Jump to content

Moto Zajednica

Pao sam

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Overio sam beton a mislio sam da necu nikad, prvog lepog dana :( Kao da sam pljuno sam sebe u lice a i jesam.

 

Vozio sam lagano i pored rupe mi prokliza prednji u krivni i padnem.

 

Steta na skuteru: Desni retrovizor

                            Ogrebotine

 

Meni nije nista, nosio sam koznu jaknu, rukavice i kacigu. Pocepao sam malo farmerke, izgulio rukavice i imam dve ogreobine na glanc novog kacigi. Boli me samo dusa kada pogledam kacigu i Apriliju.

 

 

Sta da vam kazem, pazite se i nemojte da ste idioti ko ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

E jbg..cuti,dobro si prosao..sad i nikad vise...

 

Jutros kad sam dolazio na posao,vidim vlazan put..imam ogroman strah kad skrecem/ulazim u krivinu a mokar put..usporim maksimalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Miran si za ovu godinu  ;):D, salim se.....cuvajte se, vlazan put, hladne gume, hladan asfalt.....polako, nase vreme tek dolazi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Cuti, dobro je, hebes kacigu, za to i sluzi. Neka si ti dobro. Pazi sada si se upisao za ovu godinu! Nema vise padova...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:(  :( :(

 

Drugari,hteo sam pre neki dan da napisem par reci o ovakvim dogadjajima....

Necu mnogo da tupim i da vam izigravam "tatu",znate i sami,samo da vas podsetim.

 

Bilo da ste presli ili ne,hiljade kilometara,ovi su dani,kao i oni pred kraj sezone NAAAAAJ RIZICNIJI!!!

 

Ocajno stanje puteva-rupe,so,rizla,blato+vrhunsko stanje naseg voznog parka koji ostavlja za sobom tragove u vidu ulja,rashladne tecnosti,nekad i delova.....

Pa onda,mozda jos vaznija stvar,ZAHRDJALI REFLEKSI a zelja golema...

Automobilisti (ionako) nenaviknuti na nase prisustvo...

 

itd,itd,itd

 

STRPITE SE,NECE POBECI NISTA.

 

p.s i nemojte da se zalite na kisu.Dosadila je znam,ali ce bar malo da pomogne da se asvalt dovede u red,kad vec o tome ne brine neko kome je to posao.

 

p.p.s. Alekre-da s' ti meni ziv i zdrav,a lim i plastika ce da se pokrpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Overio sam beton a mislio sam da necu nikad,

Neiskustvo. Inace tesko da bi ovakvu stvar i pomislio  ;).

Prosao si odlicno, moralno i materijalno. Nemoj ni da sredjujes ove ogrebotine, zbog malera. Samo teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Steta na skuteru je 500 dinara, samo da zamenim staklo retrovizora i sve je ok ako zanemarim ogrebotine.

Kada sam pao, prvo sam pregledao sebe. Desilo se u trenutku, dve rupe i da se provucem samo ode prednji tocak i padoh. Nisam osetio kako mi je telo palo vec sam cuo samo ''tup'' kako je kaciga udarila u asfalt. Prasina i rizla su me sjebale. Mozda samo trebao da udarim direktno u rupu, verujem da ne bih pao. Sve u svemu dobro sam, ali me dusa boli mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sad je bas zajebano za voznju motora,pogotovo veceg motora,ja sam ovih dana tek sklopio apriliju i plus ovo lepo vreme i ne mogu da odolim da ga ne potegnem bas zestoko ;D,i najgore je kad uletim i u blagu krivinu i sidjem sa cistog asfalta na rizlu,onda nema kocenja niti ikakvih poteza dok sa nje ne sidjem  :-\.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Dakle, shvatas sada koliko ti je bila dobra odluka da kupis pravu kacigu!

 

Razlika izmedju par ogrebotina i VELIKOG problema! Budi zadovoljan svojom veoma zrelom odlukom.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kada mi je početkom prošle sezone nova kaciga sa retrovizora zveknula o asfalt, žena se čudila što sam je podigao sa smeškom :) .... Razbio si maler, sad piči dalje :) Hvala Bogu pa se sve lepo završilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hvala na savetima i ohrabljenju.

 

Sto se tice opreme, neka prica ko sta hoce ali treba da se nosi. Gledam gde mi se zagrebala integralka, da sam imao slemce i otvorenu tacno bi poderao usnu i mozda pocepao. Plus sto je brzina stvarno bila mala. Kozna jakna se nigde nije pocepala niti me je ista ogrebalo. Iako je bilo vruce stavio sam rukavice (obicne zimske) koje su se poderale, ali dlanovi su okej. Malo sam jedino pocepao farmerke i povrsinski zagrebao koleno. Dakle, moj savet je da se nosi full oprema uvek. Ajd', skuter sam ionako planirao da farbam ne sumnjam da ga necu srediti, nego mi se cepa dusa sto sam dosta stekao para za kacigu i skuter i sjebao. Pored toga uvek sam na forumu pricao kako treba lagano da se vozi i procitao 1000 tema o bezbodnosti i padnem prvog dana. Osecaj, kao da sam se usro. No dobro, ni u jednom trenutku nisam pomislio da necu voziti vise dva tocka, cak sta vise vidimo se na moto skupu u Smederevu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Steta na skuteru je 500 dinara, samo da zamenim staklo retrovizora i sve je ok ako zanemarim ogrebotine.

Kada sam pao, prvo sam pregledao sebe. Desilo se u trenutku, dve rupe i da se provucem samo ode prednji tocak i padoh. Nisam osetio kako mi je telo palo vec sam cuo samo ''tup'' kako je kaciga udarila u asfalt. Prasina i rizla su me sjebale. Mozda samo trebao da udarim direktno u rupu, verujem da ne bih pao. Sve u svemu dobro sam, ali me dusa boli mnogo.

 

Dusa te boli jer gledas na stvar sa pogresne grane.

Sa prave grane gledana, tvoja (ne)zgoda se prepricava ovako:

 

Ljudi danas sam nabo keca na 10-ku. Pri maloj brzini, uz minimalnu stetu i bez povreda, ubo sam iskustvo koje bi, kad tad, morao da ubodem po boga pitaj kojoj cijeni i sa kojim posledicama. Sta pijete?  ;D

 

Naravno da je shit kad padnes, ali sve je relativno, a bol u dusi ti nece pomoci nikako.... ;)

 

aj zivio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ma ćuti i pevaj (u sebi), ovih par ogrebotina na skuteru i kacigi se teško može nazvati štetom, tako da si idealno prošao!!! Ja sam se večeras vraćao po za*ebanom pljusku i samo sam se nadao da me ne strefi slična stvar i pored vrlo pažljive vožnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Drago mi je da si čitav kolega  ;)

 

Imaćeš taman još oko mesec dana, kolko će verovatno potrajati usrano vreme, čime da se zanimaš... Poliranje, zafarbavanje, filozofiranje... I kao što neko reče, ostavi nešto ogrebano (ali ne koleno), imam i ja taj trip da to razbija maler.

 

Analiziraj šta si uradio, šta si mogao da uradiš, i šta si (i da li si) nešto pogrešno uradio. To, uz samo iskustvo pada na asfalt, su najveće vrednosti koje ti je pružio današnji dan. A 500 kinti ćeš nekako valjda prežaliti...  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hvala svima na podrsci :) Potpuno ste u pravu.

 

@Hoochie

 

Nisam procenio dobro put, jaca krivina, malo sam se nagnuo i kada sam naleteo na rupe jednostavno NISAM ZNAO kako da odregujem. Da sam imao veci tocak mozda bi me izvukao ali 12ica nije. Sam sam kriv jer sam se prepustio voznji i opustio totalno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ej Alekre nemo da me strecas :), znam da si nov, ja reko omlatio si fap-a pu pu pu :-X

 

Cuti i pevaj ja sam tako medju svojih prvih 10 voznji( dok sam vozio na poligon da vezbam osmicu) proklizao prednjim na rizli.... Verovavao ili ne motor nije pao, zavrshio je na mojoj nozi  ;D Al sam bio hepi sto ga nisam ogrebao. Al sam se zato usro za narednih godinu dana  ;)

 

Sad si potroshio maler za ovu godine sad samo pun gas. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ljubljana - Slovenija
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-10RR, S-KTRC, KIBS, Performance - 2017

Alekre ... ne sekiraj se previše, jer .... postoje samo dve vrste motorista ... oni koju su pali i oni koji još nisu pali. Budi sretan, tvoaj skola nije bila skupa ... samo da si ti čitav... ostalo su sitnice, vjeruj mi  ;)

 

 

pozdrav maus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja