Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja sam do sada gurao mineral i vrlo sam zadovoljan, sada sam stavio polusintetiku pa cu ti reci posle nekog vremena kakvi su mi utisci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Ljudi jel ima neko neku ideju sta bi moglo biti sa mojim motorom,posto mi malo,malo pa zalije svecicu u desnom cilindru i onda radi ko traktor tj.samo na jednom. Vec 3 puta sam menjao svecice,dal su membrane,dal igle i tube,al ne trosi mi puno,mada smrdi gorivo iz auspuha.....Neko neku ideju????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ljudi jel ima neko neku ideju sta bi moglo biti sa mojim motorom,posto mi malo,malo pa zalije svecicu u desnom cilindru i onda radi ko traktor tj.samo na jednom. Vec 3 puta sam menjao svecice,dal su membrane,dal igle i tube,al ne trosi mi puno,mada smrdi gorivo iz auspuha.....Neko neku ideju????

Zvuci kao membrana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sinke, tipujem da ti je ngk svećica?

 

menjaj, stavi denso..kontaktiraj Japanx-a, bile su povoljno..

 

ako nije to.. mož da bidne da glavi plovak..kucnu malo čekićem..ili remont karburatora..

 

sad se setih još nečeg..posle menjanja tuba.. Zare mi nije dobro stegnuo neku glavnu diznu u karbu.. isto je prelivalo i davilo..posle stezanja bio sve ok..

 

Ne jebavaj ale..odi do Alje :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Membrane sam menjao pre 10 ak K ,verovatno su ponovo za zamenu,igle i tube isto,mada mi ne trosi puno(al smrdi gorivo iz auspuha),svece jesu ngk,al opet nikad mi ne rikne u levom cilindru,uvek u desnom....gde kako taj remont karbova(dajte fon od alje),kapiram da treba od nekud poruciti sve te delove(membrane,igle tube,sta jos ide u setu)jel ima negde kod nas to sve?

 

Fala za ideje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Danas uspesno nastelovane vile i ociscene kocnice........ nije nista krivo, nista slomljeno...... probali motor ide kao blesav....... zadnja blokira koliko dobro radi...... jos samo nosac fara i to je jos jedna sklopljena ST :P :P :P :P : P :P

 

JAvi se loodaku da si stigao ziv i zdrav... xaxaxaxaxa

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Stigao,potvrdjujem i ja ....zagrejo sam ga kafom i naranio cokoladnim bananicama...

Sumi svaka cast....ce da i ja moju kocnaju razradim,a bogami i moje vile da prekontrolisemo kad Alja zavrsi svoj deo posla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Danas uspesno nastelovane vile i ociscene kocnice........ nije nista krivo, nista slomljeno...... probali motor ide kao blesav....... zadnja blokira koliko dobro radi...... jos samo nosac fara i to je jos jedna sklopljena ST :P :P :P :P : P :P

 

JAvi se loodaku da si stigao ziv i zdrav... xaxaxaxaxa

 

Veliko hvala brate, necu ti ovo zaboraviti 0namigivanje.gif Stigao ziv kuci i smrznut kao kerina, sve sljaka kako treba 1oda.gif Sutra da probamo da odradimo onaj nosac i da nabacujemo plastike 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Idi bre šumare u peršun. Čitam tvoj post i mislim se, kakav bre nosač fara, o čemu ovaj piše. Kolko se sećam nabudžismo ksenone i sve je šljakalo kad sam te ostavio onomad sabajle. Uroše, neka je sa srećom. Poznate su mi te slatke muke kad od otpisane makine sklapaš nešto što može da se tera bre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Idi bre šumare u peršun. Čitam tvoj post i mislim se, kakav bre nosač fara, o čemu ovaj piše. Kolko se sećam nabudžismo ksenone i sve je šljakalo kad sam te ostavio onomad sabajle. Uroše, neka je sa srećom. Poznate su mi te slatke muke kad od otpisane makine sklapaš nešto što može da se tera bre.

 

Hvala lepo prijatelju, i hvala ti jos jednom za onaj dan sto si mi pomogao 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Idi bre šumare u peršun. Čitam tvoj post i mislim se, kakav bre nosač fara, o čemu ovaj piše. Kolko se sećam nabudžismo ksenone i sve je šljakalo kad sam te ostavio onomad sabajle. Uroše, neka je sa srećom. Poznate su mi te slatke muke kad od otpisane makine sklapaš nešto što može da se tera bre.

Ma bre rodjo ne se brines ti za mene...... znas da ne merem jos da teram cudo zbog reglera...... a gorim da sednem i da je popenjem na masnu banderu xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Mi smo spremni za sezonu.

Danas montirane nove pločice, stavljeni novi filteri vazduha, podmazano kvačilo doliveno ulje u podmazivac.Svećice stavljene pre zime.

Ostaje samo :moto3:

 

Hvala Laborantima na savetima i alatu. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Mi smo spremni za sezonu.

Danas montirane nove pločice, stavljeni novi filteri vazduha, podmazano kvačilo doliveno ulje u podmazivac.Svećice stavljene pre zime.

Ostaje samo :moto3:

 

Hvala Laborantima na savetima i alatu. :zdravo:

 

Koje ulje u podmazivac Aco? Zex mi rece da mogu da sipam bilo koje menjacko ulje, imas ti neko koje se fino pokazalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Ono koje nađeš. Ja koristim korišteno ulje iz motora. Bilo koje. Samo, vodi računa da ti ravnomerno kaplje, inače ostaju barice pa možeš imati posla sa komunalnom policijom :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Mi smo spremni za sezonu.

Danas montirane nove pločice, stavljeni novi filteri vazduha, podmazano kvačilo doliveno ulje u podmazivac.Svećice stavljene pre zime.

Ostaje samo :moto3:

 

Hvala Laborantima na savetima i alatu. :zdravo:

 

Koje ulje u podmazivac Aco? Zex mi rece da mogu da sipam bilo koje menjacko ulje, imas ti neko koje se fino pokazalo?

Mozes i Lancol da koristis, malo je lepljiviji od menjackog, Popsy i ja smo obicno mesali ta dva... Barica ostaje obavezno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Ako neko hoce da menja ulje u vilama imam vile kojima su ulje i semeninzi zamenjeni....... 20w je unutra i meni ne odgovara zbog opruga (stavio progresivne)..... dajem zadjabe, zao mi da se baci ulje..........

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ako neko hoce da menja ulje u vilama imam vile kojima su ulje i semeninzi zamenjeni....... 20w je unutra i meni ne odgovara zbog opruga (stavio progresivne)..... dajem zadjabe, zao mi da se baci ulje..........

 

 

evo ja se javljam, taman treba da menjam semeringe pa i ulje, tako da je dobro doslo ;)

tnx i pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Juče sam nešto petljao oko motora i pao mi je na desnu stranu. zbog rol barova nije na motorju nije bilo ni male ogrebotine, samo na rol baru se videlo gde je udarilo u tlo. Zbog štelanja štand gasa razklopio sam sve što je bilo potrebno i kasnije kad sam nazad montirao rol barove primetio sam, da je na desnoj strani izmedju nosača i rebara cilindra razmak manji nego na desnoj strani. Mjerio sam i na desnoj strani je cca. 10mm, a na levoj 17-18mm. :neznam: Odmah sam pomislio, da sam sjebao ram motora. :( Sada me zanima, ako sam slučajno izkrivio za nekoliko milimetara taj nosač, da li to utiče na vožnju? Ne mogu da vjerujem, da mogu sa jednim običnim padom sa mesta, da sjebem ram!? Čitavu zimu sam sredjivao motor i sada je stvarno ko nov, tip-top. Motor prede ko mačka, a ja ga sjebo običnim padom!?:zbunjen: Rol barove sam nabavio baš zbog toga, pošto je motor več u godinama i nove original plastike je teško dobiti, a sada sam možda zbog tih rol barova iskrivio nešto vitalno!? Zanima me, da li to utiče na vožnju i šta da radim,a ko je stvarno sjebano ( krivo )??? Inače se ne primjeti ništa posebno, da bi bilo nešto krivo, pokidano ili slično... Samo mi smeta mali razmak izmedju nosača i cilindra na desnoj strani!

post-18531-0-50360100-1332682664_thumb.jpg

post-18531-0-89605800-1332682669_thumb.jpg

post-18531-0-17156900-1332682728_thumb.jpg

post-18531-0-89935100-1332682755_thumb.jpg

post-18531-0-40680200-1332682791_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Pa ja ne vidim da je ovde ista krivo???????????? teraj ti to...... nije isti razmak sa lee i desne strane ako na to mislis.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pa ja ne vidim da je ovde ista krivo???????????? teraj ti to...... nije isti razmak sa lee i desne strane ako na to mislis.......

 

Pa baš na taj razmak sam mislio... Hvala ti na odgovoru! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

I ja nesto ne verujem da je od takvog pada moglo nesto znacajno da se desi, ako ne vuce nigde u voznji, samo teraj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja