Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

KUPUJ... :o  Šta čekaš... :)

 

Pare da padnu sa neba :)

 

E jbg... moram da te razočaram :(  Džaba čekaš , odatle neće pasti. I ja čekao ,pa ostario ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Nije Aprilia, ali je 'talijan. ;D Rodja sam vam. ;D a i da vam kazem, ljudi moji, onaj Dorsoduro KIDA! SAVRSENSTVO!

Nije ni Italijan nego svedjanin, a sada Nemac :) :) :) Ali nema veze, iz jevrope je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Nije Aprilia, ali je 'talijan. ;D Rodja sam vam. ;D a i da vam kazem, ljudi moji, onaj Dorsoduro KIDA! SAVRSENSTVO!

Nije ni Italijan nego svedjanin, a sada Nemac :) :) :) Ali nema veze, iz jevrope je.

 

Sklapa se u Italiji. Pod vlasnistvom je BMW-a sad, ali se sklapa u Italiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Znaci problem se desio posle neke voznje od 100km parkirao sam motor i posle 10min upalim ga, on se odmah ugasi, kad sam ga opet upalio pustim ga na ler i nakon 3-4 sekunde culo se da vrace vazduh nazad u filter vazduga tako uradi 2 puta i samo se smanjuju obrtaji i motor se ugasi, znaci na ler ne moze da radi, sledece motor mi je promijenio zvuk i u voznji na pustanje gasa cuje se pucanje u auspuh kao da su petarde u njega i puca sve zaredom kao da ne sagorijeva.

Isprao sam rezervoar, otvorio sam na dno karburatora saraf i ispustio sve iz njega sto je bilo, cak sam i svecicu novu stavio i nista se nije promijenilo. Sto se vuce tice nista se nije promijenilo osim zvuka.

Takodje ujutru kad ga palim puno teze upali, moram da mu povucem i sauh i da mu dadnem malo gasa i on onda upali i jako brzo digne temperaturu do 80c al preko toga ne ide, nije mi nikad grijao i slicno.

 

Pomagajte ako ste imali slican problem i na sta da obratim paznju?

Hvala!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Možda problem sa nekim ventilom, možda bregasta, možda paljenje, može biti dosta stvari. Nemoj ga forsirati, može se napraviti veće sranj... ako na primer nagura višak goriva u blok , razredi ulje i odoše ležajevi. Najbolje kod majstora odma pa nek vidi, možda je i neka sitnica, ovako može samo da se nagađa... a samostalno čačkanje i nagađanje nekad  ume da nas klepi po ušima samo tako :o ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pomagajte ako ste imali slican problem i na sta da obratim paznju?

Hvala!!!

Ako puca u auspuhu znaci da ima visak goriva, sto znaci karburator. Vodi samo racuna o nivou ulja, Gargi je u pravu da mozda benzin moze da udje u blok. To se desava kod Kawa sa 500ccm twinom (gpz, er, kle, en), ako se prepuni karburator gorivo kroz jedno crevo (iberlauf) ide direktno u blok, ne znam kako je pegazo resen. Dok sam imao KLE-a meni se to desilo, problem je bio u slavinici koja radi na principu vakuma pa je stalno pustala gorivo kao na polozaju otvoreno (KLE ima tri polozaja: normalno, rezerva i otvoreno za paljenje na niskim temperaturama, pusti se na otvoreno 10 sec i vrati na normalno). Sreca pa mi je drugar rekao da otkacim iberlauf iako je motor bio nov, pa osim prosutog rezervoara nisam imao nikakvu stetu. Dok je slavinica bila neispravna motor se ponasao apsolutno isto kao tvoj. Kako sam popravio? Kada je iscureo rezervoar ispred moje firme procistio je karburator, na pola puta do kuce (a bio sam ubedjen da ce morati slep) kada je istrosio sve viskove motor je potpuno normalno proradio.

99% karburator, jedno lepo ciscenje ili kit ako ima kod louis-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

uzeo sam apriliu pegaso.. da se prijavim! 92 godište, prerađena u neki supermoto fazon, s tim da nema male točkove već normalne..savršeno..izgleda predobro, ide odlično, posebno meni posle moje bivše 125ice, ulazi u krivine odlično, a čuje se....brate mili! imam dva topa i mislim da su otvoreni jer ono se čuje kao helihopter..oterao ga kod druga u garažu jer motor nije još registrovan a drug i njegov ćale voze harlije..od 800 i 1400cc..i kaže mi drug: jebote, čuje se ko harli..a ja  ;D slike uskoro..sada moram da rodim pare za registraciju..vozio sam ga od požarevca do bg bez table..  ;D

verovatno ću kada ga regostrujem da odradim električni upgrade koji je objasnio rsvmillenian koji je očito guru za aprilije  8) pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

daće bog da registrujem motor ovih dana, dobro je što pada kiša pa mi nije toliko krivo  ;D elem, malo pitanjce za pegaso vlasnike..koliko vam je jak ler gas? drugovi mi kažu da im zvuči kao da je moj prejak, ja ne mogu da tvrdim pošto ima dva otvorena topa pa se uvek čuje kao lud..znači u leru prelazi malo hiljadarku..šta ja znam, tipa 1200 mu to dođe valjda..da ga stišam pošto moram nešto sajlu da malo namestim jer je pretegnuta pa daje gas kada ga okreneš ful desno..pa rekoh da i taj ler gas sredim..ako treba.. ? ? ? poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Moj je oko 1200,a na nalepnici na rezervoaru mi piše da je preporučljivo 1400... Tako da teraj ti tako,a drugovi nek pucaju od muke što je oni ne teraju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

tako sam i mislio  ;) ja ih pitam koliko je na vašima, afrika i harli u pitanju, oni kažu pa tako isto nešto ali svaki je drugačiji..meni je izgledalo dobro i znači dobro i jeste. hvala!

ma znam ja zašto su oni meni to "preporučili" da pogledam..ovom na africi je žao što se njegov ne čuje tako (sori maxxo  ;D ) a ovom na harliju bilo žao što više nije jedini u ekipi koji ima helihopter  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6898 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jel i vi kao i ja osecate nekakvu harizmu i strast koju Aprilia ima? Poprilicno su specificne, imaju neki svoj sarm i mnogo se razlikuju od ostalih masina. Jednostavno se covek zalepi za nju kao da se zaljubo. Recimo sednem na Kawasaki i lepo je sve to, ali kada sednem na Apriliju, razvuce mi se osmeh na lice, uzivam prosto, kao da se stapam sa masinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Jel i vi kao i ja osecate nekakvu harizmu i strast koju Aprilia ima? Poprilicno su specificne, imaju neki svoj sarm i mnogo se razlikuju od ostalih masina. Jednostavno se covek zalepi za nju kao da se zaljubo. Recimo sednem na Kawasaki i lepo je sve to, ali kada sednem na Apriliju, razvuce mi se osmeh na lice, uzivam prosto, kao da se stapam sa masinom.

 

Suosećam u potpunosti  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Jel i vi kao i ja osecate nekakvu harizmu i strast koju Aprilia ima? Poprilicno su specificne, imaju neki svoj sarm i mnogo se razlikuju od ostalih masina. Jednostavno se covek zalepi za nju kao da se zaljubio. Recimo sednem na Kawasaki i lepo je sve to, ali kada sednem na Apriliju, razvuce mi se osmeh na lice, uzivam prosto, kao da se stapam sa masinom.

 

Nema leka od tog "otrova"!  Ti si sada zarazen Aprilianitisom i samo redovna terapija (voznja bilo koje Aprilije) 3 puta dnevno te moze vratiti u normalu.  ;D

 

Aprilije su fenomenalni motori sa dusom i karakterom.  Daleko od toga da su savrseni, imaju one dosta "malih" problema ali su upravo zato jedinstvene i kultne! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo da se i ja zapljunem

 

Aprilia Pegaso 650 Strada, prešla 20.000 km i još uvjek zabavna  ;D

 

P1000764.jpg

 

P1000765.jpg

 

P1000768.jpg

 

Picture038-1.jpg

 

Picture035-2.jpg

 

P1000349.jpg

 

P1000017.jpg

 

IMG_1265.jpg

 

IMG_1260.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Evo da se i ja zapljunem

A ti si ziv jos uvek! :D Gde si nestao covece

To sam i ja pomislio kada sam video odgovor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

evo i ja da se upishem..moje motorche, u principu bih mogao da malo odradim neke estetske popravke - farban je pa bi mogao plastike josh jednom da sredim ali trenutno se vozikam i neshto me bash zabole  ;D poz!

post-9138-12879085174455_thumb.jpg

post-9138-12879085175479_thumb.jpg

post-9138-12879085176487_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja