Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Gle nisam se ovde zaplunuo XD.  :D

Lakse rolne - bolje ubrzanje, manja krajnja

teze - losije ubrzanje, veca krajnja

koji sqt je u pitanju?

@muljaz 4t ili 2t?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

@muljaz jel ac masina kao na aerox-u 100? Ne znam sta da vam kazem, retka je to kubikaza, probajte na www.mojskuter.com forumu, mislim da tamo ima vise takvih masina, kod nas ne znam nikoga da je tjunirao stotku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Motocikl: japanac na dugme

Gle nisam se ovde zaplunuo XD.  :D

Lakse rolne - bolje ubrzanje, manja krajnja

teze - losije ubrzanje, veca krajnja

koji sqt je u pitanju?

@muljaz 4t ili 2t?

Piaggio Hexagon 180 ccm 4t

citao sam negde na forumu da postoji kombinacija da se stavi jedna laksa jedna teza jel to dobro i kako ce da se ponasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Pitanje je bilo muljazu upuceno  :D

Nadji koje su serijske gramaze rolnice i stavi sve pola grama-gram lakse.

Licno ne volim kombinacije gramaza, osim za kratkotrajni stel dok se ne ubode tacna gramaza koja je potrebna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3647 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Valjda je ista masina kao na aerox-u. Skuter ide odlicno, ali bi gazda hteo malo brze. Izgleda da se nece ispaltiti za ovu kubikazu raditi neke zahvate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Stanem ja prekjuče na prvi semaforu na mostarskoj petlji, raskrsnica sa Savskom. Op, stade iza mene veliko motor, ja se pomerim skroz napred i mahnem čoveku da stane pored, stade. Reko brži si, Njinja motor. A on, ma u gradu smo svi isti, ma i ovako, samo na stazi.

 

Bio danas na Kosmaju, smrzo se, kud ne ponesoh termo kecelju. Moram da razmišljam da napravim dodatne bočne oklopčiće, tako da kažem, koji bi odbacivali vazduh strujanja i puštali topao od hladnjaka na kolena. Pito Ivana, on kao nešto počeo pa odustao, verovatno mnogo posla a ne može da naplati. Sve ideje na ovu temu dobrodošle. Postoji opcija da se ubaci pc fen i prekidač koji bi dodatno guro vazduh na noge, tako rade ljudi koji vrše kuriski prevoz.

 

Po dolasku, gledam prednji točak, trag gaženja nije baš do ivice šare al blizu, zadnji, jedno 4 puta dalje od ivice. Inače mi se prednja više haba od zadnje i uopšte ne znam u čemu je štos, dal se ram uvija il ja kočenjem pri polasku u nagib  habam dodatno prednju.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6931 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Blago vama, ja prelazim na Burgmana 400 :) Ako znate nekoga ko bi menjao takvog za manji skuter neka mi pusti PP :)

 

 

BTW, jel ste vozili starijeg Burgmana? Ima li bitnih razlika izmedju ova dva? Kakvi su vam generalno utisci?

 

2001_AN400_blue_450.jpg

2000-Suzuki-Burgman400.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Pozdrav skuteraši! Evo i mene kod vas. Sticajem okolnosti sam kupio Piaggio X9 500 i.e. 2003. god. Do sada sam vozio velike motore i skuter kupio zato što je prodavcu bilo hitno za novac, pa je i cena bila više nego povoljna. Posle samo 50-tak kilometara bio sam oduševljen udobnošću, laganom upravljivošću, pa čak i kako ubrzava. Imao sam ideju da ga odmah stavim u oglas i zadarim par stotina jevreja, ali sam odustao. Ovaj skuter ostaje kod mene do daljnjeg. Inače, prešao je 13150 km, ima servisnu knjižicu sa svim fiskalnim računima, nove gume, a dobio sam i stare koje su kao nove, ali ih je bivši vlasnik promenio sbog starosti. Ima li neko iskustva sa ovim skuterom? Na šta treba obratiti pažnju? Koji servis se pokazao kao pouzdan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Jel moze mala pomoc....posto nisam bas neki poznavaoc skutera....

Moj burazer ima Piggio NRG 50 1997,i kad smo ga uzeli pre godinu dana,skuter je ladno mogao da kuca 90 i da se muci malo do 100...

a sada kuca 70 i muci se do 80 :o

E sad prica je da mi na njemu nista nismo radili,nikakav servis nista jer je skuter vec bio u ekstra stanju...

 

tako da sta mislite sta bi moglo da bude??

ja sam tipovao na filter vazduha i na kais da se mozda istegao.....filter je za zamenu to stoji,ali da li bi moglo biti i da kais riknjava....

 

hvala za pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Pozdrav skuterasima! Vreme je da moj Kymco ode na prvi servis pa me zanima da li osim KDM-a postoj u Beogradui jos neki ovlasceni servis koji je za preporuku?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja