Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@ milosst: covek je iz makedonije

 

Samo ako je pre toga promenio emulzione tube.. a bogami i iglice.. jer se one posle 50-tak K km razloču iliti pojedu..tako da više srče goriva..

 

Može to da se podveže kao što Bokilić radi..ali bolje ispoštovati mašinu i staviti niklovane tube koje su u americi 17 dolara komad..

 

Po zameni toga i štelovanju svega OBAVEZNO isproveravati zazore ventila i naštelovati po potrebi.. e onda radi ko doxa :D

moj motor je trosio DVANAEST litara kad sam ga kupio, odvezao sam ga kod dobrog majstora koji je odradio saug i pranje, sada trosi 5.5 van i 6.5 po gradu (nije promenjeno mesto igala btw). jedna od mojih tuba je originalna mikunijeva i verujem da je tu od kad je motor izasao iz radnje, a druga je pravljena, to sto su razlicite mi je dokaz da je neko prckao tamo 'de ne treba (moj motor je takodje imao jos par budzevina tako da ne verujem da je bilo koji od prethodnih vlasnika bio toliko pedantan da je narucio originalne mikunijeve tube bez obzira na cenu, odn bol'o ga je q). igle mi imaju ostecenja dubine 1mm i sirine 4-5mm. tako da ja ne verujem u tu pricu o tubama i smanjenju potrosnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

poz ljudi ja sam milos iz po uzeo sam skoro st od komse ,stojala mu od 2007 u garazi,uradio sam servis,ono u fulu kupio i nov akumulator,ali motor se gusi u voznji preko 4500obrtaja,na leru nece da se zavrti vise od 6500,primetio sam curenje benzina na selnama izmedju karb. i stublina da li mislite da je to problem,i gde bi mogao da kupim taj deo >??????????1zdravo.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Evo opet ja ,bio sam kod majstora stelao karburatore danas probam motor i na maloj turazi kao se brlavi pa gusi malo a kad stisnes gas poleti.Majstor kaze toliko moze provozaj malo pa opet da pocem.Dali ima neko karburetore ispravne nastelane pa da dogovorimo i da ja kupim i namestim i vozim kao covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

meni se isto tako ponasao motor posle intervencije jednog majstora, mislim da je tako radio zato sto je sinhronizovao karburatore bez montiranog filtera za vazduh (filter za vazduh mora da bude montiran na karburatore za vreme sinhronizacije) odnosno verovatno ih je tako jos vise desinhronizovao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Ne znam sta je radio cetiri dana je motor bio tamo i danas kad ga uzmem pa isto.Kaze da je napasovao neke membrane za malu turazu i da treba po neko vreme ponovo da se steluje.A i svecice je menjao danas pregorele su valjda po meni od mnogo benzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Kolege zna li ko gde nabaviti vodilicu lanca za nase tenerife :) ovako nesto $(KGrHqN,!rcFG,78i1PVBRno4)PvGg~~60_57.JPG

 

 

Imam ja ovakav deo od Yamahe XT 600 2kf ako ti treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nikšić, Crna Gora
  • Motocikl: XTZ 750

Danas sam mijenjao ležaj lančanika.... ako kome treba, pošto nema na forumu, oznaka Koyo ležaja koji je original na STu je 63/22RS...takođe pasuje i Koyo 63/222RS.

 

Ukatalozima Fag i SKF oznaka ovog ležaja je isto 63/22

 

dimenzije 56X22X16

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hvala ti kolega, nekako sam uspio zalepiti ovaj moj slomljeni ali ako bude trebao znam onda gdje cu naci :) pozz

 

Kolege zna li ko gde nabaviti vodilicu lanca za nase tenerife :) ovako nesto $(KGrHqN,!rcFG,78i1PVBRno4)PvGg~~60_57.JPG

 

 

Imam ja ovakav deo od Yamahe XT 600 2kf ako ti treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Zdravo drugari,

koja je razlika za rad naših mašina izmedju svjećice NGK DPR7EA-9 I DRP8EA-9, ova prva sa sedmicom je toplija a ova druga hladnija.

Mora li isključivo DPR8EA-9 koja je kataloška za Yamahu ST ili može i DPR7EA-9 ?

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nemamo pojma.. ali zašto bi eksperimentisao? stavi ono što fabrika kaže i vozdra..

 

Jedino što ngk hoće i ume brzo da rikne od viška benzina..

 

Kada su me 2-3 izdale.. nabavio sam denso sveće i dobro rade..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

U mom gradu nema Denso svjećica...a nema ni ovih koje meni trebaju DPR8EA-9 ali sam ih naručio pa čekam da stignu.Pitam za ove DPR7EA-9 koje su bile u mom motoru i još uvijek su ) zanima me hoće li se išta poboljšati kada stavim ove originalne ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 341 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Ljudi kako se spusta motor na prednjim viljuskama? Ubacio sam pod oprugu 15mm i sad opruga amortizera radi bez problema ali je opet visok motor,tako da planiram jos da ga spustam na koskama. Prvi put sam stavio 15mm duze koske od originalnih,sad cu na tih 15 jos 20mm,nadam se da nije previse. To je ukupno 3.5cm vece od originalnih.

 

Sta ti napravi od tog motora?

Koliko si visok,pa da ga sad spustas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ljudi kako se spusta motor na prednjim viljuskama? Ubacio sam pod oprugu 15mm i sad opruga amortizera radi bez problema ali je opet visok motor,tako da planiram jos da ga spustam na koskama. Prvi put sam stavio 15mm duze koske od originalnih,sad cu na tih 15 jos 20mm,nadam se da nije previse. To je ukupno 3.5cm vece od originalnih.

 

Sta ti napravi od tog motora?

Koliko si visok,pa da ga sad spustas?

 

Ma zeznuo sam se, uopste ga nisam toliko spustio. Koske sam produzio 2.3cm od originalnih tj.motor sam spustio za 7 cm i sad komotno imam celo stopalo na zemlji.

 

To sam ja nesto racuno i merio boga pitaj kako1moto3.gif

 

Na prednjim viljuskama ga nisam ni spustao,nisam ni imao potrebe..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha super tenere 750

Evo da se javim samo. pozdrav svim tenerasima! Juce sam kupio Super tenere, i za taj motor sam se odlucio i iz razloga svega protitanog na ovom forumu...sve pohvale i svaka cast, nadam se da cemo se ubuduce druziti ovde, i naravno sto manje komentara o kvarovima itd jer ih ne zelim nikome kao ni sebi... Inace na sta prvo trebam obratiti paznju i sta proveriti na ovom motoru...motor je "90 god , nije vozen cele zime, presao 48.000, a od ulaganja do sada mi je bio samo akomulator jer je stari bio MRTAV? p.s. Jel postoji nacin da se spusti malo motor...nesto oko amortizera, i jel mogu to sam da uradim bez intervencije majstora obzirom da sam visok samo 176 cm, pa jedva da nogama dotacem zemlju kad sam na njemu? Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Druže, dobrodošao međ teneraše..

 

Za početak odi u predstavljanja te se predstavi kako pravila nalažu..

ne moraš da se izuvaš ako ti smrde noge :jee:

 

A drugo.. svake 2-3 strane dođe novi čovek i postavlja ista pitanja..

 

Kupio si novi motor.. zaslužuje odvojenog vremena da se pročita cela tema..

 

Svi odgovori i pitanja su već napisana više puta..

 

Kad bi se sve to skupilo bilo bi malo stranica..

 

Posle čitanja ako nešto nije jasno pitaj :moto3:

 

p.s. eventualno bi Popsy pošto je dokon :zvizduk: mogao da napravi jedan kraći manual za početnike.. našta obratiti pažnju pri kupovini.. dečije stenerine bolesti i uputstvo za održavanje.. (jedno od zlatnih pravila " ako nešto radi..ne diraj" )

 

Ako bi to bucko lomić hteo da odradi moglo bi se uturiti na prvu stranu teme.. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha super tenere 750

hvala na dobrodoslici... slabo se snalazim oko tih "Sitnih stelki" oko podesavanja profila. drugo-citao sam od prve do neke 70. strane, a ostatak cu kada imam malo vise vremena, pa sam hteo da skratim pricu, dobro bi mi doslo kada bih znao na kojoj su stranicu odgovori na moja pitanja, ali nema veze...proctitacu. :grr:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

pre nego što sam se definitivno odlučio da prodam moj prethodni motor pročitao sam kompletan topik. i malo je falilo da uzmem ST ali mi je uletela jedna baš-baš dobra kombinacija. pošto si je već uzeo bilo bi dobro da i ti pročešljaš os početka do kraja :)

 

i dobrodošao i suparnički tabor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Evo ja da prenesem moje utiske nakon ugradnje seta za smanjenje potrosnje goriva. Za vikend sam isao do Ulcinja i presao oko 900-1000km, islo je nas 10 pa je voznja po kisi bila od 70 do 130 km/h da kazemo u proseku oko 100 km/h. Potrosnja mi je bila 4,5l na 100km :moto3:

Snaga je dosta smanjena, do 120km/h nije drasticna ali preko toga je dosta ustrojena, mislim da ne moze da predje 150km/h. Stavio sam igle na pola i sada sam mislio da ih malo dignem i ako budem mogao da namestim potrosnju na nekih realnih 5-5,5l na 100km. Ako nekoga bilo sta interesuje ja cu rado da odgovorim, sve sam sam radio sem sinhronizacije karburatora.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja