Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

 

 

Jel zna neko ko vozi hiper teneru belu sa nacrtanim tasmanijskim djavolom na tanku bg table ako sam dobro vido.mnogo lepo izgleda motorce a verovatno i mnogo lepo ide.

 

s mobilnog telefona

15129600_10211571957353484_6100150244167

 

13872718_10210492118798195_4801571288714

 

13938499_10210492075037101_8974670657101

 

Krajem sredinom februara ću krenuti detaljno sređivanje koje sam prošle godine odložio  :ups:

hoću da joj plastificiram ram, viljuške napred - nazad, korman da zamenim, povisim... generalno, našminkam na duže vreme jer ne verujem da će ikad ići na prodaju.

kad budem prešao na nešto novije, ovo ostaje u porodici....  :sampion:

 

motor je stvarno super, na točak kako hoćeš  :jee:

potrošnja kad sam nežan malo jače od 5, kad je navrćem tipa Ralja, točkiram... manje od 7  :takoje:

za dedamrazijadu mi se upiškilo neko crevo na hladnjaku a kad to saniram motor je spreman za sezonu....

 

E da... jedino što me muči sa njom je kvačilo, mislio sam da je do ručice kvačila, jer neće baš da odvoji kako treba i u mestu ne može da se šalta, zamenio ručice, stavio one štelujuće fensi... jok.... isti problem...

kao lamele da se lepe... *bem li ga  :stabre:

 

Ne bi bilo loše da malo napišeš šta si sve radio da bi ubacio agregat od TDM. Verovatno ima još njih koji bi da realizuju ovu ideju.

 

Vrlo rado.... ali problem je što sam je kupio takvu...

mogu da slikam 1001 sliku kad budem krenuo da je radim pošto ću ogoliti do rama  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xtz super tenere 750

Poslusaj me i kad budes radio to, cinkuj ram, cinkuj zadnju viljusku, cinkuje celo vesanje, nozice, copavu...pa sve plastificiraj. Na ramu postoje delovi gde prah za plastifikaciju ne moze da udje i tu ce ti izbijati rdja. Cinkovanje je dzabe a mnogoooo vredi. Produzices vek bas dosta. A prednju vilu ne znam da li da plastificiras jer je lepa aluminijumska, mozes da je poliras a mozes i na eloksazu, to radi dosta firmi i isto je mnogo jeftino, cak rade u raznim bojama. Inace veliki posao, videces, stalno se otvaraju nove stvari, pa daj jos ovo i ono...mada vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

ma znam da je ogroman posao, nije mi frka oko toga... na to sam i mislio, cinkovanje pa plastifikacija, samo nisam sve rekao :) i ram ću ojačavati jer vidim da je dobio preko pi*** od stepenica,njiva i ostalih majmunarija (Popsy će da dobije fakuturu jer me naložio   :tras2::P  )

 

čini mi se da mi ja nosaš kormana malo landara-pišore, kao one gume da su otišle... gde to ima da se pazari??

 

mada razmišljam, napraviću spisak šta mi sve treba i gde nabaviti.... 

 

mada me i dalje kvačilo zabrinjava....... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gumene selene iz trokuta eliminiraj. Napravi od krute plastike zamjenske.

Con

Cinčanje pa plastificiranje je ispravni redoslijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

ma znam da je ogroman posao, nije mi frka oko toga... na to sam i mislio, cinkovanje pa plastifikacija, samo nisam sve rekao :) i ram ću ojačavati jer vidim da je dobio preko pi*** od stepenica,njiva i ostalih majmunarija (Popsy će da dobije fakuturu jer me naložio   :tras2::P  )

 

čini mi se da mi ja nosaš kormana malo landara-pišore, kao one gume da su otišle... gde to ima da se pazari??

 

mada razmišljam, napraviću spisak šta mi sve treba i gde nabaviti.... 

 

mada me i dalje kvačilo zabrinjava....... :stabre:

 

Kvacilo na ST je malo specificno, a pogotovo sto su masine vec u godinama, pa tako svako ubacivanje u prvu je najpametnije uraditi sa stisnutom kocnicom :) Otvori deklu pa pogledaj, dovoljno je da ti motor bude na copavoj, treba 2 min da se skine. Skini plocice pa vidi kakve su, ako tockaris i sl verovatno si ih lepo sprzio i skratio. Ako odlucis da menjas, menjaj u kompletu sa oprugama, nije to neka investicija ispod 100e, ako planiras da zadrzavas motor na duze. Kad vec skines pregledaj i samu korpu kvacila dal ima lufta u odnosu na zupcanik. 

 

Za caure u trouglovima pre 2 ili 3 strane Popsy stavio neke linkove cini mi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

 

Jel zna neko ko vozi hiper teneru belu sa nacrtanim tasmanijskim djavolom na tanku bg table ako sam dobro vido.mnogo lepo izgleda motorce a verovatno i mnogo lepo ide.

 

s mobilnog telefona

15129600_10211571957353484_6100150244167

 

13872718_10210492118798195_4801571288714

 

13938499_10210492075037101_8974670657101

 

Krajem sredinom februara ću krenuti detaljno sređivanje koje sam prošle godine odložio  :ups:

hoću da joj plastificiram ram, viljuške napred - nazad, korman da zamenim, povisim... generalno, našminkam na duže vreme jer ne verujem da će ikad ići na prodaju.

kad budem prešao na nešto novije, ovo ostaje u porodici....  :sampion:

 

motor je stvarno super, na točak kako hoćeš  :jee:

potrošnja kad sam nežan malo jače od 5, kad je navrćem tipa Ralja, točkiram... manje od 7  :takoje:

za dedamrazijadu mi se upiškilo neko crevo na hladnjaku a kad to saniram motor je spreman za sezonu....

 

E da... jedino što me muči sa njom je kvačilo, mislio sam da je do ručice kvačila, jer neće baš da odvoji kako treba i u mestu ne može da se šalta, zamenio ručice, stavio one štelujuće fensi... jok.... isti problem...

kao lamele da se lepe... *bem li ga  :stabre:

 

Ne bi bilo loše da malo napišeš šta si sve radio da bi ubacio agregat od TDM. Verovatno ima još njih koji bi da realizuju ovu ideju.

 

Vrlo rado.... ali problem je što sam je kupio takvu...

mogu da slikam 1001 sliku kad budem krenuo da je radim pošto ću ogoliti do rama  :)

 

Za sada ne razmišljam o pakovanju TDM agregata u STenere ali me ineteresuje da li je i na koji način ojačavan ram, budući da se tu na super-tenere.net lome koplja oko toga da li je neophodno ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Kod normalne cestovne exploatacije nije potrebno ojačavanje rama.

Ako će ići na extremno putovanje natovarena i po makadamskim cestama, ili pak učestali offroad i stunt onda bi joj trebalo ojačati ram.

Njemci se hvataju za glavu kad pokušaju zavarivati ram i kažu kako ga yamaha napravila od "trubačkog lima"

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@ Arso

Znas kako onaj kaze Lajam Nilsonu....Good Luck!

 

Posle ovih akrobacija sa nasom drzavom , agencijom za bezbednost, tehnickim pregledima, jamahom eu....ne pada mi na pamet da ubacujem bilo sta drugo osim orginalnog motora. Cak i to kod nas to izadje na nos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Gumene selene iz trokuta eliminiraj. Napravi od krute plastike zamjenske.

Con

Cinčanje pa plastificiranje je ispravni redoslijed.

Ali, zar te gume ne bi trebalo da sluze za ublaživanje vibracija na kormanu i povećanje udobnosti vožnje, pa ako stavis tvrdu plastiku, volan ce biti direktniji i motor upravljiviji sto bi verovatno na nekom r-u značilo ali za nase brzine i način voznje, koliko to ima smisla.???

 

S mobilnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na njemačkom tenere forumu sam to vidio, kad netko reče kako mu lelujanje volana smeta onda mu to priporuče stare lije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

@ Arso

Znas kako onaj kaze Lajam Nilsonu....Good Luck!

 

Posle ovih akrobacija sa nasom drzavom , agencijom za bezbednost, tehnickim pregledima, jamahom eu....ne pada mi na pamet da ubacujem bilo sta drugo osim orginalnog motora. Cak i to kod nas to izadje na nos...

Ma ne pada ni meni na pamet, bar za sada, čista znatiželja je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

TDM agregat u ST nema sanse,mislim papiroloski,ukoliko se šifra motora razlikuje potrebna je potvrda proizvodjaca da taj motor moze u taj ram a to se ne moze dobiti od fabrike a bez toga nema atesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

Gumene selene iz trokuta eliminiraj. Napravi od krute plastike zamjenske.

Con

Cinčanje pa plastificiranje je ispravni redoslijed.

Ali, zar te gume ne bi trebalo da sluze za ublaživanje vibracija na kormanu i povećanje udobnosti vožnje, pa ako stavis tvrdu plastiku, volan ce biti direktniji i motor upravljiviji sto bi verovatno na nekom r-u značilo ali za nase brzine i način voznje, koliko to ima smisla.???

 

S mobilnog

 

Istina, ali na dosta sajtova ima i metalne caure za zamenu, tako da... treba probati kolika je zaista razlika u tresenju volana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

TDM agregat u ST nema sanse,mislim papiroloski,ukoliko se šifra motora razlikuje potrebna je potvrda proizvodjaca da taj motor moze u taj ram a to se ne moze dobiti od fabrike a bez toga nema atesta.

Uvek postoji nesto sto se zove pakovanje agregata...sve sa TDM agregata ubaciti u blok od Stenere i gotovo...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

TDM agregat u ST nema sanse,mislim papiroloski,ukoliko se šifra motora razlikuje potrebna je potvrda proizvodjaca da taj motor moze u taj ram a to se ne moze dobiti od fabrike a bez toga nema atesta.

Uvek postoji nesto sto se zove pakovanje agregata...sve sa TDM agregata ubaciti u blok od Stenere i gotovo... ;)

 

Naravno, samo treba naći dobar TDM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Jel moguce da tih sto kubika pravi tolku razliku u voznji da bi se neko uopste upustao u tolki posao. Da se razumemo,ja sam svez sa motorima i nisam nikad vozio tdm ali kad sam jurio motor da kupim gledao sam i tdm i za iste pare sam mogo da je pazarim ko STeneru. Da se nisam zajebo sto ipak nisam pazario tdm-a kad svi razmisljaju o ugradeu na njega???? A pri tom ja sam toliko zadovoljan s mojom da mislim da mi uopste netreba u dogledno vreme nista drugo.

 

s mobilnog telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

8hp a narocito 24Nm znace.

 

Ovo za ubacivanje masine sam rekao cisto,ukoliko bi neko hteo tako nesto da radi bez prepakivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Imao sam TDMa ide puno polje od Štenare.

St 68 Nm na 6750 obrtaja

Tdm 75,5 Nm na 6000 obrtaja

 

Zasto ne Tdm, zato sto van asfalta skoro da ne mere !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imao sam TDMa ide puno polje od Štenare.

St 68 Nm na 6750 obrtaja

Tdm 75,5 Nm na 6000 obrtaja

 

Zasto ne Tdm, zato sto van asfalta skoro da ne mere !

Al upravo zato se prepakuje TDM agregat na Steneru...taj obrtni moment koji moze da se iskoristi van asfalta...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sretna Nova godina sa željom da okrenemo barem duplo više kilometara nego što smo prošle godine.post-21874-0-38653100-1483343744.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja