Jump to content

Moto Zajednica

Xena Disc Lock - ikustva..

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Poželeo sam da bezbednost svoje drage podignem na viši nivo, pa mi je za oko zapala Xena sa alarmom. :zvonko: :bubu: Sad.. dilema da li je to stvarno korisna naprava (kao što meni deluje), ili lepo našminkana drangulija koja služi èisto za uzimanje para.. :misli:

Zamolio bih one koji koriste, koji su koristili pomenutu spravicu, ili poznaju nekog ko je koristi, da predstave svoja iskustva..

Unapred hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja sam pre za varijantu Patrol-line alarm i dobar lanac ili sajla za oko

bandere.

 

Nekada kad sam po gradu i kada sam u žurbi, smaranje mi je da stavljam i skidam po sto puta disclock, a desilo mi se i gomilu puta da krenem sa lockom, pa za malo da padnem. Ovako samo pritisneš dugmence i Bii-biip... Ukljuèiš alarm.....

Uz to se i alarm dere dosta glasnije, i može da se šteluje osetljivost.

Pored dobrog alarma i lanca, disclock ti i ne treba, jer ako æe neko da ti ponese motor džabe ti...

Opet ti treba lanac, jer ako motor negde duže stoji treba staviti ciradu, a na njoj postoje rupe kroz koje ide lanac da je vetar ili lopovi ne bi odneli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja je imam i kada se naviknes na neke stvari sve funkcionise super. Drzim je pod sic vazda i dje god da stanem a da ne vidim motor stavljam. Kao alarm i nije bas reaktivna, ali kao disclock radi najstrasniji posao i dobra je stvar sto ti se ne moze desiti da ti zakuje kocnicu ako zaboravis da skines jer pisti kao ludo. Ja namjeravam da kupim i onaj adapter sa lancem i to ce mi stojati ispred zgrade da ga zavezem kada blejim kuci. Desilo mi se par puta da su klinci prilazili motoru i cackali rucke pa kad je zapistao pobjegose glavom bez obzira i vise ga nisu dirali. Preporucujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam pre neki dan kupio XN15... deluje dosta solidno i ne verujem da imas kvalitetniju disclock zastitu od nje. Sto se alarma tice, poprilicno je jak, mada se jacina POPRILICNO smanji kad prekrijes prstom "zvucnik".

 

U svakom slucaju, sta god da uzmes, nista bez neke dobre sajle kojom ces motor zavezati za neku banderu...

 

PS. Da li neko zna da li kod nas mogu da se nadju dobre i kvalitetne sajle/lanci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...PS. Da li neko zna da li kod nas mogu da se nadju dobre i kvalitetne sajle/lanci?

Vjerujem da je najbolji onaj Xenin, ne moze ga prekinuti bez sat vremena brusilice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
PS. Da li neko zna da li kod nas mogu da se nadju dobre i kvalitetne sajle/lanci?

A neka dobra bandera? :lol:

ps.lanac imam' date='ali...serbian3ob6.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
...PS. Da li neko zna da li kod nas mogu da se nadju dobre i kvalitetne sajle/lanci?

Vjerujem da je najbolji onaj Xenin' date=' ne moze ga prekinuti bez sat vremena brusilice...[/quote']

 

Koliko dugo traje napajanje, i kako se puni - menja baterija ili na šta veæ radi... Plutonijum :) ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Prevodio sam MOTOBIKU za istoimeni casopis text o xeni na engleski. Postoji vise tipova, a pored klasicnog disc lock sistema ide i varijanta sa lancem. Nasi *navodno motobike i nj ekipa kad su spremali text, su je testirali, i to brutalno, lupali je cekicem, polivali vodom i prskali kojekakvim preparatima, probali da seku bonsekom, koliko znam sve je izdrzala i nastavila da radi. Mislim da je stvarka, bez obzira na prethodno, poprilicno dobra. I disk lok i alarm. Malo li je u jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Koliko dugo traje napajanje' date=' i kako se puni - menja baterija ili na šta veæ radi... Plutonijum :) ???[/quote']

Dobijes dva seta baterija i u zavisnosti od koriscenja jedne bi trebalo da traju bar sezonu. Ja nisam puno koristio pa ne znam, ali tako mi Djura rece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Au al se rasplamsala diskusija :lol:

Ja svakako lanac za oko bandere imam uvek sa sobom, i vezujem yamahu kad god je ostavljam, znam da se plaši mraka pa ne bi da se istraumira nazad u nekom kombiju. Ideja je da joj dodam nešto što pišti, a pošto nemam bog zna kavo poverenje u "specijalne alarme" za motore, ova Xena pištalica mi baš primamljivo deluje..

Malo me dejang zabrinuo podatkom da možeš da je poprilièno "utišaš" pomoæu palca.. :shock:

De je taj Ðura, pa da savetuje :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej

Treba i meni neka zastita pa sam razmisljao o alarmu, ali ova Xena sasvim OK zvuci.

Kolika je cena i gde se moze nabaviti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Taj najjaci model XN15 je u Guevari oko 75E (u Luisu je 100E), a ima i nekih jeftinijih...

 

Baterija (tj baterije, posto ide nekoliko onih manjih kao za satove) bi trebalo da izdrze sezonu. Uz Xenu se dobija i par pakovanja rezervnih baterija tako da si valjda miran 2-3 godine...

 

@Evil_Zo

Video sam taj lanac u Guevari, zaista deluje brutalno! :) Samo kad bi nasao takav neki isti koji funkcionise sam za sebe (da se ne kaci za Xenu)...

 

@bojan.p

Javni ako hoces da osmotris uzivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

upravo kupih xenu, posle duzeg cimanja da naðem gevaru, hvala gulianu :wink: , nije loša stvarèica, košta 4100 dinara, kao lock je super, samo, mislio sam da je 110 db malo jaèa frekvencija, ali dobro, ja ga jedva èujem na petom, kada se upali na parkingu, koji je odmah ispod prozora, tj. sa prozora gledam na parking

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ja sam pre za varijantu Patrol-line alarm i dobar lanac ili sajla za oko

bandere.

 

Nekada kad sam po gradu i kada sam u žurbi' date=' smaranje mi je da stavljam i skidam po sto puta disclock, a desilo mi se i gomilu puta da krenem sa lockom, pa za malo da padnem. Ovako samo pritisneš dugmence i Bii-biip... Ukljuèiš alarm.....

Uz to se i alarm dere dosta glasnije, i može da se šteluje osetljivost.

Pored dobrog alarma i lanca, disclock ti i ne treba, jer ako æe neko da ti ponese motor džabe ti...

Opet ti treba lanac, jer ako motor negde duže stoji treba staviti ciradu, a na njoj postoje rupe kroz koje ide lanac da je vetar ili lopovi ne bi odneli...[/quote']

 

pomenuo si Patrol-line alarm, da li ga ima kod nas i gde ga ugradjuju ako ga ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

I ja sed lomim da pazarim to zakljucavanje za disk.

Nemam alarm ali ne ostavljam motor nigde bez nadzora.

Imam garazu a na skupovima je uvek pored mene.

Par puta sam ga ostavio i bas mi je falila neka dodatna zastita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo me dejang zabrinuo podatkom da možeš da je poprilièno "utišaš" pomoæu palca.. :shock:

De je taj Ðura' date=' pa da savetuje :roll:[/quote']

 

evo sad videh. Manje-vise radi OK. Da mozes da je utisas, mozes. Zato ja pored nje imam i alarm koji se dere kao da ga kolju.

Xena nije uopste losa kupovina. Sam lock deluje bas kvalitetno, pa i da nema sirene, nista joj ne bi falilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Po preporuci sam ugradio alarm Patrol line, sada ne znam da li da kupujem Xenu ali ne verujem da æu uskoro, pre bih kupio xena lanac ali je preskup bre oko 90-100€, inaèe što se tièe xena disk loka bez alarma ima ga više smisla kupovati a sa alarmom ja za sada stavljam na disk katanac sa kodiranim kljuèem, ima na buvljaku da se kupe od 1000 do 3000din. Imam Corbin katanac tzv.grizli sa kodiranim kljuèem i prilièno sam siguran da je lakše i brže da mi otkaèe ceo toèak nego da se zezaju oko katanca, uostalom sa tim katancima se zakljuèavaju mnoge prodavnice po gradu, videli ste ih sigurno... Što se tièe lanca xenin mi se svidja i ne sumnjam da je ultra jak, ako budem u prilici kupiæu pre njega a zakljuèavaæu ga gore pomenutim katancem, a za sada imam katanac koji je isto extra a nije toliko skup. Kupio sam ga preko puta autobuske, ima radnjica gde ih prodaju i to je lanac debljine 12mm, ima sigurno preko 5kg-a i nisu mogli da mi ga iseèu onim velikim makazama morali su da pale brusilicu, to je vrlo jak lanac za pristojnu sumu novca, iskreno ga preporuèujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Nema imobilajzer nego je sav istaèkan nekim rupicama razlièitih velièina sa strane pa valjda ne može brava da se èešlja itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da dam par komentara:

 

Xena nije losa, svakako bolja nego da nemate nista na motoru.

 

Medjutim, mislim da je bolje kombinovati vise sredstava zastite, kako na kolima tako i na motorima. Dakle, mislim da je bolje upariti Xenu sa nekim alarmom i dobrim lancem, nego je koristiti solo.

 

Sto se tice alarma, kod mene je montiran Meta Systems i ja sam vise nego zadovoljan (sumnjali smo da on pravi one probleme sa palenjem ali neopravdano, alarm je radio i radi i dalje besprekorno). Generalno mislim da je alarm, pogotovo ako ima blokadu motora, jako koristan i vrlo efikasan. Normalno, ne bih se pouzdao samo u to, ali u kombinaciji sa dobrim lancem (lancima), opreznim i odgovornim parkiranjem i paznjom... trebalo bi da je dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja