Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Dajte neki predlog za vizir, neki veci...

 

Ja sam brate skinu sa Piaggio lyberty onaj veliki vizir, stavio na njega moj fabricki od ST iscrtao dimenzije i slobodnom rukom iscrtao produzetak koliko sam ja mislio da mi odgovara...

Preneo mere za busenje rupa za njegovo kacenje, uzeo brusilicu i milimetarski kamen izrezao, malo osmirglao, montirao i industrijskim fenom ga grejao na licu mesta i savio kako meni odgovara, zalepio posle ovaj gumeni U profil..

I evo kako je ispalo..

Posao je trajao 45 min

Mozda je trebalo da bude siri, ali meni se ovako uzi vise svidjao..

 

Za koga je dobro je, od koga je jos bolje 1moto3.gif1moto3.gif

post-20512-0-98540600-1396121649_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo kako izgleda poklopac kutije za alat iz kucne radinosti (Miki Prokuplje)

 

post-13294-0-61310300-1300432282_thumb.jpg

 

Pošto sam verovatno najsvežiji (tek isčitao celu temu), evo postavljam gde se o tome ćaskalo.

 

Ovo je tekst sa 45 strane, ako neko poželi da isčita u izvornom obliku :hej:

 

Pored Mikija iz Prokuplja čini mi se da je i Popsi nešto eksperimentisao sam. Mada pročitah negde da je imalo u Platneru da se kupi. Nadam se da je info od neke pomoći. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Dajte neki predlog za vizir, neki veci...

 

Ja sam brate skinu sa Piaggio lyberty onaj veliki vizir, stavio na njega moj fabricki od ST iscrtao dimenzije i slobodnom rukom iscrtao produzetak koliko sam ja mislio da mi odgovara...

Preneo mere za busenje rupa za njegovo kacenje, uzeo brusilicu i milimetarski kamen izrezao, malo osmirglao, montirao i industrijskim fenom ga grejao na licu mesta i savio kako meni odgovara, zalepio posle ovaj gumeni U profil..

I evo kako je ispalo..

Posao je trajao 45 min

Mozda je trebalo da bude siri, ali meni se ovako uzi vise svidjao..

 

Za koga je dobro je, od koga je jos bolje 1moto3.gif1moto3.gif

Lepo je ispalo, mada sam ja vise za onaj Dakar vizir, sto se izdize ka gore... Mislim da znas na sta mislim. Video sam da Popsy ima vizir od pleksija debljine 3mm, da li je to dovoljna deblina ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ljudi, da li neko zna nekog ko bi mogao da nam napravi onaj poklopac od alata nazad, verujem da nisam jedini koji ga nema 1lol.gif Ove slike sam našao na nekom stranom forumu, neko je to uradio da izgleda pristojno.

 

 

Capture2.jpg

 

Capture3.jpg

 

dscf7360_20110410_1990135487.jpg

 

dscf7361_20110410_1951821527.jpg

 

dscf7362_20110410_1583144482.jpg

 

dscf7363_20110410_1458106894.jpg

 

dscf7364_20110410_1326805803.jpg

 

dscf7365_20110410_1112027426.jpg

 

dscf7366_20110410_1894967355.jpg

 

dscf7367_20110410_1149141376_1.jpg

 

dscf7369_20110410_1023641683.jpg

 

Capture.jpg

 

Ja sam poklopac nedavno zavrsio. Za materijal sam uzeo plastiku debljine 10 mm koju sam isekao na osnovu originalnog. Zube koji fiksiraju poklopac sam napravio od aluminijuma i fiksirao ih plehsafovima za plocu sa donje strane pa se za razliku od ovog poklopca sa super-tenere net ne vide srafovi i veza sa gornje strane. Plocu sam uzeo u Beogradu u Termoplsatu doo. Bravica je za postanske sanducice koja ima da se kupi u svakoj malo bolje snabdevenoj gvozdjari. Posto je plastika bela presvukao sam je mat folijom ali mislim da prihvata i akrilnu boju u spreju. E sad, ravan poklopca nije u nuli sa delom na koji se pasuje pa je malo uzdignutija sto moze da se resi tanjenjem, ali posto preko njega dolazi kofer nisam se zajebavaio sa tih nekoliko milimetara. Donekle problem predstavlja otvor za bravu buduci da je neophodna stubna busilica, ali i nju poseduje vecina radionica pa mislim da ce vam svako izaci u susret da vam izbusi plocu. U zavisnosti od brave mora da se malo modifikujem i stranica unutrasnje kutije u delu gde jezicak brave fiksira poklopac ali za to vam je potreban samo tapetarski skalpel jer se radi o mekanoj plastici koja se lako sece. Sve u svemu zahvat je veoma jednostavan a i materijal za izradu je relativno lako dostupan buduci da Termoplast salje ploce kurirskom sluzbom.

Evo i kontakta

TERMOPLAST

Beograd 11130, Mikenska 16 Mali mokri lug

tel011-347-43-98; 011-347-06-00

Posto sam ovih dana u nekoj guzvi oko posla cim stignem uslikacu i okaciti fotke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

 

Ja sam poklopac nedavno zavrsio. Za materijal sam uzeo plastiku debljine 10 mm koju sam isekao na osnovu originalnog. Zube koji fiksiraju poklopac sam napravio od aluminijuma i fiksirao ih plehsafovima za plocu sa donje strane pa se za razliku od ovog poklopca sa super-tenere net ne vide srafovi i veza sa gornje strane. Plocu sam uzeo u Beogradu u Termoplsatu doo. Bravica je za postanske sanducice koja ima da se kupi u svakoj malo bolje snabdevenoj gvozdjari. Posto je plastika bela presvukao sam je mat folijom ali mislim da prihvata i akrilnu boju u spreju. E sad, ravan poklopca nije u nuli sa delom na koji se pasuje pa je malo uzdignutija sto moze da se resi tanjenjem, ali posto preko njega dolazi kofer nisam se zajebavaio sa tih nekoliko milimetara. Donekle problem predstavlja otvor za bravu buduci da je neophodna stubna busilica, ali i nju poseduje vecina radionica pa mislim da ce vam svako izaci u susret da vam izbusi plocu. U zavisnosti od brave mora da se malo modifikujem i stranica unutrasnje kutije u delu gde jezicak brave fiksira poklopac ali za to vam je potreban samo tapetarski skalpel jer se radi o mekanoj plastici koja se lako sece. Sve u svemu zahvat je veoma jednostavan a i materijal za izradu je relativno lako dostupan buduci da Termoplast salje ploce kurirskom sluzbom.

Evo i kontakta

TERMOPLAST

Beograd 11130, Mikenska 16 Mali mokri lug

tel011-347-43-98; 011-347-06-00

Posto sam ovih dana u nekoj guzvi oko posla cim stignem uslikacu i okaciti fotke.

 

E ovo je odgovor koji sam tražio 0takoje.gif kaži mi samo, pošto kažeš da ti poklopac nije u ravni sa nosačem, da li bi pomoglo ako bi se uzela plastika manje debljine, recimo 9 ili 8mm? Daj slike, ništa bez njih 1lol.gif

 

@Bokes

U platneru ima sve, samo su malo skuplji. Ja sam zimus pitao za tu plastiku, mislim da su mi rekli oko 80€ 1lol.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1967 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja sam poklopac nedavno zavrsio. Za materijal sam uzeo plastiku debljine 10 mm koju sam isekao na osnovu originalnog. Zube koji fiksiraju poklopac sam napravio od aluminijuma i fiksirao ih plehsafovima za plocu sa donje strane pa se za razliku od ovog poklopca sa super-tenere net ne vide srafovi i veza sa gornje strane. Plocu sam uzeo u Beogradu u Termoplsatu doo. Bravica je za postanske sanducice koja ima da se kupi u svakoj malo bolje snabdevenoj gvozdjari. Posto je plastika bela presvukao sam je mat folijom ali mislim da prihvata i akrilnu boju u spreju. E sad, ravan poklopca nije u nuli sa delom na koji se pasuje pa je malo uzdignutija sto moze da se resi tanjenjem, ali posto preko njega dolazi kofer nisam se zajebavaio sa tih nekoliko milimetara. Donekle problem predstavlja otvor za bravu buduci da je neophodna stubna busilica, ali i nju poseduje vecina radionica pa mislim da ce vam svako izaci u susret da vam izbusi plocu. U zavisnosti od brave mora da se malo modifikujem i stranica unutrasnje kutije u delu gde jezicak brave fiksira poklopac ali za to vam je potreban samo tapetarski skalpel jer se radi o mekanoj plastici koja se lako sece. Sve u svemu zahvat je veoma jednostavan a i materijal za izradu je relativno lako dostupan buduci da Termoplast salje ploce kurirskom sluzbom.

Evo i kontakta

TERMOPLAST

Beograd 11130, Mikenska 16 Mali mokri lug

tel011-347-43-98; 011-347-06-00

Posto sam ovih dana u nekoj guzvi oko posla cim stignem uslikacu i okaciti fotke.

 

E ovo je odgovor koji sam tražio 0takoje.gif kaži mi samo, pošto kažeš da ti poklopac nije u ravni sa nosačem, da li bi pomoglo ako bi se uzela plastika manje debljine, recimo 9 ili 8mm? Daj slike, ništa bez njih 1lol.gif

 

@Bokes

U platneru ima sve, samo su malo skuplji. Ja sam zimus pitao za tu plastiku, mislim da su mi rekli oko 80€ 1lol.gif

 

 

Ja ih nisam pitao da li imaju tanje, ali uvek postoji mogucnost da se negde u nekoj radionici na masini, pretpostavljam glodalici, skine taj visak. Konkretno mene je ploca, ne mogu da se setim dimenzije, kostala sve sa postarinom oko soma. Bravica je 200 kinti. Ako budes radio kao ja nemoj da seces bonsekom, mada se i sa njim lako sece vec koristi ili ubodnu testeru ili negde gde postoji trakasta, jer bonsek ostavlja prilicno nepravilne ivice pa ces morati da se bespotrebno bavis turpijanjem. Sto, opet ponavljam, i nije neki problem jer se ta plastika lako obradjuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

 

Ja ih nisam pitao da li imaju tanje, ali uvek postoji mogucnost da se negde u nekoj radionici na masini, pretpostavljam glodalici, skine taj visak. Konkretno mene je ploca, ne mogu da se setim dimenzije, kostala sve sa postarinom oko soma. Bravica je 200 kinti. Ako budes radio kao ja nemoj da seces bonsekom, mada se i sa njim lako sece vec koristi ili ubodnu testeru ili negde gde postoji trakasta, jer bonsek ostavlja prilicno nepravilne ivice pa ces morati da se bespotrebno bavis turpijanjem. Sto, opet ponavljam, i nije neki problem jer se ta plastika lako obradjuje.

 

 

Potrudiću se narednih dana, biće slika, a i ti okači pa da vidimo kako je kome ispalo. Mada ja i alat smo neprijatelji 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Imam visak kocione plocice za zadnji tocak... Nissin semi-metallic... Oznaka 2P-271... Ako nekome treba, 20evrica?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Ma nece... Provereno... 100%... Sada ce Afrikanci da misle da necu vise nikada na ST, ali se selim iz zemlje pa mi stoji... A na ST bi, samo sto tamo gde idem nema... Ima samo nova... Hihi... :-P :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Potrebna pomoć nekoga iz Aleksinca i okoline, u vidu objašnjenja.

Molim kontakt na pp, da ne opterecujemo temu.

 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750
  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Pozdrav svima :zdravo: ja sam malo cackao oko motora pa da podelim iskustvo :) Prosle godine sam primetio da mi je lanac od bregaste istegnut do kraja pa sam resio da ga zamenim ali ne bi ja bio ja da ne rasturim jos nesto, odlucim da skinem glavu motora kada vec skoro sve skidam i ostaje mi jos 6 srafova da skinem glavu.

post-10537-0-27701500-1396783074_thumb.jpg

Prosta provera ventila je da se sipa preko ventila benzin i saceka neko vreme, ako iscuri pored ventila onda ventili ne zatvaraju dobro. Mene je mrzelo da cekam pa sam sipao benzin i duvao vazduh kompresorom u usis pa u izduv i zakljucak je bio da mi ni jedan ventil ne zatvara dobro :staa2: na svaki izlaze mehurici vazduha, na neki manje na neki vise ali ni jedan ne zatvara skroz. Posaljem preko komsije glavu na obradu i oni mi poravnjaju glavu, izbruse i uslajfuju ventilie i zamene gumice ventila pri tom mi kazu da su stare gumice prsle skroz. E sada cena obrade glave je dogovorena preko telefona i lik kaze 4000din. ja mu objasnim da to ima 10 ventila i 2 bregaste on kaze to je ta cena ( bez gumica ventila, njih sam dobio ali bi trebalo da odgovaraju sa japanskih automobila) uglavnom posle je rekao da se zeznuo za cenu :) ali nije hteo da menja dogovoreno. Sve u svemu oni je obrade, nasteluju ventile i ostaje samo da se stavi na motor bez mnogo razmisljanja i stelovanja.

post-10537-0-26121500-1396784244_thumb.jpg

Lanac sam uzeo DID preko drugara koji ima servis i kostao me 65e

post-10537-0-74685600-1396784360_thumb.jpg

Stavio sam nove NGK svecice i ostaje mi da kupim ulje i filtere za vazduh. Toliko od mene za sada :zdravo:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

post-10537-0-26121500-1396784244_thumb.jpg

 

 

Extra... jedino sto se ne vidi najbolje na slici, proveri da majstor nije zamenio mesta ventilima (desni donji bi trebao da bude gore ako ima jednu tacku...)

 

ventili_ST.png

 

 

U svakom slučaju, dokumentuj sastavljanje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja