Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Kao i na FB sto sam rekao, novcano cu podrzati ovaj projekat, verujem i popsy, sigurno je dovoljno za eksperiment?

 

I ja se razmisljam, mozda skinuti mustru i iste pustiti u carbonu..

Cek da vidim duznike :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Dal je zbog bele boje ili sta li, ali meni izgleda kao da su manji farovi od standardnih, ja bi zadrzao standardne farove :) 

 

Po meni vredi, s obzirom da je to mustra Boanno na standard tank +integrisan visir..

Uzmi pravi da vidis da li se se isplati dati 200e.. ja bih dao odmah da nije visok datum :D

@Popsy

Vidis ovaj visir, to je ta mustra na koju bi se trebalo ici. Ne svidja mi se ona madjarova, jer ima onaj polukrug sa strane, nekako mi to mator fazon. Ovo i ojaca vizir od leprsanja koliko god visok da ide, eventualno prorezi kao madjar sto je izvukao. DRbig fazon, samo malo lepse profilisan kao ovaj i da naleze na orginalnu masku. Ono sto je Ivan rekao da ne moze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Orginalne Boano za Africu imaju manje farove, trebao sam od Gose da uzmem plastike i da ih prebacim mustru za teneru . Ali eto vidis ima i za manje muke i to cini mi se sa orginalnim farovima. Posto sam imao muku i sa farovima danima sa gledao sa kojima se gadja staklo. Cini mi se da je bmw kockica egal. E sad ima nova serija crna pozadina, projektor i angle ring okolo. To bi bio pun pogodak, jos da se gadja u ovu masku, ihaj..

Carbon nije toliko skup koliko tehnika da ga uradis u komadu. Treba ga zapeci, a gle kolki komad :D Drugar pravi brodice za saranski ribolov od carbona, tako da nam taj deo znanja ne fali.

@mindR

Ma resicemo, nisam ni ulazio u garazu.Zima me sledila.. Samo sam radio reklame sto moram (posao).

Konacno otoplilo da se ne oblacim kao da idem u lov na foke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xtz super tenere 750

Gvozdene, ne mora da se peche karbon. Postoje suvi i vlazni karbon. Suvi karbon je onaj koji koriste za F1, za Moto Gp, za sve gde je potrebna vrhunska chvrstoca i veoma mala tezina. Npr.i biciklizam. Za suvi karbon postoji pec koja se zove autoklav i on ima.pritisak od ne znam.koliko bara unutra, da bi sto vise sabila karbon fiber(platno) i epoxi uz kalup, da ne bi bilo vazduha, da ne bude porozan odlivak, da bi bio sto jaci. Taj karbon se zve Prepreg i vec u sebi sadrzi epoxi. Postoji vlazni karbon, tj.izrada. To je obicno karbonsko platno koje se kupuje na metar kvadratni, postoje raslicita pletenja i razlicite gramaze po.kvadratu. Platno se jednostavno spakuje u kalup, nalije epoxijem specijalnim za to, pa se onda ubavi u pvc dzak i izvuce se vazduh vakum pumpom i resto epoxija koj pretekne. Na taj nacim se prave spojleri za automobile, motore, chamce.... Postoji mnogo gotovih kit kompleta takvog karbona i lako.se to.radi ako imas vakum pumpu. Ima dosta tutorijala na youtubu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ovi moji drugari prave rakete za modelare, cevke i sl zezancije u carbonu.Taj sistem sa vakumiranjem i curing na povisenoj temperaturi je to sto bismo probali. E sad on pravi tako odlivke za trup onih malih(relativno malih -skoro 1m) RC brodica sto nose hranu za prihranjivanje ribica i planirali smo da skinemo kalup sa ST. Ovaj mi se dopao jer je jednodelan i nema komplikovanih delova da moram da pravim kalup iz 15 delova.Fiber mi nije interesantan, jer to manje vise eto ima gotovo za 200 evra. Mozda izadje i manje, ali dok namestih kalup, udjes u fazon, bice to i vise.. Za carbon bi se isplatila zjbancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ode mi zadnji amortizer juce skroz... Barica ispod motora mi skratila zivot za 10godina!! A do kuce ko da sam se vozio na ringišpilu gore dole :-D smejao sam se ko budala dok sam vozio

Morska bolest u najavi!

 

Koja mi ja najbolja opcija cena-kvalitet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ode mi zadnji amortizer juce skroz... Barica ispod motora mi skratila zivot za 10godina!! A do kuce ko da sam se vozio na ringišpilu gore dole :-D smejao sam se ko budala dok sam vozio

Morska bolest u najavi!

 

Koja mi ja najbolja opcija cena-kvalitet?

Clan djunta sa foruma reparira amortizere, jedino je pitanje da li ima vremena sad. Pitaj ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

 

Ode mi zadnji amortizer juce skroz... Barica ispod motora mi skratila zivot za 10godina!! A do kuce ko da sam se vozio na ringišpilu gore dole :-D smejao sam se ko budala dok sam vozio

Morska bolest u najavi!

 

Koja mi ja najbolja opcija cena-kvalitet?

Clan djunta sa foruma reparira amortizere, jedino je pitanje da li ima vremena sad. Pitaj ga...

Poslao mu poruku... Hvala ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ovo za karbon bi bio hit.

Za teneru i nema baš neke ponude.

RetroRaid iz njemačke više ne radi a i bili su skupi.

Go go!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ta led svitla ti neće proći tehnički.

 

Ja sam uzeo svitla od tdr125, 2xH4.

Montaža priko releja, deblji kabli direkt sa baterije.

 

Malo posla i imaš odličnu vidljivost.

 

Izbor žarulja ti je veliki i sa onima od +25 ili 50% dan usred noći.

 

U

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ta led svitla ti neće proći tehnički.

 

Ja sam uzeo svitla od tdr125, 2xH4.

Montaža priko releja, deblji kabli direkt sa baterije.

 

Malo posla i imaš odličnu vidljivost.

 

Izbor žarulja ti je veliki i sa onima od +25 ili 50% dan usred noći.

 

U

Ja sam u oba originalna STenere fara ugradio Philips extrime vision H4 sijalice, takođe preko releja i izuzetno sam zadovoljan efektom, budući da sad ne moram da nišanim put, zbog čega sam ranije maksimalno izbegavao noćnu vožnju van grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nema potrebe da menjam, neko je pre mene vec uradio tako da su H4 i H1 farovi, to sam nakucao apropo reli maske i manjih farova na njoj.

Sumnjam da bi bilo problema sa tehnickim, nikada mi niko na tehnickom nije ni pogledao farove. Iskreno nisu nikad ni motor pogledali osim jednog sto se mal nije skrljao na valjcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nema potrebe da menjam, neko je pre mene vec uradio tako da su H4 i H1 farovi, to sam nakucao apropo reli maske i manjih farova na njoj.

Sumnjam da bi bilo problema sa tehnickim, nikada mi niko na tehnickom nije ni pogledao farove. Iskreno nisu nikad ni motor pogledali osim jednog sto se mal nije skrljao na valjcima.

Ja sam ibacio H1 tako da sada u oba fara imam dugo i kratko. Problem je bio što sam u kombinaciji H4-H1 u oba fara imao dugo, a potrebnije mi je da u oba bude krtako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kod mene je sve Stereo. Dugo i kratko.

Zbog tog sam i tražio farove od tdr125 jerbo su oba stakla H4 i bacaju snop kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kupujem Givi Monokey od crvene plastike u 36 I 45 Litara zapremini.

Ak neko ima molim ponudu na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kupujem Givi Monokey od crvene plastike u 36 I 45 Litara zapremini.

Ak neko ima molim ponudu na PP

Elijase, ti se baš zaljubio u crvene kofere!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Bilo bi interesantno da malo i čujemo kako zvuči taj čunak, ej!

 

s mobilnog telefona

 

Imam samo sa mobilnog sto je uzas, jos mi je falila jedna gumena podloska na onom stitniku motora alu, pa je i on zvizdao :) 

 

WPngidhh.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja