Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, sasha. je napisao:

gde kupiti zglobni T kljuc za svecice 18mm?
na internetu sam pronasao samo ovaj, pored toga sto je cena jedno tri puta 'jaca' nisam siguran ni da odgovara za st
veca fotka

  Na nekom buvljaku. Ja sam na najlon pijaci u N. Sadu naleteo na lika koji prodaje samo gedore ( u rinfuzi na komad ), video da ima i ključeve za svećice ( iz kompleta gedora sa onom gumicom onutra ), probrao malo i našao za mog Sacsha ključ 16 koji se nasađuje na srednju gedoru, a ima pri vrhu da može da se uhvati i nekim ključem ( cevasti, okasti ) - već kako kom odgovara. Mislim da sam ga platio neku siću 100 - 200 dinara .

Promenio član drumskalisica
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bode mi oci samo ova cijev ispod blatobrana, mozda cu to nekako izmijeniti

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Danas sam uspio da promijenim svecice evo par slika kako izgledaju cini mi se da ne izgledaju lose?Sta vi mislite? U njega su bile NGK 18-ica gidora a ja sam stavio neke Champion 16-ica gidora,i iskreno dok je hladan bolje radi,probao sam ga posle mnogo mirnije radi i mnogo bolje vuce u odnosu na ove svecice :/

 

Eto ima slika obje svecice jedna je ok druga je bila masna na navoju kao da je lose bila zavidana nesto su mi se lako odvidale dok sam ih skidao :/

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
18 hours ago, sasha. said:

gde kupiti zglobni T kljuc za svecice 18mm?
na internetu sam pronasao samo ovaj, pored toga sto je cena jedno tri puta 'jaca' nisam siguran ni da odgovara za st
veca fotka

Pa iskreno ne treba ti T zglobni kljuc ja sam danas bez problema odvidao sa dubokom gidorom 19mm i cegrtaljkom a svecica je bila 18mm i posle stavio 16mm takodje sa dubokom gitorom produzenom bas lagano :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobro sagorijevanje po boji svjecica motor ima, znaci nista ne cackaj, samo servise radi i to je to

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 minutes ago, Bigor said:

Dobro sagorijevanje po boji svjecica motor ima, znaci nista ne cackaj, samo servise radi i to je to emoji106.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Jel,a reci mi ove sto sam vec stavio Champion da ih ostavim ili da uzmem nove ove NGK?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
2 minutes ago, Bigor said:

Ma ćeraj to do iduce godine emoji3.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Hahahahahah...pa neka ovih malo jedno mjesec dva pa cu nove staviti NGK :D Sad za sad samo mi je da uzmem novu Mitas prednju gumu E-08 sto se tice ostalo je sve perfektno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sa leve strane na cilindru imas rupicu, kanal povezuje obe komore svecica i sluzi da odvodi vlagu.

Promenio član bdada
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 minute ago, bdada said:

Sa leve strane na silindru imas rupicu, kanal povezuje obe komore svecica i sluzi da odvodi vlagu.

To nisam vidio niti znam gdj se tacno nalazi,a i sve sam sad namontirao :(:(:( Nadam se da mi je to u redu i da je ocisceno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mozes skinuti samo kape svecica, u rupu spricnuti wd i kompresorom dunuti, oksidirala ti je svecica (iznad platne se vidi) a kanalic se zacepi pa ne odvodi vlagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Danas na putu prema S. Pazovi, ispred Golubinaca,sreo sam nekog na Super Teneri, uredno se javio čovek, jel neko naš?

 

Inače sam oterao motor kod Bokilića opet.. na pola puta stao, nije hteo da radi...slao ženu da kupi svećice nove, goriva još, rasturao ga tu pored puta.. na nove svećice upalio, radio dobro, sve ok bilo do Pazove...dok nisam naleteo na obilaznicu pa morao u nazad da sa vraćam 20km na Inđiju..pa na Pazovu..pa drugu Pazovu. Žena u kolima iza sikće, standardno.

Put za zaborav u svakom slučaju. I evo sad kasnim u večernju smenu.

Promenio član Novola
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
23 hours ago, bdada said:

Mozes skinuti samo kape svecica, u rupu spricnuti wd i kompresorom dunuti, oksidirala ti je svecica (iznad platne se vidi) a kanalic se zacepi pa ne odvodi vlagu.

U pravu si bio,skroz je bilo zacepljeno od zemlje probao sam kroz rupu sarafom za drvo pa izvlacio komade i plus usisivacem usisao koliko sam mogao,pa ne znam dal treba kompresorom da ne uceram tamo nesto u klip da zezne posle :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
1 hour ago, el classico said:

Ne brini, do klipa nemože ako su svjećice zavrnute.



Poslato priko Ténéré

Jesu naravno sve je zavrnuto...onda sjutra samo jos kompresorom da izduvam ovo ima jos zemlje unutar rupe i bgm poduboka je....a sjetih se nesto,koliko cesto izduvavate filter za vazduh i gdje se on nalazi ? Samo mi nemojte reci da je ispod rezervoara :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mozes filterebskinuti s prednje strane rezervoara ali ima da se malo namucis prvi put i potreban ti je alat, gedore, da odvrnes one holsrafe sto ih drze.
Ja se opet malo igrah, pa napravih ove zastite. Sad samo malo plave farbe da ofarbam ovo acerbis b0a451a30a8e9ed5f319f2a4cbfbafe7.jpg8790f7f09fea45f42cf33fdefb166dd1.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, montenegrovision365.com je napisao:

U pravu si bio,skroz je bilo zacepljeno od zemlje probao sam kroz rupu sarafom za drvo pa izvlacio komade i plus usisivacem usisao koliko sam mogao,pa ne znam dal treba kompresorom da ne uceram tamo nesto u klip da zezne posle :/

 

  Kupiš u apoteci najveći špric koji imaju i veću iglu.  Napuniš špric sa benzinom, pa nekoliko puta kroz tu rupicu ušpricaš dok ne proleti na drugu stranu i da se lepo ispere.  

  Posle nađeš neku jaku tanku žicu koja prolazi kroz tu rupicu, pa kad pereš motor il si išao po nekom blatu - malo pročačkaš. Špric isto možeš koristiti za razne stvari oko motora . 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da bi taj kanal mogao da se pročisti nekom starom, pokidanom sajlom za gas ili kvačilo. Kraj sajlice bi mogao i da se ubaci u šrafilicu pa udri...

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja