Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Merio sam malopre direktno sa akumulatora. Punjenje na leru bez potrosaca -12.7V, na 5000 obrtaja -13.6V, duga svetla ler -11.5V, na 5000 obrtaja -12.3V...Mada, brojke variraju non stop. Akumulator je nov, kupljen pre nekih nedelju, dve. Osigurac sam proverio, ok je. Ne znam da li je menjan, decko od koga sam ga uzeo kaze da nije on nista radio, regler koji imam izgleda ovako post-21597-0-53989200-1392488835_thumb.jpg dakle, ne stoji ovde, vec ispod sedista i ima originalan nosac.Ovakav voltmetar sam povezao. Premerio sam i da li vuce struju kad stoji, tj bez kontakta, 00.00A - savrseno. Samo me zeza nesto s punjenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Sumnjam da ima ikakve veze ali mi se cini, pre nego sam uzeo ovaj motor, gledao sam od kolege iz Cacka teneru, isto 91 ali je imala one stare prekidace na kormanu Ovakve, moj je ovakav... post-21597-0-89492200-1392490156_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

premeri medjufazno punjenje,izmedju svih tri faza..

ali sumnjam da je do toga,ovo ti neki kineski regler..

kontaktiraj arakisa ili josku ...pa stavi regler da valja... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Imas problem sa punjenjem - istalacija, regler, namotaji.

 

Edit: Bokilic me pretekao.

Promenio član perlx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Regler koji imam izgleda ovako, ali nije ovaj sa slike. Evo mog reglera,post-21597-0-39852300-1392492686_thumb.jpg ja sam se glupirao sa ovim kulerom. Ali se vidi mesto gde je bio fabricki nosac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

 

 

GUMEEE!!! Imaju Metzeler Tourance (zadnja 15000rsd, prednja 13500rsd)... Jos se troumim... Nisam pametan... Znam za Ajdesad. Ej gde da nadjem balansera? I unutrasnju gumu :zbunjen:

EDIT: a ove Ajdesad K76? Jedini problem je sto zadnja nema 140/80, vec 130/80 ili 150/80...

 

 

Razlika u ceni metzelera i ajdesad k76 je ravno 100e za set. Ako nema 140 zadnja mozes da stavis i 150. Ja sam ST vozio sa 150 zadnjom i nisam imao nikakvih problema.

 

PS: Ja uzeo K76 za moj motor, videcemo kako ce se pokazati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Evo kako izgleda regler na mojoj ST. Ja gledam ovaj jamahin logo, pa sam živeo u zabludi da je originalan, dok mi Arakis nije razbio iluzije. Zapravo, on jeste originalan, ali za model 1982 XV920RJ :D Inače daje slab napon, tako da će uskoro morati da se menja

03lb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Joškin regler rešava stvar.. i to nije neočekivano..nego provereno.. :jee: 4 godina činimi se kako fercera.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

 

 

 

GUMEEE!!! Imaju Metzeler Tourance (zadnja 15000rsd, prednja 13500rsd)... Jos se troumim... Nisam pametan... Znam za Ajdesad. Ej gde da nadjem balansera? I unutrasnju gumu :zbunjen:

EDIT: a ove Ajdesad K76? Jedini problem je sto zadnja nema 140/80, vec 130/80 ili 150/80...

 

 

Razlika u ceni metzelera i ajdesad k76 je ravno 100e za set. Ako nema 140 zadnja mozes da stavis i 150. Ja sam ST vozio sa 150 zadnjom i nisam imao nikakvih problema.

 

PS: Ja uzeo K76 za moj motor, videcemo kako ce se pokazati.

 

Bas sam kopao dosta po netu za Ajdesad, vidim da ih ljudi stavljaju na najrazlicitije motore i da ih stvarno hvale. :takoje:

 

Uzimam set, pozadi 150/80 pa cemo da vidimo :stabre: Hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Danas sam bio kod Držajica, ovlašćenog servisera za Yamahu koji mi je rekao da mora da mi zameni regler i da mi našteluje ventila, pritom nije ni pogledao motor. Ipak ću da budem sam svoj majstor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

citajuci ovo sto Gorzy ima problem sa reglerom rekoh aj da iznerim danas kakva je stvar kod mene. Akumulator ima napon 12,47v , kada upalim motor pokazuje mi 13.20v bez obzira da li je ler, da li je 5000 obrtaja i da su upaljena duga svetla, konstantno drzi 13,20v.... 0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sve ispod 13.8V sa upaljenim svetlima i iznad 2500 obrtaja ne valja... Ne mora da je regler u problemu, pregledajte konektore faza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Sve ispod 13.8V sa upaljenim svetlima i iznad 2500 obrtaja ne valja... Ne mora da je regler u problemu, pregledajte konektore faza.

 

 

 

Arakis brate gde se to gleda, da proverim da li su stegnti kako treba??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skini rezervoar pa kreni od alternatora i prati tri bele žice :) Pregledaj sve konentore, treba da ih ima 2, ponekad 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Skini rezervoar pa kreni od alternatora i prati tri bele žice :) Pregledaj sve konentore, treba da ih ima 2, ponekad 3.

 

ok, hvala 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ajd i ja jedno za Arakisa . Izvinite sto Vam upadam u temu ali mislim da nosimo isti regler.

Motor XT600E.

Instalacija kompletna pregledana i zamenjen kabl od mase sto ide do reglera posto se istopio i svi kontakti pregledani.Uradjen test sa sijalicom po uputstu i namotaju po tome bi trebalo da su OK.

Test: Moj regler puni oko 12.5 a kad ukljucim potrosace do 12.9 max na svim obrtajuma.

Test 2: Drugi regler koji na drugom motoru po prici radi dobro (xj600) na leru i malim obrtajuma 13.2 a kada ukljucim potrosace 13.5( sto vise potrosaca V se povecava).Na vecim obrtajima punjenje spusta na 12.5 do 12.8 (zavisno od potrosaca) :zbunjen:

 

Sad da li kupovati regler i kako znati da li je on sigurno.

 

Da dodam da kad merim na samom izlazu iz reglera pokazuje za 0.2V jacu struju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zeko ako si dobro premerio faze alternatora i uveren si da je otpor prema masi beskonačan nema druge već da regler ne valja :) Napon na akumulatoru pri 2500 - 3000 obrtajua mora biti od 13.8 do 14.5V sa uključenim svetlima.

 

Veliku ulogu igra i akumulator, ako on nije dobar vući će više struje za svoje punjenje i samim tim obara napon u instalaciji.

 

Što znači: budi siguran da je accu dobar (pozajmi od nekoga ako nisi siguran) i prvo omski premeri sve tri faze između i prema masi, izmeri na leru i na 5 - 6000 obrtaja napon između faza koji mora da je približno isti, premeri na leru međufazni test opterećenja sijalicom od 55W i ako je sve to u redu a napon na accu nemože dostići 14V - menjaj regler :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Faze prema masi ne pokazuju nista a izmedju sebe u svakoj varijanti pokazuju 0.1 om (mislim da sam na unimeru stavio na 2000oma) , sijalica od 55W radi podjednako na svim kombinacijama. Napon izmedju faza merim isto sa unimerom stavljenim na DCV ? I da li mogu prikaciti accu od auta pa da proverim ili moram da jurim neki od motora.

Najveca mi je najasnoca sto na malim obrtajuma puni vise nago na velikim :zbunjen:

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Međufazni napon meriš na AC opsegu :) a sasvim je logično da kod lošeg reglera više puni na nižim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja