Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ko nije gledao nije zgoreg da pogleda, a ako je pak gledao valja obnoviti gradivo onako u čast 500. stranice foruma.

 

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
On 14.6.2022. at 11:14, montenegrovision365.com je napisao:

Dajte misljenja za prednju gumu, prelazim sa E-08 i sta mislite o ovim gumama? 

E-07 MITAS

Invader, 

Terraforce

 

Pogledaj MItas MC 24, ona ti je 70-30 asfalt zemlja, ja sam stavio i prezadovoljan sam.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Ljudi, pomoc, poceo mi motor od jednom neravnomerno raditi i puca kad pustim gas. Otisao, normalno se provozao, seo, napravio pauzu, krenuo, sve normalno. Dosao na destinaciju ugasio motor, sve normalno. Upalio posle 10min da odem do prodavnice, upalio, radi na manjim obrtajima pri leru(900-1000), krenuo, pustim gas on puca iz auspuha. Saveti, poznajete bolje Teneru od mene, sta moze da bude? Vozio sam se od kako sam ga kupio, presao jedno 500km radio motor perfektno. Okacio bih snimak al' mi ne dozvoljava zbog tipa datoteke, ako neko zna kako da okacim snimak, slobodno savetujte. Jasniji ce biti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
11 minutes ago, Lazar93 said:

Okacio bih snimak al' mi ne dozvoljava zbog tipa datoteke, ako neko zna kako da okacim snimak, slobodno savetujte. Jasniji ce biti problem.

Upload na YouĆub pa link ovamo, najprostije rešenje.

Pucanje iz auspuha na oduzimanje gasa se javlja (uglavnom) kad je presiromašna smeša, treba to malo isproveravati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

 

Kao sto se moze videti, cak je i pri paljenju dosta oborio obrtaje.  Nije mi se to desavalo. Uzmi uobzir da je agregat zagrejan propisno, jer nije proslo ni punih 10-min kako je bio ugasen nakon voznje od 70-ak km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi se da radi na jedan cilindar, skinute svjecice bi ti kazale tacno sta je u pitanju.
Moze lako biti da je neka pilot dizna ili magistrala zaprljana, pa ne dolazi goriv.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

To je i meni palo na pamet da radi na jednom cilindru ali nisam bio siguran.  Moracu onda sutra da rastavim pa javljam stanje. To bi podrazumevalo rastavljanje karbova da se ocisti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

iskreno, meni nije jasno kako bi se neko ko ne raspoznaje simptome i traži savet na internetu usudio da rastavlja karburatore , i to očigledno prvi put?? . Možda ne shvatam da je to lako,ali pratim temu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
16 hours ago, Nebojša S said:

Pogledaj MItas MC 24, ona ti je 70-30 asfalt zemlja, ja sam stavio i prezadovoljan sam.

Hvala,sad sam kucao na net izgleda bas dobro sa sarom,reci mi kakva je sa potrosnjom posto Mitas E-08 se potrosi posle 5000km :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2342 postova
  • Motocikl: Umočiću...
pre 1 minut, Nebojša S je napisao:

iskreno, meni nije jasno kako bi se neko ko ne raspoznaje simptome i traži savet na internetu usudio da rastavlja karburatore , i to očigledno prvi put?? . Možda ne shvatam da je to lako,ali pratim temu..

 Pa za sve postoji prvi put.I tad je najteže, posle to ide lagano

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
pre 6 minuta, Nebojša S je napisao:

iskreno, meni nije jasno kako bi se neko ko ne raspoznaje simptome i traži savet na internetu usudio da rastavlja karburatore , i to očigledno prvi put?? . Možda ne shvatam da je to lako,ali pratim temu..

Zato druze jer ne poznajem motor, trazim savet od ljudi koji poznaju motor. Imam Kawasaki Zephyr 550 koji sam ja poptuno sredjivao i ja licno sredio karbove, izvakumirao i motor sad radi kao sat tako da mi nije prvi put i razumem se u mehaniku solidno. A citajuci ovu temu, kao i temu kolege Novola(kom svaka cast), ovi simptomi ne mora da budu vezani iskljucivo za karbove, iako je i meni na prvu bilo da je vezano za karburatore, vec moze da bude vezano i za struju i jos dosta stvari sto me je i dovelo da pitam ljude koji poznaju motor za savet. Tako da, ako ne mozes da pomognes savetom, nemoj da odmazes bespotrebnim pametovanjem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 19 minuta, montenegrovision365.com je napisao:

Hvala,sad sam kucao na net izgleda bas dobro sa sarom,reci mi kakva je sa potrosnjom posto Mitas E-08 se potrosi posle 5000km :(

Da ti pravo kažem, stavio sam ih pre 15 dana i krenuo na put iz Bg do Trebinja, pre toga nemam ni 500 km.

Mogu samo reći, lepo drže, nizbrdice kod Šavnika, vozio po makadamu i travi ( malo Negovuće,ali sam se plašio groma...)  unutrašnje su Metzeler, balansirane su ,i nigde sumnjivih situacija, a  premalo km da bih govorio o potrošnji guma.

Promenio član Nebojša S
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 13 minuta, Lazar93 je napisao:

Zato druze jer ne poznajem motor, trazim savet od ljudi koji poznaju motor. Imam Kawasaki Zephyr 550 koji sam ja poptuno sredjivao i ja licno sredio karbove, izvakumirao i motor sad radi kao sat tako da mi nije prvi put i razumem se u mehaniku solidno. A citajuci ovu temu, kao i temu kolege Novola(kom svaka cast), ovi simptomi ne mora da budu vezani iskljucivo za karbove, iako je i meni na prvu bilo da je vezano za karburatore, vec moze da bude vezano i za struju i jos dosta stvari sto me je i dovelo da pitam ljude koji poznaju motor za savet. Tako da, ako ne mozes da pomognes savetom, nemoj da odmazes bespotrebnim pametovanjem.

Ok, izvini, ja ne vidim kako bih ti odmogao komentarom. Nisam znao da si rastavljao karbove od Zephira, onda samo cepaj, ne pitaj nikog ništa..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 591 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Zato druze jer ne poznajem motor, trazim savet od ljudi koji poznaju motor. Imam Kawasaki Zephyr 550 koji sam ja poptuno sredjivao i ja licno sredio karbove, izvakumirao i motor sad radi kao sat tako da mi nije prvi put i razumem se u mehaniku solidno. A citajuci ovu temu, kao i temu kolege Novola(kom svaka cast), ovi simptomi ne mora da budu vezani iskljucivo za karbove, iako je i meni na prvu bilo da je vezano za karburatore, vec moze da bude vezano i za struju i jos dosta stvari sto me je i dovelo da pitam ljude koji poznaju motor za savet. Tako da, ako ne mozes da pomognes savetom, nemoj da odmazes bespotrebnim pametovanjem.
Svi motori koji imaju karburatore rade na istom principu i imaju slične delove koji slicno rade. Ako si uradio kawu uradices i yamu. Eto i od mene jedan bespotrebni komentar. Nadam se samo da ti nisam i ja odmogao.

Super Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

puce mi sajla kvacila :/ 
da li @Novola poznaje ovu ekipu?

ima li neko bolji predlog gde kupiti kompletnu sajlu sa buzirom?

 

sajla je naravno pukla kod onog 'valjka' kojim se kaci na rucicu, ne mogu da se setim razloga zasto (valjda najcesce) puca bas na tom mestu, nepodmazanost...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 hours ago, sasha. said:

da li @Novola poznaje ovu ekipu?

Ako misliš na firmu "Motomax", poznajem, korektan vlasnik, nećeš pogrešiti. Nisam konkretno ništa još kupovao kod njih (osim neke zaštitne gume za felnu, sitnica), ali znam ko jeste i uvek sve ok. Mislim, prodavnica ko prodavnica.

 

3 hours ago, Lazar93 said:

A citajuci ovu temu, kao i temu kolege Novola(kom svaka cast), ovi simptomi ne mora da budu vezani iskljucivo za karbove

Hvala ti na komentaru! U ovom tvom slučaju na videu meni baš deluje da je u pitanju karb, ako znaš šta radiš, rokaj, nije naučna fantastika. Ako nisi siguran, uvek je tu @bdada :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
Pre 11 sati, Novola je napisao:

Ako misliš na firmu "Motomax", poznajem, korektan vlasnik, nećeš pogrešiti. Nisam konkretno ništa još kupovao kod njih (osim neke zaštitne gume za felnu, sitnica), ali znam ko jeste i uvek sve ok. Mislim, prodavnica ko prodavnica.

 

Hvala ti na komentaru! U ovom tvom slučaju na videu meni baš deluje da je u pitanju karb, ako znaš šta radiš, rokaj, nije naučna fantastika. Ako nisi siguran, uvek je tu @bdada :)

Nema na cemu, procitao sam sve detaljno i zaista zasluzujes da u tom motoru uzivas dok god ti budes mogao da ga vozis, jer je to sad novi motor. :)

Elem, skinuo sve, i jedno pitanje a to je, kako skinuti svecice? Jel zaista mora da se skine komplet hladnjak i sve? Ili ja ne vidim neki drugi nacin, jednostavniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dva srafa koja drze hladnjak, pomjeris ga i odvrnes svecke

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
Upravo sada, Bigor je napisao:

Dva srafa koja drze hladnjak, pomjeris ga i odvrnes svecke

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Skontao odmah kako sam napisao komentar, ali zahvaljujem svakako. :)

Ovo je svecica od desnog cilindra, i def nije okej. Suva i zacadjenaIMG_20220619_130709.thumb.jpg.ac6b8c98cad1fccd051029d41d3a35d1.jpg

A ovo je od levog, kontam da je okej.

IMG_20220619_130656.thumb.jpg.98bb04298001ed6d4dfa046ee2850685.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Taj karb je debelo zaguzio, ne valja ni leva ni desna, prva prebogata a druga presiromašna smeša. To pucanje što čuješ pravi ta bela svećica.

Postoji mogućnost da je u pitanju i neki drugi kvar, struja, pumpa, bla bla, ali kreneš lepo od karbova i rešavaš jedno po jedno, temeljno i bez preskakanja.

Ovako bi, otprilike trebale da budu svećice, može i za nijansu tamnije malo.

IMG-1814e5c84d7370633ec42b1a97e5ba84-V.thumb.jpg.b683f6ff148e39535674163a3e63d686.jpg

 

Sa srećom i slobodno pitaj šta te muči, ima ovde dobrih ljudi koji su spremni da pomognu, pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4834 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Treba krenuti od rezervoara, pregledati u kakvom je stanju, posle solje karbova i nivelacija goriva, obzirom da je od jednom poceo lose raditi, nesto je upalo mozda u iglice plovka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere
pre 30 minuta, Novola je napisao:

Taj karb je debelo zaguzio, ne valja ni leva ni desna, prva prebogata a druga presiromašna smeša. To pucanje što čuješ pravi ta bela svećica.

Postoji mogućnost da je u pitanju i neki drugi kvar, struja, pumpa, bla bla, ali kreneš lepo od karbova i rešavaš jedno po jedno, temeljno i bez preskakanja.

Ovako bi, otprilike trebale da budu svećice, može i za nijansu tamnije malo.

IMG-1814e5c84d7370633ec42b1a97e5ba84-V.thumb.jpg.b683f6ff148e39535674163a3e63d686.jpg

 

Sa srećom i slobodno pitaj šta te muči, ima ovde dobrih ljudi koji su spremni da pomognu, pozdrav.

 

 

Vidim da cu ja tvojim stopama. Hahahahahhaha Salim se. :) Okej, zahvaljujem puno na savetu. Posto cu svakako rasklapati detaljno karbove, logicno mi je da nabavim komplet reparacione setove i to sve lepo zamenim. Moje pitanje je, gde nabaviti kvalitetan set, ako je moguce i oem, koji ukljucuje i tube i iglice i sve propratno? Izuzev dizni, njih cu kad rastavim da vidim jesu li odgovarajuce il' jok.

 

pre 14 minuta, bdada je napisao:

Treba krenuti od rezervoara, pregledati u kakvom je stanju, posle solje karbova i nivelacija goriva, obzirom da je od jednom poceo lose raditi, nesto je upalo mozda u iglice plovka.

Vec sam ga pregledao, cini mi se okej. Svakako cu ga sad isprati a u nekom narednom periodu i odneti kod coveka da mi ocisti elektolizom i zastiti epoxy-em, to sam imao u planu svakako. Zzahvaljuje svakako, ici cu tim redom kad ih rastavim. Samo danas necu sigurno stici, tako da ce sacekati neki drugi dan u skorije vreme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750

Meni je ispucavao kad dodajem gas a obrtaji bili jedva 1500-2000

problem je bio los kontakt na CDI

resio sam tako sto sam zsmenio sve buksne i zalemio zice. Ako Imas mogucnost samo isprobati drugi CDI (svecice zameni svakako)

ako se isto bude ponasao fokus na karburator

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Zephyr 550, Yamaha XTZ750 SuperTenere

Zavrnem gas lagano on ode u crveno al' zato kad pustim rafalna paljba otprilike. Probacu da istestiram ako ikako mogu i tu opciju. Zahvaljujem na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja