Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam sve svoje motore prao i perem na tim perionicama. Nikad nikakav problem nisam imao. Naravno, ne treba jako približiti mlaz, nego sa nekih 30 cm razdaljine. Obično crevo neće moći skinuti ako negde ima skorenog blata ili masti...

 

P.S. na kućnim crevima imamo užasno "tvrdu" vodu, tj. puna je hlora i kamenca, koji pogubno deluju na kontakte i elektrospojeve. Na praonicama imaju omekšanu vodu i to je još jedan razlog što motore perem tamo, a ne kući.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pa ne znam šta da ti kažem, ali ono, ako si pratio, ,što se desilo onom GS-u sa diferencijalom kad mu je voda prošla pored semeringa, po mnogim ocenama je posledica puške i velikog pritiska. Ja koristim Motipov sprej za pranje agregata koji ostavim da deluje oko pola sata i onda sperem crevom, ako je baš zabrazgalo ponovim još jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

Mogu li da vas zamolim za jednu malu pomoć, izlazim iz teme ali svi ovde pratioci o ovome mnogo više siguran sam znaju od mene, imaju vise iskustva i znacili bi mi saveti : osnovali smo moto klub u Surdulici, MK, ima nas 30-ak motora raznih tipova i kubikaža, od svega. Treba mi par kontakt telefona ozbiljnih clanova ozbiljnijih moto klubova oko saveta za formiranje izgleda grba moto kluba i osnovnih pravila za MK jer nismo MC i ne bih da pogresimo u necemu jer koliko znam dosta se vodi racuna o nemesanju pravila, izgleda grba, svega i svacega izmedju MK i MC. Moze pp poruke, moze i na 0646708842.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi, to ti je pametnije da otvoris temu jer ce se vise ljudi ukljuciti, a siguran sam da ima i onih koji to znaju u tancine.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 39 minuta, Arso je napisao:

Pa ne znam šta da ti kažem, ali ono, ako si pratio, ,što se desilo onom GS-u sa diferencijalom kad mu je voda prošla pored semeringa, po mnogim ocenama je posledica puške i velikog pritiska. Ja koristim Motipov sprej za pranje agregata koji ostavim da deluje oko pola sata i onda sperem crevom, ako je baš zabrazgalo ponovim još jednom.

Kolega, nećemo sad da se vređamo... :) Ja vozim japanske motocikle i za njih sam pričao...nemoj me u isti koš sa bavarskim propelerima i njihovim diferencijalima... :lol:

Izvinjavam se kolegama, koji voze dotičnu marku, ali je bilo jače od mene... :D

 

Sad ozbiljno... Naravno da treba paziti sa puškom, ali nije to baš toliko jak pritisak na tim pištoljima da će sa razdaljine od 30 cm naoraviti neku štetu. Tu na semerinzima, gde bi pustilo prilikom puškarenja, ušla bi i voda od vožnje po kiši i još veću štetu bi napravila, nego voda sa punomata... Al ok, svako ima pravo na svoje mišljenje i neka radi kako god misli da treba... ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900
pre 15 minuta, Bigor je napisao:

Vidi, to ti je pametnije da otvoris temu jer ce se vise ljudi ukljuciti, a siguran sam da ima i onih koji to znaju u tancine.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ok, probaću mada nisam baš spretan u tome, izvinjavam se sto pitanjem izlazim van teme xtz 750, probacu ovako kako si rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 4 minuta, ThePainkiller je napisao:

Kolega, nećemo sad da se vređamo... :) Ja vozim japanske motocikle i za njih sam pričao...nemoj me u isti koš sa bavarskim propelerima i njihovim diferencijalima... :lol:

Izvinjavam se kolegama, koji voze dotičnu marku, ali je bilo jače od mene... :D

 

Sad ozbiljno... Naravno da treba paziti sa puškom, ali nije to baš toliko jak pritisak na tim pištoljima da će sa razdaljine od 30 cm naoraviti neku štetu. Tu na semerinzima, gde bi pustilo prilikom puškarenja, ušla bi i voda od vožnje po kiši i još veću štetu bi napravila, nego voda sa punomata... Al ok, svako ima pravo na svoje mišljenje i neka radi kako god misli da treba... ;)

Znači i ti se slažeš da devojka može da ti bude iz Dragačeva*, ali motor mora iz Japana.

*Kod nas u Čačku se kaže da Dragačevac nije odrednica porekla, već dijagnoza.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ok, probaću mada nisam baš spretan u tome, izvinjavam se sto pitanjem izlazim van teme xtz 750, probacu ovako kako si rekao
Ma meni ne smeta sto si pitao u ovoj temi, vec mislim da ces dobiti precizniji i brzi odgovor na tvoje pitanje ako se svi ukljuce.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

U međuvremenu, malo unapređenje. Ništa posebno ali me nerviraju ovi izguljeni, stari prekidači.

Jebo ulje što curi, bitno da ja imam nove prekidače :lud::lol3:

 

20201102_183316.jpg

20201102_183246.jpg

20201102_183344.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kupujemprodajem, neki lik iz Bača. Korektan. Ima raznih prekidača.

 

Komande za motocikl m1, to mu je oznaka. 2000 dindži i faking 400din poštarine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da li su made in PRC? 

Ako jesu (lici po zavrsnoj obradi) ja bih u te nove plastike prebacio stare kontakte (ocistio, podmazao...), sigurno su kvalitetniji. 

A mozda me slika vara :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Nova je made in prc, a i stara je made in prc isto, ne znam jel ima svrhe da ih kupusam kad svakako nisu originali... ovako samo raskačim džek i nakačim drugi. U teoriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ne mogu sad da je razbucam, kratak kabl, moram skidati rezervoar, lemiti žice, a iskreno, pre bih to ostavio Arakisu pošto treba da mi montira one ručice, voltmetar,  sijalice neke itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 9 minuta, Novola je napisao:

Ne mogu sad da je razbucam, kratak kabl, moram skidati rezervoar, lemiti žice, a iskreno, pre bih to ostavio Arakisu pošto treba da mi montira one ručice, voltmetar,  sijalice neke itd itd

Mudro zbiriš bledoliki!!!:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Jes vala grdno, koga ne bi nerviralo? A pri tom stalno ti je na vidiku a pipkas po njemu non stop6f17014a92ce2f309bcb6c50ec717f37.jpg

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
4 minutes ago, deki295 said:

Jes vala grdno, koga ne bi nerviralo? A pri tom stalno ti je na vidiku a pipkas po njemu non stopemoji23.png6f17014a92ce2f309bcb6c50ec717f37.jpg

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 

Ma da, živcira me, a nikako da dođe na red pored ostalih sranja što su se izdešavala. Sad lagano estetika, u planu su harmonike za vile,novi farovi + maglenke, i konačno reparacija plastika, aluminijumskih delova po farbanje. Eventualno novi 4x migavci i retrovizori. Farbanje felni. Fuzasteri novi. Nikad kraja :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

To si mi već linkovao, a ja već pribeležio :takoje: Odlično izgledaju. Retro a moderno. A kako si ti napisao "vidi se do Istanbula". Mora da vrhunski obasjavaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Takoje

Neka ti to barba Arakis spoji na releje i dovuče struju sa baterije na njih kablom od 2.5 mm kvadratna.

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
21 minutes ago, el classico said:

Takoje

Neka ti to barba Arakis spoji na releje i dovuče struju sa baterije na njih kablom od 2.5 mm kvadratna.

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Jel imaš možda link ili sliku kako ti farovi izgledaju namontirani? I kako rade? Na YT uglavnom klipovi vezani za wind deflector.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja