Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

I ja sam pre za neku jednostavniju varijantu, ne znam koliko je potrebno, i da li je uopšte potrebno one tegiće stavljati..

Za ove Rizoma sam više informativno pitao, jer vidim da ih je u 300 boja, kao i one barakude, a njima sam baš nezadovoljan, pa da se ne zeznem.

A koliko su korisni njeni fabrički štitnici za ruke? Komad plastike u principu, jel štite štogod od vetra? Od svega drugog sigurno ne štite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Probaj sa

WWW.WUNDERLICH.DE

So einfach wie wirkungsvoll: Die Grip Puppies sind Überzieher für Ihre Motorradgriffe. Sie lassen sich einfach über die vorhandenen Griffe ziehen, ohne dass diese entfernt oder behandelt werden müssen. Das Material ist weich, absolut angenehm und rutschfest und liegt einfach perfekt in der Hand. Vibrationen am Lenker werden erheblich gemildert, durch den etwas dickeren Umfang ist das Handgefühl wesentlich entspannter. Das Material härtet auch langfristig nicht aus und wird auch nicht weicher. Die Fakten: Materialstärke 3,8 mm. Material Neopren Länge 12,7 cm Passend für Griffdurchmesser von 3,17 cm bis 3,68 cm Mit scharfem Messer in der Länge kürzbar Funktioniert auch mit Heizgriffen Geringere Ermüdung der Hände Durch festen Sitz auf Griff Gummis keine Verdrehung der Puppies möglich Schützt die originalen Griffgummis vor Abnutzung Verschlissene Griffe wirken durch Puppies wieder wie neu Reduziert Vibrationen Kein Entfernen der Original-Griffe nötig Optimaler Komfort Sehr gutes Griffgefühl


Imaš ih za puno manje šoldi na ali, eBay ili Amazon
Njeni originalni handguards štite dovoljno od vjetra.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Kupio sam nesto sto lici na Super tenere-u...predhodni vlasnik je vozio 15000 km posle uvoza iz Austrije 2014-te i nista na njoj nije radio...NIJE CAK NI ULJE MENJAO...na satu ima 61000km i prilikom rasturanja sam poprilicno siguran da je prava kilometraza...ispod blata i visegodisnje prljavstine ima tu i dobrih stvari...srafovi su uglavnom nepipnuti, pocev od motora pa do nekih na plastikama, zato sam je i kupio, ima nade...

posto na forumunima Ima odlicnih poznavaoca ST, dajte predlog odakle da pocnem, ventili, karburatori, slavine, regler...sta uraditi...

koje ulje za motor...
hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Srećna kupovina!

Što se radova tiče, definitivno prvo zamena ulja i filtera (možda da uspeš neko jeftino ulje da voziš nekih stotinjak km, da malo ispereš mašinu, pa onda da sipaš redovno ulje). Svakako obavezna zamena antifriza i ispiranje sistema. Zamena filtera vazduha i svećica. Prekontroliši slavine, verovanto ima i rđe u rezervoaru, pa bi valjalo isprati rezervoar. Zameni sva creva za gorivo, sva vakuumska creva... Otvori i očisti pumpu za gorivo, sigurno ima trunja u njoj. 

Kočnice treba srediti, tj. zameniti kočionu tečnost. Rasturi čeljusti i očisti i ispoliraj klipiće, taman ćeš videti i gumice u kakvom su stanju.

Karbove skini i očisti ih, eventualno preštelovati sinhronizaciju.

Kad upališ motor (ako akumulator valja), izmeri punjenje (trebalo bi da bude u rangu od 13,7 do 14,5 V).

 

To bi bilo za početak... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 15 minuta, pista je napisao:

Kupio sam nesto sto lici na Super tenere-u...predhodni vlasnik je vozio 15000 km posle uvoza iz Austrije 2014-te i nista na njoj nije radio...NIJE CAK NI ULJE MENJAO...na satu ima 61000km i prilikom rasturanja sam poprilicno siguran da je prava kilometraza...ispod blata i visegodisnje prljavstine ima tu i dobrih stvari...srafovi su uglavnom nepipnuti, pocev od motora pa do nekih na plastikama, zato sam je i kupio, ima nade...

posto na forumunima Ima odlicnih poznavaoca ST, dajte predlog odakle da pocnem, ventili, karburatori, slavine, regler...sta uraditi...

koje ulje za motor...
hvala

E pa neka je sa srećom! PainKiller ti je sve rekao s tim što bih dodao i viljušku koju bi valjalo da rasklopiš i dobro ispereš sprejom za čišćenje kočnica i promeniš semeringe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja bih samo dodao da sve sto radi dobro, ne dira, jer moze da se desi da radi jos duuugo pre nego sto stvarno bude trebalo da se rastura. To je moje iskustvo

I naravno čestitke na pravom izboru

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Takodje se pridruzujem cestitkama, u zdravlje da vozis :moto3: 

Evo  moje misljenje, prvo kontrola ventila, pa tek posle ciscenje i stelovanje karburatora. Ja ne bih mijenjao crijeva za gorivo osim ako nisu skroz losa jer sva zamjenska su losija od originala. Takodje pumpu ne bih otvarao na silu ako su membrane zapekle da ig ne ostetis, pa napravis od gotovog veresiju. E sd kolega @ThePainkiller izvini da se sad ne osjetis prozvan, slazem se da je u redu da to zamijeni ali ako ima originalne dijelove ali za sada neka ćera ovako:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Slažem se da ne treba sad rasturati i što ne treba, ali ako je motor stajao od 2014., kako kaže kolega, to je punih 6 godina. Složićete se da talog, posle tolikog perioda, mora da postoji, a on se stvara gde god je benzin bio prisutan u sistemu. Ako taj talog dospe do karbova i zapuši dizne, pa zapuši iglice za zatvaranje goriva, eto igranke u najavi... Pa setite se kolege @Novola :D On se i dalje pati sa svojom STenerom, upravo zato što nije od starta sve urađeno temeljno i valjano... 

Što se pumpe tiče, deo gde stoji vakuumska membrana može lako da se odvoji (a upravo tu bude najviše prljavštine). Ta membrana se ne može tako lako oštetiti skidanjem poklopca pumpe. Ova druga, veća, membrana (crne boje), je već osetljivija i ona bi mogla da se pocepa ukoliko se primenjuje sila prilikom otvaranja pumpe. To treba polako sa tankim šrafcigerom skroz okolo proći, da se poklopac lepo odvoji i membrana bude samo na jednoj od strana koje se odvajaju, pa tek onda odvojiti delove pumpe...

 

Takođe, od stajanja i sušenja, creva benzina postaju porozna i sa lakoćom pucaju. Zato sam dao savet da se ista dobro prekontrolišu i na bilo kakav znak da su creva sasušena i ispucala, da se zamene... Ja sam u te svrhe koristio Wurth originalna creva goriva, jesu malko skuplja, ali rade posao za medalju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto se tice karburatora naravno da moze da ih skine, pa ako nista drugo da ih ocisti i pogleda u kakvom su stanju, ja sam se ubio stelujuci karburatore,a eto trebalo je prvo ventile da pogledam. 

9 minutes ago, ThePainkiller said:

Ova druga, veća, membrana (crne boje), je već osetljivija i ona bi mogla da se pocepa ukoliko se primenjuje sila prilikom otvaranja pumpe.

Na tu sam i mislio, pokusao sam da je skinem i vidjeo da nece ici bez ostecenja, pa batalio posao jer radi i samo bi zakomlikovao skidanjem.

 

 

Edit: @pista Ubaci koju slicicu da vidimo sta si uzeo:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ako je rezervoar loš, čovek iz Niša radi čišćenje elektrolizom i zaštitu iznutra, odlično je uradio posao, naplatio 3000dinara plus poštarina. Najbolje potrošene pare.

Ako ti bude trebalo, reci da ti dam kontakt.

I što kaže Bigor, daj slike čoveče, pa to je prioritet!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da i ja dodam nešto ;  Slažem se sa svima, ali po meni, prvo pregledaš motocikl takav - kakav je . Uzmeš jedan notes i tu upisuješ neka zapažanja ( kaplje ulje, masno neko crevo i slično ). Posle toga pranje i čišćenje motocikla, pa kad se skroz osuši onda detaljan pregled i opet sve zapisuješ u notes. Kad si to sve završio, uzmeš onaj notes, pa po njemu napraviš spisak radova po prioritetima. Onda kreneš polako sa radovima. 

  Ovo zapisivanje u notes deluje bezveze, ali puno znači. Kad čovek kupi nov motor ( polovan ), obično je oduševljen sa njim, uživa u vožnji i ne primećuje neke manje probleme, ne rešava ih, a to posle može da ispadne dosta skuplje . . . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Odličan prijedlog sa vođenjem bilješki.

Generalno nakon toliko dugog stajanja stradaju gumeni dijelovi na motoru, tank i karbovi.

Ovisno o badžetu i namjeni vozila određuješ prioritete.

Ako pare nisu problem onda kao što je kolega painkilker predložio plus prirubnice karbova gornje i donje, servis viljuške, kontrola svih ležajeva na kotačima, lanac-lančanici, gume....

Tojeto.

Slike???


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Evo slika...nemam vremEna za pisanje jer sam u garazi...javljam se ubrzo sa spiskom delova koji mi trebaju pa pomagajte...

koja gradacija ulja...ja bih uzeo Ipon jer sam njega koristio ranije...

verovatno cu mnoge od vas razocarati, ali ja cu motor voziti po asfaltu, pa bi uzeo road gume 90-100%...imam odlicno iskustvo sa Dunlop road smart 3, perfektne, ali ih nema u dimenziji za ST...Vas predlog...

7F39B282-9712-45D7-ABF5-96233A254BD8.jpeg

E90E448C-0062-404E-95F8-62E038BB4395.jpeg

2CE905EE-015A-411C-88A1-84DDBB0035CA.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Pa šta znam ako samo asfalt ja bih onda išao na Metzeler Tourence Next ili Anake3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mogu ti reci da mi se svidja, maske su ocuvane , instalacija slozena nije nista cupano, cini mi se ocuvana. Vizir ce napravimo, ne sikiraj se, a ulje sipaj slobodno ipone 15-50. Ja sam ga nasuo ove godine i odusevljen sam mjenjacem. Mislim se dolaziti dole da sredim ove ventile cim popuste sa ovim mjerama, pa se vidimo na kafi, da to zalijemo

I ubacuj slike ne sali se, zato forum i sluzi

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja sipam Ipon katana mislim 10-50 ali proveriću sutra kad odem do garaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, Arso je napisao:

Ja sipam Ipon katana mislim 10-50 ali proveriću sutra kad odem do garaže.

Sad me je Bigor podsetio 15-50 Ipon Katana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Imam utisak da sam ovu Yamahu video juče kod Ivana "Vizira" kada sam nosio masku da mi napravi povišeni vizir. Tako na toj prikolici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 5 minuta, bajker71 je napisao:

Imam utisak da sam ovu Yamahu video juče kod Ivana "Vizira" kada sam nosio masku da mi napravi povišeni vizir. Tako na toj prikolici...

Kako je svet mali...da ja sam svratio do Ivana da mi uradi vizir za Tengai-a iza ST...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 13 minuta, Bigor je napisao:

Mogu ti reci da mi se svidja, maske su ocuvane , instalacija slozena nije nista cupano, cini mi se ocuvana. Vizir ce napravimo, ne sikiraj se, a ulje sipaj slobodno ipone 15-50. Ja sam ga nasuo ove godine i odusevljen sam mjenjacem. Mislim se dolaziti dole da sredim ove ventile cim popuste sa ovim mjerama, pa se vidimo na kafi, da to zalijemoemoji6.png

I ubacuj slike ne sali se, zato forum i sluziemoji16.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Sa velikim odusevljenjem ste svi dobrodosli...Leskovac nije zajebancija, rostilj je cudo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 1 minut, pista je napisao:

Kako je svet mali...da ja sam svratio do Ivana da mi uradi vizir za Tengai-a iza ST...

Tengai ti je kao bombona!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja