Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Tomos bolji od ičega - iliti "da ste ćutali ovoga ne bi bilo"

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

 Prolazim kroz Banja Luku,pa da popijemo nesto,jebes motore  ;D :D

 

E ovaj post mi se svidja. Prvi normalan post od floyda. Spreman sam da zaboravim sve narazmjerice ukoliko popije sa mnom gajbu piva (NEKTAR-a)  ;D

@bokilic

Pusti te podatke sa raznih sajtova, moje smece ima 10.8KW i po "mom satu" ide 135. Ne kazem da je tacan, ali nek je 120, meni dosta. Guma je nazad 100, ali cu staviti 120, napred, bem li je, neka je tanka. Po gabaritima je veci od KAWASAKIJA ZX-10R. Uz malo prerade moze se dobiti fino motorce za male pare. Ko god kaze da bi prije vozio starog tomosa nego mog lifana, laze! Ovde mislim na momke 16-18 god. kojima bi nesto trebao znaciti i izgled i zvuk i ... A ne samo da je honda, da je pobjedila na moto gp-u... Ima vremena za to. To cu kad kupim kawasakija. Za sada mi je ovaj vise nego odlican.

@mali zmaj

Ne vredi prijatelju... Nego za cevape, danas sam se u Biljani najeo ko konj ;D Kad naidje floyd idemo svi djuture  ;D ;D ;D

 

Ja kazem da bi pre vozio tomosa nego tvoj motor i ne lazem  :) a imam  18 god  ;)  Ukusi su razliciti,to je nesto skroz suprotno mom nacinu zivota  ;D  Ne samo taj kinez,nego bilo kakav skuter ili R pun plastika  ;)

 

 

 

Cela ova tema i sve je zajebancija...  Za pivo moze naravno,samo ne bi bas gajbu da ne promasim put,ili jos gore da ga se ne secam  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

@ floyd

je*es li ti sta  ;D

Znaci za vopi smo se dogovorili. Od jedne se pocinje. A na koliko cemo zavrsiti, pitanje je  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Malo zeze... nije zgoreg imati.

Uglavnom, ako ima neko da se ne osjeca lepo na kinezu kada vozi, da se ne osjeca slobodno, posebno... Onda cu reci da su kinezi krsevi!!!

Isto vazi i za tomos. Nisam imao namjeru da se ukljucim u ovu temu, ali tako ispade. Ljudi pogledajte sunca vani, vi se ovde svadjate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ja neznam cemu ova tema covek se ljuti sto ja volim tomos vise od skutera . . .

Ko se ljuti, ja sam samo naveo trenutne cjene kao neopravdane, ne smeta meni što ti voliš svog tomosa, smeta mi što ne razumijete druge ljude koji ne voze tomose. Ukusi su različiti, to što tebi odgovara CTX tvoja stvar razumijem te, odgovara ti za vožnju po putu i bespuću. Meni i meni sličnim takvo nešto ne treba, živim u gradu i praktičnost i udobnost su mi na prvom mjestu, a to su dvije stavke koje tomos ne nudi.

A za duže vožnje i putovanja postoje pravi motori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U poslednjem broju DVA TOCKA, cena za Tomos 125 SM je tacno upola koliko si ti naveo tj. 1750E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: SOMBOR VOJVODINA
  • Motocikl: cb600 Hornet

Pre 34 godine, drugar i ja kupili nove Tomos kros juniore.

Domino rucice, Marcoki viljuska, struja Bosch, jako ozbiljni bandazi, sve ugradjeno je bilo vrhunsko. A bila je 1976.g.

Malo ih je proizvedeno,a jos manje prodato u Srbiji  i  sada im je cena izuzetno visoka i samo ce rasti, ako su u originalnom stanju.

 

Da li ce to biti slucaj sa ovim kineskim motorima, na primer 2044. godine?

 

A bila je 1976.g.Ja malo kasnije i bas bih ga voleo imati ponovo ali u originalnom stanju, :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 476 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

E ljudi jel se secate kad je pre 6-7 god naisla moda sa rolerima svi su ih vozili,pa pre 4-5 sa biciklama (takozvanih monti bajkova od 150 evra),sad je naisla faza sa kinezima i zadesice ih sudbina i rolera i bajseva(prosli iz mode i skoro ih niko i ne vozi)

Otiđi na adu pa vidi koliko ljudi "ne vozi" rolere i bajkove.

 

Jel se sećate kad je pre 30 godina naišla moda Tomosa i svi su ih vozili, a danas niko osim onih koji kao neće da ih prodaju (nemogu sve i da oće)

 

aj ono kao danas niko nevozi tomosa iz kog si ti grada kod mene 4 drugara imaju tsm 125 i ima ih pun k u gradu nemoj da pricas nesto sto neznas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

E ljudi jel se secate kad je pre 6-7 god naisla moda sa rolerima svi su ih vozili,pa pre 4-5 sa biciklama (takozvanih monti bajkova od 150 evra),sad je naisla faza sa kinezima i zadesice ih sudbina i rolera i bajseva(prosli iz mode i skoro ih niko i ne vozi)

Otiđi na adu pa vidi koliko ljudi "ne vozi" rolere i bajkove.

 

Jel se sećate kad je pre 30 godina naišla moda Tomosa i svi su ih vozili, a danas niko osim onih koji kao neće da ih prodaju (nemogu sve i da oće)

 

aj ono kao danas niko nevozi tomosa iz kog si ti grada kod mene 4 drugara imaju tsm 125 i ima ih pun k u gradu nemoj da pricas nesto sto neznas !

U Beogradu nisam vidio ni jednog, niti jednog jedinog Tomosa, a kamoli SM125. U CG ih isto voze samo onih par matoraca kojima je još uvjek ispravan i glupo im je da ih prodaju jer neće dobiti više od 200eura za njih. Kineza puna ulica, ja neznam iz kog si ti grada, al kod čim vam je vrhunac da sebi priuštite Tomosa mogu samo da zamislim.

 

U poslednjem broju DVA TOCKA, cena za Tomos 125 SM je tacno upola koliko si ti naveo tj. 1750E.

Vidiš sad sam baš bacio pogled, stvarno u "2 točka" piše 1750 eura. Toliko o tome koliko vrjedi i sve one priče o japanskoj licenci. Pašće to još malo, osim ako ovo nije neki sajamski popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Luzern
  • Motocikl: Kawasaki VN800A

Zanimljivo, zanimljivo..

Ja ipak dajem + tomosu, tako sam se slatko navozao automatikom u osnovnoj i srednjoj, svuda je ish'o i nishta mu nije hvalilo...dobro, ponekad gorivo u praznom rezervoaru... ;D

Gledam sad brata koji ima kineza i ostale momke koji se voze...poshteno, sidju li van hasfaltiranih puteva neki shraf mora da fali posle detaljnog pregleda...

Ne branim sad neshto tomosa, al' prodadoh ga jednom debeljku preko 110kg...i dan danas ga vozi od kuce do mesare i natrag... :D

I ako cemo, sad bih vecu satisfakciju imao da vozim automatika nego plastikanera...sluchajno padne od nogare, dignesh, otresesh prashinu, pali i vozi, ovako odma' 50 jura na "varenje" flastike 8)

Ne mora niko da mi trazi rupu u postu i da me citira, samo sam dao svoje mishljenje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Opet se nastavila tema  ;D 

 

Arnyman predlozicu te u onoj temi,ko vas najvise nervira na forumu  :D :D ;D

Ja se nisam ni začudio kad sam otvorio link  ;D

 

I nisam ja taj koji je osvježio temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

 

Vidiš sad sam baš bacio pogled, stvarno u "2 točka" piše 1750 eura. Toliko o tome koliko vrjedi i sve one priče o japanskoj licenci. Pašće to još malo, osim ako ovo nije neki sajamski popust.

eto sad ne vredi ni kad nije mnogo skup. Kad je velika cena onda je mnogo skup,sad kad nije onda je sigurno djubre cim je jeftin. Ja ne znam da li tebe placa kineska vlada da reklamiras njihove proizvode. Ako vec hoces da pominjemo glupave price o japanskim licencama pa tu su kinezi ne prevazidjeni,svaki od njihovih skutera ima kobajagi hondinu masinu i slicno. Price kako je to sve proizvedeno u japanu a sklapa se u kini su stvarno smesne,istina je da je sve to kineska proizvodnja koja se sklapa kod nas. Ne pricam ovo bez iskustva. Za**bao sam se jednom i kupio nov kineski skuter od 125ccm 4t.  Nisam ga jos ni dovezao kuci vec je komplet struja otkazala. Vratio u servis,cekao 2 dana da nameste. To isto mi se desavalo sve dok ga nisam prodao. u medju vremenu sam poskidao sve plastike i pozavrtao sve kako treba jer nasi VELIKI MAJSTORI ne znaju ni srafove da zavrnu kako treba. Vpzio sam ga 3 meseca i brze bolje prodao jer su poceli mnogi delovi da otpadaju sa njega(sirena otpala i nikad nije nadjena,centralni stender se odvrtao stalno,sediste se raspalo). Prodao sam ga posle 3 meseca za 700e a jos uvek isplacujem kredit i kad sve saberem rate izadje me preko 1600e plus servisi koje sam odradio za ta 3 meseca dok je bio kod mene i registracija. Drugar kupio princa(neki kineski coper od 125ccm) ja ga molio da ne kupuje i on magarac ode i kupi. Nema sta mu se nije pokvarilo u prvih 2000km. Sve sem agregata je menjano. Cak je morao na 1500km da menja lanac i lancanike. Jeste sve to lepo i nasminkano ali ce svaki apenac i 30godina star da sahrani svakog novog kineza. Jeste apn ruzan ali stavis 2-3svecice ispod sedista i ne razmisljas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1000 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

to ti je do nasih servisera koji to sastavit ne znaju!! ja sam imao kojekakvih sitnih problema sa mojim kinezom,pa dok nisam sam zavrnuo rukave,i sa par drugara,vozaca kineza,uprljali ruke i sad sve radi kod doksa!! meni saraf nikad ispao nije,a nasi putevi su u 50% zivo njesra!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

hahahaha, joj... ovo je heavy... iskreno čitao sam samo do četvrte stranice...

prvo, arnyman  ne znam što se toliko ljutiš na tomosa :) ovakve rasprave su nebitne isto koliko su i besmislene.

drugo, nisu ti cene baš korektne jer Tomos MC50 Senior Pro košta manje od 900 evra a ne 1500... zavisi gde si cene gledao, jer tomos ima distributere i po americi i po evropi i ne znam gde sve..

 

gospodinu motoklasik-u i stevi bih se zahvalio za one informacije, da ne kažem čas istorije, nešto sam znao nešto nisam, sada je sve lepo arhivirano zahvaljujući vama :)

 

tomosi celog sveta, ujedinite se! :D

 

jbg, ja ne volem skutere, nikom ništa lično, to je samo stvar ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati... samo što u ovom slučaju nije u pitanju boja, moda ili ne znam šta nego mašinice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajd nebitno necu da ulazim u raspravu ali sam provalio jednu stvar. Tomosasi imaju najveca muda.

 

Kada je zeznuto vreme (kisa, sneg) nemas ni pesaka da vidis, ali uvek prodje neko sa APN4 ili 6 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Znas kako je lep osecaj kad kroz 20-25 cm snega prolazis apenom pored dva zaglavljena terenca  ;D ;D  Ja se vozim celu zimu,nije me nikad bilo kakvo vreme sprecilo da sednem na motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ajd nebitno necu da ulazim u raspravu ali sam provalio jednu stvar. Tomosasi imaju najveca muda.

 

Kada je zeznuto vreme (kisa, sneg) nemas ni pesaka da vidis, ali uvek prodje neko sa APN4 ili 6 :D

 

Na zalost, kolicina muda je obicno u obrnutoj srazmeri za kolicinom pameti!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 476 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

E ljudi jel se secate kad je pre 6-7 god naisla moda sa rolerima svi su ih vozili,pa pre 4-5 sa biciklama (takozvanih monti bajkova od 150 evra),sad je naisla faza sa kinezima i zadesice ih sudbina i rolera i bajseva(prosli iz mode i skoro ih niko i ne vozi)

Otiđi na adu pa vidi koliko ljudi "ne vozi" rolere i bajkove.

 

Jel se sećate kad je pre 30 godina naišla moda Tomosa i svi su ih vozili, a danas niko osim onih koji kao neće da ih prodaju (nemogu sve i da oće)

 

aj ono kao danas niko nevozi tomosa iz kog si ti grada kod mene 4 drugara imaju tsm 125 i ima ih pun k u gradu nemoj da pricas nesto sto neznas !

U Beogradu nisam vidio ni jednog, niti jednog jedinog Tomosa, a kamoli SM125. U CG ih isto voze samo onih par matoraca kojima je još uvjek ispravan i glupo im je da ih prodaju jer neće dobiti više od 200eura za njih. Kineza puna ulica, ja neznam iz kog si ti grada, al kod čim vam je vrhunac da sebi priuštite Tomosa mogu samo da zamislim.

 

ja sam iz bgda i vozim tomos ctx jer je dobar za 1 motor sad uzimam varadera meni pare nisu problem ako si na to mislio . . . .

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@ gavrolini

Kad sam vidio Tomos SM u prodavnici znao sam da ne vrjedi 3500e, koliko je tada na njemu pisalo. Sada je to moje mišljenje samo potvrđeno.

 

Bio je tako očajno sklepan da je to bio kriminal, ništa bolji od Qingqi-ja ili Apola. Neko reče kvalitetne plastike, neznam kakve su to nekvalitetne onda, ove su škripale na sve strane i morao si da paziš da se ne posječeš na njih koliko su očajno obrađene. Naljepnice koje se same od sebe odljepljuju, ram koji izgleda kao da sam ga ja vario, viljuška koja je sva od opiljaka, neobrađenih ivica i sumnjivog materijala. Ostatak tehnike nije izgledao ništa bolje. Kinezi svašta pričaju o licencama, čak im ni vlasnici kineskih motora ne vjeruju baš. Zašto onda neki ovde sljepo vjeruju Tomosu, bez da se zamisle "možda nas i oni mažu", zašto je nevjerovatno da je to najobičnija kineska mašina, koja se ugrađuje samo zato što je ponudila najbolje uslove nabavke. Pričate ovde o nekim italijanskim komponentama, otkad znam za sebe italijanska tehnika je slovila za nepouzdanu. Mislite da je Tomos ugrađivao Marcoki, delorto i ostale zato što su kvalitetni? Evo iznenađenja, nije, nego zato što su u tom trenutku ponudili najbolju cjenu i uslove snabdjevanja. Čim je kineska industrija došla u kontakt sa nama, prodaju motore sastavljene od kineskih komponenata.

 

Pričate o nekoj pouzdanosti starih Tomosa? To je zato što ima tri pokretna djela u mašini, svi mogu da se zamjene za 10min, ako vam je do takve pouzdanosti vrtite onda pedale a nas pustite da se vozimo kako nam odgovara. Pričate kako će Tomos saranit 30 kineza, pogledajte oglase, većina tomosa nema ni 10000km na satu, kineza s tom kilometražom koliko hoćeš, a prešli su je za 3-4 godine, Tomos može da traje jedino ako radi ono u čemu je najbolji, stoji u ćošku garaže i skuplja prašinu dok se neko ne nakani da ga upali i malo provoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja