Jump to content

Moto Zajednica

TDM 900 ili CBF1000-sta odabrati

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Vec izvesno vreme planiram da promenim moj motor, ne zato sto je los, nego bi kupio nesto mladje. Trenutno vozim TDM 850 3vd, 95 godiste, dobro me sluzi i vrlo sam zadovoljan njime.Imam ono sto volim kod njega , a to su snaga -kad treba, solidna putna brzina, udoban na duzim putovanjima i za dvoje....i solidan za grad, sto mi je takodje vazno. Prosle godine sam s njim napravio turu Pancevo-Plitvice-Umag-Keln-Prag-Pancevo (poslednja deonica Prag - PA u cugu skoro 1000 km) i nije ni stucno, sve ukupno preko 4000 + km.

 

qcFNj_18052009088.jpg

 

Ovo je slika iz Praga  pred polazak za Pancevo. Vise slika ce biti u putopisima.

 

E, sad,.... sta kupiti da zadovoljava te kriterijume!

Moje dvoumljenje je , kao sto se iz naslova vidi TDM 900 ili CBF1000. Procitao sam manje vise sve postove vezane za ova dva motora, ali ja nemogu da se odlucim, iz vise razloga. Prvo, nisam vozio ni jedan od ta dva, tako da ne mogu da uporedim, drugo, neznam razliku u voznji 2 i 4 cilindra, mislim na potezanje, obrtaje, potrosnju itd...

 

Sto se tice TDM-a 900, cuo sam dosta prica kako je brzi  i jaci, naravno , od 850, ali da se bolje vozi ovaj manji, navodno je 900 blizi R-u, tako da bi voleo da cujem misljenja ljudi koji su imali oba.

CBF 1000 mi se mnogo svidja, mada kao sto rekoh, nisam ga probao, ali iz raznih postova, tekstova i testova s neta, mislim da zadovoljava.Naravno da mi trebaju i konkretna misljenja vlasnika tog motora. Tu me interesuje sve, pocev od kocnica (kod TDM-a znam da su odlicne), voznosti, odrzavanja, pouzdanosti i potrosnje (na otvorenom i u gradu).

 

Samo da napomenem da sam covek u "godinama" (uskoro 40),  pa me limiti brzine i obaranja ne interesuju.Inace sam visok 185 i 100+kg.

 

Svaki konkretan komentar o ova dva motora je dobrodosao i poredjenje (koliko je to moguce) sa mojim TDM-om 850. 

Samo da napomenem da bi prvo morao moj motor da prodam, da dodam nesto novca i kupim nesto u vrednosti od 5-5500 evrova.

 

Znaci, prvo da odlucim sta cu, pa onda kako cu!

 

 

                                                                                          Unapred hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Prodaj tvog TDM-a, daj za učešće i podigni kredit te kupi oba. Da te ne boli glava. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Alat?....za TDM?....sta ce mi to  ;D  A, da , jedino punjac za akumulator zbog njegove zaj...ne pozicije. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

    Ne verujem da postoji ijedan član foruma koji je vozio/posedovao oba modela. Ako ti vibracije na TDM-u ne smetaju, drš' se TDM-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Mislio sam na ljude koji su vozili 850, a sada voze 900. Razlika me interesuje. Sigurno ima ljudi koji su imali oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Znam nekoliko ljudi koji voze 850 i pošto su probali 900.  Ništa drugo ih ne interesuje nego samo to.Utisci kažu mnogo elastičniji zbog ubrizgavanja, ima više snage ciklistika isto dobra,potrošnja manja.....

Mada bi ti ja preporučoi da razmotriš još par modela .Varadera i Stroma. Oni su u toj klasi i svi su dobri samo treba da izabereš šte ti se sviđa jer su svi podjednako dobri.

Inače moja preporuka ti je novi TDM odeš lepo u Yamahu dobar dan dobar dan ja vama dam ovog TDM ,a vi meni novog i ja razliku doplatim dal na kredit ili keš zavisi kako stojiš.Iskreno mislim da nov nije preskup u odnosu na polovnog pa se isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Znam nekoliko ljudi koji voze 850 i pošto su probali 900.  Ništa drugo ih ne interesuje nego samo to.Utisci kažu mnogo elastičniji zbog ubrizgavanja, ima više snage ciklistika isto dobra,potrošnja manja.....

Mada bi ti ja preporučoi da razmotriš još par modela .Varadera i Stroma. Oni su u toj klasi i svi su dobri samo treba da izabereš šte ti se sviđa jer su svi podjednako dobri.

Inače moja preporuka ti je novi TDM odeš lepo u Yamahu dobar dan dobar dan ja vama dam ovog TDM ,a vi meni novog i ja razliku doplatim dal na kredit ili keš zavisi kako stojiš.Iskreno mislim da nov nije preskup u odnosu na polovnog pa se isplati.

 

 

Što se tiče Varadera i Stroma, mislim da su oba malo kabasta za grad, pogotovo Varadero, dok mi je Strom malo problematičan što se tiče kočnica. Mislim da Tdm ima mnooogo bolje kočnice, a i lakše se vozi po gradu ( a, to mi je takođe jako važno).

 

E, sad ono za Yamahu, neznam da li oni uzimaju, tj, rade staro za novo. Ako to može.....vredi razmisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Proveri, cini mi se da je cena nove Yamahe TDM 900, trenutno oko 8.500eur, sto je prilicno povoljno. Ako si vec planirao 5-5.500 evropskih, malo ti fali, da kupis makinu sa 0 km i u boji koja se tebi sviđa.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Ta na popustu je jedna  jedina i to crvena... mislim da je cak 2008 godiste.

 

Nov je oko 9500. Jbga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kakva slatka dilema..

Ja sam vozio TDM 850 '97. nekoliko sezona, naputovao se i sluzio me odlicno. Kad sam ga menjao, dilema je bila TDM 900 ili Strom 1000, tada CBF 1000 se tek pojavio pa nije bio u opticaju, ali bi sada svakako bio. Odabrao sam Stroma 1000, cisto da promenim i za sada me sluzi odlicno, ali nije za grad kao sto ti rece i mislim da ako vozis po gradu realno ispada.

Ja bi mozda pre izabrao TDM 900...CBF je dosta redak i kod nas i preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

HMMM Crveni TDM pa jos stoji od 2008. to bi moglo da se dogovori sigurno samo treba biti cigan sto nije sramota.I prodaja novih ide kao i polovnih tako da se svasta moze dogovoriti.A sto se tice cene tvog u otkupu da je mala kayu samo oni koji nisu probali da prodaju TDMa za kes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Alo, narode ...ima li neko da je vozio ili da vozi CBF1000.... da cujem i tu stranu medalje ;)

 

Znam da nije iz prve ruke, ali jedan moj dobar drugar koji ima servis za motore vozio je jednu i po njemu je motor koji se odlicno ponasa u svim uslovima. Jedino sto joj se zamera je skromno sediste i nedostatak identiteta. Inace, vozio je mnostvo motora, a u svom vlasnistvu ih ima nekoliko, tako da nije prica bez osnova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nadam se da mi neces zameriti sto se javljam i pored toga sto nisam vozio ni jedan od ovih motora. Ipak, na oba sam imao prilike da sedim i da se vrpoljim pa mogu da prenesem utiske sto se tice udobnosti i polozaja sedenja nekoga ko ima 192cm visine. TDM je ispod mene izgledao prilicno malo, a ni ja se na njemu nisam bas udobno osecao. Sa CBF1000 sam se duze bavio u CentruS, gde je sada na nekom monstruoznom snizenju i prodaje se za 9500e. Za mene puno bolji osecaj, i bolji odnos upravljac-sediste-fuzasteri, vrlo slican osecaj onome na Africi. Prvi put sam seo na japanski cetvorocilindras a da mi je bilo udobno. Ne znam koliko si visok, ali ako si preko 185cm, osecas se bolje na CBF.

 

16PkE_cbf10001793067.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Sto se tice mojih gabarita, visok sam 185 i tezak oko 100-tke.

 

E, sad malo mi je nelogicno da je polozaj sedenja,tj. nogu bolji kod CBF, obzirom da u specifikacijama pise da je visina sedista kod CBF 795mm, dok je kod TDM 825, mada to ne mora da znaci.

 

Ono sto sigurno znam je da na mom TDM-u neznam sta je umor na duzim relacijama.

 

I dalje me interesuje razlika u agregatima sto se tice potezanja, mislim na dva i cetiri cilindra.

 

Mislim, sta imam sa dva, a sta sa cetiri cilindra, dobre i lose strane. Sa dva manje-vise znam, ali cetiri cilindra kojima je spusten obrtni momenat na nizim obrtajima, to neznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300
CBF 1000 mi se mnogo svidja, mada kao sto rekoh, nisam ga probao, ali iz raznih postova, tekstova i testova s neta, mislim da zadovoljava.Naravno da mi trebaju i konkretna misljenja vlasnika tog motora. Tu me interesuje sve, pocev od kocnica (kod TDM-a znam da su odlicne), voznosti, odrzavanja, pouzdanosti i potrosnje (na otvorenom i u gradu).

 

Mislim da ću ti u mnogome pomoći ako te pozovem da probaš naš CBF 1000 ABS. Provozaj ga jedan krug i sve će ti biti jasno  ;) www.ryumotors.rs

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Sto se tice mojih gabarita, visok sam 185 i tezak oko 100-tke.

 

E, sad malo mi je nelogicno da je polozaj sedenja,tj. nogu bolji kod CBF, obzirom da u specifikacijama pise da je visina sedista kod CBF 795mm, dok je kod TDM 825, mada to ne mora da znaci.

 

Ono sto sigurno znam je da na mom TDM-u neznam sta je umor na duzim relacijama.

 

I dalje me interesuje razlika u agregatima sto se tice potezanja, mislim na dva i cetiri cilindra.

 

Mislim, sta imam sa dva, a sta sa cetiri cilindra, dobre i lose strane. Sa dva manje-vise znam, ali cetiri cilindra kojima je spusten obrtni momenat na nizim obrtajima, to neznam.

Oba motora su odlicna.

Sta god da se odlucis, sanse da si pogresio su minimalne. Ja licno sam kupio TDM 900, ali naletio mi nov motor, relativno povoljno, i odusevljen sam, ali m islim da sam naletio na tako nov CBF 100, takodje bih bio odusevljen. Sve je stvar ukusa.

Jedino sto treba da ti bude vazno je, pod uslovom da ne kupujes nov motor iz nprodavnice, je, koji je u boljem stanju. Bolje dobar CBF nego TDM krsina i obratno.

Znaci, koji je bolji vise potpada pod stvar ukusa, samo gledaj, koji god da uzmes da bude u mnogo dobrom stanju.

I slobodno, kad naletis na nesto sto ti se svidi, napisi nam ovde, mozda neko nesto zna o tom motoru, mozda pomogne.

Pamet u glavu i

                        SRETNA kupovina !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

Hajde da malo osvezimo temu.... ;)

 

Obzirom da sam prodao mog TDMa, sad sam u nezavidnoj situaciji, jer sam bez motora...,a, motor mi treba prvenstveno zbog posla, a narocito zarad uzivanja.

 

E, sad...trazim po oglasima motor, ali ga nesto slabo nalazim....

 

Voljan sam da dam negde oko 6-7000 eura za dobrog TDMa ili CBFa...znaci od 2006. pa na dalje...

 

Nisam bio te srece do sada da naletim na nesto kao sto je Jasminko kupio, tako da se razmisljam i o uvozu...

 

Ljudi pomagajte...svaki savet je dobrodosao...

 

 

 

CBF 1000 mi se mnogo svidja, mada kao sto rekoh, nisam ga probao, ali iz raznih postova, tekstova i testova s neta, mislim da zadovoljava.Naravno da mi trebaju i konkretna misljenja vlasnika tog motora. Tu me interesuje sve, pocev od kocnica (kod TDM-a znam da su odlicne), voznosti, odrzavanja, pouzdanosti i potrosnje (na otvorenom i u gradu).

 

Mislim da ću ti u mnogome pomoći ako te pozovem da probaš naš CBF 1000 ABS. Provozaj ga jedan krug i sve će ti biti jasno  ;) www.ryumotors.rs

 

 

 

Vlado, vazi li jos tvoj poziv...mislim, dali je CBF prodat?

 

 

Video sam neke motore iz Slovenije....kakva je situacija sa uvozom?

 

Ma, imam milion pitanja....ludilo :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja