Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Ja stelujem vazduh tako sto zavrnem oba do kraja pa onda odvrnem oba 1-1,5 krug upalim motor i ako nece da radi lepo povecam ler gas samo da moze da radi na leru. Polako odvrcem jedan dok ne sastavi da radi lepo a to se cuje tako sto povecava obrtaje i umiri se malo samo na jednom karburatoru, odvrces po 1/4 kruga i pamtis koliko si odvrnuo. Onda uradim isto na drugom,ali tada vec kad pogodis odnos radi ujednaceno. Motor brljavi na primer pre 2 kruga i posle 3 kruga treba da nadjes sredinu, cim pocne lepse da radi to je to, vratis ler gde hoces i to je sto mozes da uradis bez alata. Mnogo utice ako nisu sinhronizovani 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
20 hours ago, Bigor said:

Sad me zanima i koje ti je ovo crijevo, lici mi na preliv, a to ne ide tu vec iza agregata

Sad sam skontao pitanje tek, to je što ide iza karburatora, ono za vakumiranje ili sinhronizaciju, što mora da bude zatvoreno uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja stelujem vazduh tako sto zavrnem oba do kraja pa onda odvrnem oba 1-1,5 krug upalim motor i ako nece da radi lepo povecam ler gas samo da moze da radi na leru. Polako odvrcem jedan dok ne sastavi da radi lepo a to se cuje tako sto povecava obrtaje i umiri se malo samo na jednom karburatoru, odvrces po 1/4 kruga i pamtis koliko si odvrnuo. Onda uradim isto na drugom,ali tada vec kad pogodis odnos radi ujednaceno. Motor brljavi na primer pre 2 kruga i posle 3 kruga treba da nadjes sredinu, cim pocne lepse da radi to je to, vratis ler gde hoces i to je sto mozes da uradis bez alata. Mnogo utice ako nisu sinhronizovani 




Optimalno područje je oko 2.5 kruga.




Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
A kaži mi kako ga pališ sa skinutim rezervoarom? To malo ne kapiram
To ti je zajebana tehnologija, ne znam hoces moci naci potreban materijal za to
Stavis u flasu crijevce i zakacis na pumpu ili direktno na karb. Direktno je trebalo kada si mjerio nivo goriva u loncetu.
U manualu pise 2 kruga, gledao sam majstore, kazu 2.5 do 3 kruga zimi. 99811237aefae5dc4c14d329c24a77c2.jpgcd42deeb349d885959c3fa556b29afb1.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Pa da mora da ima infuziju mada mozes za vazdih samo malo da dognes pozadi rezervoar i da zavuces neki mali srafciger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Ja sam odvrtao do 5 krugova sa diznama sa keda za smanjenje potrosnje i trosila mi oko 4 normalne voznje, izbacio sranja kada sam video da ne mogu sleper da obidjem normalno. Sada trosi oko 6 i vozio sam je oko 195 max

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zovem Elvira iz Zajecara...razgovarali oko 40tak min i covek mi kaze: ''çim ovo prodje, dodji, pogledaci ti bajk i vodim te na veceru, pravac u jednu kafanu''! Ja u cudu.

Zvao sam ga da vidim ima li komplet satova jer mi obrtomer ne radi a njega samog niko ne prodaje!

Kaze mi da ako kazaljka ne mrda, u pitanju je 100% kontakt ili zica. Obrtomer je veoma prost nema sta da se pokvari...nije to km sat! Da li je neko imao sl. iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
28 minutes ago, neshaljvi said:

Ja sam odvrtao do 5 krugova sa diznama sa keda za smanjenje potrosnje i trosila mi oko 4 normalne voznje, izbacio sranja kada sam video da ne mogu sleper da obidjem normalno. Sada trosi oko 6 i vozio sam je oko 195 max

Kakavu su diznu mijenjao, main jet ili mozda tube? Pretpostavljam main jet, pa me zanima koja je oznaka na njoj ako ih imas jos?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Švicarski set je ok, ako se uštima kako treba. Moje obadvije tenere su po domovnici Švicarke, obe otvorene, nemam problema sa karburatorima nit snagom motora.

Tvoj očito nije uštiman kad je bija toliko kilav.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6
1 hour ago, Bigor said:

Kakavu su diznu mijenjao, main jet ili mozda tube? Pretpostavljam main jet, pa me zanima koja je oznaka na njoj ako ih imas jos?

Menjao sam tube i dizne main jet, mogu da vidim oznaku ali dosta manja od fabrike 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 53 minuta, Arso je napisao:

Elvis je car kakvih je sve manje!

Tip zna znanje! U malom prstu drzi ST, dovoljno da je zavezanih ociju rasklopi i sklopi! Ne da mi da mu persiram zbog mojih godina a ja, bas zbog tolikog iskustva i ljubavi prema motorima i spasavanju mnogih koji bi istrulili po supama, zelim! Zvacemo i njega na skup, normalno i BokIlica ako bude mogao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6
11 minutes ago, el classico said:

Švicarski set je ok, ako se uštima kako treba. Moje obadvije tenere su po domovnici Švicarke, obe otvorene, nemam problema sa karburatorima nit snagom motora.

Tvoj očito nije uštiman kad je bija toliko kilav.



Vozim motor, nisam bajker.

Tenera je sve osim kilava samo mora da se zavrti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
On 12.4.2020. at 22:22, Bigor je napisao:

Culi smo se za ovim jazavcem iz Nemacke za motor, nesto se sprda veli ako taj odustane u utorak javice se. Ako se javi, ponudicu mu hiljadarku, pa nemoram ni kupiti sad i onako mi nije nikakva frka.

zvao me je "jazavac" danas i poslao mi dokumenta...nista od kupovine, i kod njega je smanjena snaga na 37KW...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Ja sam na mojoj sve sam radio, nije da preporucujem da svako proba jer se ja malo razumem u mehaniku ali motor je neverovatno prost za rad. Skoro sve mozes sa klasicnim alatima i sa malo razmisljanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
15 minutes ago, pista said:

zvao me je "jazavac" danas i poslao mi dokumenta...nista od kupovine, i kod njega je smanjena snaga na 37KW...

Znaci nije je prodao danas, rece da ga zvalo 27 ljudi da se raspita i kako ce nam javiti prvima ako ne proda ali mi nekako njegova prepiska nije legla, mislim da tu nesto ne stima sem papira. Nema veze, vec sam se ohladio od nje.

16 minutes ago, neshaljvi said:

Ja sam na mojoj sve sam radio, nije da preporucujem da svako proba jer se ja malo razumem u mehaniku ali motor je neverovatno prost za rad. Skoro sve mozes sa klasicnim alatima i sa malo razmisljanja

Samo sam razocaran ventilima, ja sam mislio da imaju klasicno stelovanje, ovako cimanje za plocice i skidanje bregaste.

24 minutes ago, Panta Zemunac said:

Zvacemo i njega na skup, normalno i BokIlica ako bude mogao!

Sto da ne, siguran sam da bi bili dobro drustvo, vec haj sta da pricamo o tom skupu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6
7 minutes ago, Bigor said:

Znaci nije je prodao danas, rece da ga zvalo 27 ljudi da se raspita i kako ce nam javiti prvima ako ne proda ali mi nekako njegova prepiska nije legla, mislim da tu nesto ne stima sem papira. Nema veze, vec sam se ohladio od nje.

Samo sam razocaran ventilima, ja sam mislio da imaju klasicno stelovanje, ovako cimanje za plocice i skidanje bregaste.

Sto da ne, siguran sam da bi bili dobro drustvo, vec haj sta da pricamo o tom skupu!

 

Pa da, da smo u nekoj drzavi normalnoj pa da izmeris zazor narucis plocice i stavis ovako za sve moramo da se cimamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

A i meni je kadett b sa stelovanjem ventila na kljuc pa ne shvatam kao prednost, inace 71 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa kako, naveo sam vec sta su prednosti, Yamaha je pretpostavljam izabrala plocice zbog ustede prostora. Majstori kazu da se na svakih 10k trebaju kontrolisati ventili. I ja sam na cvaji stalno ceprkao ventile i platinska al zato povlacio ko lud :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, el classico said:

Bome ka lipa

Odlična! To je samo ofarbano tako ili ima modifikacija nekih? Deluje kao da je fabrička

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja