Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nemam nista fotki iz procesa rada, znam da sam trebao da slikam al posto nemam muzike u radionici onda sam kacio mobilni na neki mali zvucnik i nije mi se dalo da slikam i mastim telefon.

 

Slikam sutra sve pa kacim.

 

Setio se da imam jednu sliku, drug je malo popravio u photoshopu 1lol.gif

 

1622228_10203266109712869_2107116255_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Nemam nista fotki iz procesa rada, znam da sam trebao da slikam al posto nemam muzike u radionici onda sam kacio mobilni na neki mali zvucnik i nije mi se dalo da slikam i mastim telefon.

 

Slikam sutra sve pa kacim.

 

Setio se da imam jednu sliku, drug je malo popravio u photoshopu 1lol.gif

 

1622228_10203266109712869_2107116255_n.jpg

 

 

 

 

Kakav je ovo avion0stabre.gif1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Porucio prednje diskove i filtere za vazduh preko naseg drugara Srdjana TT iz Kraljeva. :moto3:

 

One kvalitetnije ... :takoje: ...sad jedan servis, pa da kupim E09 od B@neta .... i krece riljanjeeeee .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Jel pravio neko od vas spisak delova ( kataloski broj ili naziv) i cene potrebno za veeliki servis_ restauraciju ( diskovi, plocice vetila, dihtunzi, lamele, opruge, lancanici, lezajevi tockovaa upravljaca,lanci,filtri, tube, gume,....bla bla) i naravno preporuka gde uzeti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kostace te vise od 50% cene motora i to cene motora posle sredjivanja. Ali bar ces znati sta vozis i bices dugo miran.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ostao sam duzan slike.

 

Renthal, prekidaci od novijeg modela i dodat satic za napon, temp i ... sat :) Ovde je i nov vizir sto nisam prijavio i novi retrovizori, posto sam jedan prethodni upoznao sa stepenicama. 1neznam.gif

GQFTZl5.jpg

 

Prosirenje nogostupa, naruceno od nekog poljaka sa SuperTenereNetwork foruma, cena je bila oko 35e, tako nesto...prilicno je masivno, nisam uspeo ga da iskrivim ni sa mojih 100+kg stojeci samo na ivici jednog. Montira se kroz postojece rupe na nogostupu sa dva masivna srafa.

 

aenokJk.jpg

jRXuLkx.jpg

IRzpEP9.jpg

 

Sistem kacenja sedista. Dobijen kao poklon od onog gore pomenutog poljaka posto je kasnio sa izradom. Ono sto nije stiglo u paketu je objasnjenje sta je on to meni poslao, tako da sam nedelju dana gledao u cudno stvorenje na stolu, dok ga nisam pitao sta je to uopste i za sta sluzi 1lol.gif Onda me je uputio na temu gde je prikazao... Prilicno jako, testirao ga u stegi, tukao cekicem, vise nego dovoljno snage za to za sta sluzi.

 

Montira se na donju stranu sedista, izmedju ove dve...sta vec.

1hQCKpp.jpg

KUm6zFW.jpg

 

Sraf onda prolazi kroz centralnu rupu na ovom nosacu na ramu. Ovaj prostor koji se vidi od nosaca prema motoru, ce da postane kutija za alat i prvu pomoc. Samo da nadjem nekog u NS ko sece aluminijum, savija i vari (ako imate nekog, javite).

wQTcFFD.jpg

 

Zatim se samo zavrne kapa na sraf, od dole kroz blatobran. Daleko je od tocka, jako daleko, tako da nema problema. Posto poktiva ceo navoj, blato i sl stvari mu nece smetati. Ovde mi je baterija od mobilnog utanjila pa nije htela da blica, srecom na punjacu akomulatora imam led lampu 1staa.gif, sto je eto posluzilo.

ELGJNUH.jpg

 

Jos jedna slika satica, vecito je na nekim popustima u Louisu, ja sam jako zadovoljan, svetli lepo, veoma je vidljiv, trepce kad je napon previsok ili prenizak i sl. Montiran na alu profil koji je savijan pod uglovima tako da je montiran na centralnu sipku koja nosi satove... Nisam slikao al ko je skidao masku, zna kako se drze satovi. Kad satic nije tu, drzi se na cicku i kablovima isti alu nosac moze da posluzi za navigaciju.

 

iMDI8lB.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

@MindResetting Kolega :staa2: Divota! Svaka cast, i kradem ideju za kacenje sedista :moto3:

 

Danas sam obigravao oko motora, delovi polako pristizu pa sam se bacio na cerupanje i raskplanje.

 

Treba da nosim tockove na menjanje guma/balansiranje pa mi se javilo pitanje. Jel bitno da na zadnjem/prednjem tocku budu montirani diskovi i/ili lancanik? :stabre: Koliko njihova tezina utice prilikom balansiranja? Jel treba da ponesem osovine kod balansera?

 

7dad.jpg

 

Rent-a-garaza kad god kome zatreba :zdravo:

5gkh.jpg

mscn.jpg

 

Nista ne moze da prodje bez ovih zamlata... :)

q5zl.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Nogostupi su odlicni, ako imas link od tog poljaka, okaci ga da ne kopam. Sat je lep detalj, kod mene je ugradjena ona spravica sa led diodama. Vidim da ce ove sezone tenera da obrne cajger :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Flipkd, da nije tvoj motor cesto parkiran u BOP-u na Novom Beogradu? Nesto mi se čini da san te viđao tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 884 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@iskander Poljak je skroz dobar lik, ima jos par stvari koje je napravio ukljucujuci i onu "posudu" za alat ispod sedista, sto ce da bude cim Bokilic uradi veliki servis.

Cajger ce da bude okrenut, onda je prodajemo, "Nova, ne vozena Super Tener, baba bila vlasnik al nije volela da ide na pijacu" 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Flipkd, da nije tvoj motor cesto parkiran u BOP-u na Novom Beogradu? Nesto mi se čini da san te viđao tamo.

 

Jasta, jeste... Kako ja tebe nisam vidjao? O_o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Flipkd, da nije tvoj motor cesto parkiran u BOP-u na Novom Beogradu? Nesto mi se čini da san te viđao tamo.

 

Jasta, jeste... Kako ja tebe nisam vidjao? O_o

Ne smem motorom na posao, imam sluzbeni auto pa moram sa njim.

 

Vidimo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Flipkd, da nije tvoj motor cesto parkiran u BOP-u na Novom Beogradu? Nesto mi se čini da san te viđao tamo.

 

Jasta, jeste... Kako ja tebe nisam vidjao? O_o

Ne smem motorom na posao, imam sluzbeni auto pa moram sa njim.

 

Vidimo se

 

E muko moja... Pa nista, onda se javi.

 

Nego. Jel zna neko odgovor na ovo sto sam pitao gore u vezi balansiranja tockova? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pošalji PP našem Peđi, nick bodymorph, on ima mašine za balansiranje i sve će ti objasniti i uraditi što se tiče balansiranja točkova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja