Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za Flip kacigu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto ne kupih jesenas očekujući povoljniji zimski izbor,moram sada na vreme da obezbedim glavu i za mene i suprugu. Razmatrao sam opciju VCan kaciga al nisu davali popust a i na pitanje jel imaju rezervni vizir, obećaše da mi se jave i ništa, tako da su ispali iz izbora.

 

Pojavio se Duchinni D619 sa integrisanim sunčanim i rezervnim vizirom, jednobojna kaciga. Imali ko iskustva sa njima.Definitivno flip tako da nemojte da me ubeđujete u integral, vožnja grad, Ada Cignlija na skuteru do 100 na sat.Pošto moram dve da kupim, cena igra jako bitnu ulogu.Cena je sa popustom oko 140 €.

 

Da li je neko počeo ponovo da uvozi Marušin koje mi se sviđa al sam bio zakasnio na rasprodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pogledaj u Luisu, ima dosta sniženja a sad će i Sajam gde su obećali popuste ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih te ipak ubedio da kupis integralnu. Koliko sam ja video za te pare nema dobre flip up, sve su mi klimave nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, sajam ću da pregledam svakako i za Dučini je popust 10%.Ima dabl ring i podbradak, rezervni spoljni vizir i može se nabaviti sunčani, skida se postava, priprema za blu tuth, atest.

 

Zašto flip, zato što mi je glavna relacija Ada Ciganlija i grad pa se pri sporoj vožnji može voziti sa podignutom prednjicom i laditi na semaforima. Znam i ja da je slabija od integrala, al za ovo lagano voženje, mahom osamdesetak na sat, mislim da je dovoljno bezbedna, mada đavo nikad ne spava.U svakom slučaju je bolja od džetovke kakvu sam vozao i koje su omiljene naročito kod skuteraša. Naravno da ću da obratim pažnju na čvrstoću šarki.Tu sam video da ima baš mekanih a bogami i dosta tvrdih makaza.

 

Ovaj Dućini ima pristojnu cenu i sve što treba pa bih voleo da neko iznese mišljenje o starom modeli koji nije imao sunčani vizir.

 

Probao sam i Streetfighter iz Luisa, zadovoljava al čovek imao samo jedan broj pa nisam mogao da baš budem siguran da mi je po meri.Neću kupiti kacigu bez probe nikako.Ako neko od trgovaca ima par brojeva nekog modela iz Luisa, nek se javi da probam.Pošto moram i za suprugu da pazarim, tek tu moram da budem nežan, a ja sam davno već oguglao na žuljanje kacige.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Cao druze...

 

Ne znam da li si video LS2 i Caberg... tu je sa cenom... evo sta sam ja napisao pre neki dan... ali niko me ne sljivi ni 5% ( salim se.. verovatno ljudi nisu upoznati sa LS2... mada cudi me za caberg... )

 

poz Ranko

 

 

Cao,

listam ceo forum i nikako da nadjem nesto o LS2 Delta ... generalno je izbor spao na ove dve ...

 

http://bikershop.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=721&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

http://www.motooprema.eu/proizvodi/kacige/flip-up/caberg/konda

 

slicne su ( caberg ima bluetooth koji mi btw ni ne treba ) a cena je 40ak manja kod LS2... znam... ne treba gledati pare za bezbednost ali secam se proslo leto pola ljudi nije ni nosilo kacige ( ne odobravam )... a ja ne zelim n i da pogledam motor bez iste...

 

e sad... nekako mi je ova Delta lepsa... pojma ne znam...

 

a da napomenem... ovo mi je prva kaciga  guster 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlično, preskočio sam Caberg jer sam ga umemoriso kao skupu varijantu a pre neki dan im prođoh pored radnje.Malo je težak, 1.700.Za Dućin ne znam težinu, sutra zovem.Marušin je bio lagan al ga definitivno niko ne uvozi.A ne mogu da otvorim Motoopremu a na kacige nudi samo jednu džetovku.Ajd proveri link.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Konda izgleda ljudski.Ne vidim kakvo je kopčanje al se definitivno pokazalo da je dabl ring najbezbednije i kad se navikne, najjednostavnije zakopčavanje, uostalom na trkaćim kacigama je tako. Ne znam da li daju popust sajmski, videćemo.Kod svih kaciga je jako bitan gornji dihtung vizira i školjke, da ne prokišnjava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da, Šubert, al pošto je, dve kacige ko skuter.Ne pije vodu za sad, pogotovu što osim skutera i dobre volje nemam ništa, vozio tuđu kacigu a supruga kinesku nošu.Treba nam celokupna oprema pa moramo baš skromno da počnemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Odlično, preskočio sam Caberg jer sam ga umemoriso kao skupu varijantu a pre neki dan im prođoh pored radnje.Malo je težak, 1.700.Za Dućin ne znam težinu, sutra zovem.Marušin je bio lagan al ga definitivno niko ne uvozi.A ne mogu da otvorim Motoopremu a na kacige nudi samo jednu džetovku.Ajd proveri link.

 

sljaka proverio...

 

konda je ustvari drugo ime za rhyno... e sad... svi hvale rhyno kao najbolju kacigu do 80kmh... a posle toga pljuju kao najvece s*****... e sad sumnjam da ces ti da ides na trke ( kao ni ja ) tako da mi verovatno to duvanje, otpor,cukanje, fijukanje vetra nece smetati ( doduse sve ovo je za rhyno... mozda su nesto i poboljsali... )

 

znam da je LS2 za 40 jura jeftinija... a koliko losija ili bolja pojma nemam... KDM ili kako se vec zovu ( kod vera ) ne rade ama nikad... mislim subota u 12 h zatvoreno... ko ce ga znati... mozda sajam... ali ova LS2 mi je samo tako lepsa od caberga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Otvaram ja Caberg al na Bajker šopu je samo džetovka.Jel ima link za LS 2 i o kom se prodavcu radi, da nije www.millennium-motor.com .

 

Ma kakve trke, solo i sa vetrobranom, ne može da zviždi kaciga, mada to jeste anomlija flipa.Za velike brzine jeste integralna al meni treba pre svega komfor sa pristojnim nivoom bezbednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

Ja imam Vcan i relativno sam zadovoljan,nema rezervne vizire-to im zameram ali dok se ovaj sj**e valjda ću naći neko rešenje i za to  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Sad vidim, LS2 je džetovka.Ipak bi flip.

 

http://www.ipone.rs/kacige

 

e..... LS2 Delta ti je flip kaciga... to je ova sa 7om... crna je prelepa... ali... kao sto vidis niko nista o njoj... mrka kapa... mada na sajmu lepo u ruke obe kacige, zanemaris sta ti kazu prodavci nego sam lepo... bar da znas da te niko nije zahe** nego sam sebe :)

 

ja cu caberg verovatno... jedino ako na sajmu ne naletim na nesto bolje... doduse moram da nosim i lap top kad vidim neku levu marku da je ucukam u gjugjl :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Preporučujem integralku, ali si ti skroz ubedljiv sa svojim argumentima i onaj koji treba da kupi flipap. Samo ću ti reći da ti brzine i nisu male. Ja imam Kabergovu flip-ap kacigu, sin  džet Šuberta sa zaštićenom bradom, ali ti kažem da kada budeš namak'o lovu uzmeš fulfejs i batališ improvizaciju, ona je uz 2Dring jedina prava stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zaista je glavni razlog odabira flipa komfor. Ja sam splavar i svakodnevno idem na Adu gde se izuzetno sporo krećem a imam i deo sa makadamom pa je po  letnjim vrućinama baš zgodno da se otvori kaciga. Onda uvek sretnem nekog uz put sa kim se valja pozdraviti,popričati.

 

Hvala za komentar za VCAN. Ih koliko mi puta pala kaciga, ajd, nisam vodio računa jer je već bila pogrebana, al dešava se, pa ako nema mogućnosti nabavke rezervnog vizira, ne treba nam takva kaciga.

 

LS2 sam probao jesenas u navedenoj prodavnici.Nešto je lakša od Caberga, 1.550 +/- 50 grama. Bila je cena malo višlja nego što sam očekivao od anonimusa.Mislim da je španska il tako nekako. Bilo mi sumnjivo jer je imala nalepnicu na spoljnoj strani, ne mogu da se setim dal je bila prelakirana. Unutra sigurno nije imala etiketu sa sertifikovanim standardom. I delovala mi je sasvim uobičajeno.

 

Na žalost nema Marušina više. Probao sam ga i kaciga mi je delovala veoma solidno. Recimo, VCAN sam gledao u jednoj radnji, otpade odmah dugme za ventilaciju. U Novom Sadu u marketu, skroz mekane makaze a u matičnoj prodavnici u Beogradu su baš makaze bile izuzetno čvrste.Doduše, nije bio baš isti model al ne bi smela da postoji takva razlika.

 

Pogledaćemo na sajmu sad. Mislim da Caberg i Dućini ulaze u izbor. Najbolje je da se proba jer postoji valjda 5 oblika glava i nema unisex kalupa.Subjektivni komfor je najpresudniji, a boja,lepota ne.Ja inače hoću klot jednobojnu, belu prvenstveno.Lako ću da joj dodam nalepnicu i povećam uočljivost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

ko izda pi*** :)

 

kupio na sajmu ... Nolan :) N90spec za 170 jura... vidim u louisu... sa teskim popustima 240 jura...

 

idi do hale 3A... imas Airoh sa popustom za 106 ili 116 eura... bar je toliko meni davao... ali ja pajser kupih nolan... a mogao sam i jaknu da pazarim kod ovih iz nolana... AXO jasa enduro za 7000 ... biju ko nece... doduse kune se lik da je to profi jakna a ja se pravim blentav... ne cini mi se bas profi... vise onako... lepa i pristupacna... ali tesna :)

 

ej... sad se setihg... kod ovih iz nolana ( SYM motori ) ima proslogodisnji nolan ili ona njihova cheap marka na G sto je od istog materijala bla bla... 4000 flip up... doduse mat... aj pa srecno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma idem sutra svakako. Nolanov Grex nije imao sunčani vizir, inače je kaciga u redu, mada se ižališe ljudi na Nolana 103 samo tako. I Airoh dolazi u izbor svakako, njega baš nisam gledao u živo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

trla baba lan da joj prodje dan , ja da ti kazem... to sto se zale zale se sto su pukli tolke pare... na kraju... kvalitet kacige se meri samo pri padu... pu pu :)

 

pogledaj Airoh... nema jeftinije na celom sajmu trust me juce sam gledao ( ne racunajuci tu Nolan ili Grex proslogodisnju na SYM standu ) ej... bio je i Grex za male pare nov model... isto 100 eura...

 

ali sto je bila Nolan... dal 43 ili tako nesto... ona sto je i Flip i sto je Jet... bela izgleda kao san... mislim da je oko 120-140 eura... znaci ... nisam video lepsu kacigu... ali... ono skidanje me nervira... plasim se da ne izgubim to...

 

Pazi ovako ... odes pravac u 3A... pa skroz na kraj... e idu ti 3 za redom... Held ( 130 eur ), Airoh ( 100-110 ), onaj Darushin ili kako vec ( novosadjani ) 13000... pa tek onda sym... ali sve obidji... ostalo... mucho expensivo... i vrlo bitno... pricaj sa prodavcima... jer su sve cene bez popusta a popust kako im se svidis... i cenkaj se... gledas nolan kazes video Schubert za 50 jura dole 2 standa nize i cenkas se :)

 

aj srecno( pls pogledaj sta ima u onoj hali 14... tj u onim ostalim... ja pogledao samo 3 i 3A i nista vise... a treba mi i ulje i filteri i svasta... )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala na dobrim savetima i instrukcijama. Našo žrtvu da ide samnom sutra na sajam. Ono za Nolan, žalili se ljudi da se grebe vizir pri otvaranju i blabla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ko izda pi*** :)

 

kupio na sajmu ... Nolan :) N90spec za 170 jura... vidim u louisu... sa teskim popustima 240 jura...

 

 

 

U čemu je štos, jesi baš platio 170 €.Meni tražili danas 21.200, za 2 40.000. Daj molim te instrukcije kako da skinem cenu.

 

Inače smo prevrnuli supruga i ja sve, Grex nam ne pašu kalupi, udaramo bradom, Held pritiska obraze i uši, Caberg nema izbor veličina kao ni Arai i Airoh,Duchini koji je malo i teži, Škorpion isto i malo skupo, 27.000, itd.Usredsredili smo se na Nolana N 90, pašu kalupi i meni i supruzi, doduše njoj veći broj.Kaciga ima dobar dihtung na viziru za razliku od nekih drugih, znači neće zakišnjavati unutra.Ima zabravljivač flipa i sunčanog vizira u otvorenom položaju što ostale nemaju.Vidno polje je široko al možda malkice nisko što i nije loše jer se bolje fokusira slika, ko kod trkaćih auta gde je vetrobran spušten crnom folijom.Jedina mana je malo žuljkanje kopče kad se jače pritegne.Da, ima skidljiv podbradak.Jedino fali anti fog usmerivač al ima da se kupi kod Loisa.Ranko, molim savet,Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

heheh... kazem ti ja ko izda :)

 

znaci ista prica kao i kod mene... grex brada, caberg ovi iz guevare ili kako god nisu ni poneli ( malo mi to neozbiljno iako ih svi hvale... sto je najgore prodali bi 3 kacige 100 % ... ali... 100% znamo da su svi srbi :) ) airoh samo jedan model ... i tako dalje bas kao sto si rekao...

 

nolan... nije problem kod kopce... tako je i meni bilo ali kada sam dosao kuci produzio sam malo kopcu jer se ona nalazi na onom kaisu... i posle toga je tako udobna... strasno... btw... kaciga je nakon nekoliko nosenja po kuci sve udobnija i udobnija...

 

kako da oboris cenu... hm... pa pazi ovako.. odes tamo na stand i smoris najmanje 1 do 2 h oko kacige... a sve vreme pricas kako vidis da je kvalitet ali... airoh je 120 eura... pa mu kazes napravi mi cenu... zovi gazdu uzimam 2... pa se opet lomis pa odlazis pa trazis nesto drugo pa se vratis... cenkanje ti je teze nego kopanje :) ali nekom uspeva... i mozda ja i nisam toliko oborio cenu... mozda je bila 220-230... ali znam da sam je platio 170 :) ( BTW sto si tek jakne kod njega imao ... full :) aj i pricaj kako je bilo... ako ne... uzimaj aeroh super je to kaciga... na kraju... kako si vozio zenu a i sebe do sada? a tek drugi... pa ove godine ce tek da se otkriju kacige :)  aj poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vozio prošle godine ja sa tuđom džetovkom divljakom a supruga sa kineskom nošm od 500 dindži.

 

Hvala na instrukcijama, znači delovo sam previše zainteresovan, klasika.To me nervira kod trgovaca.Nisam uzeo novog Sym-a kod njih jesenas jer su preterali sa cenom a dobili su zaostalu količinu ispod cene motora jer je predhodni zastupnik izašao iz posla.Sad opet isto, misle da su svi ovce. Sutra ću da im se nakačim i biću drzak jer ovo je direktna ..., umesto da pomogne i spusti cenu za 2 komada, tim pre jer smo rekli da smo početnici, i da nas tako baš veže za sebe kao kupce za svu ostalu opremu jer nemamo ništa.Još mi večeras javio da nema metalik sivu boju. A, sutra ću da ga iscepidlačim oko garancije,sertifikata, zvaničnog atesta što traži naša država, dekleracijom, servisom itd.Za 2 komada bi trebao da da bar po 16o.

 

Pito ja za Caberg Konda,interesovo bi me isto, kaže nisu doneli, a nov model i stoji im na sajtu, kao nisu doneli, a Ryna imaju samo jedan dizajn, pa šta će na sajmu koji vrag, da daju vizit karte pa posle dizanjem cena da otplaćuju zakupninu. Isto u septembru nisu imali nikakav izbor.Razumem ja da nije moguće da se napuni puno robe,košta, al onda nek daju neku pogodnost za čekanje. Tako za Duchini, nema broj, biće za 3 nedelje, reko nema problem, da al neće biti popusta,važi, neće ni  biti kupac, tuđom omaškom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Smarao i izboksovao Nolan N90 Klasik, čisto belu, 2 kom za 380. Probao Airoh Miro XR kolor, dve za 320 al mi se nisu svidele na oko iako su lakše od Nolana.Gledao Šark flip, 270 i Škorpion 3 u 1 Air isto za po 270 za komad.Nisam hteo toliko da platim za dve kacige a i nisam za novotarije, flip se zabaci skroz pozadi i dobije se džetovka. Dobra je fora sa pumpanjem vazduha u obraze i vrat što znači da može idealno da pasuje.

Hteo sam jednobojnu kacigu i lomio se dal bele dal sive ko motor i nestadoše brojevi. Iznenada jutros nađoše u magacinu dve bele i ja odmah trk:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=50307.0

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

Cao druze...

 

Ne znam da li si video LS2 i Caberg... tu je sa cenom... evo sta sam ja napisao pre neki dan... ali niko me ne sljivi ni 5% ( salim se.. verovatno ljudi nisu upoznati sa LS2... mada cudi me za caberg... )

 

poz Ranko

 

 

Cao,

listam ceo forum i nikako da nadjem nesto o LS2 Delta ... generalno je izbor spao na ove dve ...

 

http://bikershop.rs/...uemart&Itemid=1

 

http://www.motooprem...up/caberg/konda

 

slicne su ( caberg ima bluetooth koji mi btw ni ne treba ) a cena je 40ak manja kod LS2... znam... ne treba gledati pare za bezbednost ali secam se proslo leto pola ljudi nije ni nosilo kacige ( ne odobravam )... a ja ne zelim n i da pogledam motor bez iste...

 

e sad... nekako mi je ova Delta lepsa... pojma ne znam...

 

a da napomenem... ovo mi je prva kaciga guster

 

 

 

pozz ljudi...

nisam hteo da komntarisem za LS2....evo u antaliji....i bas danas sam gledao kacige za mene i zenu.....ponuda je odlicna imaju sve i svasta...probao sam ls2 flip-up...mat crna...odlicno lezi...radi kao zmaj...e sad nije mi dao da je probam na motoru....tako da ne znam sta da kazem osim da je za taj kes....100e....sasvim solidna kaciga...kineske proizvodnje.....4 crush test....funkcionise kao zmaj....nista losij od airoh-a koji je skuplji od nje pa jedno 50e...cene su u lirama pa dok mi sracuna smorim se ko lav....

probao sam i shubert,caberg,nolan ....al to je vec druga prica....odlicne su al su preko 300e....dao mi je brdo modela...tako da sam pola vec zaboravio...sve u svemu....za taj kes odlicna kaciga...lep dizajn...sve funkcionise bez greske....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja