Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pozdrav drugovi, imam problem prilikom paljenja sa saugom normalno upali ali ga posle 20 sekundi počne gušiti gubi obrtaje tj. Na Saugu ga guši hoće da se ugasi sta li je u pitanju ??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 12 sati, TENERAS je napisao:

:moto2: ma jasno, nego ga guši na saugu hoće da se ugasi, to nije prije bio slučaj 

Meni se cak i gasio dok vise nije hteo da upali...sredio majstor ciscenjem i stelovanjem karburatora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 24.4.2020. at 6:42, pista je napisao:

Ds li neko zna oznaku boje rama,

deklija, bele i plave za model sa slike...moze RAL...

445FD996-4094-4711-8900-C49F505349D2.jpeg

Delijo, kod mene na felni stoje neki brojevi, pa i godina proizvodnje '89 a vodi se '92...pogledaj na zadnjoj tu je sigurno i br.modela a vise postova unazad imas color shemu svih ST pa ces videti svoju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 30 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Delijo, kod mene na felni stoje neki brojevi, pa i godina proizvodnje '89 a vodi se '92...pogledaj na zadnjoj tu je sigurno i br.modela a vise postova unazad imas color shemu svih ST pa ces videti svoju!

Mislim da je do tih podataka kao što je broj boja malo teže doći da to proizvođači kriju kao zmija noge da bi te prisilili da radiš samo u ovlašćenim servisima ili kod farbara sa kojima imaju ugovor. Isti je slučaj sa dimenzijama pojedinih delova, recimo ja sam mnogo vremena potrošio da dođem do dimenzija rolera lanca zbog toga sam te i zamolio da premeriš tvoj kako bih uporedio sa dimenzijama do kojih sam došao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
On 28.10.2017. at 21:03, el classico je napisao:

 

1. Cijeli TDM 3vd motor na xtz750 ide i bez preinaka, tad ne paše štitnik motora.

Ako hoćeš zadržat štitnik moraš zadržat krater i vakum pumpu od Xtz-a.

 

2. Moraš u tom slučaju stavit i cilindre od tdm-a, zbog hoda klipova, koji nije isti.

 

Inače idu i cilindri, radilica, klipnjače, klipovi od tdm900 na blok od 750. Samo getriba od 900 ne paše jerbo nema mjesta.

Ili cijeli motor sa tdm u xtz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Interesuje me sledece:

1. Ako se ugradi 900 u XTZ, Sacuva se blok motora od XTZ-a zbog broja, da li glava ide od TDM-a?

2. Da li znas nekog ko je to uradio?

3. Da li moze i ubrizgavanje od 900 ako se uradi sva elektrika i satovi od 900?

4. Sta bi tu bio, potencijalno, problem?

5, da li ima jos neka komplikacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 8 sati, Arso je napisao:

Mislim da je do tih podataka kao što je broj boja malo teže doći da to proizvođači kriju kao zmija noge da bi te prisilili da radiš samo u ovlašćenim servisima ili kod farbara sa kojima imaju ugovor. Isti je slučaj sa dimenzijama pojedinih delova, recimo ja sam mnogo vremena potrošio da dođem do dimenzija rolera lanca zbog toga sam te i zamolio da premeriš tvoj kako bih uporedio sa dimenzijama do kojih sam došao.

Napisao sam mere! Moj nije zaST vec uni. sirina gumoplastike je 30mm, precnik je 40mm a sredisnji deo tj. lager je 20mm. Zamisli majstora iz servisa Bike Haus...nesto mi redio pored zamena rucica i 2 soma, OK, dadoh dva ipo, cisto da znaju kad mi nesto budu radili da odrade posteno. U petak odem da mi nabudzi stitnike za ruke i stavi roler umesto onog koji je vise potrosen. Dolazim, namesteni stitnici a za roler mi kaze da bi trebao da rastura dosta da bi dosao do njih!?! Pa sta? Pa servis je, placam posteno! Jos mi palamudi kako mi lepa jakna. Pare na pult ,soma ipo (ko mi kriv kad nisam nista teze digao od slikarske palete) i rekoh mu da mu tako majstor na pola popravlja komp ili TV!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Interesuje me sledece:
1. Ako se ugradi 900 u XTZ, Sacuva se blok motora od XTZ-a zbog broja, da li glava ide od TDM-a?
2. Da li znas nekog ko je to uradio?
3. Da li moze i ubrizgavanje od 900 ako se uradi sva elektrika i satovi od 900?
4. Sta bi tu bio, potencijalno, problem?
5, da li ima jos neka komplikacija?



Neki njemci su tako slagali motor sa xtz glavom zbog prihvata karburatora.
Ako ćeš Injektion onda ti treba glava I struja od tdm.


Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Classo! Izgleda mi da se takmicis sa sobom koja ce ti ST biti lepsa! Ja i dalje navijam za zutaru, mada i ova, hmm....samo bih na njoj liniju na sredini kufera nalepio belu traku, ev. zutu! Ali to su ukusi!

 

Nego, sta mislis da samo jedan prednji disk stavim od 320mm? Drugi il da skinem ili da ostavim! Nije ST pravljena za velegradske ulice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Za  sve koji bi da promene izgled bajka! Ovo je zapravo rep za jedan bajk ali ako bi se stavio napred, ispod farova, sa jacim kablom i LED jacim svetlom, mozda bi bilo zanimljivo!?!

REP SA SVETLOM.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Za  sve koji bi da promene izgled bajka! Ovo je zapravo rep za jedan bajk ali ako bi se stavio napred, ispod farova, sa jacim kablom i LED jacim svetlom, mozda bi bilo zanimljivo!?!
1912301180_REPSASVETLOM.jpg.d0808d44b23eefb56a25e8e1754b8f1b.jpg
Izgleda da si ti spreman za promenu sekte ha ha ha eb0e51df8987a82642b82e4b91a08773.jpg

Poslato sa SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ha, ha...gledam juce na Dunavu hondin crosruner 900 a pored yamahin, neki noviji model (nije ST)...Svi sada furaju kljunove! Zipa, ni Italijani, ni Japanci vec Nemci nam uterase brend dizajn!

Ali ruku na srce i Africi i STeneri, kao da joj odsecen taj deo...to se pre nije primecivalo ali posle bembine gs serije, svi su poceli kopirati!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre sat vremena, Panta Zemunac je napisao:

Napisao sam mere! Moj nije zaST vec uni. sirina gumoplastike je 30mm, precnik je 40mm a sredisnji deo tj. lager je 20mm. Zamisli majstora iz servisa Bike Haus...nesto mi redio pored zamena rucica i 2 soma, OK, dadoh dva ipo, cisto da znaju kad mi nesto budu radili da odrade posteno. U petak odem da mi nabudzi stitnike za ruke i stavi roler umesto onog koji je vise potrosen. Dolazim, namesteni stitnici a za roler mi kaze da bi trebao da rastura dosta da bi dosao do njih!?! Pa sta? Pa servis je, placam posteno! Jos mi palamudi kako mi lepa jakna. Pare na pult ,soma ipo (ko mi kriv kad nisam nista teze digao od slikarske palete) i rekoh mu da mu tako majstor na pola popravlja komp ili TV!

Znam šta si napisao ali mene interesuju originalni roleri kao oni koje je Elias okačio a kakav je na Pistinoj kamili a njihove dimenzije se drastično razlikuju. Pošto imam biksne na koje se navlači onaj gumeni deo i original šrafove a u mogućnosti sam da ih izlijem onda sam rad da uradim prema fabričkim. Uostalom nije Yamaha stavila bez veze rolere čiji je spoljni prečnik za šest milimetara manji a središni deo za osam širi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Sto se tice plocica za stelovanje ventila...u servis manual-u stoji da su mere na 0.05 a kod mene imam 0.172 i 0.182...odakle sada te plocice sa tim merama???da li fabrika prilikom ugradnje ima i te mere???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako sam shvatio tvoje pitanje po fabrickom manualu idu 185, 180, 175, 160 itd, a ti imas 172 i 182. Po meni znaci da je vec neko stelovao ventile do sad, pa je mijenjao ili brusio plocice koje su bile fabricke.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Ako sam shvatio tvoje pitanje po fabrickom manualu idu 185, 180, 175, 160 itd, a ti imas 172 i 182. Po meni znaci da je vec neko stelovao ventile do sad, pa je mijenjao ili brusio plocice koje su bile fabricke.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

172 i 182 sufabricke oznake na plocicama

EECE08AD-6EB2-4437-9132-F2A4F06E5EF5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja