Jump to content

Moto Zajednica

Ukidanje brojeva motora u saobraćajnim dozvolama?

Recommended Posts

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pre par meseci se pročulo da će da ukinu brojeve motora u saob. dozvolama. Da li je iko išta čuo o tome

u skorije vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kod nas je to ukinuto.

ali mi ne živimo kod nas ;) ;)

 

:D  :D

 

...i kod nas je to ukinuto... ;D ;D ;D ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pre par meseci se pročulo da će da ukinu brojeve motora u saob. dozvolama. Da li je iko išta čuo o tome

u skorije vreme?

 

Nacekacete se toga jos. ;) I kon nas u Bosni su govorili da u novim Saobracajnim dozvolama nece biti broja motora, pa cvrccc... :( Sve dok ne udjemo u UE bice i brojevi motora u saobracajnoj. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Pre par meseci se pročulo da će da ukinu brojeve motora u saob. dozvolama. Da li je iko išta čuo o tome

u skorije vreme?

 

Nacekacete se toga jos. ;) I kon nas u Bosni su govorili da u novim Saobracajnim dozvolama nece biti broja motora, pa cvrccc... :( Sve dok ne udjemo u UE bice i brojevi motora u saobracajnoj. :D

 

Tako je ;D

Jos se uz to na tehnickom uvod i dimenzije pneumatika i jos kojekakve gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pre par meseci se pročulo da će da ukinu brojeve motora u saob. dozvolama. Da li je iko išta čuo o tome

u skorije vreme?

Nacekacete se toga jos. ;) I kon nas u Bosni su govorili da u novim Saobracajnim dozvolama nece biti broja motora, pa cvrccc... :( Sve dok ne udjemo u UE bice i brojevi motora u saobracajnoj. :D

Tako je ;D

Jos se uz to na tehnickom uvod i dimenzije pneumatika i jos kojekakve gluposti.

 

Eh.. da bar i to rade kako treba,vec i tu prave gluposti. :o >:( Ja neki dan uvezao auto i lijepo u Tipesajnu pise boja:Azuro metalic Blue,a oni napisali samo PLAVA,a za gume da ne pricam, od tri dimenzije guma pisali samo jednu. :D Najveca provala je bila kada su me pitali koliko je auto gravirano km/h, a kilometar sat digitalni. :D Onada su oni upisali koliko su procjenili...220km/h, ma cirkus zesci. ;D ;D ;D

Ehhh Balkane moj... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: toxic
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1200 Yamaha Majesty 250

 

Prema mojim saznanjima nece biti broja motora ALI ako si promenio motor moraces da pokazes racun da nisi slucajno nesto muvao . Inace dolaze da te hapse ! U Bosni iamju negde brojeve a negde ne !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Prema mojim saznanjima nece biti broja motora ALI ako si promenio motor moraces da pokazes racun da nisi slucajno nesto muvao . Inace dolaze da te hapse ! U Bosni iamju negde brojeve a negde ne !

 

Ne znam odakle ti ta informacija,ali u svakoj saobracajnoj ima i broj motora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Već je bilo reči o tome.

 

Stvari stoje ovako. pre skoro dve godine je donet pravilnik o registraciji vozila po kojem se menjaju i registracije i saobraćajne dozvole. U novoj saobraćajnoj nema broja motora.

 

ALI

 

Tehnički pregled mora da očita i unese broj motora u papire i ubuduće u bazu podataka o vozilima. S jedne strane je to neophodno zbog načina kako se mere izduvni gasovi (tri različita metoda prema starosti motora i četvrti metod ako nema podataka u bazi). A s druge strane da bi se sprečilo švercovanje motora bez plaćanja carine i krađa motora kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

skoro sam nesto bio u poreskoj da vidim da mi lupe pecat na ugovor o kupovini agregata za auto i rece mi zena tamo da nema potrebe jer se sada smatra to kao rezervni deo, tako da upisivace se u bazu pri prvoj registraciji i pri promeni u SUP-u ali nema vise upisivanja kad se uvedu nove saobracajne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

I pre si mogao da uvezes motor kao rezervni deo, bar sam ja tako uradio za moju bivsu Sierru, lepo sam platio carinu i porez a oni su broj novog motora upisali u saobracajnu i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Izgleda da će ipak biti bez broja. Neko reče "kad uđemo u EU".. Madžari su u EU već 6-a godina a brojevi motora ostadoše.

Lakše promeniš pol nego motor u autu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste li vi svesni koliko je "kucanih" motora u vozilima ? Ko je hteo da promeni motor, a da ne placa carinu i pdv na njega, mogao je to i do sad da uradi uz par diskretnih poziva :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Pre par meseci se pročulo da će da ukinu brojeve motora u saob. dozvolama. Da li je iko išta čuo o tome

u skorije vreme?

Nacekacete se toga jos. ;) I kon nas u Bosni su govorili da u novim Saobracajnim dozvolama nece biti broja motora, pa cvrccc... :( Sve dok ne udjemo u UE bice i brojevi motora u saobracajnoj. :D

Tako je ;D

Jos se uz to na tehnickom uvod i dimenzije pneumatika i jos kojekakve gluposti.

 

Eh.. da bar i to rade kako treba,vec i tu prave gluposti. :o >:( Ja neki dan uvezao auto i lijepo u Tipesajnu pise boja:Azuro metalic Blue,a oni napisali samo PLAVA,a za gume da ne pricam, od tri dimenzije guma pisali samo jednu. :D Najveca provala je bila kada su me pitali koliko je auto gravirano km/h, a kilometar sat digitalni. :D Onada su oni upisali koliko su procjenili...220km/h, ma cirkus zesci. ;D ;D ;D

Ehhh Balkane moj... ::)

 

I ja to inace radim na praksi na tehnickom pregledu.

Imaju sad novi program, sve je povezano internetom sa centralnim registrom u Banja Luci, cini mi se. Sto se tice boja, sada imas samo osnovne boje (plava, zuta, bjela, crna, zelena, crvena) i nijanse (tamna ili svjetla), sto je i normalno. Kad kazes policajcu "Azuro metalic Blue" gleda te ko tele u sarena vrata ;D Mora se i upisati koliko je grafiran, koliko ima vrata, da li ima kuku, sta ima od pomocnih sistema... Svasta nesto, ali se to sve odofrlje stavlja  ;D ;D ;D

Sto ti kazes, cirkus ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

a...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja