Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

1. :lol:

2. Pepsi

3. Vlajko

4. Shuma@rz

5. Mazak

6. Sinke

7. Bopk

8. O'sonesi

9. :zdravo:

10. Hammer

11. Goksi ST

12. Ceh (samo nije Super, al nema veze nas covek)

13. TAZZ

14. her_sebeshki

15. Dulebajkom (nesto nije aktivan na forumu)

16. Sablja1

17. Pera ST

18. Nesa

19. :zdravo:

20. Zajecarska ST teroristicka celija (x clanova)

21. Fi011

22. Gizda

23. andrimil

24. prosperiks

25. dandzus

26. dejan24

27. VladaSD

28. Mammo ST Dakar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

auuu!?!?! na cemu si brate???

 

:zbunjen:

 

:D

 

Pa gde ces pred rudu? 1nanana.gif To se zove "finta kretanja" 1lol.gif

Pokazacu ja tebi finte kad sklopis ono sto sam polomio!

 

:nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

auuu!?!?! na cemu si brate???

 

:zbunjen:

 

:D

 

Pa gde ces pred rudu? 1nanana.gif To se zove "finta kretanja" 1lol.gif

Pokazacu ja tebi finte kad sklopis ono sto sam polomio!

 

:nanana:

 

To sto si polomio je odavno uradjeno 1hej.gif A za te finte ce se dogovorimo rat1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

auuu!?!?! na cemu si brate???

 

:zbunjen:

 

:D

 

Pa gde ces pred rudu? 1nanana.gif To se zove "finta kretanja" 1lol.gif

Pokazacu ja tebi finte kad sklopis ono sto sam polomio!

 

:nanana:

 

To sto si polomio je odavno uradjeno 1hej.gif A za te finte ce se dogovorimo rat1.gif

Da je uradjeno ne bi ona gomila gvojza jos bila u garage!!! ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

auuu!?!?! na cemu si brate???

 

:zbunjen:

 

:D

 

Pa gde ces pred rudu? 1nanana.gif To se zove "finta kretanja" 1lol.gif

Pokazacu ja tebi finte kad sklopis ono sto sam polomio!

 

:nanana:

 

To sto si polomio je odavno uradjeno 1hej.gif A za te finte ce se dogovorimo rat1.gif

Da je uradjeno ne bi ona gomila gvojza jos bila u garage!!! ::)

 

Idi ti bolje narani kerove, i zalozi malo u garazici, da ti se ne prehladi mezimce a moje gvojze pusti da uziva u svojoj macho garazi 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pozdravljam bracu moju po motoru, posto polako prolaze ovi zimski dani red je da se zvanicno od 1 februara pocne sa pripremom za prolece. Pa mi treba par informacija, pre neki dan kada sam krenuo da upalim masinu malo ... vidim ne dolazi gorivo do masine izgleda su mi riknule gumice kad sam parkirao motor zatvorio i ostavio da odradi da to izvuce iz creva, mada mi je jedna slavinica i prije propustala na off. DA ne duzim interesuje me gdje kako da nabavim i koliko je cena gumica za slavinice ili komplet slavinica od rezervoara ST 26l, da to remontujem.

 

Takodje me zanima koju gumu zadnju preporucujete, trenutno je na njoj pireli scorpion al je guma stara 6-7 godina, ima sara ali je pretvrda tako da bi trebalo razmisljati i o tome naime potrebno mi je nesto odnosa 60 - 40 u korist asfalta.

 

 

Nabavio sam i nove manzetne crne to cu da promenim, bile su plave original ali su popule videcemo kako ce lezati crne motor ima fabricku shemu bojenja i izgleda ovako http://images03.olx..../19169561_1.jpg

 

Dalje me zanimaju rol barovi jel imate neki savjet kako praviti neke mjere dimenzije, nemojte sta zamjeriti sto sam malo opsiran al ipak je u pitanju motocikl :-) a to je relativno novo cedo kod mene je od jula meseca za pola sezone sam uspio prevaliti oko 4000 km i na jednom tezem off-u sprziti lamelu ... :)))

 

I ove nalepnice na ovim su mi uspeli zeznuti, na perionici su mi skinuli ove sa strane gde pise 750 ima li neko ideju dali farbati ili da mi neko uradi samo nalepniu u ovoj sivoj svetlucavoj ...

 

Za prolece se planira jedna malo jaca Jadranska tura pa cemo videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pozdravljam bracu moju po motoru, posto polako prolaze ovi zimski dani red je da se zvanicno od 1 februara pocne sa pripremom za prolece. Pa mi treba par informacija, pre neki dan kada sam krenuo da upalim masinu malo ... vidim ne dolazi gorivo do masine izgleda su mi riknule gumice kad sam parkirao motor zatvorio i ostavio da odradi da to izvuce iz creva, mada mi je jedna slavinica i prije propustala na off. DA ne duzim interesuje me gdje kako da nabavim i koliko je cena gumica za slavinice ili komplet slavinica od rezervoara ST 26l, da to remontujem.

Ima u Louisu, zna Vlajko i Zex... kad nadjemo link, kačimo ;)

 

Takodje me zanima koju gumu zadnju preporucujete, trenutno je na njoj pireli scorpion al je guma stara 6-7 godina, ima sara ali je pretvrda tako da bi trebalo razmisljati i o tome naime potrebno mi je nesto odnosa 60 - 40 u korist asfalta.

 

Ako peglas samo asfalt onda Mishelin Anakee II a ako planiras i da silazis sa asfalta Haidenau K60

 

 

Nabavio sam i nove manzetne crne to cu da promenim, bile su plave original ali su popule videcemo kako ce lezati crne motor ima fabricku shemu bojenja i izgleda ovako http://images03.olx..../19169561_1.jpg

 

Stavio je Zex Acerbisove i meni se extra dopadaju ;)

 

Dalje me zanimaju rol barovi jel imate neki savjet kako praviti neke mjere dimenzije, nemojte sta zamjeriti sto sam malo opsiran al ipak je u pitanju motocikl :-) a to je relativno novo cedo kod mene je od jula meseca za pola sezone sam uspio prevaliti oko 4000 km i na jednom tezem off-u sprziti lamelu ... :)))

 

Crash barove ako nemaš obavezno napravi, mi svi koristimo model By Scuba (Labaratorija) i prezadovoljni smo ...

 

I ove nalepnice na ovim su mi uspeli zeznuti, na perionici su mi skinuli ove sa strane gde pise 750 ima li neko ideju dali farbati ili da mi neko uradi samo nalepniu u ovoj sivoj svetlucavoj ...

 

Za prolece se planira jedna malo jaca Jadranska tura pa cemo videti...

nalepnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Set za reparaciju slavina sam uzimao u Grckoj, kosta 15eu po slavini... Dao sam Vlajku da sredi svoje, mislim da je nejmu pretekao jedan set!? Ustalom, nije to neka fantazija, uzmi rastavi slavinice samo spolja na te srafice sto su dostupni... Postojece gumice samo okreni i siguro ce da rade poso bar neko vreme!

Pre nego sto pocnes da cackas slavine istoci gorivo jer ces se sav istusirati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Postao sam zaboravan, jos jedno pitanje :))) jesam dosadan ..... Izjeli su mi se ovi inbus srafovi na plastikama jel imate ideju gde da nadjem ove bas sa gumicama original ili da nesto budzim ... :) OCekujem i ostale odgovore drugovi

 

Popsy hvala na odg brate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Set za reparaciju slavina sam uzimao u Grckoj, kosta 15eu po slavini... Dao sam Vlajku da sredi svoje, mislim da je nejmu pretekao jedan set!? Ustalom, nije to neka fantazija, uzmi rastavi slavinice samo spolja na te srafice sto su dostupni... Postojece gumice samo okreni i siguro ce da rade poso bar neko vreme!

Pre nego sto pocnes da cackas slavine istoci gorivo jer ces se sav istusirati!

 

Brate, vec sam to radio desna slavinica moze proci radi zaptiva, ali lijeva je totalni krs ... okretao sam je cak jer znas kako izgleda najvise mi lici na smajlic :) tako nekako i pojavile su se vec male izjedotine da kazem rupice i to je problem znaci bar jednu gumicu moram kupiti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

15 e gumice za jednu slavinu..al ne mogu link da nađem sad..

mozda mož i postojeća da se okrene..

 

Popsiju nikako da prosledim Zexovu polovinu..njemu ionako više ne treba :nanana:

 

Ostalo ti je Pops objasnio..gume svi teramo K-60 :takoje:

 

 

Za prolece se planira jedna malo jaca Jadranska tura pa cemo videti...

 

Ovo dobro zvuči :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo nasao sam, samo da ukontam kako naruciti dal salju to kod nas ... Danas sam malo ceprkao, uspio sam upaliti masinu, ne znam ni sam sta je bilo u glavnom nije dobijao gorivo u karbove kad sam ga zadnji put parkirao iskljucio sam dovod goriva i ostavio da potrosi ostalo posle sledece palenje nema teorije ne dobiva gorivo nikako, Sad sam sipnuo direktno u karbove i onda skopcao rezervoar i normalno je nastavio da radi i pali jbem li ga ....

 

Akumulator je crkao i to evo moram dodati na listu na moju zalost :))) ovaj je svakako bio slab totalno cini mi se po servisnoj da za nase rage ide 14 ampera ispravite me ako gresim ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Evo nasao sam, samo da ukontam kako naruciti dal salju to kod nas ... Danas sam malo ceprkao, uspio sam upaliti masinu, ne znam ni sam sta je bilo u glavnom nije dobijao gorivo u karbove kad sam ga zadnji put parkirao iskljucio sam dovod goriva i ostavio da potrosi ostalo posle sledece palenje nema teorije ne dobiva gorivo nikako, Sad sam sipnuo direktno u karbove i onda skopcao rezervoar i normalno je nastavio da radi i pali jbem li ga ....

 

Akumulator je crkao i to evo moram dodati na listu na moju zalost :))) ovaj je svakako bio slab totalno cini mi se po servisnoj da za nase rage ide 14 ampera ispravite me ako gresim ???

Najveca glupost koju mozes da uradis je da ostavis karburatore suve celu zimu!?!?!? Taj koji ti je to rekao nije normalan! Aku je 14 amp, sa dessnom plus klemom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

A jbga, samo sam zatvorio gorivo bio sta je dalje bilo nije mi jasno posle 15 dana stajanja vec nije mogao sasta

viti ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

A jbga, samo sam zatvorio gorivo bio sta je dalje bilo nije mi jasno posle 15 dana stajanja vec nije mogao sasta

viti ....

 

izvetrio ti je benzin iz karburatora i dok se ponovo napuni sholja potrebno je vremena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Izvinte što Vam se mešam u temu, ipak, da li je moguće da mu je plovak u karbu zaglavio, obzirom da je isparilo gorivo, i da ne pušta gorivo u lonče. Radi na jednom cilindru i ne može da sastavi?

 

Savet: uzi mesto čekića macolu! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Alo Hulk..nije ti to budak.. :nanana:

to je fina i suptilna mehanika..i tu nema sta da glavi..

 

Ono oće slavina da zajebaje..ali to je mnogo manji kvar nego vaše benziske pumpe :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Slažem se da je manji kvar, ali mu kvar kvari zadovoljstvo i motor neće dupali.

Naš kvar se reši punim rezervoarom, a ovaj,mmmm možda si u pravu, budak je sofisticirana alatka za fina štelovanja.

 

Kako budak funkcioniše:

 

Kako pali posle opravke:

 

E do malina, uvek me neko navuče u pogrešnoj temi da lajem.

Teneraši sory za off, evo neću više. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

A meni zaglibio saug.. :neznam:

(ne zavrtati gas kao nenormalan u tim situacijama)

 

Ali neka.. nek se braća naslađuju :D

 

p.s. da je paprikom Zex imao udes..samo bi presa mogla da vrši poso :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

A meni zaglibio saug.. :neznam:

(ne zavrtati gas kao nenormalan u tim situacijama)

 

Ali neka.. nek se braća naslađuju :D

 

p.s. da je paprikom Zex imao udes..samo bi presa mogla da vrši poso :jee:

Naprskaj one poluge oko karbona, predhodno moras da skines rezervoar, da bi skinuo rezervoar moras da skines sve plastike i kres barove, sediste... ( na PAPRICI ne mora sve da se skine :nanana: ) ...ako nisu poluge, onda mora da je boban sajla zaribala! Svraticu da ti pomognem ako obecas da ces me nekako transportovati uzbrdo!

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja