Jump to content

Moto Zajednica

Sta uzeti do 2000-2500e u klasi do 500cc

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

za te pare bilo vec dva puta K1 na forumu , mislim da je to najbolje shto moze za te pare 600ccm a ide preko 200ako je bitno , al mislim da je ipak najbitnije kako lezi na putu , plus imash zashtitu od vetra shto na ovim drugim nema , a i ribe  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Gile,nebitno,necu vise da ucestvujem u offovanju teme coveku koji je samo hteo da sazna sta mu je isplativije da vozi,ali zar je bitan odgovor kad te neko pita sta vozis?Najbitinije je da se tebi motor svidja,da imas minimalnih problema i da si ti zadovoljan sa njim,a sta ce ko da kaze ako mu kazes vozim tipa tomosa-bez uvrede momcima koji ih voze,bas te zabole...I nisam razumeo onaj odgovor tipa vozim apriliu..to nesto lose?polako,imas vremena....

 

bas tako i isplativost i posle par godina laksa prodaja je jako bitna stavka. sta ako posle mesec dana vidim da to nije za mene ? ? ?

 

iskreno ja kad sam bmw video zaigralo mi srce tako tek posle bandita i horneta, kel sam gledao sedeo i nekako ko simpaticna devojka kad prodje ono znas bez emocija neznam kako da objasnim.

 

AT je ogromna al bas znam da je extra bajk al ne nesto lep opet kazem meni. ST nije los al vise kostaju od bmw a koji su dobri i odrzavani. TA je u ceni za bmw to jeste i od honda on mi lepsi od at

 

 

sta mi jedan lik ponudio sv 650 za samo 1600e nisam vise pametan. on nebi trebao da bude mali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

ajd sad malo pojasnjenja

ako ukucas u pretragu slicne reci kao ti sto si nazvao temu videces brdo tema sa istim pitanjem

pretpostavio po tvojim gabaritima da ti nece pasovati neki nejked do 500ccm zato sam i rekao da te neko slika da vidis kako izgledas, vozio sam CB500 jedno vreme i znam kako sam ja smesno izgledao a imam mnogo manje kg nego ti

sto se tice endura, ako ti treba za grad mozes slobodno gledati i motore sa jednim cilindrom ali moja preporuka je nesto sa 2 tipa TA

posto za 2500 moze da se nadje dobar TA i to neki noviji tipa 95, 96

 

sto se tice BMW-a, to je dobar motor stim sto i on ima neke mane koje su ti naveli ljudi ali njegov rotax je mnogo kvalitetniji od aprilijinog i to je vise puta dokazano, ali iskreno mislim da bi ti f650 bio mali, ima najnize sediste u klasi tako da ti je opet moja preporuka otidji da pogledas nekog i sedi na njega ako ti odgovara onda mozes i njega da uzmes u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

ST nije los al vise kostaju od bmw a koji su dobri i odrzavani. TA je u ceni za bmw to jeste i od honda on mi lepsi od at

 

 

ST nikako nije skuplji od bmw-a. Jel si ti dobro pogledao oglase? Najjeftiniji bmw je 2000e a toliko je i najskuplja ST. Znaci ST moze da bude samo jeftinija a ne skuplja.

Nisam te bas razumeo kad kazes zaigralo mi srce... jel to kad si video bmw ili ove druge motore?

 

Vidi ovako svaki ima po neku manu. Nijedan nije savrsen. Bitno je da ti se svidja, da ti odgovara i da je u dobrom stanju. Neko gleda mesecima i na kraju kupi TA, neko gleda mesecima pa na kraju kupi bmw, neko ST, neko kle itd. Niko od njih nije pogresio sto je uzeo bas taj motor. Ne postoji samo jedan dobar pa ces pogresiti ako ne uzmes bas taj.

 

Vidim da nisi siguran ni koju vrstu motora zelis. Najbolje da prvo razmislis dobro da li hoces enduro, naked ili nesto trece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Evo ti motor... ni bolji ni mladji za te pare ne postoji... ni lepsi, mada je to subjektivna stvar ali verujem da ce se mnogi sloziti... vozio sam ga brate, nisam pocetnik i imao sam dosta motora, ovo ti je moja preporuka... ne kazem da je konkretno ovaj dobar, to ti pogledaj ali poenta je ono sto sam ranije napisao...

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24421&trazi=1&ur=1&model=0&tip=bandit&m=Suzuki-Bandit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pa to, ako si vec odlucio preko 500, Bandit je prava stvar, motor uopste nije mali i lepo izgleda.

I jos mu ubijes malo cenu zato sto ti se ne svidja boja i to ti to  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Evo ti motor... ni bolji ni mladji za te pare ne postoji... ni lepsi, mada je to subjektivna stvar ali verujem da ce se mnogi sloziti... vozio sam ga brate, nisam pocetnik i imao sam dosta motora, ovo ti je moja preporuka... ne kazem da je konkretno ovaj dobar, to ti pogledaj ali poenta je ono sto sam ranije napisao...

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24421&trazi=1&ur=1&model=0&tip=bandit&m=Suzuki-Bandit

 

ovaj nisam video do sad... imam 10-tak koji su u uzem izboru al ovaj se pridruzuje. Jos kad bi skinuo par 100tki i za registraciju...

 

naso sam i extra bmw za skoro iste pare ovde u oglasima na bj stavio covek jedan zuti 2001god. Isto lep malo preso... mislim da je noviji model

 

sto se tice ST u pravu je bopk moze da se nadje jeftiniji al nije to to...

 

mislim da ce biti ili bandit ili bmw 650f onaj od pre za 2000e ili ako malo nategnem i ovaj iz bj oglasa ili ovaj bandit iz oglasa ili neki slican samo da je u dobrom stanju to su dva motora iako neko kaze drugacija na koji imam neke emocije. Prvi od kad sam ga uzivo ugledao video kako ide cuo mastam 3-4 god o njemu a drugi mi se zasvidjao skoro preko slika iako enduro ipak je bmw a ja obozavam tu marku kod automobila.

 

Samo me strah da ne uznem los bandit kod bmw-a je to manje verovatno niko to ne maltretira ko banditose :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo ti motor... ni bolji ni mladji za te pare ne postoji... ni lepsi, mada je to subjektivna stvar ali verujem da ce se mnogi sloziti... vozio sam ga brate, nisam pocetnik i imao sam dosta motora, ovo ti je moja preporuka... ne kazem da je konkretno ovaj dobar, to ti pogledaj ali poenta je ono sto sam ranije napisao...

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=24421&trazi=1&ur=1&model=0&tip=bandit&m=Suzuki-Bandit

 

ovaj nisam video do sad... imam 10-tak koji su u uzem izboru al ovaj se pridruzuje. Jos kad bi skinuo par 100tki i za registraciju...

 

naso sam i extra bmw za skoro iste pare ovde u oglasima na bj stavio covek jedan zuti 2001god. Isto lep malo preso... mislim da je noviji model

 

sto se tice ST u pravu je bopk moze da se nadje jeftiniji al nije to to...

 

mislim da ce biti ili bandit ili bmw 650f onaj od pre za 2000e ili ako malo nategnem i ovaj iz bj oglasa ili ovaj bandit iz oglasa ili neki slican samo da je u dobrom stanju to su dva motora iako neko kaze drugacija na koji imam neke emocije. Prvi od kad sam ga uzivo ugledao video kako ide cuo mastam 3-4 god o njemu a drugi mi se zasvidjao skoro preko slika iako enduro ipak je bmw a ja obozavam tu marku kod automobila.

Samo me strah da ne uznem los bandit kod bmw-a je to manje verovatno niko to ne maltretira ko banditose :)

 

 

Ovo je tacno, na skupovima niko ne turira BMW-e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Drugari, nemojte da se naljutite ali moram da vam kazem da lupate gluposti...  ko ti garantuje da je manje verovatno ???? Uostalom, svaki motor je prica za sebe i generalizovati stvari je glupost... sta ako vlasnik nikad nije bio ni na jednom skupu, jel to znaci da ga nije turirao i da je motor super ????? Ja sam bio na milion skupova i nikad ne turiram motor, pa sta?  Prica je otisla predaleko, napraviste nauku od kupovine motora... to sto mislis da ces ustedeti na odrzavanju ili ne znam cemu je sitnica u odnosu na ono sta motor treba da ti pruzi... ne bih se vise oglasavao jer ovakve teme su u stvari uzaludna prica.... sve najbolje... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

ja se izvinjavam...tema je "sta uzeti do 2000-2500e u klasi do 500ccm"

to znaci da decko ne zna sta tacno hoce...dao je neke predloge i samo je hteo da cuje nasa misljenja...

svi smo mi pametni i tako to...ali treba da gleda da uzme sto manji krsh od motora...

zamisli da pozajmi neke pare i uzme neku krshinu u koju treba konstantno nesto da ulaze...j.besh takav motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Sasvim je realno da dečko ne zna šta hoće, a zato se i obratio forumu za pomoć, zato je forum i nastao, ako se sećaju pojedinci. Naravno da lupamo gluposti, pa i zato forum služi, besprekorno, par godina unazad.

    Svi smo mi bili u toj poziciji, manje više, nije to nikakva nauka. Svi bi da kupimo brz jak lep udoban motor da ide preko 200, da je rega ispod 500ccm, da mogu i dvoje i troje da se voze, da može i po travi i po pisti, da ne troši gume i pločice.... Al NEMA!!!

    E, ono što ima to je to. Ako su finansije konstantno pod lupom i kaišem, onda lepo KLE 500, minimalna registracija, maximalan gabarit, minimalan gubitak vrednosti u jedinici vremena, uglavnom pouzdana mašina za ''svuda stići i uteći i na strašnom mestu postojati''. Provozaj KLEmentinu jednu sezonu, sve će ti biti jasno što se finansija tiče, dali možeš skuplju registraciju, dali možeš 4 umesto 2 svećice, dali možeš 30-40E više za lanac i lančanike da daš, dali možeš za komplet guma da se pružiš još 50-tak Eura, sve je vrlo jednostavno i transparentno posle samo jedne sezone! Ne treba digitron i doktorska disertacija. S druge strane, imaćeš malo veće ili puno veće zahteve za performansama, pa kad ukrstiš zahteve sa mogućnostima, vrlo brzo ćeš naći sebi savršen motor za ceo život  :D!!!

    Kupovina na proleće, vožnja jednu sezonu, pa prodaja na jesen je najneisplativiji i najgluplji mogući finansijski potez u životu na dva točka. Čast izuzecima kojima treba ''neka kinta da uleti'' na znaš ono i znaš ovo, takve ''stručnjake'' ne računam. Kupiš motor, skuplje bar 200-300E na proleće, registruješ i/ili preneseš na sebe, kupiš jednu gumu, 3-4lit ulja, pokoji filter, svećice, zameniš/očistiš/učačkaš/našteluješ... eto ih 500E u vatru k'o ništa. Voziš se k'o svinja u svemiru pola sezone, prodaješ ga na jesen za 200-300E manje, puk'o somića dok trepneš, a nisi ni upoznao motor, a kamoli navozao!

    Mogu ja ovo i na 2 strane, a mogu i na pp ako hoćeš, da ne smaram stručnjake  ;)

 

Kad presečeš, pruži se maaaaaaximalno za motor, da uzmeš što bolji, pa posle žickaj i kukaj za kacige, jakne, pantalone, pojaseve... Jednom se živi 8)

 

I pitaj na pp sve što te zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

eto...sasvim odlicno receno...

sve u svemu...uzmi u obzir da ti nije ni prvi ni poslednji motor...i spremi se u svakom slucaju da puknes pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kakvih sam se gluposti ovde nacitao, nije ni cudo sto je decko u rebusu. Lepo je napisao da mu treba motor za po gradu i mozda neku kracu turu, a vi mu predlazete Transalp, Afriku i Super Teneru. Sta ce mu to za po gradu, to jednostavno nisu motori za grad. Dalje, price da ce F650 da mu rastrese guzicu takodje nisu na mestu, narocito uzevsi u obzir da nece da dugacka putovanja sa tim motorom.

 

Kad sam pre nekoliko godina kupovao prvi ozbiljniji motor, bas na ovom forumu sam se raspitao  i ljudi su mi tada lepo pomogli savetima za koje sa ove vremenske distance znam da su bili ispravni 100%. Na zalost, dobri saveti u ovoj temi su se izgubili u moru ovih drugih, nije neophodno da bas svako kaze svoje misljenje, narocito oni koji su juce seli na veci motor i u zivotu ih promenili ukupno jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

ja se izvinjavam...tema je "sta uzeti do 2000-2500e u klasi do 500ccm"

to znaci da decko ne zna sta tacno hoce...dao je neke predloge i samo je hteo da cuje nasa misljenja...

svi smo mi pametni i tako to...ali treba da gleda da uzme sto manji krsh od motora...

zamisli da pozajmi neke pare i uzme neku krshinu u koju treba konstantno nesto da ulaze...j.besh takav motor

 

bas tako, ja sam na pocetku eto da nisam registrovao svoj nick iasm upoznao ovako virtuelno neke od vas uzo do sad er 5 i ? i ? sta bacio sve pare sto imam na taj motor, a da mi neko nije reko da sednem da se slikam i pogledam i da cu da izgeldam ko prase na raznju sad bi se vec nervirao i to rpe sezone.

hvala svima sto nisam uzeo te motore a lako sam mogao.

 

takodje nije proslo ni moja ljubav prema banditu, nazalost sve sto mi nude je dalko od dobrih motora, a da imo jedan 97 preso samo 20 000km i vozila ga neka cura u Nemackoj pa malo stojao u Srbiji a oni ga registrovali al ga nisu vozili , pa ja jesam mozda glup al debil nisam !  Farbanja i mala ulubljenja da vam ne pricam sta sam danas video sve a kleli su se da je u extra stanju za sezonu, ej potrosio sam 200e danas vozeci se i video svasta, pola onog na slikama nije tako, sve voze bandite i ostale neke dede babe i zenske i kao svi nemaju vremena i eto motori im sluze tako za pokazivanje 10-tinak km sezonski.

Kako samo dobro lazu zamalo 3 komada nisam ni dovezao danas jos, ali nisam se zaleteo, jedan cak pokusao da bude i prijatelj samnom ej zamislite na sta su sve spremni.

 

odustao sam i od bandita sv650 horneta i slicno jer za dobre nemam para a bogme ni da ih punim po potrosnji a kamoli registracija i odrzavanje

 

 

sad bar znam sta ocu, nazalost budzet ce biti manji jer mi fale pantalone i rukavice jos, dakle

 

 

2000e max aj 2200e

 

i nesto sto je povoljno dakle u dobrom stanju, jeftino odrzavanje, kasnija dobra prodaja jer ako mi ne pase sta cu necu da se vencam sa njim. registracija dal 50e veca nije bitna ide na 12 rata a to je kafa dnevno u kaficu vise.

 

vidim da mi ostaju choperi i endurke, choperi su lepi al sam jos mlad za to a i osim en500 koji nije to to jer jebes coper bez v2 nema za 2000e ili savage al kazu da je shit, ostaje mi opet razumom

 

kle 500 ( znam reg, znam potrosnja, znam kasnija prodaja, veliki izbor su sve plus, kocnice minus i jos po nesto no najveci problem nikakve emocije nemam prema njemu al bas nikakve ko skupina metala a znam da ce svi reci nejga da uznem )

 

super tenere ( lep dobar al za te pare nema mladji motor, a da kupujem 20god ili 15 god star nema sanse ! )

 

afrika ( dobra al bre ogromna te otpada a i po meni ruzna bre i vise za off koji mene ne treba )

 

freewind sta ja znam o njemu pojma nemam lepuskast no drugi imaju losa iskustva

 

bmw ff650 ( jedinog kod volim i svidja mi se spolja, kazu vibracije, mnogo skup zsa delove, neki ga popravljaju non stop, neko ga pa hvali, al uglavnom nesto kukaju na njega pogotovo hrvati zbog tog rotaxa a vidim i ovde na forumu )

 

Aprilia jes lepa al neumem da objasnim odbojnost prema made in Itali modelima iako ima isti skoro isti motor ko bmw

 

eto ja uradio domaci zadatak,  u pomoc sa vama, te ako nije problem da odradimo i poslednji stepenik zajedno

 

moje srce i dalje pati za banditom, moje finansije dozvoljavaju CB 500 ! koji je uh posle bande perverzija il da idem na neki od ovih endura ? al koji ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Sasvim je realno da dečko ne zna šta hoće, a zato se i obratio forumu za pomoć, zato je forum i nastao, ako se sećaju pojedinci. Naravno da lupamo gluposti, pa i zato forum služi, besprekorno, par godina unazad.

     Svi smo mi bili u toj poziciji, manje više, nije to nikakva nauka. Svi bi da kupimo brz jak lep udoban motor da ide preko 200, da je rega ispod 500ccm, da mogu i dvoje i troje da se voze, da može i po travi i po pisti, da ne troši gume i pločice.... Al NEMA!!!

     E, ono što ima to je to. Ako su finansije konstantno pod lupom i kaišem, onda lepo KLE 500, minimalna registracija, maximalan gabarit, minimalan gubitak vrednosti u jedinici vremena, uglavnom pouzdana mašina za ''svuda stići i uteći i na strašnom mestu postojati''. Provozaj KLEmentinu jednu sezonu, sve će ti biti jasno što se finansija tiče, dali možeš skuplju registraciju, dali možeš 4 umesto 2 svećice, dali možeš 30-40E više za lanac i lančanike da daš, dali možeš za komplet guma da se pružiš još 50-tak Eura, sve je vrlo jednostavno i transparentno posle samo jedne sezone! Ne treba digitron i doktorska disertacija. S druge strane, imaćeš malo veće ili puno veće zahteve za performansama, pa kad ukrstiš zahteve sa mogućnostima, vrlo brzo ćeš naći sebi savršen motor za ceo život  :D!!!

     Kupovina na proleće, vožnja jednu sezonu, pa prodaja na jesen je najneisplativiji i najgluplji mogući finansijski potez u životu na dva točka. Čast izuzecima kojima treba ''neka kinta da uleti'' na znaš ono i znaš ovo, takve ''stručnjake'' ne računam. Kupiš motor, skuplje bar 200-300E na proleće, registruješ i/ili preneseš na sebe, kupiš jednu gumu, 3-4lit ulja, pokoji filter, svećice, zameniš/očistiš/učačkaš/našteluješ... eto ih 500E u vatru k'o ništa. Voziš se k'o svinja u svemiru pola sezone, prodaješ ga na jesen za 200-300E manje, puk'o somića dok trepneš, a nisi ni upoznao motor, a kamoli navozao!

     Mogu ja ovo i na 2 strane, a mogu i na pp ako hoćeš, da ne smaram stručnjake  ;)

 

Kad presečeš, pruži se maaaaaaximalno za motor, da uzmeš što bolji, pa posle žickaj i kukaj za kacige, jakne, pantalone, pojaseve... Jednom se živi 8)

 

I pitaj na pp sve što te zanima...

 

ti si car !!! svaka ti cast na napisanommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

sve voze bandite i ostale neke dede babe i zenske i kao svi nemaju vremena i eto motori im sluze tako za pokazivanje 10-tinak km sezonski.

 

Ma sta ti je, pa naravno da ga samo baka vozila do banke po penziju, zeleni pijac i to ti to..  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

e jbg sad bi ti...zablude su o lakoj kasnijoj prodaji...nista se ne prodaje...pojavio se na moto berzi r1 06 za 5 soma,bio je 6...merkam ga,al se ne usudjujem da zovem...imam jos nesto sitno da otplatim trenutni motor...

i sad...da stavim moj u oglase za 3 000e...mislis da bi neko zvao!?presao 13000,nema ogrebotinu...a inace na mobile.de nema jeftiniji od 3 200...

ponavljam...ako nisi pri parama a bas ti se vozi...onda razmisljaj o kupovini necega sto ces terati narednih 5 godina...dok ne skupis pare za nesto ozbiljno...

licno sam se zaj.bo prvi put,drugi put,treci put,i sad cetvrti put za trenutni motor...nije da je losh...al jednostavno,nisam prezadovoljan,mada je meni generalno tesko udovoljiti...

preporuke ako ne mozes vise da se ispruzis

xj600 od 93 pa nadalje...video sam da ti se 'ne svidja' al ima sve ostalo sto si naveo...4 cilindra u redu,vibracija nigde i moze da povuce ako zatreba...

ili transalp...mada nije za grad...al sigurno je  lepsi je od afrike :) i V motor

i plus ti ostanu neke pare sa strane za sitne popravke i ostale drangulije

aj pa polako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

svve u  smu odlucio sam da ipak poslusam srce, dobio sam par privatnih poruka da nikako ne uzimam rotaxov agregat i da cu samo probleme imati sa njim a jos i probleme sa strujom na bmw-u. afrika transalp tenera su mi ruzne do bola i nikad sebe nebi mogao da vidim na njima, o tehnicki prevazidjenom kle 500 necu ni da pricam. Odspavao sam nisam mislio o tome i eto naso 4 komada koja cu u toku nedelje da pogledam i najverovatnije pazarim neki od njih,

 

idem da gledam prvo bandita 97,  pa horneta 2001, pa fazera 99 pa onog extra er5 sa samo 7000km 2001 a registrovan do oktobra svi od 2000-2200eura mada uzivo osecam jos par 100-tina manje da cu da mogu da ubijem cenu jer neki od njih bas dugo sede po oglasima

 

hvala veliko svima na pomoci ako mislite da sam se zajebao kazite odmah ili zauvek cutite :P jhehehhehe da posle vencanja nebude ogovaranja e sto nisi ovo to je bolje ej imo si ovaj ovamo on ti je extra i sl. za 15-tak dana na par uvoznika stizu po 40-50 motora pa ce izbor kazu biti bolji nego ikad a cene jos manje nego zimus, daj boze da je tako , kazu i u Italiji cene drasticno pale pa ce i ovde se to jos odraziti te mozda sacekam i te 2 nedelje, meni se nesto ne zuri i mogu da cekam da upadne nesto bas bas extra za male pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Taj ko ti je to rekao za rotax agregat nema pojma...sa strujom ljudi imaju problem na apriliama mnogo vise nego na Bmw-u ali se to resi za sat vremena uz kaficu i hoklicu.Naravno ako imas zelju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

mislim da ne ide da kopiram pm ove jer ljudi nece da pisu javno da ih ne napadaju posle. evo upravo stigla jos jedna poruka clana koji je ulozio 1000eura da motor sredi kad ga je kupio

 

ja ako takvog navatam a prodavac me lagao da je dobar vratim i nabijem auspuh prodavcu znate vec gde , dakle ubio bi ga od batina da mi proda tako neki krsh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sa Rotax-ovom mašinom ćeš imat problema ako se srela s domaćim mehaničarima. Struja je na svakom motoru problematična ako je star ili ako ti 200e za CDI ili neki sličan komad, koji može da otkaže kad oćeš, predstavlja nemoguću cifru. To da ćeš naći nešto da je brzo, da ti se sviđa ( a izbirljiv si), da je jeftino za održavanje i nije puno staro i da košta do 2000e, možeš slobodno da zaboraviš. Da takav motor postoji svi bi ga kupovali.

U stvari da se ispravim, postoji "klasa" takvih motora, zovu se UKRADENI!

KLE500 ili Dominator su ti bili po meni barem ono što tražiš, ali izgleda da imaju mane kojih nisam svjestan. Ako si već nanišanio te četvorocilindraše, zaboravi jeftino održavanje i to da će bit novije godište i jeftin.

Kad ih budeš gledao obavezno paljenje na hladno i mora da radi bez držanja gasa. Fabrička boja se ne ljušti, ako se ljušti to ti je znak da je farban. To da je pao dok ga je parkirao ili ga je neko oborio pa se iskrivio korman ili slično zaboravi, nisu od plastelina. Ako vidiš da se liku žuri, reci da ćeš doći kad bude imao vremena, da pogledaš motor na miru. Nemoj da žuriš, uštedićeš sebi ogromne pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

mach sa dve oshtrice , sve zavisi shta ochekujesh od motora , ako razmishljasj o putovanjima do 500-600km , brzinama oko 140kmh , enduro , pa mozda treba da pogledash kineza Sprint Apollo 250ccm i ima neki novi od 350ccm , to je oko 1300-1500e garancija godinu dana , odrzavanje jeftino jer su delovi jeftini , imash temu od 20 strana o tom motoru u sekciji za kineze , i koliko vidim vlasnici su presrecni , gledaj na to ovako koliko ushtedish na registraciji toliko izgubish na ceni stim da taj motor tek za 4-5 godina ce dostici cenu od 600-800e u zavisnosti od stanja shto je gubitak od 500-600e a mnogo je lakshe prodati jeftin motor nego 30godina star , elem nisam bio neki ljubitelj kineza dok ga i sam nisam dobio u nekoj kompenzaciji ... u principu mnogo ti je losha cifra kojom baratash , brdo motora starijih su tu oko 1500-2000 i brdo novijih motora je od 3000 do 3500 npr ... znam kako zvuchi i ja sam imao isti problem kad sam prvi put kupovao motor , iz ove perspektive bi kupio kineza pa ishao polako dalje , ostavljash sa strane svaki mesec koliko mozesh ko da si pod kreditom 100e ili 50e koliko mozesh i to u banku ili fijoku i nema tih para i kad se nakupi posle godinu ili dve prodajesh taj uzimash drugi ... nema druge varijante ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja