Jump to content

Moto Zajednica

mogučnosti smještaja bikersa na proputovanjima kod domačina bikersa

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bas ovako kako je raven napisao. To je nekako kako sam ja zamislio pre nekoliko postova kada sam rekao da bi mozda trebao neki odeljak u kojem putnici otvore temu i napisu da ce priblizno tog i tog dana biti u ili blizini nekog mesta i da im treba: smestaj ili kupanje, ili druzenje,... sta god. A u okviru te teme bi oni koji misle da ga ugoste i pomognu mu, odgovarali.

 

Ova druga varijanta je vec servis sam za sebe, mnogo kompleksniji i veci i koji bi se bavio iskljucivo povezivanjem ljudi u vezi smestaja.

 

***************

Za ovu jednostavniju varijantu je dooljno napraviti listu ljudi koji su spremni da ponude nesto (smestaj, druzenje, pomoc na putu,...). E sad ovako nesto se i planira u okviru AMS. Ko je popunjavao prijavu za clanstvo imao je prilike da stavi krstic na odredjena polja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Negde sam vec ovo postavio ??? Ali neskodi da ponovim

Dakle rado cu pomoci svakom bikeru kojima sam uz put ili nedaj boze nekog s...a

Ja sam u Rosenheim Nemacka(Bayern).Prenociste i kolpa za eventulano dvoje nema frke, za par ljudi nasao bi prenociste kod prijatelja ali mi se mora javiti ranije da se organizujem.A sto se tice kampovanja to nije problem u blizini moga mesta postoji jedno jezero pa moze da se kampuje za DZ bez obzira koliko vas ima. ;)

Naravno voleo bi da su ljudi sa ovog foruma ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

Pošto verovatno vozi ceo dan ne očekujem da je pre mene svratio negde da se okupa i sredi.

 

Je li moguće da se ovoliko pogrešno protumači ono što sam napisao, pa da napišeš ovo citirano?!? :)

 

Ako ipak jeste, hajde da ja redefinišem to za svaki slučaj.. "Bajkere koji nemaju fobiju od kupanja i vrše tu radnju bez intervencije i pritiska okoline, samostalno, kad god im se ukaže zgodna prilika". :)

 

RAVEN, izgleda da još nisi iskusio neke stvari u životu, a nadam se i da nećeš. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Kikinda

Prilikom planiranja putovanja, planira se prenociste i ukalkulise se u cenu. Ne verujem da ce neko potegnuti put bez prebijene pare u dzepu. Ja licno, posle neke poduze kilometraze i planirane sutrasnje kilometraze bas i nisam neko drustvo, samo bih se istusirao i na spavanje. Druga je prica kada se, ne daj Boze neshto neprijatno desi, tada je zaista potrebna pomoc.

Nazalost, ima nas raznih. Nekom se gostoprimstvo i smucilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Prilikom planiranja putovanja, planira se prenociste i ukalkulise se u cenu. Ne verujem da ce neko potegnuti put bez prebijene pare u dzepu. Ja licno, posle neke poduze kilometraze i planirane sutrasnje kilometraze bas i nisam neko drustvo, samo bih se istusirao i na spavanje. Druga je prica kada se, ne daj Boze neshto neprijatno desi, tada je zaista potrebna pomoc.

Nazalost, ima nas raznih. Nekom se gostoprimstvo i smucilo!

 

svega smo MI (ako napravimo grupu bajkera koji nude prenociste a tu spadam) svesni tako da licno ja ne trazim igranje uzickog kod mene, jos bolje ako nisi za drstvo, bar ces leci i spavati, da mi dodje neki hiper aktivan moguca je povratna reakcija da on mene pocne smarati.... svega sam ja toga svestan i pristajem na to, a sa dva nocenja mozes ustedeti preko 10 litara goriva, pa da li ces potrositi na spavanje u hostelu ili ces putovanje produziti za te kilometre... na tebi je da odlucis, a kontam da je tema otvorena da ljudi ponude smestaj a ne da kritikuju ili komentarisu... nista licno samo zelim tema da se razvije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Prilikom planiranja putovanja, planira se prenociste i ukalkulise se u cenu. Ne verujem da ce neko potegnuti put bez prebijene pare u dzepu. Ja licno, posle neke poduze kilometraze i planirane sutrasnje kilometraze bas i nisam neko drustvo, samo bih se istusirao i na spavanje. Druga je prica kada se, ne daj Boze neshto neprijatno desi, tada je zaista potrebna pomoc.

Nazalost, ima nas raznih. Nekom se gostoprimstvo i smucilo!

 

Bas ovakvi komentari unapredjuju druzenje i vec odbaceno drugarstvo  dizu na visi nivo.Kad malo razmislim koji ce nam q... i ovaj forum kad vec ima sve sto nam treba u google.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Prilikom planiranja putovanja, planira se prenociste i ukalkulise se u cenu. Ne verujem da ce neko potegnuti put bez prebijene pare u dzepu. Ja licno, posle neke poduze kilometraze i planirane sutrasnje kilometraze bas i nisam neko drustvo, samo bih se istusirao i na spavanje. Druga je prica kada se, ne daj Boze neshto neprijatno desi, tada je zaista potrebna pomoc.

Nazalost, ima nas raznih. Nekom se gostoprimstvo i smucilo!

kod tebe nevidim smisao dužeg - višednevnog putovanja ako na tom putu vidiš i upoznaš samo krajnju destinaciju, sve između voziš i spavaš? dobro je kalkulirati troškove kao da sve placaš i tako i treba kretati na put pa još na to i 20% više za nedaj bog, ali zar nebi bilo boljeovako kao što je zamišljeno na temi pa i kada si ti u pitanju ( kao slabo društvo poslje puta) ili slicni tebi - s time ne mislim ništa loše, jer onda ostaje neki novcic u đepu a mislim da ri niko nece zamjeriti što si došao  i u obližnjem kaficu sa domacinom samo popio kavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

da se nadovežem na temu...postoji sajt,koji se bavi upravo ovim o čemu se ovde polemiše...........prilično je nov,tako da još nije preterano popunjen......ali je odradjen extra i mislim da će ubrzo da zaživi

 

zove se moto-host.......http://motohost.org

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: izmedju usiju

NEODGOVORNO je tek tako pozivati ljude i obećavati smeštaj,piće,hranu...To će se pre ili kasnije završiti manjim ili većim neprijatnostima bilo za gosta ili domaćina!

Razumem potrebu za druženjem,razumem domaćinsko raspoloženje,razumem i ljude koji su daleko od ovih krajeva te im zato društvo bajkera (istog ili sličnog jezika)koji će svratiti jednom u mesec dana prija ali...

Treba biti REALAN i reći da taj domaćin verovatno ima obaveze(poslovne ili porodične-svejedno),da ima dana kad nije raspoložen za goste,možda je taj smeštaj udaljen od mesta stanovanja domaćina te to povlači dodatne obaveze,da svaki smeštaj podrazumeva struju,grejanje,higijenu,čistu posteljinu...

VAŽNO je reći da nas je svake sezone sve više(ljudi koji voze motore i putuju)te stoga pre nego što otvoreno pozovemo sve bajkere na konak i druženje razmislimo koliko je to svrsishodno i odgovorno.

REŠENJE je vrlo jednostavna BERZA PONUDE i POTRAŽNJE SMEŠTAJA u kojoj će svoje mesto naći i oni koji žele da ponude besplatan smeštaj(pišem ovo da me ne bi proglasili za nedruželjubivog baksuza)ali i svi oni koji će radije platiti krevet tri puta manje nego u hotelu i eventualno uživati u druženju sa domaćinom bajkerom.Naravno,zadovoljan će biti i domaćin.

BJB je sjajno mesto gde bi se osim inspiracije za putovanje moglo dobiti i mnogo više od toga.Dakle,urednici,ako vam ponudjena ideja deluje prihvatljivo-pun gas.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

NEODGOVORNO je tek tako pozivati ljude i obećavati smeštaj,piće,hranu...To će se pre ili kasnije završiti manjim ili većim neprijatnostima bilo za gosta ili domaćina!

Razumem potrebu za druženjem,razumem domaćinsko raspoloženje,razumem i ljude koji su daleko od ovih krajeva te im zato društvo bajkera (istog ili sličnog jezika)koji će svratiti jednom u mesec dana prija ali...

Treba biti REALAN i reći da taj domaćin verovatno ima obaveze(poslovne ili porodične-svejedno),da ima dana kad nije raspoložen za goste,možda je taj smeštaj udaljen od mesta stanovanja domaćina te to povlači dodatne obaveze,da svaki smeštaj podrazumeva struju,grejanje,higijenu,čistu posteljinu...

VAŽNO je reći da nas je svake sezone sve više(ljudi koji voze motore i putuju)te stoga pre nego što otvoreno pozovemo sve bajkere na konak i druženje razmislimo koliko je to svrsishodno i odgovorno.

REŠENJE je vrlo jednostavna BERZA PONUDE i POTRAŽNJE SMEŠTAJA u kojoj će svoje mesto naći i oni koji žele da ponude besplatan smeštaj(pišem ovo da me ne bi proglasili za nedruželjubivog baksuza)ali i svi oni koji će radije platiti krevet tri puta manje nego u hotelu i eventualno uživati u druženju sa domaćinom bajkerom.Naravno,zadovoljan će biti i domaćin.

BJB je sjajno mesto gde bi se osim inspiracije za putovanje moglo dobiti i mnogo više od toga.Dakle,urednici,ako vam ponudjena ideja deluje prihvatljivo-pun gas.

 

 

 

e upravo zbog svega ovog,je po meni i odličam motohost.....jer prilikom registracije unosiš i šta si spreman da ponudiš..........

opcije su:soba,kauč ili mesto za šator..........a druga i po meni najvažnija je i ona gde unosiš da li možeš uopšta da ugostiš,gde su opcije:mogu,ne mogu ili nazovi predhodno.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

NEODGOVORNO je tek tako pozivati ljude i obećavati smeštaj,piće,hranu...To će se pre ili kasnije završiti manjim ili većim neprijatnostima bilo za gosta ili domaćina!

Razumem potrebu za druženjem,razumem domaćinsko raspoloženje,razumem i ljude koji su daleko od ovih krajeva te im zato društvo bajkera (istog ili sličnog jezika)koji će svratiti jednom u mesec dana prija ali...

Treba biti REALAN i reći da taj domaćin verovatno ima obaveze(poslovne ili porodične-svejedno),da ima dana kad nije raspoložen za goste,možda je taj smeštaj udaljen od mesta stanovanja domaćina te to povlači dodatne obaveze,da svaki smeštaj podrazumeva struju,grejanje,higijenu,čistu posteljinu...

VAŽNO je reći da nas je svake sezone sve više(ljudi koji voze motore i putuju)te stoga pre nego što otvoreno pozovemo sve bajkere na konak i druženje razmislimo koliko je to svrsishodno i odgovorno.

REŠENJE je vrlo jednostavna BERZA PONUDE i POTRAŽNJE SMEŠTAJA u kojoj će svoje mesto naći i oni koji žele da ponude besplatan smeštaj(pišem ovo da me ne bi proglasili za nedruželjubivog baksuza)ali i svi oni koji će radije platiti krevet tri puta manje nego u hotelu i eventualno uživati u druženju sa domaćinom bajkerom.Naravno,zadovoljan će biti i domaćin.

BJB je sjajno mesto gde bi se osim inspiracije za putovanje moglo dobiti i mnogo više od toga.Dakle,urednici,ako vam ponudjena ideja deluje prihvatljivo-pun gas.

 

 

bravo prijatelju, to si dobro napisao samo mi se cini da si sebe uzeo za primjeri u ulozi domacina i u ulozi putnika, drugim rjecima prosudio si po sebi a ocito nisi od onih koji bi nešto ponudili nekome vec si u svemu tome vec i došao do neugodnih situacija. niko nikoga ne tjera na nešto. ako naumim krenuti  na put pogjedacu dali je na tom pravcu netko tko nudi smještaj, nazvacu i pitati cu dali može. ako da dobro ako ne, bože moj. meni se može desiti da vec nekoga imam pa nemogu primiti nove ljude ali se to tako i objasni ali zato mogu pomoci u mom gradu naci neki alternativni smještaj. pa ljudi smo. usput nisam shvatio kakvu ideju nudiš urednicima, aforum nudi jako puno tema koje su korisne, samo moraš citati, citati. u ovoj temi niko i nije pozvao" sve " bajkere na druženje vec im se nudi jedno nocenje na proputovanju ako ih kraj dana zadesi u mjestu u kojem jesi, a sve drugo je ako bude? misli pozitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

 

bravo prijatelju, to si dobro napisao samo mi se cini da si sebe uzeo za primjeri u ulozi domacina i u ulozi putnika, drugim rjecima prosudio si po sebi a ocito nisi od onih koji bi nešto ponudili nekome vec si u svemu tome vec i došao do neugodnih situacija. niko nikoga ne tjera na nešto. ako naumim krenuti  na put pogjedacu dali je na tom pravcu netko tko nudi smještaj, nazvacu i pitati cu dali može. ako da dobro ako ne, bože moj. meni se može desiti da vec nekoga imam pa nemogu primiti nove ljude ali se to tako i objasni ali zato mogu pomoci u mom gradu naci neki alternativni smještaj. pa ljudi smo. usput nisam shvatio kakvu ideju nudiš urednicima, aforum nudi jako puno tema koje su korisne, samo moraš citati, citati. u ovoj temi niko i nije pozvao" sve " bajkere na druženje vec im se nudi jedno nocenje na proputovanju ako ih kraj dana zadesi u mjestu u kojem jesi, a sve drugo je ako bude? misli pozitivno.

 

Mile +1 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Dobra tema. Ja sam u Nevesinju. Clan sam moto kluba TNT iz Trebinja. Mogu obezbjediti par prenocista, moze i satori u dvoriste, moze i kampovanje kraj jezera, ma samo da vi dodjete, sve cemo srediti, vazno je drugarstvo. Pozivam bracu bajkere koji prolaze kroz Nevesinje, da mi se jave, da se upoznamo i druzimo.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Herceg-Novi
  • Motocikl: Honda XL 1000 V

Ako ste u blizini Herceg Novog mozete se kod mene odmoriti,istusirati,a i za motore ima mjesta.kontakt +382 68 708 880 Đenka

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Ako ste u blizini Herceg Novog mozete se kod mene odmoriti,istusirati,a i za motore ima mjesta.kontakt +382 68 708 880 Đenka

 

Oooooo Djenka kralju, pa gdje si covjece, ljudino stara, kada ces kod mene, u Nevesinje svratiti malo !? 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ako ste u blizini Herceg Novog mozete se kod mene odmoriti,istusirati,a i za motore ima mjesta.kontakt +382 68 708 880 Đenka

 

Eto mene i kod tebe i kod Zjeljka kad pocne leto, a i vi ste kod nas uvek dobrodosli. Dane Novi Sad 064-4889745 Kad gosti nisu besni kuca nikad nije tesna.:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Bas tako Deda, a za dolazak, drzim te za rijec. 0takoje.gif Moj broj, +387 65 299 131. Moze i Fejs, Zeljko Kuzman, za sve dobronamjerne ljude. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pozdrav svim ucesnicima ove teme i kao autor bi ponovio cilj ove teme. Tema je zamišljena da se na dobrovoljnoj bazi jave oni koji mogu ponuditi bikeru/sima besplatno prenocište na putu do njihovog cilja ukoliko se mi ( koji nudimo smještaj ) nalazimo na tom putu ili u blizini. Blizina je relativan pojam iznaci dosta tj. i do 100 km. Primjerice ako idem iz Pule u Grcku i ako mi se nudi prenocište negdje u Srbiji na 50 - 60 km. od glavne trase planiranog puta ja cu to prihvatiti jer cu prenociti kod kolege, upoznati njega i njegovo mjesto življenja.

Mi koji nudimo smještaj kolegama trebamo u ovoj temi pustiti nick nome, ime, mjesto u kojem živimo i nudimo smještaj i za koliko max.osoba te brojeve telefona za kontaktiranje. u ovoj temi nebi bilo zgodno međusobno dogovaranje dolazaka, druženja, ljetovanja i sl. jer za to postoji P.P.

Nadalje se nadam da se ponude onih koji se nude nece biti iskorištene od strane onih koji su u mogucnosti da ponude smještaj u ovoj temi a to nisu napravili a s druge strane osobno bi iskoristili ponude ponuđaca. Znaci nemože se nekome tko se ponudio za dati prenocište na proputovanju doci prije 18, 19 sati i otici poslije 9 sati ujutro jer onda se ne radi o prenocištu na putu do destinacije vec o necem drugom a za te stvari postoje hoteli, apartmani i sl. ovdje se doslovce radi o pomoci covjeku koga je put zatekao u tvom mjestu ili njegovoj blizini na putu od A - B, da mu se ušpara koji novcic kojega bi morao dati nekom hotelu i sl. da prespava i tim bi si uštedama mogao prolongirati putovanje za još dan dva. Ponovicu da ponuda za prenocište na proputovanju mora biti besplatna a dobrodošle su i informacije za višednevni smješaj sa placanje u mjestu u kojem živimo ali nije obavezno vec tko hoce pomoci može napisati. Ja sam se upisao a ostali koji žele neka se dopišu po sistemu copy - paste.

 

Pa da vidimo sada tko je za, LISTA:

 

1. Mile fazer, Mile, Pula, noćenje za max. tri osobe, mob. oo385 (98) 172 58 30. Mogu pomoci za pronaci povoljan smještaj na više dana pojedincu ili grupi s placanjem

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Prvo, nismo u vojsci, pa sad da se gleda o koliko sati doci ili otici. Drugo, nisu isti obicaji kod svakoga, kod mene je svako dobrodosao u bilo koje vrijeme, itd. Ne moze se to tako precizno odredjivati. Samo bi bilo dobro da se najavi dolazak, ali ni to nije bitno, sto se mene tice, naprijed. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Prvo, nismo u vojsci, pa sad da se gleda o koliko sati doci ili otici. Drugo, nisu isti obicaji kod svakoga, kod mene je svako dobrodosao u bilo koje vrijeme, itd. Ne moze se to tako precizno odredjivati. Samo bi bilo dobro da se najavi dolazak, ali ni to nije bitno, sto se mene tice, naprijed. 1zdravo.gif

Željko nismo u vojsci ali ako kreneš ujutro na put iskoristiceš veci dio dana da putuješ i razgledavaš usputne destinacije a normalno bi bilo da mjesto za prenociti isplaniraš unaprijed i to je uglavnom pred kraj dana i zato sam napisao 18 - 19 sati. u ljetnjim danima to je još debelo dan, pored toga želio sam dati " prostor " i ljudima koji bi te primili jer eto kod mene je radno vrjeme do 17 sati a doma dolazim oko 17:30 - 18.sati, posao mi pocinje u 8 sati i sat vremena bi mogao zakasniti da otpratim kolege na dalji put pa je to osnoivni razlog napisanog vremena dolaska i odlaska. stvarni putnici putuju još barem sat dva iza tog vremena. ovo boldano u tvom postu je jako ljepo napisano samo fale podaci gdje da te se kontaktira pa ako ceš ozbiljno stavi se na listu pod rednim brojem 2 i podacima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja