Jump to content

Moto Zajednica

Honda NX 250 dominator

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Zanima me dali ima ljudi koji imaju iskustva sa ovim motorom dali se ispalti da se on uzme i koliko bi to izaslo ili da se uveze ili da se kod nas pazari? Sobzirom da se njegova starija braca krecu oko 1500e u solidnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozda ako nabavim pare inace prodajem jedrilicu ako je neko zaintresovan :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mislim da bi najkopetentnija za to bila Kalina sa foruma !!

 

Sve zavisi od toga koliko vrli RadicM im a cm i kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Visok sam oko 170cm i imam ok 65kg mozda malo vise :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

hehe ja sam hteo nx 650 al puno mi za odrzavanje a ovako 250 bolji je od 125 dvotaktih i jaci.

Jedino koliko bi me izaso?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa jesi li tražio? Kalina je prodala jednog da bi prešla na KLX ali se zlopatila sa kurblom

i odmah kupila drugog NX-a. Ja sam iz toga izvukao zaključak da mogu da se nađu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Kalina je kupila od mog drugara, a mislim da ima jedan na moto berzi, potrazi.

Ovo je motor koji Kalina vozi, a evo i mene sa mojom visinom i tezinom.

21072008154.jpg

04022009260.jpg

04022009261.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znaci motor je vrh sad jos da skupim pare da ga uzmem koliko bi mogo da izadje kod nas je prava retkost.

Sta znam dali bi mogo da se nadje lupam za 1000e ili malo vise do 1300e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Kalina je kupila od mog drugara, a mislim da ima jedan na moto berzi, potrazi.

Ovo je motor koji Kalina vozi, a evo i mene sa mojom visinom i tezinom.

21072008154.jpg

04022009260.jpg

04022009261.jpg

  Al' si ga pritis'o  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

evo me evo me!  :D pa sta da kažem? motor je divan, isplati se ga uzeti 100%, jer je to odlican kompromis u svemu - za grad je idealan, ok je za teren s odgovarajucim gumama (nije kao kros nikako, ali prolazi po terenu bolje i lakše od većih endura), može i za neki  put, putna brzina mu je 110-120km/h. Malo troši (3-3,5l), lagan je (130 kila pun), udobno sediste, za dvoje je ok (ako nisu teski po 100 kila). Znači za mene je super! toliko ga volim da neću ga prodavati nikad više (to mi je drugi NX250), samo ću da dokupim neki motor za put verovatno. Posebno što si ti visok 170 (kao ja), znači po visini sedišta će ti biti idealan. Pitaj šta te još interesuje. a, da, najvažnije je što je to HONDA, neuništiva mašina!  :D  :D  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Posto je kod nas jako redak bar ga ja nisam toliuko cesto vidjao po oglasima koliko kosta i dali se isplati uvoziti takodje dali ima delova za njega da se nabave kod nas i koliko moze da se tera u off posto sam moj sadasnji motor bas golemo sredio tim offom.

Verujem da to za dominatora ne bi bilo nista sobzirom da je atx neki soft enduro ako se tako moze nazvati samo za makadam i tucanik nista velike rupe i dzombe ja sam ga tero pa sam se kasnije pokajo zbog popravki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa isplati se da uvezeš, jer verujem da tamo može da se nađe u boljem stanju i jeftinije, ali ne znam koliko će sve to da izađe ovde sa carinom i prevozom. Ima ih i ovde, ali malo, prati oglase, ja sam svoje kupila preko oglasa u Srbiji. Delovi su uglavnom standartne, za mnoge Honde idu iste delove, malo je teže naći gume (napred 19, nazad 16), ali ima i njih.  nikad nisam imala problem da nađem delove.

Što se tiče rupa, dominator je isto "soft", nije uopšte toliko tvrd kao kros i ne preporučuje se za hard teren i neko surovo skakanje, ali opet ne mogu da kažem da je samo za makadam, može on dosta toga da pređe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@Kalina nisi razmisljala da mozda predjes na nx500-650?

A za nx 250 je sasvim solidan motor koji najverovatnije uzimam jedino koliko iszadje reg za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

neću da pređem na veći, jer mi ne treba jači motor, ovaj je sasvim dovoljan, ja sam mala i mršava pa ne bih mogla da zadržim veći motor kad krene da pada ili da ga podignem i veći enduro motori su previsoki za mene, tako da ostajem na svojoj 250-ci. Za registraciju se ne sećam, čini mi se oko 100e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Pa mom misljenju veoma lak dobar i jeftin za odrzavanje motor, ali nazalost veoma se brzo prevazidje, jer je 125 dvotaktni jaci od njega, koliko sam ja probao i jedan i drugi.. Npr ja ti peporucujem yamahu tdr125, motor takoreci bez konkurencije u svojoj klasi.Ts125 i tdr125 provereno idu bolje od nx 250, za ostale ne znam. Ako bas hoces cetvorotaktni, kle 500 savrsen izbor  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Da ocu nesto vece uzeo bi dominatora od 650 al ja bi manje razmisljao sam o ts-u trd ne bi uopste uzimao jeste motor ala al nije za moje potreba ja bi ga unistio za mesec dana.

Dominator mi se sviseo po izgledu i po tome sto je 4t samim tim se manje kvari i manje problema oko toga, nema mesanja ulja i svega ostalog.

125-tice dvotaktne su neprikosnovene po snazi ali i trose.

Realno da imam kesa za bacanje uzeo bi varadera 125 mozda nije jak ide do 130 al to je 4t sa dva cilindra dugotrajniji od bilo koje dvotaktne 125-tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Slazem se, decko, to je tvoj izbor

Ali gresis u nekim stvarima

TS jos niko nije unistio, i ja sto imam 110 kg i mnogo iskustva, kad ocu da se izivljavam i podignem arenalin i nekog da osisam - uzmem klincu TS i da vidis sta je voznja.

2t odradis generaknu za 150e, a sa 4t ne pomisljaj da otvaras masinu bez da imas 300e min slobodnih ( a koliko vidim trazis polovan motor - koji ces sigurno pre ili kasnije otvarati )

A sto se potrosnje tice, nas TS ne prelazi 4,5 l/100 u najgorim uslovima exploatacije, a normalna voznja pokaze max 3 l/100

Full cross trosi duplo vise ali ima i 10 ks vise ( moras da pravis razliku izmedju ful cross i enduro masina kao sto su TS, DT, CRM,...

Za vas omladinu, zeljnu izivljavanja ( pratio sam tvoje teme i otprilike znam sta volis ) uvek preporucujem 2t da bi naucili da vozite zestoko, a posle 2 - 3 god uzmi 4t jer sa takvim zahtevima i zeljama, i nacinom voznje, pre ces da unistis 4t manje kubikaze od 600. A nedaj boze da zvizne glava na tim manjim 4t imaces muke zive da je nadjes ili opravis i silne pare ce ti izbiti iz dzepa ( taj sklop je komplikovaniji od cele 2t masine a mnogo cesto zvizne na 4t. Imas temu od Ras i o njegovoj hondi 4t, pa prelistaj koliko se covek napatio, a vidi u enduro fanovima koliko smo se mi navozali sa 2t

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Izvinjavam se ja sam lose gore sastavio recenicu mislio sam na tdr da bi unistio.  Ts je motor vredan postovanja i po ozgledu i po svemu ostalom.

Nego za koliko on moze da se nabavi kod nas se prodaju par njih za 1000e ali iz uvoza tako da je pitanje u kakvom je stanju.

I jos nesto posto osim divlajnja volim i da putujem dali bi ts mogao i za to da se koristi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Tdr i TS nisu ista klasa. Tdr je vise putni enduro, sa mnogo vise plastike koju je greota terati u off road. Mislim da mu je i ogibljenje krace i mekse i onaj spusten prednji blatobran nije ni na jednom motoru predvidjen za off road

Ts je najaci u svojoj klasi ( DT, CRM, KMX ) i sto se tice motora i rama i ogibljenja

Nije los ni za putovanja, ali kod takve upotebe moras imati i prednji veci lancanik i prednji manji za off road ( menja se za 15 min, a kosta od 10 do 20 e

Kad stavis veci prednji ( tu mislim na 1 zub veci od fabrickog ) ladno ces moci da putujes 90 - 100 km/h sa pola gasa, a ici ce i do 130 km/h

To im je cena oko 1000 e, malo ih ima - a sto se tice toga u kakvom je stanju svaki polovan motor ti je rizik ( zato i preporucujem 2t - manje kosta kad mora da se popravi ( cini mi se da si mlad i da nemas svojih prihoda - treba razmisljati i o tome )

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja