha, da vidim dokle se može, pa iza njega svojim motorom i udri dok ne okliznem. Al to za neku budućnost ako Bog da. Ja sam malo možda preuranio sa idejom proistekle iz lične želje i neostvarene ambicije. tražim "žrtvu" za Adu Huju, da me neko dalje podučava, nema nikog  da me prihvati a sam ne smem. Al fakat da treba omasoviti ovaj kurs i unaprediti ga. Pa nek se Laza ili ne znam ko, profesinalno opredeli za to i nek zarađuje za hleb.

 

Pazite se slepera sada na Avalskom putu previse ih je jer je zatvoren potez od Bubanj potoka do 1000 ruza.

Mislim da ce nam sleperi ubiti put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pazite se slepera sada na Avalskom putu previse ih je jer je zatvoren potez od Bubanj potoka do 1000 ruza.

Mislim da ce nam sleperi ubiti put.

 

kako kome, nama sa enduračama sve jedno  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I šleper je deo saobraćaja, i njega treba prestići, zalet caunterstiring i op, a i vozati se iza njih. Oprez svakako i nadajmo se da neće zatvaranje trajati dugo.

 

 

 

Ako je neko zainteresovan za povremeno vozikanje tuda i odmor u prirodi u Babama neka se javi ovde ili na PP.

 

Pozdrav!

 

Ja jesam, javno se prijavljujem i kad bude, slobodno pusti cirkular pp.

 

Šta sam zaboravio. Tri moje ture van grada su bile pored ostalih i sa Mojsom. On vozi daleko duže od mene, išao je na mnoge ture sa društvom sa foruma. Vozimo  istom putanjom, nameštamo motor ispred krivine na istom metru, kočimo takođe uvek na istom mestu, mogao bih na put oko sveta iza njega ( on je na Pegazu 650), jednom rečju vozimo isto. Zašto, zato što smo zajedno prošli kuras i naučili se ispravno vožnji. U drugoj turi svi ostali su drugačije terali al oni nisu BJB školarci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja