Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

18 litara na 250 kilometara..dva načina vožnje..prva druga po planini i krivinarenje u crveno sa obrtajima (nema normalne vožnje 0takoje.gif)

 

Šta mislite o potrošnji ? dobro, loše...za zabrinuti....vreme za tube i iglice ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

18 litara na 250 kilometara..dva načina vožnje..prva druga po planini i krivinarenje u crveno sa obrtajima (nema normalne vožnje 0takoje.gif)

 

Šta mislite o potrošnji ? dobro, loše...za zabrinuti....vreme za tube i iglice ????

 

18/250=0,072 ili ti 7,2l... više nego ok, prema tome tišina ... ako oćeš regularnu potrošnju to ti je vožnja na otvorenom do 5000obrtaja 120kmh (nebitno je šaltanje i zatezanje) i tu je fabrički na 5.5l na 100km u gradu je to sa "normalnom" vožnjom 6,5 ... e sad, kako krene ludovanje sa crvenim obrtajima, to mora da košta :P :P :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Postavicu slike veceras od te tri stvari.... A stanje nemam pojma... Zardjale kao i sve druge... Bile na motoru kada sam ih kupio, pa sam menjao top i uz top dobio granu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Ljudi gde da nadjem one srafove kocionih celjusti

 

Ako su to oni koji prolaze kroz plocice pitaj Popsya gde ih je pravio da te uputi on je razbusivao rupe pa stavio improvizaciju srafova sa rupama za osigurace.... i pouzdano je, a i koci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Sto se potrosnje tice: sipao gorivo do vrha (one linije ispod cepa) I upalio rezervu posle 280km. Ako je racunica dobra potrosio sam 19l goriva u kombinovanoj voznji, sto mu dodje 6,7. Pre toga je bokilic sredio karbove, a ja ne teram preko 4000 obrtaja. Znaci penzionerska voznja do 80km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

To je baaas mnogo za takvu voznju. Pazari ove tube gore za 30e i obavezno kupi i iglice kad vec menjas i garantovano smanjujes potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa to je na otvorenom 5 do 6 a u gradu..i 7 sto je tu negde uklapa se u potrosnju..jos je tu i tamo hlano,motori rade ipak na hladno,kad temp bude 25c do 30 tada je to 1 litar manje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

I radio je u mestu dosta. U svakom slucaju zadovoljan sam, da sam hteo manju potrosnju ne bi uzeo ST. Ako budem resio da se bavim tim pitanjem, narucicu ceo set za reparaciju karbova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja sam razumeo da si isao na neku voznju i da ti je posle 280km upalio rezervu i da na toj voznji nisi prelazio 4k obrtaja. Da je tako 6,7l bi bila ogromna potrosnja. Ovako za u grad i grejanje u mestu je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

ajde da se zapljunem i ja u svet TENERASA :zdravo: .posedujem jednu lepu jamahicu SUPER TENERE 89god vec 4godine i mogu reci da sam prezadovovoljan sa njom.presao sam oko 20 000km bez ikakvih problema,naravno sve uz redovan servis.

E pa sad kad sam se zapljunuo da se ponudim na pomoci braci TENETASIMA :lol: .U slobodno vreme se bavim metalostrugarijom i varenjem aluminijuma.uspesno sam sebi uradio rolne i klizac lanca sto dodje na zadnju viljusku,pravio sam od teflona i super se pokazalo.varim sve vrste celika i aluminijuma u zlu netrebalo.sve sto mogu da pomognem na raspolaganju sam.SRECNO !!!slike cim stignem :zdravo:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pozdrav "mare015"... dobrodosao u sektu :takoje: ... i naravno + za ponudjene asistencije :zdravo:

 

EDIT: pa brate Popsy...naravno da ide u crveno i malo ispred...pa ne vozim Afriku Twin :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Prodah motor... Aj pozdrav sekto i cujemo se kada se smestim u Australiji... Imam nekih delica od motora pa ako nekome nesto treba da prodam... Za sada su mi emulzione tube i sajla kvacila u glavi... Verujem da ima jos nesto ali kada proverim u podrumu, javljam ovde pa kome sta treba neka pita ili cu da zapisem odmah sa cenom pa zivkajte...

 

Ti otisao iz sekte a dosao drugi sa tim motorom :)

Vozikao sam se malo u subotu i malo je reci da sam presrecan 1moto3.gif

 

 

I ono sto htedoh da ti kazem- dok si jos ovde, kad god hoces zovi i dodji uzmi motor da se vozis :)

Realno uskoro ides i red bi bio da se oprostajno izvozas sa ekipom tako da nemoj da se stidis- slobodno cimaj ako ti se bude vozio nije nikakav problem ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

ajde da se zapljunem i ja u svet TENERASA :zdravo: .posedujem jednu lepu jamahicu SUPER TENERE 89god vec 4godine i mogu reci da sam prezadovovoljan sa njom.presao sam oko 20 000km bez ikakvih problema,naravno sve uz redovan servis.

E pa sad kad sam se zapljunuo da se ponudim na pomoci braci TENETASIMA :lol: .U slobodno vreme se bavim metalostrugarijom i varenjem aluminijuma.uspesno sam sebi uradio rolne i klizac lanca sto dodje na zadnju viljusku,pravio sam od teflona i super se pokazalo.varim sve vrste celika i aluminijuma u zlu netrebalo.sve sto mogu da pomognem na raspolaganju sam.SRECNO !!!slike cim stignem :zdravo:

Dobro nam dosao Mare!!!1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Danas nabavio srafove kocionih celjusti (hvala kolegi ugljesi1zdravo.gif) e sad je problem kako skinuti stare? Na srafu ono mesto za inbus ne postoji samo je krug ostao. Da li da probam da uglavim toreks pa sa njim ali da varim neki sraf pa tako?

 

Nabavio sam i emulzione tube ali bez iglica pa sad da li vredi bez iglica to menjati ili da sacekam da nabavim iglice pa sve skupa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Danas nabavio srafove kocionih celjusti (hvala kolegi ugljesi1zdravo.gif) e sad je problem kako skinuti stare? Na srafu ono mesto za inbus ne postoji samo je krug ostao. Da li da probam da uglavim toreks pa sa njim ali da varim neki sraf pa tako?

 

Nabavio sam i emulzione tube ali bez iglica pa sad da li vredi bez iglica to menjati ili da sacekam da nabavim iglice pa sve skupa?

 

Obavezno, sačekaj iglice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 340 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Kako bih mogao onu uticnicu od 12V da prepravim na usb prikljucak?

Negde je neko u temi pominjao,ali sada ne mogu da nadjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kako bih mogao onu uticnicu od 12V da prepravim na usb prikljucak?

Negde je neko u temi pominjao,ali sada ne mogu da nadjem.

 

Ja imam ovako nešto slično, samo se ubaci u postojeći upaljač... 0takoje.gif

LINK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750
  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Radnja kod zgrade opštine na zemunskoj pijaci. Beli adapter sa jednim usb priključkom od 0.7A=300 din. Adapter sa dva priključka, od kojih je jedan 1A, a drugi 2A=800din. Ima još par takvih, ova dva sam gledao. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Da li bi clanovi STenere sekte bili ljubazni da mejl adrese dostave, Vladi SD, Popsiju ili meni na PP?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 340 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

=1&data[tip_oglasa]=all&data[prev_keywords]=punjac&data[category_id]=1017&data[group_id]=176&data[location_id]=&data[condition]=all&data[period]=&data[order]=relevance&data[keywords]=auto+usb+punjac&submit[search]=Tra%C5%BEi&data[price_from]=&data[price_to]=

Sve je to u redu,ali ja na motoru imam izveden činč kabl-muški,pa mi treba nesto da predjem sa činča na usb ili upaljač i sl.pa da mogu telefon,navigaciju,kameru da punim,to mi je zamisao :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja