Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

razmisljao sam se ja da li da idem na plastifikaciju svega i svacega, ali opet, imam kompresor, imam dobar pistolj, nije plastifikacija jaca od boje... valjda? :ups:

 

meni se svidja!

ja mojoj radim hyper tenere xtz850  :jee:

92331d5edb82cd77f8814fabb3daa0f0.jpg

Kako vam se sviđa??


Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Šta ti je to nagrizao Axel Sgrasso? Ja njega koristim za pranje bicikla duži niz godina i nisam imao nikakav problem.

I ja koristim Axel i nisam imao nikavih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Sta si uradio sa amortizerom, si naso ko ce da remontuje, kolko para i gde?

A to sa viljuskama mislim da je steta da se pre farbanja ne cinkuje jer ako ostane samo farba ona ce brzo da strada od udara kamencica sa gume i tu opet do sledece sezone kreće korozija. U svakom slucaju pravite mi zazubice kad vidim kako lepo izgleda ociscena i ofarbana viljuska.

 

 

Sent from my SP6.2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Sta si uradio sa amortizerom, si naso ko ce da remontuje, kolko para i gde?

A to sa viljuskama mislim da je steta da se pre farbanja ne cinkuje jer ako ostane samo farba ona ce brzo da strada od udara kamencica sa gume i tu opet do sledece sezone kreće korozija. U svakom slucaju pravite mi zazubice kad vidim kako lepo izgleda ociscena i ofarbana viljuska.

 

 

Sent from my SP6.2

 

još ništa.... 

čekam drugara, reče da ima jedan dobar, pa da ću da pazarim od njega...ako me nije zaboravio  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kao što sam obećao evo fotki gornje membrane na pumpi za gorivo koja obično strada.

post-21874-0-01819200-1488955978.jpgpost-21874-0-21279600-1488956028.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Kod mene ova providna membrana je skroz deformisana, poprimila oblik kucista i dobila ispupcenje. Ja sam mislio da mozda tako treba, sada vidim da treba da bude skroz ravna :) od cega moze da se napravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Pumpa goriva na TDM a pretpostavljam i STenere, budući da su vizuelno identične, ima dve membrane, jedna je ova koja je od materijala sličnog ili istog od kakvog se prave membrane za plinske uredjaje, a druga je od providne folije od kakve se prave filmovio za štampu ili astraloni koji su se nekada koristili za montažu u štamparijama. Mom drugaru, kloji je inače auto mehaničar po struci, je pukla upravo ova od folije, koja kako on kaže ima glavnu ulogu u upumpavanju goriva iz rezervoara u karbove i trpi najveće opterećenje. Zato ne bi bilo zgoreg da proveriš i stanje ove providne membrane koja bi trebalo da se nalazi u gornjem delu pumpe.

Slikaću tu providnu membranu danas ili sutra pa ću okačiti fotke.

 

Već sam objasnio, ako ne uspeš da nadješ ovu foliju javi mi se preko PP poslaću ti gotovu membranu, budući da imam dve koje čuvam za rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Ljudi, molio bih vas za jednu malu pomoc oko informacije. Pao sam prosle godine i tek sad uzeo da cackam oko tenere... Vidim da mi viljuska nije u osi, izgleda da je kriv jedan a mozda i oba stapa. Moj majstor kod kog sam stalno vozio motor mi preko telefona rece da on nosi kod nekog lika u BG stapove na ispravljanje, kaze da je cena 150-200e.
Zanima me da li mozete da me posavetujete sta da radim, kod koga da nosim, da li je to neka prosta "operacija" kod strugara ili koga vec? Ne bih da me kosta previse ako ne mora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ljudi, molio bih vas za jednu malu pomoc oko informacije. Pao sam prosle godine i tek sad uzeo da cackam oko tenere... Vidim da mi viljuska nije u osi, izgleda da je kriv jedan a mozda i oba stapa. Moj majstor kod kog sam stalno vozio motor mi preko telefona rece da on nosi kod nekog lika u BG stapove na ispravljanje, kaze da je cena 150-200e, s tim da meni to deluje mnogo sumnjivo znajuci ga, pogotovo sto nece da mi da broj od tog majstora da se cujem / vidim sa njim.

Zanima me da li mozete da me posavetujete sta da radim, kod koga da nosim, da li je to neka prosta "operacija" kod strugara ili koga vec? Ne bih da me udaraju po usima bezveze...

U Laliću (kod Odžaka) ima majstor koji je meni radio ispravljanje štapova za 10 evra po štapu. Čovek je perfekcionista...! Uradio mi je posao savršeno...

Evo ti broj telefona majstora: 0643751992 Stanjo

Ako ne možeš ti da odneseš štapove kod njega (ako ti je daleko ili nemaš prevoz) možemo se dogovoriti da meni pošalješ štapove pa ih ja odnesem majstoru da ih sredi i pošaljem ti ih nazad kad budu gotovi...;)

Edit: ta cena sto tvoj majstor kaze je suluda! To ne moze toliko da kosta...za te pare uzmes druge stapove.:D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Znate li nekoga da prodaje izduvne grane sa sve prirubnicama za spajanje sa cilindrima? U subotu nosim moje na krpljenje ali su toliko loše, da mislim da im nema spasa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Štapovi rabljeni do 100€ možeš birati. ebay oglasnik

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ima jedan na KP teneru u delove i cini mi se da sam video na slikama da ima i komplet stapove, sa harmonikama u komadu.. Daj mu neku kintu i uzmi oba, uzmi i trougao, mozda je povukao kad si udario..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Lukač iz batajnice ima kalupe i presu za ispravljanje nije nesto cena. Mislim da dvadesetak evra uzima po stapu a mozda i za oba. Ako hoces tel. 064 9760896

 

Sent from my SP6.2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Jel neko prati na FB xtz grupu? Lik iz brazila je ukombinovao stapove od ST sa stapovima tj gornjim delom od R1, kao i kartridzima od R1 ( feder, ventili,klizaci). Slabo prica engleski a objasnjava rukama :D.

Deluje mi suluda ideja ali izgleda sasvim ok.  Na moje pitanje kolika je duzina /hod dobijam odgovor da je unutrasnhi (hromirani ) deo u stvari stap od XTZ-a...ludi brazilci... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Afro evo nase prepiske, tacno sam provalio sta je budzio. Sad cu za vikend da odem do drugara ima prednji deo od R1 u delovima. Taman da premerim i vidim sta ludi brazilac prica.. Mada pitanje opste bezbednosti ubudziti tako nesto, ajd vile od KTM-a ili WR-a, to jos nekako...

https://www.facebook.com/groups/51782357696/permalink/10155361448602697/?comment_id=10155363621457697&reply_comment_id=10155363824052697&notif_t=group_comment&notif_id=1489159419810250

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ljudi, molio bih vas za jednu malu pomoc oko informacije. Pao sam prosle godine i tek sad uzeo da cackam oko tenere... Vidim da mi viljuska nije u osi, izgleda da je kriv jedan a mozda i oba stapa. Moj majstor kod kog sam stalno vozio motor mi preko telefona rece da on nosi kod nekog lika u BG stapove na ispravljanje, kaze da je cena 150-200e.

Zanima me da li mozete da me posavetujete sta da radim, kod koga da nosim, da li je to neka prosta "operacija" kod strugara ili koga vec? Ne bih da me kosta previse ako ne mora...

Mozda nije kriva,  nego je napeta. Probaj popusti trouglove i vrati u osu onako kao kad padnes sa bicikla pa vratis nazad, tocak izmedju nogu i uhvatis za korman, levo desno... Izgleda šašavo ali uspeva !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

izgleda ništa od Shumara i amortizera...  :ups:

 

ako neko ima neki višak a da valja... malo mi ja mačka u džaku da dajem za polovan iz Kanjiže, a ne znam u kakvom je stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

izgleda ništa od Shumara i amortizera...  :ups:

 

ako neko ima neki višak a da valja... malo mi ja mačka u džaku da dajem za polovan iz Kanjiže, a ne znam u kakvom je stanju

Proveri sa Nemet Šandorom iz Horgoša da li ima amort. 063512519. Meni je on skroz korektan za saradnju (od njega sam uzimao diskove i menjač za TDM).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

 

izgleda ništa od Shumara i amortizera...  :ups:

 

ako neko ima neki višak a da valja... malo mi ja mačka u džaku da dajem za polovan iz Kanjiže, a ne znam u kakvom je stanju

Proveri sa Nemet Šandorom iz Horgoša da li ima amort. 063512519. Meni je on skroz korektan za saradnju (od njega sam uzimao diskove i menjač za TDM).

 

zvao ga... na putu je... sutra ćemo se čuti...

 

i dalje se nadam neko od kolega da ima  :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja