Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Turio sam Michelin Desert pozadi, a napred Continetal TKC 80... Javljam utiske kad probam na off-u, sinoc sam po potopu vozio jedno 10km... Nisam imao problema obzirom da su obe gume nove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pre nekoliko dana kupio sam Yamahu XTZ750 Super Tenere, 1996 godište i juče sam malo čitao garancijski list. Kod rubrike koristni savjeti piše, da je pametno kontrolirati ulje na 250km. UFFF, NA SVAKIH 250 KILOMETARA! Pao mi je mrak na oči, jer mi se čini to potpuno pretervivanje, ili se možda varam!? Zanima me kada vi kontrolirate ulje, odnosno na koliko kilometara to radite? Možda je bila greška u štampanju, pa fali jedna nula, tako da na 2500km, bilo bi realnije! Vaša iskustva i praksa!?

 

Sledeče pitanje je u vezi visine motora. Sam sam 179cm visok i kad okrečem motor na lošem terenu imam poteškoče. Pre nekoliko dana stao sam u jednu rupu ispred garaže i motor je pao! Na svu srečo nema ni praske! Počeo sam da razmišljam, da bih kupio onaj komplet za sniženje motora. na engleskom Ebayu našao sam jeftino stvar. Nazvao sam na Yamaha servis u Ljubljani i mehaničar mi je rekao, da to često ljudi rade i da nije loše!

 

http://cgi.ebay.co.u...d=p5197.c0.m619

 

kao što se vidi, može na dva načina motor da se snizi! Za 25mm i 40mm! Pitao sam mehaničara šta preporučuje da uzmem i on mi kaže neka uzmem 40mm, jer 25mm se skoro da i ne poznaje!

 

Zanimaju me vaša iskustva i mišljenje o tom Lowering kitu? Sam sam ustvari početnik ili još bolje povratnik u motociklizmu, pa zato nemam ni pojma ni iskustva...

 

Pozdrav iz SLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Dok ne vidis da li i koliko ulja trosi tvoj motor ti proveravaj cesce prvih nekoliko puta. Ako ne trosi onda nemas potrebe da gledas toliko cesto.

Ja sam visok kao ti i primetio sam da je moja ST najvisa od svih koje sam video. Kad je okrecem po losem putu jos ako je uzbrdica po potrebi (instiktivno) pomerim se u stranu i dohvatim zemlju nogom.

Ovo za spustanje motora sam vidjao samo na slici i nemam iskustva sa tim mada mislim da ce da ti bude od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Našao sam na internetu dva brata, koja rade kofere, nosače kofera, štendere i crash barove za endure. Kontaktirao sam ih i izgleda da su dobri ljudi. Pošto nisu toliko daleko od Srbije, za vas je to još interesantnije! Cjene su puno bolje od Touratech-a ili Hepco- Beker-a, tako da evo vam link, pa pogledajte sami:

 

http://www.heavyduties.ro/indexe.html

 

Tip dobro priča engleski a i način plačanja im je Pay Pal, što je najsigurniji način plačanja za internetnu kupovinu!

 

Pozdrav iz SLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mozda bi mogao da ustedis i da isti posao zavrsis i ovde, mislim u Srbiji. Vidim da si nov, ovde na forumu, ali malo prelistaj forume "Berza", "Garaza" i slicno i videces da bi ovde mogao da prodjes verovatno i jeftinije, nego u Rumuniji.

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Što se roll barova tiče, od srca mogu da ti preporučim Labaratorijine roll barove... testirani više puta na offroadu :takoje: vezano sa sniženje motora, postoje dve opcije

 

  • preko "dogbones"-a
  • preradom sedišta

Za proveru ulja je taj opis isto kao što na veš mašinama u Americi piše da ne treba unutra prati mačke i ostale male kućne ljubimce :D Super Tenerina potrošnja ulja je urbani mit, ako je agregat dobar, neće trošiti ni zrno ulja. Naravno nemoj da "izmišljaš" šta je dobro za motor (u vidu sintetike i slično) većina nas koristi mineral 20 w50 (ja lično Elf ) i kolko sipam, toliko i nađem posle 6000km. Kao što ti je Bopk rekao, na početku proveravaj češće a posle već po potrebi.

 

za sve ostalo što te interesuje, slobodno pitaj naćiće se ovde već neko ko zna odgovor ;)

 

ps. Slobodno okači slike svog motora i vidi stavi neki nick koji je prepoznatljiviji od 8523548 ili kako već :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Moj nick 83120033 je moj poreski broj, u Srbiji poznat kao PIB! Taj nick sigurno niko nema, pa mi zato OK! Ovde u SLO skoro svi na XTZ Super Tenere upotrebljavaju motorno ulje Motul 5100, tako da ču to i ja da koristim.

 

Onaj link o snizenju motora odnosi se na dog bones, ali mislim, da za sad neču da preradjujem motor, jer ipak nije baš kritično. Ako ču vidjeti, da imam probleme, napravit ču to.

 

Što se tiče prerade sedišta napravio bih ja to, recimo kod Bobana iz Zemuna, ali želeo bih, da to napravim na drugom sedištu i da ovaj ostane original, ako se nekad predomislim ili...

 

Za Labaratorijine roll barove.prvi put čujem. Odakle je ta firma? Srbija? Imaju možda neki web-site ili možda znaš kakve su im cjene?

 

Pozdrav iz SLO Blaž

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Prelistaj ovo:

 

http://forum.bjbiker...s-laboratorija/

 

ili ovo:

 

http://forum.bjbiker...s-laboratorija/

 

A, za kofere, pogledaj ovo:

 

http://forum.bjbiker...ad/page__st__60

 

Pozz

 

Pročitao sam na brzinu te stranice, ali nigdje nisam primjetio cjenu za Crash barove za Super Tenere!? Jel su ti Crash barovi po narudžbi ili su več napravljeni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Zanima me u vezi šipke za ulje na Yamahi ST. Recimo kod avta na šipki za ulje je izmedju max. i min. 1 litar. Koliko je kod moje Yamahe? Isto 1 litar? Samo da znam, ako mi troši ulje, da znam koliko da ga dolijem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: beograd

Molim za pomoć!!!! U subotu nam se pokvario motor.Treba da promenimo lanac i lančanike. Gde je najbolje kupiti,u kom servisu promeniti? Naravno cena igra zanimljivu ulogu. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

DAl dam Burgmana za ST '94 god? Ma lepa mi je ko slika, pa nisam pametan. Traži mi neku doplatu i tako to................... :neznam::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Molim za pomoć!!!! U subotu nam se pokvario motor.Treba da promenimo lanac i lančanike. Gde je najbolje kupiti,u kom servisu promeniti? Naravno cena igra zanimljivu ulogu. Hvala

Promeni u Labaratoriji (ako ne želiš sam da menjaš) a što se cena za lanac tiče nisam pametan... raspitaj se malo po domaćim prodavnicama Guevara, Pegaz moto, Ghost moto _(imaš spisak prodavnica na početnoj strani) ili vidi iz Louisa ...

 

DAl dam Burgmana za ST '94 god? Ma lepa mi je ko slika, pa nisam pametan. Traži mi neku doplatu i tako to................... :neznam::stabre:

 

 

daj al vidi bez doplate, osim ako ima full opremu ;) skoro je Aky menjao velikog Piadgia za ST (glava za glavu) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

@8321....

Dobrodosao medj tarabase :moto3:

 

 

2 cm sam nizi od tebe, a moja ST je jedna od visljih..

 

Probao sam na viljuskama da spustim jedno 2cm.. ali sam ubrzo i vratio jel dosta vozim off, i motor se drugacije ponasa..

 

Kod Bobana sam odradio sediste za 80 e.. i dobio koji cm, kao i bolju guznu udobnost..

Odlicno potrosen novac + estetski mnogo lepse izgleda

 

Vizir smo svi pravili kod Ivana 35e i mnogo bolja zastita od vetra i insekata.. :takoje:

 

Cekaju te i emulzione tube.. u USA su 17$ niklovane, ali malo je rok problematican..

 

Tegice sam napravio skoro pola kg.. i dobio dosta mirniji volan.. 10e rucni rad

 

Auspuh Ilija Gromovnik rad Roberta iz Ade, odlican i miris i ukus.. od 140 do 160e cini mi se..

 

Cre7d_ref64a1.jpg

 

 

1Hq26_0104201.jpg

 

kres barovi ti se krecu od 50 do 80e prednji i 50 do 70e zadnji.. u zavisnosti gde i kada ih radis..

obavezna dodatna oprema..

 

j9DRC_resized09042011660.jpg

 

centralni stender ne bih stavljao.. mada mnogo olaksava cackanje oko motora.. 50 e

 

gume za asfalt Michelin Anakee 2.. oko 220e set otprilike..

guma za sve terene Haidenau K60 160e :takoje:

 

Podmazivac lanca takodje pozeljna stvar uz bilo kakav alarm.. I to mozes u Laboratoriji da odradis.. 50 do 100e..

 

Tako da stavi sve na papir.. uporedi sa svetskim cenama i mislim da ti se isplati da dodjes u Srbiju na odmor..

Pre toga sve dogovoris telefonom i jedno po jedno sredjujes.. :zdravo:

 

i probaj nekad van asfalta, ustanes, zavrnes gas i da vidis osmeh oko glave :moto3:

 

1nswx_resized04062011377.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

DAl dam Burgmana za ST '94 god? Ma lepa mi je ko slika, pa nisam pametan. Traži mi neku doplatu i tako to................... :neznam::stabre:

 

Ono za skutera si bio u pravu.. ali ovde ti leze ST bar po gabaritima..

lepota je diskutabilna, boje kao na lsd-u.. ali ugodjaj koji pruza vredi mnogo vise od tih soma i po - dva..

 

Performanse stvarno zadovoljavaju sirok krug vozaca :moto3:.. tako da pojuri to, neces pogresiti..

 

Ima jedna lepa crvena u Kosjericu za 1600 :stabre:

 

Mazak ima dobru.. neki evro vise..

 

I Zajecarci vazda imaju dobre komade tanjiraca..

:tenere:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

@8321....

Dobrodosao medj tarabase :moto3:

 

 

2 cm sam nizi od tebe, a moja ST je jedna od visljih..

 

Probao sam na viljuskama da spustim jedno 2cm.. ali sam ubrzo i vratio jel dosta vozim off, i motor se drugacije ponasa..

 

Kod Bobana sam odradio sediste za 80 e.. i dobio koji cm, kao i bolju guznu udobnost..

Odlicno potrosen novac + estetski mnogo lepse izgleda

 

Vizir smo svi pravili kod Ivana 35e i mnogo bolja zastita od vetra i insekata.. :takoje:

 

Cekaju te i emulzione tube.. u USA su 17$ niklovane, ali malo je rok problematican..

 

Tegice sam napravio skoro pola kg.. i dobio dosta mirniji volan.. 10e rucni rad

 

Auspuh Ilija Gromovnik rad Roberta iz Ade, odlican i miris i ukus.. od 140 do 160e cini mi se..

 

NPPGa_ref64a1.jpg

 

 

HEshO_0104201.jpg

 

kres barovi ti se krecu od 50 do 80e prednji i 50 do 70e zadnji.. u zavisnosti gde i kada ih radis..

obavezna dodatna oprema..

 

tYemr_resized09042011660.jpg

 

centralni stender ne bih stavljao.. mada mnogo olaksava cackanje oko motora.. 50 e

 

gume za asfalt Michelin Anakee 2.. oko 220e set otprilike..

guma za sve terene Haidenau K60 160e :takoje:

 

Podmazivac lanca takodje pozeljna stvar uz bilo kakav alarm.. I to mozes u Laboratoriji da odradis.. 50 do 100e..

 

Tako da stavi sve na papir.. uporedi sa svetskim cenama i mislim da ti se isplati da dodjes u Srbiju na odmor..

Pre toga sve dogovoris telefonom i jedno po jedno sredjujes.. :zdravo:

 

i probaj nekad van asfalta, ustanes, zavrnes gas i da vidis osmeh oko glave :moto3:

 

MBaHS_resized04062011377.jpg

 

 

E sedište mi se stvarno svidja! Sigurno je i udobno! Moj brat je naručio sedište sa gelom iz Francuske i platio ga preko 300€ ( nov ), ali ovaj tvoj od Bobana je ljepši! A koliko dana Bobanu treba, da sredi sedište? Ja sam skoro svaki mjesec u Srbiji i BG službeno po cca. 3 dana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja