Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Na muku si me sada stavio, razmisljam!
Zavrni ovaj sraf do kraja ali ne da zatezes vec cim ne moze vise stani. Broj koliko si krugova zavrnuo, pa nam javi. Posle odvrni 2 kruga, toliko bi trebalo po manualu36b0dbe38155180767a3fbfc1bbfb521.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, ThePainkiller said:

Kakav ti je filter vazduha?

Nov.

Slažem se da nisu dobro naštelovali, zato sam i ktenuo da ga rasturam da na kraju odradim to ja da bi mogao da ga oteram kod Bokilića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, ThePainkiller said:

nakon odrađene sinhronizacije karburatora.

To je, navodno, odrađeno. I nisam ventile dirao. Sad ću da vrtim šarafe pa javljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Onda, za početak, uradi kako ti kolega Bigor savetuje. Šrafove za smesu zavrni skroz do kraja, samo ne steži kad dodješ do kraja! Nego kad osetiš da je šraf došao do kraja, tu staneš i krećeš da ga odvrćeš do 2 kruga. Tako uradiš na oba karba.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Bas lijep primjerak, vec vidim da si poturio letvu ispod copave,, jesi li je lomio ili se sama tako pomjerila?

Nisam lomio,po svemu sudeći prethodni vlasnik je promenio ćopavu,koja je malo kraća ,pa motor više leži na toj strani.U suštini drži je bez problema,samo je malo više nagnuta,pa je ja uvek pomognem neki drvencetom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
7 minutes ago, Bigor said:

Pa da, od toga neka krene, pa posle cemo vidjeti kako se ponasa

Ako nisam jedno 6-7 okretaja napravio dok nije došao do kraja jebeš mi sve. Okrenuo 2 puna kruga. Sad ću drugi.

 

P.s.

Drugi karb 6 punih okreta do kraja. Do jaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kako ja razmisljam da je majstor radio. Nivo goriva nije kontrolisao ali je primjecivao da mu fali, pa je dodavao gorivo na stafu,a on sluzi za kontrolisanje ler gasa do 2000 obrtaja. Zato su i cadile svecice na manjim obrtajima jer uglavnom vozis po gradu.

Sad trba povecati nivo u loncetu ali prvo provozaj malo, pa vidi kakve su svecice, iskeno trebale bi nove ali i na tim ces vidjeti da li cade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jbg spava mi bebac gore, ne mogu da verglam da palim, proveriću da li su ove riknule. Očistio sam ih pa ćemo videti. Moram i ler gas da naštelujem, pada ispod 1k obrtaja.

Drugari hvala na pomoći, smorio sam više i ja i karburatori i sve u p. m. al valjda ćemo se provozati malo a da ne razmišljam hoće li preživeti povratak do kuće...

Bigore ti si pivu odavno zaslužio, nemaj brige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Tih 6 krugova je bas mnogo, uglavnom se radi stelovanje od 2 do 3 kruga tako da to sigurno nije bilo ok, a trebao bi sada i manje ukupno da trosi.

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa trebalo bi da ide onako kao sto sam ti opisao ali ti nemas tu posudu.
Sad me zanima i koje ti je ovo crijevo, lici mi na preliv, a to ne ide tu vec iza agregataca38da2af32442a747e467053f7d0195.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Idem sta raditi, vec da ti napisem i ovo. Na ler dasu ti sada u manjim obrtajima radi dok se ne zagreje, mozes pojacati jos pola kruga ako hoces ali uglavnom kada se zagreje malo nastelujes ler na 1100-1200 i to je to.

Svjecice ostavi za sad dok vidis kakve su posle voznje ali sam siguran da ce losije raditi na leru nego sa novim.

I ja sam par njih bacio nisu presle 300km, jbg. Mozda ce ti na neki nacin faliti snage i pucati na auspuh jer ti je nivo goriva na minimumu ali otom potom, rijesit cemo i to samo da vidimo kakve su svecice

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
294_-169673448.jpg
WWW.WILLHABEN.AT

Yamaha XTZ 750 Supertenere Enduro. 190.713 Anzeigen auf willhaben, die große Fahrzeugbörse Österreichs. Einfach und schnell kaufen und gratis inserieren.

sta mislite o ovom motoru...da li to vredi...ne znam kakav je Marzocci Magnum 50...nije USD...predpostavkjam da je samo opruga promenjena nazad i to neka jeftinija...ima Arrow sto je dobro, ali su mu grane malu ulupane...zadnj tocak 18...prednji disk 320mm itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 hours ago, Bigor said:

Svjecice ostavi za sad dok vidis kakve su posle voznje ali sam siguran da ce losije raditi na leru nego sa novim.

I ja sam par njih bacio nisu presle 300km, jbg. Mozda ce ti na neki nacin faliti snage i pucati na auspuh jer ti je nivo goriva na minimumu ali otom potom, rijesit cemo i to samo da vidimo kakve su svecice

Nisam se vozao, ali sam ga upalio, i jbg sve je kako si rekao, nemirno radi na leru, baš onako osetno lošije, malo i puca iz auspuha ali nije nešto mnogo, čim sam ga upalio, posle nije više.

Normalno je primao gas, bez gušenja. Svećice nisam skidao, sutra ću. Malo test vožnja pa ko preživi pričaće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nakupilo se te garezi svukud, pa dok malo izbaci, a vidjeces i razliku i kada stavis opet nove svecice. provozaj ga gradske voznje 30-40km, pa opet pogledaj svecice.

Nesto se razmisljam, ti danas nisi stavio nikakvu "infuziju" sa gorivom direktno na karburatore, tako kada si odvrnuo ozraku gorivo se slilo u crevce i nivo je opao u loncetu. Hocu da kazem da je mozda nivo i dobar vec se nije dobro uradilo mjerenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6
6 hours ago, Novola said:

Savršeno pasuje na onaj kurčić iz airboxa.

20200413_142414.jpg

20200413_142434.jpg

 Ovako ako ti malo duvka ulje direkt ide u karburatore, ta plasticna cantrica koja tebi fali zadrzava uljanu paru. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
294_-169673448.jpg&key=6dab3143425e4c5d56d46228469988c24cea813c71fe026f004cbe5ee6bc545c WWW.WILLHABEN.AT
Yamaha XTZ 750 Supertenere Enduro. 190.713 Anzeigen auf willhaben, die große Fahrzeugbörse Österreichs. Einfach und schnell kaufen und gratis inserieren. sta mislite o ovom motoru...da li to vredi...ne znam kakav je Marzocci Magnum 50...nije USD...predpostavkjam da je samo opruga promenjena nazad i to neka jeftinija...ima Arrow sto je dobro, ali su mu grane malu ulupane...zadnj tocak 18...prednji disk 320mm itd...



Ovo je premium Xtz sa ovim doradama.
Hyperpro amortizer otraga je vrhunski kao i Marzochi Magnum 50.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
38 minutes ago, neshaljvi said:

 Ovako ako ti malo duvka ulje direkt ide u karburatore, ta plasticna cantrica koja tebi fali zadrzava uljanu paru. 

Ahaaaa, onda bolje da ni ne stavljam ovako. Cooool, hvala na informaciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja