Jump to content

Moto Zajednica

Raptor 125 ili Prince 125 !!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ljudi treba mi vasa pomoc oko kupovine ova dva motora...Kad kazem pomoc mislim da mi date neki savet ili utiske vase sto se tice ova dva motora...Ja sam samo sedeo na oba ali nisam imao priliku da ih probam...xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Raptor naravno. Kvalitet zavrsne obrade je 5x bolji od Princa. Doduse i cena je veca ali po meni je Raptor ipak bolja kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Raptor ima mnogo bolji ram, zavrsnu obradu, i brate mili, izgleda 15x bolje. Motor je vodom hladjen, ako ti to znaci.

Medjutim i jedan i drugi potezu kao mrtvi konji, moraju da se drze u visokim obrtajima da bi isli lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Raptor ima mnogo bolji ram, zavrsnu obradu, i brate mili, izgleda 15x bolje. Motor je vodom hladjen, ako ti to znaci.

Medjutim i jedan i drugi potezu kao mrtvi konji, moraju da se drze u visokim obrtajima da bi isli lepo.

Pa nekako mi je to i logicno jer su to motori koji imaju 125 kubika i po 11 ili 12 konja ne treba tu nesto mnogo ocekivati sto se toga tice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Govorim u odnosu na 150cc kinroad koji takodje imam. Zapravo je najbitnija razlika sto jedan cilindar bolje poteze iz nizih obrtaja, pa deluje "jaci".

 

Naravno, ne govorim u odnosu na modele sa vecom kubikazom ili sl. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Govorim u odnosu na 150cc kinroad koji takodje imam. Zapravo je najbitnija razlika sto jedan cilindar bolje poteze iz nizih obrtaja, pa deluje "jaci".

 

Naravno, ne govorim u odnosu na modele sa vecom kubikazom ili sl. :)

ok...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Govorim u odnosu na 150cc kinroad koji takodje imam. Zapravo je najbitnija razlika sto jedan cilindar bolje poteze iz nizih obrtaja, pa deluje "jaci".

 

Naravno, ne govorim u odnosu na modele sa vecom kubikazom ili sl. :)

ok...Nego nisam znao o kojoj kubikazi pricas  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Princ, naravno ... :) Raptor je na sajmu u Beogradu koshtao isto koliko i Princ od 250 kubika.. 1274 e . Ali, iz iskustva ti kazem da je Princ mnogo bolji za voznju. Imam Princa 250 . Vozio sam oko 10 puta raptora i veruj mi, ne mogu da se porede... Prvo kubikaza, mnogo je bolje imati 250 nego 125 ... Kad se put malo podigne, ti cesh ici u nizi stepen prenosa... Ako je brdashce malo vece, cepacesh ga i u drugoj... :)  Drugo , udobnost. Da ti ne pricam koliko je raptor ne udoban .. Ruke do kraja ispruzene, kad vracash brzine morash da sednesh na rezervoar, rupe se osecaju do bubrega.. Ako pogledash slike, izvalicesh da raptor nema amortizere kao princ na zadnjem tocku... Tu je kruta vila. Ima neke oprugice dole ispod sedishta, koje po meni ni za q... nisu . Trece, upravljivost. Znaci, ako ga vozish po gradu, smoricesh se kao zmaj ... Kao dvazmaja ... :) Cetvrto, lepota. E tu je raptor u prednosti... Iskreno, lepsi je ... Al lepota je po meni neshto shto i nije tako bitno.. Ipak, udobnost, okretljivost, upravljivost,lakoca vozenja i snaga je neshto shto je mnogo bitno za motor...

Ja sam hteo da uzmem raptora,, ali posle ubedjivanja prodavca da je Princ mnogo bolji za nashe puteve i uslove, odlucim se za princa. Tek sam skoro shvatio da je 100 % bio u pravu lik. Ovo ti je savet od srca. :) A na tebi je izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

A zasto ne 250cc?

Tvoje pitanje jeste na mestu i naravno da ti odlucujes ali kada vec pitas za savaet. Dok zakonom nisi u obavezi da vozis 125cc slobodno je preskoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

E to je druga stvar... Inace, i Princ od 125 kubika ti je prakticniji od raptora... Ja niti imam neke koristi niti stete ako ti uzmesh raptora ili princa... Meni je sve jedno. Al od srca ti kazem da su princ ili chelendzer mnogo bolji od raptora... Danas na semaforu u Beogradu stoji lik sa raptorom.. Ja ga iz auta pitam kakav je... On meni "Pa ono" ... :) Mislim, koga god da sam pitao za nekog kineza, svi su rekli "Za te pare, extra.." :)

Meni se iskreno kdo raptora ne svidja ona praznina izmedju motora i rezervoara... Bash je bezveze... A na Princu od 125 mi se nesvidjaju plasticne bisage...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Realno Princ jeste i udobniji i prakticniji ali je ipak Raptor daleko lepsi i mislim da je dosta kvalitetniji u odnosu na razliku u ceni. Mada ne verujem da bi sa njim mogao da pravim duze voznjice kao sa Princem. Ja sam Princem vise puta prelazio 300 km u danu i posle toga nikakav zamor nisam osetio. Poznato da princ voli da se pregreje leti, pretpostavljam da raptor nema tih problema zbog vodenog hladjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne voli Princ ni kad mu mnogo hladno...

 

Licno JA, od ova dva ne bih izabrao ni jedan.

Speed 125 je mnogo upravljiviji i laksi, pa i bolje ide a i lakse ce se prodati kasnije, kad za to dodje vreme.

 

ps. moram da dodam jos nesto

ne vozim niti sam vozio kineske motore ali dosta ljudi oko mene ima poprilicno problema sa princevima 125, posebno od pocetka ove sezone

(svima je u proseku druga ili treca, svi kupili nove motore, svi prelezali 'decije' bolesti)

a pri tom nisam cuo da se nekome na Raptoru raspao zadnji lancanik il; difuzor il' otpao CDI u sred voznje il' klackalica menjaca il' slicno...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ja koliko sam do sad video po vasim komentarima raptor je ipak bolja opcija jer vidim da je kvalitetnije izradjen za razliku od Prince-a.....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Koji bese Antonov, taj je bolji i laksi za voznju od oba!!! ;)

Mislim da mu je ovakva oznaka qingqi qm 125 2d naked

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Raspitaj se u servisima...ovde svako svoga konja hvali...Princ je uz Kin Road najlošiji kineski cruiser,po kvalitetu izrade i završnoj obradi, ima najveći broj reklamacija, prvi je po broju kvarova i to jako velikih tipa zaglavljivanja ventila, pucanja vijaka i raspadanja silent blokova zadnjeg lančanika u toku vožnje...a to su stvari zbog kojih može da se pogine, čitaj teme gde su ljudi pisali i fotografisali sve to što im se dešavalo, a takođe je jako bitno da Princ nikada nije prošao ateste da se prodaje u Evropi, a o Americi i Kanadi i da ne pričam, dok je Raptor upravo pravljen za to tržište u verziji od 350ccm, razlika je samo u agregatu koji je ovde od125ccm, a dobijas ram koji nosi tristapedeseticu, a ostatak opreme je za puta 5 bolji na Raptoru, pogledaj sistem kočenja, zatim komande...i na kraju budi originalan...svaki drugi motor u gradu je Princ...ako imaš preko 170cm visine izgledaćeš na njemu kao da siluješ Kirby usisivač, a ne da se voziš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis

Ljudi treba mi vasa pomoc oko kupovine ova dva motora...Kad kazem pomoc mislim da mi date neki savet ili utiske vase sto se tice ova dva motora...Ja sam samo sedeo na oba ali nisam imao priliku da ih probam...xD

 

Prvo pametno ti je sto oces za pocetak 125 icu narocito ako ti je to prvi cruiser. 125 ica od 150 kila oprasta greske koje oni od 750 ccm ili jaci sa 300 kila ne oprastaju. Drugo pogledaj i izaberi ono sto se tebi najvise svidja to ti je najvaznije. Da ti sam budes zadovoljan svojim izborom i da osecas da imas masinu pod kontrolom. Za motore vazi isto pravilo kao za komp i ribe: uvek pozelis jacu bolju i lepsu :P. Najbolje ako mozes provozaj malo oba motora ako imas prilike da sam vidis kako ti koji lezi. U svakom slucaju desice se ovo: posle 2-3 god preci ces na neki jaci sigurno. Ali ono sto ti je bitno je da na 125 fino uvebas sve cake u voznji i sve isprobas a onda si i sigurniji i prelazak na jaci bice ti extra.

Od ovih nasih auto skola nema leba. Niko nema pojma o nicemu niti sam nekog upoznao ko je tamo nesto naucio. Ako znas engleski imas 4-5 extra knjige od po 400-500 strana sve lepo ljudi napisali i procitas kad imas vremena. Kod mene je polaganje licili na Monty Pyton. Instruktor nije ni imao polozeno za A, mi dosli na poligon a on nabacio neku ribicu na motor i krenuo. Mi ga dozivamo ko blesavi i jedva ga naterali da makara jednom prodjemo tom trasom gde cemo da vozimo po gradu na polaganjiu.

Sto se tice cruisera znas vec verovatno da sto je izduzenija prednja viljuska i vece rastojanje izmedju tockova (naravno i manji ugao prednje viljuske u odnosu na put) da je manja i upravljivost. Ninju mozes da smoras i oko bandere a cruiser ne bas. Ali sve ti je stvar vezbe.

I jos ovo: Princ se vozi u evropi (osim ako engleska nije evropa :P). imas neki njihov sajt jinlun owners tako nesto i gledao sam na netu i danski klub u kome svi voze princ 125. ima ih i u ceskoj i u spaniji. to je ono sto sam gledao.

Bilo koji da nabavis lepo se vozi i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Princ 125

I sta si na kraju uzeo??

 

 

I ja imam istu dilemu,mada pregledao sam i ove forume i ostatak web-a i nisam nasao mnogo o raptoru iako mi se malko vise svijda i kako je vec neko spomenuo manje se vidja (ja njega nisam video u bg-u,mada mozda nisam ni pazljivo gledao):)

Sa druge strane,Prince je toliko detaljno analiziran da svako ko voli motore i malo se razume moze gledajuci u temu o njemu da ga sklopi i rasklopi iz prve:)

Za sada barem znam od Prince-a sta da ocekujem a od Raptora i dalje ne,nisam nasao mnogo izlaganja licnog iskustva tj vlasnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Princ je stvarno fino motorce, za sada nemam velikih zamerki ali raptor je daleko bolje odradjen sa kvalitetnijim komponentama. Samo zavisi sta volis, vese custom ili cruiser izgled. Ja bih ti preporucio Raptora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja