Jump to content

Moto Zajednica

Motor iz snova ?!

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

kad gledash oglase prodaje motora najmanje bmw, a ti velish najvishe se kvare tj dosta se kvare , ne bih rekao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: SARAJEVO

Èitam ove komentare pa evo i ja da se ukljuèim obzirom da sam ljuti BMW-jaš. Istini na volju, BMW je dobar i pouzdan motor. Trenutno vozim èetvrti BMW u svom ne tako malom bikerskom stažu i stvarno nikada se nisam pokajao što je to moje opredjeljenje. Pogotovo danas kada moram imati povjerenje u siguran rad motora na duljim turama. Danas vozim uglavnom sa suprugom na ugodnom sjedalu F650, niti èoperki ispružen, niti R-ovski nagnut.Svaki detalj mog motora je uraðen kako treba. Potvrda kvalitete je više puta dobijena na extremnim turama Pariz-Dakar. I šta mi više treba od toga ? A to na slikama gdje cvræi klip i gori kardan-mislim da je uzrok ne briga vlasnika o važnim detaljima koje moramo uvijek i èešæe kontrolirati...U mom 40 godišnjem bikerskom stažu nagledao sam se svakakvih kvarova.

Iz gore navedenih razloga od srca preporuèujem BMW-a. Funduro je garancija uživanja i blagostanja na cesti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Potvrda kvalitete je više puta dobijena na extremnim turama Pariz-Dakar...

Dakar BMW i serijski GS imaju slicnosti samo u nazivu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Poenta je u tome sto su motori u prodaji DALEEEEEKOOOOOO od tih Paris-Dakar modela. A inace BMW motora KOD NAS nema u oglasima toliko jer ih ljudi ne kupuju zbog cene a ne zbog kvaliteta. Mi smo takav narod. Samo da je sto jeftinije (uvek ima izuzetaka (gledaj avatare :finger: )).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Pitanje je sta zelis od motora ? Putovanje, offroad, cross ???

Sumnjam da ces da ides stazama LWR ili na dakar !!!

A ako ces da putujes i povremeno da sidjes sa puta onda je to GS, mali ili veliki, Afrika, itd !!!

Posto sve vreme pricas o BMW-u ! kupi BMW !!!

Dobro je skupljati savete i iskustva, ali na kraju moras da se odlucis sam sta ces da jases a ne da ti posle bude krivo !!!

Nemoj da gledas samo cifre, podatke itd... moras da probas, Afriku, tog GS-a i jos par motora !!!

Mene su ubedjivali, objasnjavali ali ja se "zaljubio" u GS-a i to je to !

Ono sto ocekujem od motora, to sam dobio sa R1200GS !!!

Mozda Danetova Afrika moze vise da istrpi teren, blato itd ali GS me vise privlaci i tacka !

 

Èitam ove komentare pa evo i ja da se ukljuèim obzirom da sam ljuti BMW-jaš. Istini na volju' date=' BMW je dobar i pouzdan motor. Trenutno vozim èetvrti BMW u svom ne tako malom bikerskom stažu i stvarno nikada se nisam pokajao što je to moje opredjeljenje. Pogotovo danas kada moram imati povjerenje u siguran rad motora na duljim turama. Danas vozim uglavnom sa suprugom na ugodnom sjedalu F650, niti èoperki ispružen, niti R-ovski nagnut.Svako detalj mog motora je uraðen kako treba. Potvrda kvalitete je više puta dobijena na extremnim turama Pariz-Dakar. I šta mi više treba od toga ? A to na slikama gdje cvræi klip i gori kardan-mislim da je uzrok ne briga vlasnika o važnim detaljima koje moramo uvijek i èešæe kontrolirati...U mom 40 godišnjem bikerskom stažu nagledao sam se svakakvih kvarova.

Iz gore navedenih razloga od srca preporuèujem BMW-a. Funduro je garancija uživanja i blagostanja na cesti...[/quote']

 

Tako je !!!

 

Uzmi bilo sta' date=' pliz!!![/quote']

 

Na kraju, uzmi sta ti se svidja ! Jebes za sebe, ne za drugoga !!!

Ja se izvinjavam svima na upotrebi reci na "J" !!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Mali uvod:

Naslonio Mujo ruku na dovratak,prigrlio mladu Fatu i ubjeðuje je da mu ga popu..š.

-Hajde molim te..

-Ne smijem ovdje..

-Hajde bar malo...

-Naiæi æe neko,neæu..

-Hajde, ljubim te..

-Ma gadi mi se,nisam nikad...

U tom momentu silazi Fatina mlaða sestra i kaže:

-Fato,poruèio ti je babo da mu ga popu..š,ili da mu ga je popu..im,ili da siðe majka ako treba da mu ga ona.....samo nek veæ jednom skine ruku sa interfona.

De i ti,molimo te,skidaj ruku sa interfona i kupuj veæ nešto..... :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

Hvala Obelixu za dobar vic.

Mada ne shvatam kako je pitanje na forumu isto sto i zvonjenje na interfon. Niko nikoga ne tera da chita a ni da odgovara, ali OK vic je dobar :) Po njegovom avataru vidim kako shvata temu motora, ja opet shvatam drugacije, opet OK. (ne mislim da je motor bik za koridu pa da ga drzim za rogove dok on nogama kopa)

Hvala svima koji su objektivno prichali na temu GSa, a i onima koji jos nesto napisu , ali konkretno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja stvarno mislim da si promasio temu...

Mani na stranu BMW, Honda itd...

Ti si se odlucio za kupovinu jednog cilindra, a to je nesto sto tebi sigurno ne treba, kao i 21 napred... Koliko sam shvatio ti imas 40 godina i do sada si vozio samo skuter... Ne verujem da ces da divljas i da skaces po zemljanim putevima sad po stare dane... I ja sam se pre 2 godine lozio na ovaj motor, i jako sam sada sretan sto nisam imao priliku da ga kupim.

U krajnjem skoru, briga me sta ces da kupis, nit tebe poznajem, nit prodajem motore odredjene firme pa da favorizujem...

Samo mislim da bi ti mnogo bolji bio neki kultivisaniji motor sa dva cilindra, koji je malo vise drumski orjentisan... Iz svega sto si ti reko ja ti najprijateljskije savetujem da odlucis izmedju V Stoma i TransAlpa...

Velicina samog motora neka te ne zabrinjkava, kao i prvi utisak kada sednes na njega... Navicices se posle 7 dana... Ja kada sam kupio Afriku, prilazio sam joj okolo, kao vatri jer sam bio prestavljen njenom velicinom, i ispunjen strahom kad god sednem na nju... Nije proslo 7 dana, vec sam je terao pun gas... A kad sam je prvi put video rek'o sam sebi JEB*TE KO CE DA TERA OVOLKI AUTOBUS...

Ne znam da li si probao da vozis TransAlpa... Ja ne znam ni jednog coveka koji je sisao sa njega bez osmeha na licu... Od bajkera pocetnika, pa do ljutih bajkera koji se kunu u RR motore... Taj motor ne obiluje snagom, ali je ugodjaj same voznje fenomenalan, vozi se kao decija bicikla, neverovatno... Za grad savrseno, a isto tako savrseno i za neki turing... A cak mozes i lagano off road, taman ono sto tebi treba... A o pouzdanosti da ne govorimo, prelaze preko 200 000km... Mogu da se kladim da GS 650 nema sanse da predje toliko...

Negde sam rekao i da mislim da je Stom bolji izbor od TransAlpa, zbog tehnicih inovacija koje ima, za razliku od zastarelog TA... Ali mislim da tebi to nece predstavljati nikakvu razliku, i posto si reko da bi voleo da se vozis po prirodi onda mozda bolje da uzmes TA...

Gledano spolja, DAKAR, na prvi pogled, barem meni izgleda najlepse... Ali veruj mi, ako uzmes neki od ova dva druga motora, vremenom ce ti se toliko dopasti da ces se pitati da li je uopste moguce da si razmisljao o Dakaru...

Eto, iskreno se nadam da ces uzeti TA ili Stroma, pa da mi placas pice svaki put kada se sretnemo. :D

Sretno ti bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kao što si rekao snovi nemaju cenu zato kupuj BMW i uživaj.

 

a da si neodluèan, jesi! :D

 

pomalo mi nije jasno zašto tražiš mišljenje drugih kad si veæ, èini mi se, odluèio.

 

ja nemam iskustva sa gore navedenim motorima osim iz prièe i raznih testova ali kad bih birao izmeðu GS-a, malog Stroma i TA nikad ne bih uzeo BMW-a, verovatno bi mi bio poslednji na listi.

 

batalio bih sve njih i uzeo Afriku. :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

a da si neodluèan' date=' jesi! :D

 

[/quote']

 

Bas zato ne bi trebao da das 9k eura za nov motor. Mnogo para ako nisi 100% siguran da je bas to ono sto zelis. Uzmes TA/Stroma, pa i ako ti se slucajno ne svidi (u sta sumnjam) prodaces ga lako i uz mnogo manji pad cene nego kod BMWa (pricam o domacem trzistu polovnih motora). I ponavljam se, ali nije na odmet - f650 izlazi iz proizvodnje, pa ako bas i hoces BMWa, jednocilindrasa, sacekaj malo, pa uzmi novi model (koji je doduse malo vise 'offroad' orjentisan).

 

Pri tome, 1 cilindar je 'brutalniji' od dva cilindra, bar u ovoj klasi. Ako hoces meksu, nezniju, opusteniju voznju idi na dva cilindra.

 

my 2 cents

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R
Hvala Obelixu za dobar vic.

Mada ne shvatam kako je pitanje na forumu isto sto i zvonjenje na interfon. Niko nikoga ne tera da chita a ni da odgovara' date=' ali OK vic je dobar :) Po njegovom avataru vidim kako shvata temu motora, ja opet shvatam drugacije, opet OK. (ne mislim da je motor bik za koridu pa da ga drzim za rogove dok on nogama kopa)

Hvala svima koji su objektivno prichali na temu GSa, a i onima koji jos nesto napisu , ali konkretno ![/quote']

Ne ljuti se,malo šale ne škodi.Volim da èitam sve odgovore,jer smatram da je dobro znati šta misle i drugi.Ovo držanje "za rogove" je prolazna faza,bilo je i mirnijih,biæe ih i još luðih,nadam se.Ovdje se radi o tvojoj "neodluènosti",a ti si ,u stvari, veæ odluèio.Kupuj tog BMW i neæeš se pokajati,naprotiv...Malo stariji Beograðani ( Dušanovac) možda pamte pokojnog majstora Voju Èupavog i njegove teorije:"Sine,postoji zlato,a postoji i bižuterija.....BMW je zlato..... ( sad æe da me okrpi ova Strom sekta).Ja sam promijenio tri BMW i ...nikada se nisam tako dobro vozio,a vjerovatno i neæu dok, za koju godinu kada smirim buve,ne kupim opet propelerèiæ....mada je moje opredjeljenje bokser. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
uraðen kako treba. Potvrda kvalitete je više puta dobijena na extremnim turama Pariz-Dakar. I šta mi više treba od toga ?

 

Ovo uopæe nije toèno - ono što je svojevremeno vozio pokojni Sainct nema blage veze sa serijskim F650. BMWi jesu dobri motori, no nemojte brkati kruške i jabuke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Ja ti vec cestitah na kupovini BMW-a,ali posto vidim da ga nisi jos pazario,a neko je pomenuo da mu je cena oko 9000eura...bez zelje da pametujem i odem u off-moram ti reci kao sto bih rekao prijatelju-mnogo je...3000evra razlike izmedju BMW-a i XT-a,a ja licno ne verujem da je razlika u kvalitetu(ako je uopste na strani BMW-a) toliko velika (bar u poredjenju ovih modela).Postujem tvoje misljenje ali bilo bi mi zao da neko tolike pare da na brend-pa makar to bio clan foruma,kojeg i ne poznajem...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

ajoooj !

Yamaha XT je 10cm vislja od GSa.

Kako ja i zena ovako reumaticni da se pentramo na tu kozu ? :)

Ma da nije te visine a posebno nadignutog dela za suvozaca ne bih ja ni razmisljao nego bih pazario VERSYSA !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Serbia

Dobro .

Sta da kazem ?

Ispade sramota pitati bajkere za motor koji mi treba !

Hvala svima pa se vidimo.

Bice sivi pa znajte da sam ja na njemu , mislim ja i moja baba! :)

MadMaxe ne u njemu , NA NJEMU ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Ma forum i jeste mesto za takva pitanja-sto se mene tice,treba da pitas za svaku sitnicu koja te zanima...Ja sam se trudio,da sa ovo malo iskustva,dam najkvalitetniji i najiskreniji odgovor-ako i ima po neka sala-nemoj je tako ozbilno shvatati. :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja