Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki dr 650 r 1990.god slabo vuce do 3000 obrtaja .

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Za brzinomer...imam digitalni ali vratio bi se na klasiku kad vec radi.........a ici cu u Bec verovatno za mesec dana pa cu sopingovati tamo u Luisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Eno broja na pp . Ne znam tacko kako se zvase ali je meni za sve izaso u sustret sa jako povoljnim cenama . Probaj sa njim .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

drazo, par stvari o stelovanju i radu karburatora. Na malim i srednjim opterecenjima, iglica i glavna dizna obicno i ne rade

nego se motor snabdeva gorivom iz sekundarnog sistema, iz takozvane pilot dizne. To je onaj sakriveni srafcic koji se nalazi sa

donje strane karburatora blize cilindru. Uzmes mali srafcigercic i brojis koliko krugova mozes da ga zavrnes. Izbrojis i zapises to podesavanje

kao pocetno stanje. Onda ga odvrnes 2.5 krugova i upalis motor. Posto je tvoj DR muska verzija, a ne RSE, dok motor radi mozes

slobodno uzeti srafciger i prici tom srafu. Krenes polako da zavrces diznu dok motor ne obori broj obrtaja. Tu stanes i odvrnes jos

pola kruga. To je samo pocetak, al dalje se svodi na mnogo eksperimentisanja i ustelavanja. Ako ti je prvobitno podesavanje mnogo

odstupalo od ta 2.5 krugova, to ti je i bio problem u startu. E sad da se razumemo jos nesto, ko te je slagao da DR uopste treba da vuce pre 3000?

Mislim ja mog mogu da prevrnem u prvoj iz 1500, al za to treba lepo cimnuti. DR se razlikuje od npr. XT-a bas po tome sto je max obrtni moment

pomeren malo u vise obrtaje, odakle i dobijas najvecu snagu u klasi (46hp a xt ima 42 ili 44(to se cini kao mala razlika ali 2ks na 50ks je VAU)). Za

sva moguca podesavanja DR-ovog karburatora samo pitaj, svasta sam mu napravio!

 

P.S. ljudi, pravljenje sajle je 800din maximalno, a dobijes 100% bolju od polovne bog te pita kolko stare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pozdrav duze . Pa ne mogu ja to recima da objasnim kako nece da vuce . Na naj prostiji nacin mogu da kazem ovako . U drugoj idem na oko 1500 do 2000 obrtaja i naglo mu dam gas kao da hocu da se podigne na zadnji tocak on pocne polako da ubrzava i kad dodje na 3000 obrtaja naglo cimne i naravno podigne se na zadnji . Isto nesto kao dvotaktne masine kad im se otvori rc ventil . Znaci taj prelaz izmedju je bas grubo izrazen . I jos nesto kad je na ler gasu i odvrnem nu maglo gas hoce da se ugasi . E to je to u kratkim crtama .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

@ kvarisa  kazes da je Drazin DR muski za razliku od RSE moj je RSE pa me zanima kakve ima razlike u masini???? moja saznanja su da nema nikakve osim prenosa ali vidim da poznajes model pa ako ima nesto slobodno mi reci.....Moj DR nema nikakvu knedlu ali da je slinav jeste......i mislim da to stelovanje sto si opisao nije univerzalno vec je sve experimentalno, ne mozes ti odvrnuti 2,5 kruga i da to bude to svaki je motor drugaciji i nece biti svuda isto....

 

A sajlu mi je pravio neki lik i to sto je on napravio je smece koje nije dobro i nije dugo radilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Razlika u masini ne postoji, samo E model ima bitnu razliku tj. anlaser sto povlaci jedan dekl viska i nemogucnost stelovanja

karburatora bez da slomis ekstremitete. Za prenos ne znam. Moj je RS, bez E, tj na kurblu i identican je R-u, razlikuje se

optika i izduvni lonac. A 2.5 krugova nije univerzalno no oko toga bi uvek trebalo negde da bude. Ako nije u blizini, treba

staviti pilot diznu druge velicine. Naravmno da je i svaki karb drugaciji i kod istog modela, zato ide tehnika sa spustanjem

lera. E sad, sto ti je slinav... nisam to jos zakljucio al sam otprilike skontao da je moguce zbog drugacijeg CDI-a koji ima

potenciometar na karburatoru (to bi trebalo svi noviji da imaju). Imao sam jednog sto je uvek kilav bio, dodao sam mu

mna prestelavanju da malo propinje, ali opet ni blizu mom. No nisam imao vise vremena za igru, al doakao bi mu vec

nekako, makar moje paljenje stavljo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ovaj moj ima anlasaer i dva auspuha jbg. valjda je RS sad sam se zbunio, pazi diskutabilno je to sto sam rekao da je " slinav " ide on ali 1..i  2 brzina su za moj ukus previse dugacke i to je velika mana...ali od 80km/h pa do 130 on prosto peva i tu je najbolji ja sam putovao malo sa njim i veruj mi da je za turizam jako dobar i zahvalan, ovom mom je to i namena jer ima i 3 kofera i manje vise sam ja zadovoljan, zapravo ni ne ocekujem da ide bolje kad vidim koliko malo trosi i nema ni puno konja....jbg. ne moze da ide ko XR Honda

 

A ovaj potenciometar na karbosu koji spominjes nemam pojma, nisam ja to video kod ovog mog, moj je 94 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Taj potenciometar, to je velika crna "stvar" na desnoj strani karburatora! NIsam imao prostora

da eksperimentisem sa njim, trenutno izmisljam sebi neka paljenja da bolje ide, al iz nekog razloga

svaki DR koji nije '90 i ne ide tako zivo. Na adv-rideru imas posebnu temu za '90 a posebno za ostale.

Nesto su  usuzukiju mutili, voleo bih da ih stavim na neki sto i da mogu da merim snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pazi ne ide zivo? kad bi skratio prenos on bi zivnuo ali ne bi mogao da pegla kao sad na otvorenom putu...jbg. ne moze sve..mada bi mi voleli

 

A bas cu sutra da pogledam ali ja mislim da ja nemam taj potenciometar video bi ga ali bas cu da pogledam...rastavljao sam ja moj na masini ali karburator nisam imao potreba mada mi je ler zvalav ali to je zato sto je potrosen....

 

 

Sta bi ti radio sa paljenjem da ide bolje????? Mislim da to nije bas izvodljivo....ali daj da cujem sta radis?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Menjam mapu, malo veci ugao pretpaljenja... dobio da ubija u obrtajima, al je nestabilan ler i oce kadkad

da vrati kurblu kad je ladan. To sto ti je zvalav ler nema sta da bude sto je potrosen il mator ili stavec. Moj

je '90 i ima 70hiljada na satu pa se sve usteluje da radi kako treba. Inace, otvoren mi je filter vazduha,

tu sam mnogo dobio na odzivu gasa al sam telence rodio dok nisam nasao kako da ga ustelujem. Sad sam

stavio i otvoren top, nisam jos probao kako se ponasa, al za sada samo se cuje u majcinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Nemam ja zelju da se maltretiram za par konja vise, sve igre sa karburatorom su experimentalno i to mi se ne radi....auspuha dva mi se ne skidaju, zapravo nemam sta drugo da stavim a ne daju mi se pare za top...zapravo ova dva lepo izgledaju a sa topom bi nesto malo dobio zanemarljivo.....hteo sam ja da kupim drugi motocikl ali sam i od toga odustao jer prodaja ide tesko, i na kraju sam odlucio da sve ulozim u potovanja i da napravim dosta kilometara sa " skelom " kako Boklic kaze..hehehehe

 

Ja se vozim sa mojim prijateljima koji voze XTX  XT KLX i ja ne primecujem da su oni brzi..mozda malo na ubrzanju ali posle nisu ni za 1 km brzi.....zapravo ja ih iznabadam na krivinama tako da sam ja brzi malo u krivinama a oni na izlazu iz krivine...sve u svemu nije to lose...

 

@ Boklic kako ga na lancu stroje????????? to mi nema logike ali daj kazi na sta si mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

prosto,pomera se koji stepen na lancanicima bregaste,,,pa bregaste otvaraju ranije..ali u pitanju je po 2 ili  4  stepena...bar kolko ja pamtim :) :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

prosto,pomera se koji stepen na lancanicima bregaste,,,pa bregaste otvaraju ranije..ali u pitanju je po 2 ili   4  stepena...bar kolko ja pamtim :) :) :) :)

Kako mislim pomera se ? Da se pomeri jedan ili dva zuva ranije nego sto treba ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa nije u pitanju zub,vec pola zuba,eventualno ceo,mada.....

tako se i stroje za ch trziste recimo..a ima i da se kupe takvi lancanici koji su pomereni  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

pa nije u pitanju zub,vec pola zuba,eventualno ceo,mada.....

tako se i stroje za ch trziste recimo..a ima i da se kupe takvi lancanici koji su pomereni  :)

 

zvuci mi poprilicno glupavo resemnje, mislim jest efektivno, al to motoru nikako ne prija. No

ako si video da ima da se kupi, sto ti ne bi verovao. Ja tedoh predloziti da se proveri

da li su bregaste u fazi, mozda je neko omasio za zub, ne bi bio prvi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

pa nije u pitanju zub,vec pola zuba,eventualno ceo,mada.....

tako se i stroje za ch trziste recimo..a ima i da se kupe takvi lancanici koji su pomereni  :)

 

zvuci mi poprilicno glupavo resemnje, mislim jest efektivno, al to motoru nikako ne prija. No

ako si video da ima da se kupi, sto ti ne bi verovao. Ja tedoh predloziti da se proveri

da li su bregaste u fazi, mozda je neko omasio za zub, ne bi bio prvi.

 

Meni to zvuci kao experiment sa losim zavrsetkom, ne kapiram kako bi lanac bio pomeren??????? Za zub ako je pomeren bi radio kao reska slina i imao bi 15 konja.......jedino kako bi mogao da pomeris paljenje je da malo razbusis na glodalu rupe od onag lancanika sto stoji na bregastoj pa da na taj nacin pomesis paljenje na ranije........ALI ako pomeris poaljenje na ranije onda ti treba i veci okatanski broj benzina...a posto su nasi motori napravljeni da rade na benzin od 98 oktana a mi jedva imamo 95 siguran sam da bi pameranje na ranije paljenje bilo cist gubitak i da bi izgubio snagu a ne bi je dobio.......tako da je zakljucak da tu nista netreba da se dira jer je to najbolje.......resenje je kupovina V Stroma 650 tako ja razmisljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

neneee,,,recimo,,,dosta motorcikala za svajcarsko trziste ima dva nacina kacenja na bregastoj,i imate oznake ch tu se zubi za svajcarsko trziste i tu je recimo pegaso ustrojen za 7ks,super tenere za 9ks,suzuki gsxf za 17ks, mada se kod suzukija menjaju i dizne al dobro, i imate oznaku e to znaci za evropsko trziste,i tu se zubi da bi imao normalnu snagu,,eto to vam je kod blokade motora,sitna slina od 7ks,,bas sitna,, ;D ;D ;D

eh sad,recimo za moj suzuki se uz komplet ostrih bregasti moze kupiti i lancanik za usisnu bregu koji je za 1 ili 3 jebemliga  stepeni pomeren ,otvara ranije bregastu,imas wiseko lancike i to se zove kit za bregaste,,pa ko nije znao eto sad zna :) :) :) :)

a to se radilo i kod trkackih jugica  :) :) :) :) bile su i remenice da se kupe za to,neznam dali ih sada ima,al mogu i da se razbuse itd itd.....

nadam se da vam je sada jasnije,ah da,recimo kada se rastegne lanac u agregatu pogotovu se to desi kod jednoklipasa,to jest tada je najprimetnije,i pocne da kasni na faze to jest sa ozznakama  pa okasni za koji milimetar pa ajde da to vratis kao maloi pa ga uzubis tako da se oznaka za malo ne poklopi,znaci sad bude za nijasu ranije,,e tada pocnu da idu ko blesavi, :);):D ;D

ma svasta nesto moz se nauci kroz zivot i tako to... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

neneee,,,recimo,,,dosta motorcikala za svajcarsko trziste ima dva nacina kacenja na bregastoj,i imate oznake ch tu se zubi za svajcarsko trziste i tu je recimo pegaso ustrojen za 7ks,super tenere za 9ks,suzuki gsxf za 17ks, mada se kod suzukija menjaju i dizne al dobro, i imate oznaku e to znaci za evropsko trziste,i tu se zubi da bi imao normalnu snagu,,eto to vam je kod blokade motora,sitna slina od 7ks,,bas sitna,, ;D ;D ;D

eh sad,recimo za moj suzuki se uz komplet ostrih bregasti moze kupiti i lancanik za usisnu bregu koji je za 1 ili 3 jebemliga  stepeni pomeren ,otvara ranije bregastu,imas wiseko lancike i to se zove kit za bregaste,,pa ko nije znao eto sad zna :) :) :) :)

a to se radilo i kod trkackih jugica  :) :) :) :) bile su i remenice da se kupe za to,neznam dali ih sada ima,al mogu i da se razbuse itd itd.....

nadam se da vam je sada jasnije,ah da,recimo kada se rastegne lanac u agregatu pogotovu se to desi kod jednoklipasa,to jest tada je najprimetnije,i pocne da kasni na faze to jest sa ozznakama  pa okasni za koji milimetar pa ajde da to vratis kao maloi pa ga uzubis tako da se oznaka za malo ne poklopi,znaci sad bude za nijasu ranije,,e tada pocnu da idu ko blesavi, :);):D ;D

ma svasta nesto moz se nauci kroz zivot i tako to... :)

 

Ja sam za jednog jugica nosio kod strugara da mi napravi remenicu iz dva dela,spojena sa 3 srafa,za fino stelovanje  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4753 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Uglavnom tako rade svi jednocilindricni enduro motori.Kada je lanac bregaste istegljen onda hoce malo da kasni.U manuelu od DRa imas  podatak za granicu istegljenosti  lanca. Meri se na 20 clanaka pa ako prelazi granicu ili je blizu  nje onda ga menjaj nije skup,30 tak eura.Pozzz of skroz!!!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja