Jump to content

Moto Zajednica

Probiker obuca - velichina i kalup

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Naruchio bih Probiker chizme iz louisa ali nisam siguran oko odabira broja. Nosim 46 ili 46.5 (u vecini sluchajeva 46) i interesuje me velichina njihovog kalupa. Da li da uzmem 46 ili 47 iako nikad nisam imao obucu 47? Chizme su malo skuplje i ne bi valjalo da omashim broj pa da ih bacam na prodaju.

 

Znachi vasha iskustva sa Probiker brojevima i njihov odnos sa npr. brojevima standardnih proizvodjacha patika (Nike, Adidas...)

 

Hvala. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ja nosim 44 nekad 45,kupio sam bio 45 i za`ebo stvar...velike su mi.

ali nije pravilo,procesljaj po forumu,videces da ima razlicitih iskustava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ugac, evo ja nosim 43 - 43.5 i kupio sam Probiker Touring II i bile su mi skroz taman.

Probiker obuca nije nesto posebno dobrog kvaliteta.Moje su se raspale jako brzo, tj djon se odlepio od onog gornjeg dela, pocela je da se ljusti "koza"  Moj ti je savet da jos malo bacis pogled na modele drugih proizvodjaca.

Evo npr ove su u enduro fazonu

http://www.motokucalazarevic.rs/ponuda/held/cizme_seguro.html

 

Sada imam Sidi, i imam samo reci hvale.... probiker nikad vise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

^^O tome se i radi. Moracu da ih prodam jer mi nikako nece trebati vece ili manje chizme. Sachekacu josh iskustava pa cemo da se kockamo. ???

 

2Davidoff

Koje merilo pominjesh? Mislish li na same brojeve ili postoji i tabela brojeva sa duzhinom u centimetrima?

 

EDIT:

2 Milosh

Dobre su i ove, ali su one Scout 2 bash po mom ukusu. Nekako pobesneli max fazon. ;D Ali ako su losheg kvaliteta kao shto kazhesh, zaobicicu ih u shirokom luku.

 

PS. Slobodno dajte predloge josh nekih interesantnih enduro/touren chizmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

I ja imam isto razmišljanje.... ocem i ja da kupim Probikerove čizme... inače nosim 44.5 i po ovim merama bi valjala 45... pa se razmišljam dal 45 il 46 ... samo male da ne budu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ja izmerio kao sto pise na sajtu, narucio i knap su mi.  ;) Isto Touring II... Nadam se samo da se nisam zaHebo zbog kvaliteta?  ::)  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Ispod svakog arlikla imaš ikonicu ''makaze'' to su dimenzije kalupa.

 

Stani na papir, olovkom nacrtaj oba stopala (olovku držiš vertikalno) uzmi dimenziju većeg stopala i uporedi sa tabelom.

To je naj tačnija mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Tih, kuku meni! :D

Kad izmerim nacrtano stopalo tachno gadjam u 47 (30.3 cm), ali mi nekako sumniv crtezh. Dodaje olovka svoju shirinu na dobijeni crtezh. Probacu sa nekim dashchicama da ogranichim stopalo pa da tako uzmem meru.

 

Hvala svima na podeljenim iskustvima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja nosim patike i cipele broj 43.Probiker cizme sam kupio broj 44 i knap su mi. Pogresio bi zestoko da sam narucio istu velicinu kao sto nosim patike.

 

Davidiff@ ti si jedini koji spominje da probiker trebe naruciti za broj manje. Ja ne bi mogao da udjem u 43 a za 42 ne bi ni pomislio.

 

Ugac@ najbolje da nedjes nekog ko ima probiker i da probas. Pola foruma ih nosi zbog povoljne cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja nosim Nike 45 a Probiker 44 to su cinjenice nemam pojma kako i zasto! Mozda su Nike za azisko trziste!  :D :D

 

Ma ok, verujem ja tebi ali mi bas bilo cudno. Mislim da ljudi ipak treba da narucuju isti ako ne i za jedan broj veci. Ono sto je isto bitno je da nije vazan samo broj vec i kalup cizme. Dzaba je broj dobar ako je kalup gore uzak a vi imate visak kilograma pa ne mozete da zakopcate cizmu.

 

Nego kako si ti zadovoljan cizmama posto sam kupio iste a nisam stigo da ih probam na duzi put? Moze i na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 919 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja nosim br.43 i poručio sam Probiker 43 i knap su,e sad mogo sam možda poručiti i 44 da budu komotnije jer ove je ipak trebalo razgaziti da bi ih nosio na duže vožnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja nosim patike 46 cipele 45, i narucio sam čizme 46. Baš su mi taman, samo što sam u početku imao velikih problema dok ih nisam razgazio, stezale su me sa gornje strane na veliki prst. (zato što mi je prst kriv, nije u čizmama problem  ;D ) U pitanju je model Traveler. Dakle, moje iskustvo - isti broj kao patike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako vec hocete jeftinu touring cizmu, ne bacajte pare na Probiker cizme jer su loseg kvaliteta i nisu kozne, bar ove jeftinije koje sam imao prilike da vidim, a koje 90% ljudi kupuje. Alternativa je domaca touring cizma Gepard. Imam ih vec dve sezone i za te pare sam jako zadovoljan. Cizme su kozne, ne propustaju vodu bar pola sata voznje po kisi, kasnije krenu da pustaju na savovima, tople su i jako udobne. Posle dve sezone se nista nije odlepilo, izdeformisalo i pokvarilo sem rajfeslusa koji se pokidao nakon par zakopcavanja, namestio drugi kod obucara i od tada je sve ok.

 

Moja topla preporuka za ove cizme, a i sto bi davali pare svabama za losiju robu kad kod nas ima bolje za iste pare. Jedino sto su ruznije od Probiker cizama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2415 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Takvih čizama (u toj klasi) imaš da biraš u prodavnicama u Srbiji. Odeš brate, odabereš šta ti se sviđa, probaš i kupiš ako odgovara. Čemu tolka nauka?

Vidim da si iz Kraljeva. Sedneš na motorče i odeš do Moto kuće Lazarević i završiš posao. A ako tamo ne nađeš, sajam moto opreme u Beogradu je od 08. - 14- marta.

Osim toga, za one kojima je daleko... neke prodavnice moto opreme šalju robu na kućnu adresu a za bar jednu sam siguran da ne prave problem da pošalju robu i zamene je za veći ili manji broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja mislim da je bolje da budu maaaalko vece da  bih mogao po nekom ladnom vremenu da stavis 2 para zarapa... A ionako neces pesachiti u njima?

 

 

 

EDIT: Ja sam doneo "oficirke" gepardove iz vojske (polovne) i evo 3 godine ih vec nosim a ko zna kolko su stare. Znachi nisu one teske pesadinke sto vojska nosi nego mekane (slicno onima sto interventna nosi) Jedino sto su mi vece 1 broj pa ih nosim samo zimi uz 2 para charapa... Al zato NIKAD nije ladno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja