Jump to content

Moto Zajednica

Sta uzeti do 2000-2500e u klasi do 500cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

koji motor biste mi preporucili do 500c zbog registracije potrosnje odrzavanja... a da je oko 2000e

 

gledao sam i ne spavam danima vec oglasi su puni er 5 gs500 ima par cb500 kle500 en500

 

iskreno meni se najvise dopada Bandit 600cc nikako 400cc jer imao je drug i najebao je oko delova i jedva ga kasnije prodao. ali on je preskup, tj ima neki u Nisu 97god kao 23000km samo preso al farban ! Ja pitam sto je farban on pa ruzna mu bila boja kako da ne... odma mi mirise na prevaru inace taj je 2000e tacno !

 

190cm visok i 120kg tezak sam te me strah da cu smesno da izgledam na gs500 ili er500. JEdino kazu mi ljudi da je cb500 za mene dovoljna, al nazalost nema dobrih u ponudi ! ono sto ima vidi se da je muljano farbano prepravljano... ma uzas jedan.

 

KLe500 mi je taman al bez ljutnje nije za ono sto mi treba a i ruzan mi je, ja sam vise tip za nakede , en500 lep i vozi cu ga za 20-tak godina ili drag star. Sad mi treba nesto drugacije.

 

90% je gradska voznja 10% mozda nekad krace relacije , ipak imam auto za putovanja koji je udobniji i bolji.  Nisam napaljenko vozio sam 1p6, automatika , skutere , jawu 3 god... dakle imam iskustva jos ivek bez ijednog pada !!!

 

nadam se da ce se naci neko ko ce mi pomoci pri izboru

 

ovo bi bila moja lista zelja

 

1. hornet 600

2. bandit 600

3. fzaer 600

4. cb 500

5. er500

6. gs500

 

2000 e mozda malo preko je ono sto imam. jer sam potrosio dosta para na opremu... progutao bi registraciju i potrosnju ako bi za te pare naso al stvarno dobro stanje ove modele top 3 za koje me vuce srce. Mada razum kaze cb500 a srce banditos 600 ... sta poslusati ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Moj glas za Bandit ;)

Mada na tvoju visinu mislim da bi ti vise legla neka fina endruka?Ali boze moj ti znas najbolje sta tebi odgovara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

I moj glas ide banditu... imao sam ga i bas se slatko navozao, restyling verzija iz 2001g... inace sam visok 186 cm, 100 kg i bio mi je taman, tj. nisam izgledao smesno kao npr. kad sednem na horneta :)

Proverena masina, nema greske a i taj model od 2001g je malo lepsi od prethodnog samo ne znam da li ti se uklapa u bidzet, ja ga davno prodadoh... pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

bandit je odlican motor i znam par ljudi koji ga voze i prezadovoljni su sa njim od onog od 400 do onog od 1200ccm

ali mislim da ti se ne uklapa bas u budzet, bar ne neki mladji, jedino nesto sto je tipa 1997 i slicno

CB500 je isto odlican motor ali sobzirom na tvoju visinu izgledao bi malo smesno, ER5 i GS500 su jos manji od CB tako da ti ostaje ili hornet ili bandit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

ma ima par bandita al su uzas stanje za te pare... mozda je ipak bolje neki cb500 ? dal je bas toliko mali ? znam da je gs mali, mada ne patim od velicine nit mi pa treba brze od 140km.h a imam klinca zenu troskovi veliki a posla nema...

 

dal ima neki banditos da poznajete za 2000 + eura ... ? ili hornet  ? ili bar dobar cb500 ?

 

kolka je rzlika izmedju cb500i gs500 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Javi se na ovaj email brkizxr@gmail.com covek je imao fenomenalnog bandita.Proveri dali je prodat ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Prvo treba da odlucis koji bi motor uzo, sa 4 ili 2 cilindra, za 2000 evra mozes da nadjes xj 600 u veoma dobrom stanju, samo ako ti se svidja taj motor i dosta je veci od cb500 i gs500 i jos je 4 cilindra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

xj je los izbor pored bandita... em je ruzan em je ... juri bandit nema greske, ti sa dva cilindra su mali i smesni, pokajaces se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

kolka je razlika izmedju cb500i gs500 ?

CB500 ima vodeno hlađenje, to mu dodaje nekih10ks više i 5kg, otprilike, postoje varijacije u zavisnosti od tržišta.

CB500 je do 96-97 imao doboš pozadi, GS500 ima disk od 89-te. GS ima i monoamortizer i po meni je ljepši.

I dalje stoji to što su ti rekli da su oba ova motocikla mala za tebe, tako da ako misliš da ćeš loše da izgledaš na enduru, razmisli na šta ćeš da ličiš na dva broja premalom nakedu

Preporučio bih ti ovakvo nešto, ovaj primjerak je otišao, al može da se nađe nešto slično

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=48506.0

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Znam da je er-5 mali za tvoju visinu, ali pola zemlje vozi skutere od 50cc, pa nikom nista... ;) a, er-5 ide skoro 190kmh, sta te briga dal` izgledas smesno...:D Jesenas sam gledao jedan u Smederevu, dusa me boli sto nisam mogao da se sklopim sa parama, sta dusa, hocu bre da urlam od muke... :'( :'( :'( :'( :'( Ako nije prodat, a moguce da nije, 97-o godiste, uvezen iz Austrije proslog proleca, nije jos registrovan, presao, pazi: 7700km, ima celu servisnu istoriju, nije vozen od 2004-e, tj, mozda 500km!!!!!! Toliko sam bio siguran da cu ga uzeti, da ga je decko sklonio iz oglasa, vec sam dogovorio Givi kofer, nije me mrzelo da skoknem do Smedereva samo da ga vidim, 3 puta i onda bankrot... >:( >:(>:( >:( Stoji u kancelariji, prasnjav, divan, divan...Nov, bre!!! Cek, sad cu da nadjem neku sliku, ja sam 189cm, 105kg, pa vidi da li bi izgledao smesno... ;) Joj opet sam se iznervirao, osecaj je slican kad su mi ukrali bicikl pre uf 16 godina, tj zato sto nece biti moj... >:( >:(>:(

[/img]

post-2731-12879066970232_thumb.jpg

post-2731-12879066972421_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

xj otpada ruzan mi je , a ni kle ni pegazo ni dominator nije nesto prelep, ne volim te tipove motora, naked je zakon

 

za ove pare nema dobar bandit te vidim da sam ipak blizi er500 ili cb500, em registracija em potrosnja delovi, a menjacu ga za par godina kad izucim 50ks i najmanje cu izgubiti na ceni na njemu. a evo meni ovaj lik iznad ne izgleda uopste smesno cak je super ispo , malo je tanka guma ova zadnja al boze moj...

 

samo da vidim dal gs er500 il cb500, i gde naci dobar , oglasi prepuni svacega , a nema realnih ceena iako je kriza. a ja im vadim kesovinu 2000+ eura

 

kolko je verovatno da je motor preko 8000km ? i kao vozila ga devojka a taj sto ga uvezo nema vremena da ga vozi nego ga samo gleda? il da ga lik malo farbao da bude lepsi jeste oce i to da bude...

 

ko je pouzdan da mu posaljem na pp par motora da mi pogelda dal su ok sa slika, nebi ovde da stavim mozda neko nadje i preduhitri me a extra su povoljne ponude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Razlika izmedju CB-500 i ER-5 je ko bupe i oko. CB je mnogo kvalitetniji, pouzdaniji i srećniji moped od Kawe, i lakše ga je prodati kasnije, bar 3 puta. Na tvoje gabarite (kao i moje) ispod Fazera(600) ništa ne bi' gledao, kad ti se već ne svidjaju KLE i Domi (što bi bio pun pogodak, gabariti, uloženo-dobijeno, praktičnos'...) i ostali Endurčići...

    Ne razumem da ti se enduro, na kojem bi sedeo ko gospodin-ćovek-djentlamen, ne svidja, dok bi uzeo 500ccm na kojima ćeš tek smehotresno da izgledaš (kao i ja), i kad bilo ko sedne iza tebe, eto još jače komedije!!!

    Ako se predomisliš, a nategneš do 2500, tu su sjajni Transalpovi i Afrike u tom rangu, zatim CB-750 (ako je već naked i registracija preko 500ccm). Razlika u registraciji 500 i preko 500ccm je mnogo jeftinija nego nesreća saznanja o pogrešno kupljenom motoru već posle pola sezone... Veruj mi, našim gabaritima nema sreće do 500ccm (osim KLE-a), juri nešto 600-750, da ne kupuješ ''dvaput'' ;)

 

194/125  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

      Razlika izmedju CB-500 i ER-5 je ko bupe i oko. CB je mnogo kvalitetniji, pouzdaniji i srećniji moped od Kawe, i lakše ga je prodati kasnije, bar 3 puta. Na tvoje gabarite (kao i moje) ispod Fazera(600) ništa ne bi' gledao, kad ti se već ne svidjaju KLE i Domi (što bi bio pun pogodak, gabariti, uloženo-dobijeno, praktičnos'...) i ostali Endurčići...

     Ne razumem da ti se enduro, na kojem bi sedeo ko gospodin-ćovek-djentlamen, ne svidja, dok bi uzeo 500ccm na kojima ćeš tek smehotresno da izgledaš (kao i ja), i kad bilo ko sedne iza tebe, eto još jače komedije!!!

     Ako se predomisliš, a nategneš do 2500, tu su sjajni Transalpovi i Afrike u tom rangu, zatim CB-750 (ako je već naked i registracija preko 500ccm). Razlika u registraciji 500 i preko 500ccm je mnogo jeftinija nego nesreća saznanja o pogrešno kupljenom motoru već posle pola sezone... Veruj mi, našim gabaritima nema sreće do 500ccm (osim KLE-a), juri nešto 600-750, da ne kupuješ ''dvaput'' ;)

 

194/125  :D

ovo je savet koji treba da poslusas

kawasakija izbaci bar er5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Obzirom da si napisao da te interesuje 500 Bandit otpada.AKo hoćeš 600 otpada i Bandit uzmi Horneta.Opet ako voziš onako kako si napisao 90% grad i malo okolo onda je 500 sasvim dosta.Sve ono što mi pričamo je subjektivno neko voli popu neko popadiju.Zato uzmi ono što ti se svidja i što možeš da održavaš.Po meni od svog ovog izbora je za održavaje njzahvalniji ER 5.Opet ako misliš da ćeš voziti vremenom više van grada uzmi nešto veće, Hornet,Z750,Fejzer stim što u toj klasi nećeš moći da se uklopiš u budžet koji si pomenuo sigurno.

Ako hoćeš ER 5 ovaj je exstra. i uklapa ti se u budžet još će ostati za opremu.Samo se javi vlasniku pa ćeš se lako dogovoriti.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=44547.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

kolko je verovatno da je motor preko 8000km ? i kao vozila ga devojka a taj sto ga uvezo nema vremena da ga vozi nego ga samo gleda? il da ga lik malo farbao da bude lepsi jeste oce i to da bude...

 

U mom nesudjenom slucaju, covek koji ga je vozio u Austriji je kupio njega, pa posle par godina fazera, pa posle jos par godina mislim Varadera, i onda je batalio Kawu... Po servisnoj knjizici od 2004-2009 je presao par stotina km, a uredno je registrovao, radio tehnicki... Opste stanje motora je NOV, skoro... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne znam koje godiste trazis ali bih ja na tvom mestu definitivno isao na Bandita. Za cifru koju si naveo ne bi trebalo da ti bude problem da najdes neki od 99 do 01 godista npr. http://www.ryumotors.rs/vozilaDetails.aspx?idVozila=40 ,za Horneta na forumu kruzi prica da je za ljude vece od 185,187cm vec problem,pogotovo ako su malo krupnije gradje a slicna prica je i sa ER,GS,CB 500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

U vezi komentara da ako hoce 600 onda otpada bandit uzmi horneta... E JESI IZMISLIO TOPLU VODU... cenovna razlika horneta i bandita u istom godistu je velika!!!! decko ipak ima ogranicen budzet :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja jesam al oni koji pominju 600 u traznji 500 nisu ja sam samo napisao da kad udje u klasu 600 nema dosta para cak ni za Bandita koji je pristojan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Ne znam koje godiste trazis ali bih ja na tvom mestu definitivno isao na Bandita. Za cifru koju si naveo ne bi trebalo da ti bude problem da najdes neki od 99 do 01 godista npr. http://www.ryumotors.rs/vozilaDetails.aspx?idVozila=40 ,za Horneta na forumu kruzi prica da je za ljude vece od 185,187cm vec problem,pogotovo ako su malo krupnije gradje a slicna prica je i sa ER,GS,CB 500.

 

sa ovim motorom je padano cak mozda i tumbano...  jos par sto sam gledao u nezavidnome su stanju a za pare koje imam. Ja bi ipak motorce u dobrom stanju da ne ulazem u njega nista. sto se tice godista svi mi kazu da to ne gledam vec stanje motora

 

horneta bi rado vozio al za te pare ga nema nigde !!!

 

 

      Razlika izmedju CB-500 i ER-5 je ko bupe i oko. CB je mnogo kvalitetniji, pouzdaniji i srećniji moped od Kawe, i lakše ga je prodati kasnije, bar 3 puta. Na tvoje gabarite (kao i moje) ispod Fazera(600) ništa ne bi' gledao, kad ti se već ne svidjaju KLE i Domi (što bi bio pun pogodak, gabariti, uloženo-dobijeno, praktičnos'...) i ostali Endurčići...

     Ne razumem da ti se enduro, na kojem bi sedeo ko gospodin-ćovek-djentlamen, ne svidja, dok bi uzeo 500ccm na kojima ćeš tek smehotresno da izgledaš (kao i ja), i kad bilo ko sedne iza tebe, eto još jače komedije!!!

     Ako se predomisliš, a nategneš do 2500, tu su sjajni Transalpovi i Afrike u tom rangu, zatim CB-750 (ako je već naked i registracija preko 500ccm). Razlika u registraciji 500 i preko 500ccm je mnogo jeftinija nego nesreća saznanja o pogrešno kupljenom motoru već posle pola sezone... Veruj mi, našim gabaritima nema sreće do 500ccm (osim KLE-a), juri nešto 600-750, da ne kupuješ ''dvaput'' ;)

 

194/125  :D

 

daj onda pomazi druze sta uzeti u tom cenovnom rangu. A da ga kasnije lako prodam i malo izgubim jer to mi je samo prelazna stepenica do horneta ili bandita za dao bog 2-3 god... mora da priznas da ce se pre curice okrenuti za cb500 nego kle500 :) mada mi to ne treba ozenjen sam no eto kazem nekako mi nakedi prelepi modeli, steta sto nemam jos 1000e preko uzo bi novijeg bandita i ne bi razmisljao. Mada imam u ponudi 400cc mada njega jedva kasnije da prodas a i skupi delovi i kad ih ima a nema ih.   

 

 

uhhh sto vise gledam manje znam, ne spavam bukvalno vec 6 dan  procitao sam milion uporednih testova komentara iscitao ceo bj bikers motori.r i jos mnogo foruma i sto vise citam em manje znam sta ocu em se vise nerviram.

 

pre nego da se registrujem zamalo da odem da kupim er5 2001 sa 8800km za 2000e , posto nisam mogao da nadjem ni jedan povoljan cb500 po oglasima, jer da sam njega nasao za 2000e pa i 98god uzeo bih ga. Ali trazeci vidoh bandite za manje od 2000 pa jedno vreme zamalo i hondu shadow 600. pa horneta za 2200e pa milion i jedan SV 650 za oko ili ispod 2000e i to svi 2000+ gosite a super motorini.

 

poludecu... na kraju cu otici i kupiti onaj koji god mi prvi bude blizi a povoljan kolko da imam nesto za letos pa cu na jesen da prodajem. Nisam vise pametan uopste...

 

 

uhhhhhhh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Posle svih racunica motor se kupuje  i srcem.

Kupi sta ti se svidja u sto boljem stanju i nebrini o finansijskom gubitku u kasnijoj prodaji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

imam neku extra ponudu za bmw f650 ... nekako mi jedini ako vec mora enduro lep. 99 god za 2000eura

 

sta mislite o njemu ? strah me da se ne razocaram kad sednem gledam klipove na youtube cuje se gore od apenca ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

citao sam tu temu AT protiv TA i bmw f650... i nesto ljudi ne vole bmw a gledam u USA ga hvale a bogme i Hrvati na motori.hr forumu. Ovaj je super ponuda nego izgleda da je i on dosta mali motor gledajuci slike po netu.

 

mada transalp 2500 98 kosta , pegasa aprilinog ima dosta za 2000e da se bira kolko oces a isti motor tj skoro isti ko u bmw-u te ne vidim zasto je bmw toliko skuplji osim sto ima propeler ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja